Skocz do zawartości

Pionier 924 + 5.1 do 2tyś zł


ariel_matrix

Recommended Posts

Witam serdecznie,

jestem przed zakupem amplitunera pioniera 924 i zastanawiam się nad głośnikami do niego.
Chciałbym wydać max na głośniki 2tyś zł,
zastanawiałem się nad:
QUADRAL QUINTAS 6000
QUADRAL QUINTAS 5000

lub:
Quadral Argentum 07.01 - ale to raczej używane

też w głowie siedzą mi
Taga 606se
lub jakies jamo.

Teraz mam aktualnie jvc th-d5 z głosnikami amtecha z pasywnym subwooferem.
co polecicie mi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Jamo S628 zestaw. Cena za 5.0 chyba ok 2 tys. Wyglądają nie tak źle i do filmów czy gier myślę, że się sprawdzą. A jeśli chodzi o ten amplituner to sam używam od 2 tygodni i jestem zadowolony. Dużo funkcji i troche mocy zawsze w zapasie icon_smile.gif Gra jak na razie pod 2 kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chęć na zestaw 5.1 ale jednak zdecydowałem sie na razie na 2 lepsze kolumny i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie będę poszerzać tego zestawu nawet o suba bo jakoś basu mi wystarczy... Do muzyki świetna rzecz a i filmy tez się bardzo dobrze ogląda no chyba ze jesteś jakimś zapalonym kinomanem i potrzebujesz duzo efektów icon_wink.gif ale z 2 kolumn uwierz ze tez płyną niezłe emocje podczas oglądania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem chęć na zestaw 5.1 ale jednak zdecydowałem sie na razie na 2 lepsze kolumny i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie będę poszerzać tego zestawu nawet o suba bo jakoś basu mi wystarczy... Do muzyki świetna rzecz a i filmy tez się bardzo dobrze ogląda no chyba ze jesteś jakimś zapalonym kinomanem i potrzebujesz duzo efektów icon_wink.gif ale z 2 kolumn uwierz ze tez płyną niezłe emocje podczas oglądania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tylko co będzie lepsze, Quintas 6000 czy Jamo ?
a może lepiej kupić jakieś lepsze stereo i resztę dokupić później?



Lepsza to jest pensja 5tys, zamiast 1tys. Natomiast czy lepsze quintas czy jamo to kwestia upodobań, kolumny brzmią inaczej, budowa , ilość i umiejscoweinie głośników też zasadniczo inne w obydwu propozycjach.
Czy lepiej kupić stereo, później resztę, resztę czego ? Jeśli słuchasz muzyki i stawiasz na jakość dźwięku to wzmacniacz stereo i dwie solidne, duże kolumny typu mission mx5 lub mx6, QAcoustic 2050i, Monitor Audio bx6, może nawet dźwięk Klipsch'y Ci się spodoba do popu - to z ogólnie dostępnych, lub używane jeszcze wyższej klasy.
Jeśli stawiasz głównie na filmy i na efekty w filmach to i kino domowe - pytasz o wybór między sprzętami o różnym przeznaczeniu. Chociaż porównywalne jakością do stereo KD musiałoby kosztować z dwa- trzy razy więcej, zwłaszcza nalezałoby dołożyć do lepszego zestawu kolumn dla lepszej kontroli dźwieku, metraż masz spory.

Cytat

Sam miałem chęć na zestaw 5.1 ale jednak zdecydowałem sie na razie na 2 lepsze kolumny i jestem bardzo zadowolony. Na razie nie będę poszerzać tego zestawu nawet o suba bo jakoś basu mi wystarczy... Do muzyki świetna rzecz a i filmy tez się bardzo dobrze ogląda



