Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!


Czy istnieja kolumny majace mniejsze wymagania wzgledem rozmieszczenia i miejsca odsłuchu? Niestety w moim pokoju po odjeciu mebli łóżka zostaje mi niecałe 1,9m na 1,9m przestrzeni zyciowej.


Nie rozpisuje sie bo nie wiem czy cos w tej sprawie da sie nagiac czy jesli chodzi o ambitniejszy sprzet, pewne zasady mysza byc zachowane i koniec


Mam tyklko komputer, wydaje mi sie, ze chcialbym kupic karte dzwiekowa AIM SC808 i zostanie mi ok 1000zl na reszte

Muzyka to głównie Trance oraz troche klasycznej i rapu. Nie mam wymagan, poniewaz nigdy nie mialem lepszych glosnikow chyba juz 3 lata mysle nad kupnem ale jak juz jakis problem rozwiaze znajduje sie kolejny.

Jesli jest jakies pole manewru w mojej sprawie zrobie dokladny rysunek i wszystko co potrzebne.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 3x3,4m


Jakie brzmienie lubisz ? Nie mam zdania na ten temat, jak kupie lepszy sprzet, posłucham z rok to pewnie wyrobie sobie zdanie na ten temat, mam nadwrazliwosc na dzwiek (taka dziwna choroba), wiec moga to byc slabsze kolumnu niz dla innych osob, CHYBA brzmienie powinno byc zrownowazone podkreslony bas lub wysokie dzwieki moglyby zle na mnie zadzialac


W takiej cenie to chyba nawet musi byc uzywany?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim metrażu spokojnie wystrczą Ci łagodnie brzmiące średniej wielkości monitory( kolumny podstawkowe) i wzmacniacz stereo nawet poniżej 40W, choć jak się trafi mocniejszy będziesz miał już na większy pokój i kolumny.
Lepiej skupić się na kolumnach i wzmacniaczu, zostawić też parę złoty na solidny kabel minijackx2RCA i kable głośnikowe. O Dacu zdecydujesz jak juz wszystko podłączysz i posłuchasz, najwyżej kupisz za jakiś czas.
Np. Tannoy M , Mission m31i.


http://olx.pl/oferta/kolumny-tannoy-mercur...html#f0d7ee292c
http://allegro.pl/tannoy-m2-5-cherry-monit...4797918206.html
nieco żywsze
http://allegro.pl/monitory-mission-m-71-br...4797478540.html
http://allegro.pl/kolumny-fine-arts-bx-2-p...4812672970.html
http://allegro.pl/monitory-kef-i4793303315.html
http://allegro.pl/canton-fonum-100-konkret...4797147107.html
http://allegro.pl/kef-cresta-1-w-super-sta...4791163484.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że w kwestii nowy/używany masz tak rozsądne podejście.
Na powierzchni 12 m2 spokojnie wystarczą przyzwoite monitory. Rozumiem, że kwota 1000 zł jest przeznaczona na kolumny i wzmacniacz, tak ? Gdzie masz zamiar postawić kolumny, półka, komoda, biurko ?
Proponowałbym podzielić budżet 60-40 % - kolumny wzmacniacz.
Kolumny raczej ciepło grające z mocniejszymi niskimi, czy chłodniejsze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka błtyskawiczna pomoc wow dzieki wielkie



Zacznijmy pokolei To ta karta jest mi potrzebna czy nie? Bez niej kwota sie powieksza, odsluch musi byc z komputera.



Kolumny albo wale na komode sciana odrazu za glosnikiem i z boku i wtedy slucjham idealnie z miejsca ktore wyznacza trojkat rownoboczny?

Albo na podstawkach 30 cm od sciany tylnej od bocznych 50cm pomiedzy glosnikami 1,8m dwie ostatnie odleglosci moge zmieniac ale zato odsłuch bedzie w 3 opcjach trojkat rownoramienny przy biurku(najczesciej) troche za daleko, podczas cwiczen (zadziej) trojkat rownoramienny za blisko i w lozku trojkat prostokatny icon_biggrin.gif:D


"Kolumny raczej ciepło grające z mocniejszymi niskimi, czy chłodniejsze ?" - Zdaje sie na Was ekspertow bo o ile moge wpisac w google co znaczy cieplo grajace i godzinami zaczytywac sie w opisach to niestety nic mi to nadal nie mowi, dopiero poznaje wszystko musze kupic by wyrobic sobie opinie, chce dobra jakosc dzwieku.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno karty, czy DACa na początku jest bez sensu, dlaczego z góry zakładasz że będzie źle z komputera i zgóry zakładasz ża ten dac, lub karta wniesie dźwiek na wyżyny, a nawet jeśli nie to usłyszysz różnicę. mOże kupując neutralnie grające kolumny, lekko ocieplone dac nie będzie konieczny.
Podpinałem taniego daca pod mission m31 i różnice było bardzo , bardzo minimalne, natomiast pod dokładnymi w dźwięku elac 68 różnice były większe, ale niekoniecznie na plus, bo dźwięk niektórych instrumentów był mało zróżnicowany, jak dla mnie czasem pozlepiany z innymi.
Osądzisz sam na końcu może będziesz miał możliwośc pożyczenia od kgoś .