Kristiano2207 ale nadal masz zestaw kinowy to że podpiąłeś pod amplituner 7.1 dwie kolumny nie zmienia zestawu automatycznie w klasę stereo, JBL ES80 czy 90 owszem lepsze do muzyki niż jamo, czy quintasy, ale z czasem można lepiej, a w sumie nie tak dużo drożej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kup amplituner kd, ale jeśli kupujesz zestw kolumn taga, jamo, quintas , jbl itd na nieco dłużej niż pół roku i planujesz troche grać to trzeba go posłuchać. Bo chyba nie chcesz kupić w ciemno ? Te zestwy są w najskromniejszych salonach i sklepikach muzycznych, praktycznie wszędzie, nawet jak nie ma u Ciebie w okolicy to zdecydowanie należy przejechać autem te parę kilometrów i posłuchać. Przecież kupując sporo tańsze buty, czy spodnie przymierzasz je raczej przed kupnem, mimo że mógłbyś kupić w ciemno .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor kupiłem nie wychodząc z domu, komputery tak samo.
Buty przeważnie tak samo kupuje, ponieważ znam swój rozmiar i tyle.
Dla mnie jednak jest problemem jechać w jedną stronę 100km, do jakiegoś marketu z elektroniką gdzie, tak na prawdę nawet jak mi włączą nie będę słyszał aż takiej różnicy, ponieważ to będzie sto razy takie jak mój pokój.
Jakbym kupował głośniki za 10tyś - to bym poszukał specjalistycznego sklepu, ale kupuje za 2tyś i chce poczytać opinii i rad innych, aby coś wybrać.
NIe jestem jakimś melomanem, chce by grało czysto nie charczało, głośnio i bass by był soczysty.
Lubię sobie mecze filmy, oglądać na kinie domowym, a czasem jak są urodziny, sylwester, albo jakies inne imprezy to puszczam muzykę głosniej, by było przy czym tańczyć.
Do tej pory starczyły mi moje amtechy, jak dalej tak pójdzie to chyba zostanę przy nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo chyba będą dobrym rozwiązaniem. Polecali mi nawet je w salonie jak kupowałem swój zestaw. Osobiście bym dołożył 200-300 zł i wziął S628. No tylko jeszcze kwestia sub bo to 5.0 to trzeba by dołożyć jeszcze do tego kilka stowek na suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są duże i mocne kolumny ale dźwięk z nich jest słabej jakości. Do czasu aż posłuchasz czegoś innego (nawet niekoniecznie droższego) będziesz jednak z nich zadowolony icon_wink.gif
Do 2 tys. szukasz zestawu 5.0 czy 5.1 ? 5.0 może jeszcze dałoby się wyskrobać sensowne w tym budżecie... Ewentualnie 2.1 na początek a później reszta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don -oczywiście .Tylko ariel_matrix zależy mniej na własnej sprawie niż innym, albo nie zna tematu co widać poniżej, uważa że wszstko chyba jest takie samo nawet w tej cenie. O ile zgodze się że procesor i5 i 6 Gb ram na tej samej płycie komputera asus i lenowo to owszem to samo, o tyle pewne rzeczy juz nie .
Tym bardziej że sam sobie zaprzecza sobie pisząc dziwne rzeczy:
Cytat

nawet jak mi włączą nie będę słyszał aż takiej różnicy, ponieważ to będzie sto razy takie jak mój pokój.
Jakbym kupował głośniki za 10tyś - to bym poszukał specjalistycznego sklepu, ale kupuje za 2tyś i chce poczytać opinii i rad innych, aby coś wybrać.


Różnice brzmienia marki x, y,z czy to na powierzchni 20m, 80m będą słyszalne, bo wszystkie będą miały równe warunki i szanase.
Zestaw za 10tys by odsłuchał, a za 2 tys nie. Brzmienie i różnice zestwów za 10tys jamo, taga, klipsch, mają te same smaczki i różnice jak zestwy tych firm za 2-3 tys. Za 10tys chciałby być zadowolony, a za 2 tys zadowolony być już nie musi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wiem, ze za 2tyś nie znajdę jakiegoś mega wypasionego sprzętu - więc nie warto mi jezdzić po sklepach i odsłuchiwać.
Jakbym kupował sprzęt za 10tyś to bym już się wybrał bo tracąc z 300zł na dojazdy czy nawet więcej, to jest kropla w morzu, a przy 2tyś to jest już duża różnica.
Chce po prostu coś co lepiej gra od moich amtechów hfs-002 do 2tyś w 5.1.