Z rozpoznaniem swoich potrzeb to podstawowa sprawa. Warto wiedzieć co się chce, dla swojego dobra. nawet w tanim sprzecie sa bardzo duże różnice w dźwięku i nic w tym dziwnego.
Kolumny do długich nie męczących odsłuchów z delikatną nie męczącą góra to tannoy m2, mission m31 mają nieco bardziej wyeksponowany miękki bas, ale górę podobną .
Druga sprawa to bas .
Wiele osób pisze że lubi dobry bas, ale dobry to znaczy jaki ?
Ja bardziej lubię głęboki nisko schodzący, ale raczej szybki , choć bardziej ciepły niż suchy-kartonowy, nie przepadam za snującym się bardzo miękkim, dudniący i ciągle wybrzmiewający w kolumnach. Jeszcze inni lubią bas analityczny, twardy i krótki z przejrzystymi wysokimi tonami do jazzu, czy poważnej muzyki, albo mocny sprężysty z soczyście połączoną średnicą fajny do rockowych kawałków cos jak w mission m31/32.
W połączeniu z różnnie podanym wysokim pasmem daje sporo konfiguracji. Oczywiście poza jakimiś zupełnymi skrajnościami sporo moze pzrypaść do Twojego gustu. Wzmacniacz odpowiedni też przecież wydobywa dobre cechy z kolumn, lub niektóre maskuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdaje sie na Was w 100%, trzy pytania

1. Ta karta jest mi potrzebna? Napisalem o niej bo czytalem wczesniej tematy jak np http://forum.audio.com.pl/zestaw-stereo-do-PC-t39656.html i rozne recenzje, no i chcialem zaakcentowac ze tez cos myslalem a nie przyszedlem po gotowe icon_biggrin.gif Pytam bo Jacek75 sugerował bym sie wstrzymal.


2. ktore z tych glosnikow Waszym zdaniem maja mniejsze wymagania jesli chodzi o rozklad/miejse odsluchu


3. Macie jakis sprawdzonych sprzedawcow? Moge dolozyc 100-200 zl i kupic w jakims pewnym miejscu, sam sprzedaje czesto ostatnio sprzedawalem czesci komputerowe i dla mnie klient jest Panem dawalem gwarancje, jako ze nie mam serwisu nie potrafie sprawdzic czy sprzet sie zepsul sam czy z winy kupujacego bralem ryzyko na siebie, zepsuło sie? oddaje kase, koniec kropka wiec jak widze negatywny komentarz ze "Głosniki nie dzialaja sa uszkodzone" a odpowiedz "Kazdy ma prawo do swojego zdania moim zdaniem dzialaly, Twoim nie" no to ja nie chce miec z ta osoba nic wspolnego.



Ogromna wiedza, az przyjemnie sie czyta co piszecie icon_smile.gif Niechaj beda Tannoy M2.5 Cherry i co dalej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może jeszcze koledzy z forum wieczorem coś podpowiedzą co do kolumn i poszukają wzmacniacza, kolumn.
Znaczy też poszukaj czegoś sam z wzmacniaczy stereo między 399zł-550zł (filtr na np. allegro , olx) i wkejaj tutaj to coś wymyślimy .
Co do kolumn to raczej nie skrajnie w rogach i jak jest możliwość dwu par dobrych, to lepiej z przednim br, lub bez brefleksu, basu wtedy ciut mniej, ale szybszy i bardziej impulsowy.
Co do sprawdzonych sprzedawców, to wolę osoby które są właścicielami jednego konkretnego sprzętu, a nie tylko handlarzami kontenera elektroniki z niemiec.
Taka "firma" handlarz , komis ma ten mały plus że masz prawo zwrotu i czasem gwarancje rozruchową, więc tak czy siak trzeba być czujnym, dopytywać i prosić o dodatkowe informacje , lepsze fotki.
Co do wcześniejszego pytania czy musi być używany, to niekoniecznie, ale w tej cenie kupisz co najwyżej Pioneera A10 i sporawe monitory Magnat supreme 200. Czy to najgorszy sort, hmm raczej twardy, nieco techniczny, do posłuchania jak masz możliwośc w każdym MM w promocji razem http://allegro.pl/pioneer-a-10-k-magnat-200-i4787286407.html

Skoro spodobały Ci się Tannoy M ( poczytaj też o nich w necie ) to kwestia wzmacniacza, jaki moze coś co nieco podkręśli i ożywi górę, doda energii, denon, yamaha, coś innego niech napisza jeszcze inni , nie spiesz się, to najgorsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw wybierz/kup kolumny i wtedy będziemy szukać wzmacniacza. Bo to, że wybierasz póki co takie, lub inne, to nie znaczy, że te kolumny będziesz miał.
Jeżeli masz jakieś wątpliwości, lub chciałbyś poznać inne typy, to pisz. Może masz coś na oku, podaj linki i wtedy zobaczymy co to warte i czy jest warte uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się podobają, czy trochę o nich poczytałeś, czemu nie. Jak chcesz się upewnić poproś jeszcze sprzedającego o kilka fotek z innej strony, tak bym zrobił. Wpisał że zdjęcia poglądowe i w wstawił tylko jedno icon_rolleyes.gif Bo chyba piszesz o tych Tannoy M2,5
Wybór stendów , dobrych i stabilnych jest duży, takich głośników na podłodze stawiać nie maożna. Dobrze jak stojaki są metalowe, czy łączone z drewnem, kamieniem. Czasem jest możliwość wsypania do rury piasku, są stabilniejsze. Jak poszukasz to kupisz parę za 200-300zł ważna jest też wysokość 50-60cm i wymiary powierzchni na której umocujesz kolumnę-więc zaczekaj na kolumny.

I jeszcze taka sugestia. Bardzo dobrze by było, abys mógł mając te kolumny pożyczyć od kogoś jakiś wzmacniacz. Wiedziałbys wtedy co chciałbyś w muzyce nieco poprawić, bo wzmacniacze też brzmią różnie. Wtedy kupiłbyś odpowiedni wzmacniacz. Pamiętaj o kabelkach głośnikowych i minijackx2rca dla sygnału z pc dobrej długości. Wybierz sklep co wszystko ma, by te kabelki poszły jedną paczką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w małym 11m pokoju mission m31i podpięte pod mini wieżę. Grają chyba nieco bardziej energetycznie od tannoy, bas jest bardziej rockowy, ale góra spokojna. Basu w małym pokoju jest dużo i jest mięsisty, a otwory br zatkałem gąbeczkami z zestawu, im sa bliżej ściany tym go wiecej, a są u mnie blisko bo to głębokie kolumny. Choć w zasadzie nie musiałem bo w sypialni słucham cicho, więc bas się nie odbija od tyłu. W 21m kw też grały ładnie i w basie dawały jakoś radę. Tylny br to nie jakieś przekleństwo czy minus.
M31i są do kupienia za około 400zł w idealnym stanie na aukcyjnych portalach, bo nowe , czy ja wiem?. Ostatnio dwu forumowiczów kupiło oczko wiekszy model m32i i byli pozytywnie zaskoczeni co potrafią.
Na aukcjach jest dostępny w idealnym stanie starszy model mission m71, gra bardziej ostro http://allegro.pl/monitory-mission-m-71-br...4815787070.html za te pieniądze ciężko kupić coś niewielkiego, równie ciekawego i w takim ładnym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie ogarniam za bardzo icon_biggrin.gif





te z poczatku watku sa nazwane Tannoy M2.5 Cherry


te 2 moje TANNOY M2 CHERRY


Myslalem ze ta połówka w nazwie cos oznacza?


zapytałem wójka google i jednak czyms sie podobno roznia.

Mysle na 2 mozliwosciami

1. czekam na pewniejszego sprzedawce Tannoy M2.5 Cherry lub mission m32i

2. kupuje Tannoy M2 Cherry (bez połówki) z linku wyzej bo sprzedawca moim zdaniem jest godny zaufania.

Co myslicie/byscie zrobili?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy m2,5 to bodaj nowsza wersja m2, a czy lepsza, gorsza, nie wiem, bo m2,5 nie słyszałem, zresztą to co lepsze dla jedengo to gorsze dla kogoś innego.
Linki które podałeś nie dotyczą tych samych kolumn, jedne m2 chyba są oferowane z maskownicami inne, tańsze 20 zł, nie.
Wydaje mi się że z kupnem tych kolumn prawie nic nie ryzykujesz, nawet jeśli nie przypadną Ci do gustu, to chętnych zawsze szybko znajdziesz, jak na niemiecki samochód z silnikiem tdi icon_wink.gif finansowo nie stracisz, a doświadczenie, bezcenne, zyskasz.
Mission m32 grają zdecydowanie ofensywniej, mają wieksze skrzynki od tannoy m2.
Kupując tannoye m2 i missiony 31/32, warto kupić wzmacniacz oferujący ładną czystą górę, abyś nie czuł (być może) pewnego niedostatku, bo to kolumny bardziej tworzące klimat, niż skupiające sie na detalach i niuansach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy kupisz za takie pieniądze, te jakieś wąskie i strasznie wysokie, takie 60 cm by wystarczyły, te chyba od jakiś głosników efektowych w kinie są. Co do wzmacniacza może lepiej inny, cambridge audio, też gra raczej w stosnowany sposób, więc aby nie było za mdło i nijako, może lepszy byłby rotel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...