Myślałem, że np powiecie, że w tym przedziale cenowym kup sobie takie i takie głosniki, albo coś z z starszych używanych, ale danie prostych rad jest zbyt trudne - rozwodzicie się nad tym jakby sprzęt grający był Waszym jedynym życiem.

Dla mnie mam:
-łądnie wyglądać w salonie,
=grać czysto,
=nie charczeć,
=efekty w filmach - jak jest wybuch to jest bas, jak ktoś mówi to nie dudni mi basem
-jak chcę głośniej posłuchać muzyki to gra tak by sąsiedzi mnie słyszeli

Może powiecie, że mam dziecinne podejście, ale nie jestem audiofilem, który puszcza jakieś dźwięki, by sprawdzać czy u niego na głośnikach słychać czy też nie.
Jeżeli chodzi o to, to jestem prostą osobą, której słon staną na ucho i której bardziej zależy na tym, że jak dam na maxa, to głośniki nie będą "pierdziały" - ale za to będę sąsiadów terroryzował, których w sumie nie lubię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rozwodzicie się nad tym jakby sprzęt grający był Waszym jedynym życiem.
, ale nie jestem audiofilem, który puszcza jakieś dźwięki, by sprawdzać czy u niego na głośnikach słychać czy też nie.


Sorry jak chciałem Ci pomóc i za dużo pisałem, faktycznie mogłem dać Ci radę typu taak kup jamo 626 będzie git u mnie są super imprezy, bas i mnie się podoba, więc Tobie też będzie. Wiem że sporo osób szuka poklasku dla swoich decyzji.
Ja tak nie potrafię, bo mam szacunek do ludzi, jak się podyskutuje pewne rzeczy ustali, efekt finalny(zakup) jest często bardzo dobry i wszyscy mają satysfakcję, no ale trzeba chcieć.
Może Cię zdziwię, ale mam inne życie ponad muzykę, inni na tym forum też, mam sprawy ważniejsze, nie siedzę też z głową przy głośniku słuchając z wypiekami na twarzy różnych magicznych słyszlanych, czy nie słyszlanych dźwiękow. Zwyczajnie w pewnych sprawach w życiu nie jest mi wszystko jedno, może nie lubię wywalać kasy, bo nie jestem bogaty, może mam szacunek do siebie, nie lubie powierzchowności, nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie, ale też zrozum mnie. Jeżeli mam jechać gdzieś do sklepu - jednego drugiego, które są oddalone od mojej miejscowość o ponad 100km - znając życie i tak nie kupie ich w sklepie = bo na allegro taniej i wydać na paliwo z 200zł to już 10% mojego budżetu na głośniki odchodzi, jak na moje średnio to kalkuluje się.
Dla tego pytam się na forum, jakie głośniki mi polecacie w konfiguracji 5.1 do 2tyś zł - ponieważ mój budżet jest bardzo ograniczony i nie chce wydawać go na dojazdy i tym podobne.
Bym kupował droższe głośniki to znając życie wsiadł bym w samochód przejechał się odsłuchał i kupił na miejscu, ale niestety mój budżet jest ograniczony.
Drugą kwestią jest to, że nie przykładam większej wagi do głośników - mają służyć jak napisałem w poprzednim komentarzu.

Teraz jeszcze zastanawiam się nad głośnikami takimi, 5.0 chyba póki co ;/ ale już mogę przeboleć, jeżeli warto:
tonsil maestro ii 180 + central i satelitki
Magnat Quantum 555 + central i satelitki
heco victa 700 + central i satelitki.

Jak trafią się jakieś używki w dobrej cenie to stykni i na suba icon_smile.gif oczywiście jeżeli są warte swojej ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo brzmią bardziej miękko, bardziej do kina http://audio.com.pl/testy/jamo-s-608:1, natomaist magnaty są raczej twarde precyzyjne, lepsze w muzyce, chociaż co kto lubi http://audio.com.pl/testy/magnat-quantum-555:1
Myśląc o jamo poszukałbym audio pro avanto hts 5.0 , grają ciekawiej, choć podobnie i jamo przy nich wygląda trochę tandetnie http://www.ceneo.pl/25173513#mh=i8n0Ib1G25...4jV2yDSWwqbmrC0 , http://www.sklep.kezard.com.pl/pl/audio-pr...nia-orlowo.html lub markę Klipsch synergy f 20 , c10, b10 to bardzo efektownie i mega głośno(duża efektywność) grające kolumny o specyficznym lekko koncertowym brzmieniu, łatwo złożyć używkę z aledrogo 5.0 dając na front nawet większe modele F30, czy RF .
Skoro kupujesz trochę "oczami" to już według gustu czy pro avanto, jamo, klipsch, czy klasyczniej magnat quantum, tonsil lub najskromniej quintas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx masz na jednej aukcji JBL e80 plus centrlakę c25 za 1250zł więc okazja, na drugiej aukcji olx jbl e20 jako satelity za 300zł więc za 1600zł masz coś lepszego niż heco 700, quintasy 5000, i jak dla mnie jamo też.
Zresztą wydaje mi się że jak coś jest trochę lepsze, czy bardziej pasuje technicznie i bardziej się podoba, to jak nie kupuje się tylko na miesiąc warto dołożyć te plus 10-15% , no tak, ale po co dac więcej, skoro piszesz"nie słychać, czy nie słyszysz, różnicy między tanimi produktami". Kup największe jamo, lub quintasy 6000 najbardziej się sprawdzą na dużej powierzchni
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiliśmy na to samo ogłoszenie, Pan odbierający byłby tak miły ze nawet mi je by przywiózł.


Nie popadajmy w skrajność, jak coś mogę kupić w podobnej cenie nie przekraczając budżetu - mowa o 5.0 to czemu mam kupić gorsze, jk za te same pieniądze moge mieć lepsze.

Wybór tych jbl z centralką i tymi satelitami, bedzie najkorzystniejszym wyborem?

Nie wspomniałeś o tonsilach - bo tak czytam po forach to ludzie bardzo je chwalą icon_smile.gif

a co myślisz o jbl es80 (ES-80 ES-20 ES-25C) w podobnej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybór tych jbl z centralką i tymi satelitami, bedzie najkorzystniejszym wyborem?

Nie wspomniałeś o tonsilach - bo tak czytam po forach to ludzie bardzo je chwalą icon_smile.gif


Po takie ciężkie e80 faktycznie lepiej jechać samemu, niż zdawać się na kuriera. Satelitki też są często na aukcjach czasem jeszcze w sklepach.
Grają całkiem dobrze, też w muzyce, ze sporym rozmachem, marka pioneer gra dość masywnie i energetycznie i w zestwieniu z jbl jest całkiem dobrze. Dodatkowym atutem jest ich dość wysoka skuteczność 90/91dB, grają głośniej niż kolumny 87/89dB, a także ich spory ciężar. Części jak by ktoś włożył palec do środka, są tanie . Sprzedać potem za dobrą cenę też łatwo, bo młodzi ludzie przesiadają się ze starych sprzętów często na nie.
Tonsil maestro II cóż, opini jest dużo bo fanów marki i pracowników jest dużo, maestro, a w salonach ich raczej nie ma, więc reklamują. Są i tak klasę lepsze niż jakieś świszczące , kartonowe altusy.
ES w stosunku do E to w zasadzie liftig, nawet ładny, ale kosmetyczny. Bajer z dodaną ultrawysokotonówką, która słyszą tylko nietoperze. Różnice dźwieku są bardzo minimalne i nie na zasadzie te lepsze, te gorsze. Jak masz ładny komplet za 1800zł na "raz" to bierz. graja lepiej niż wcześniejsze propozycje tagi, jamo, quintasy itd wykonanie i materiały (gruby mdf, okleina winylowa, a nie pażdzioch) to też inna klasa /
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES 80 mogę CI gorąco polecić. Sam używam ich i z tym amplitunerem od 2 tygodni i ciągle powtarzam że jestem zadowolony icon_smile.gif Faktycznie inna półka i co za tym idzie cena też jest sporo wyższa. No ale grają i co również ważne dla Ciebie prezentują się na prawdę bardzo dobrze w świetle innych kolumn icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...