Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

W temacie audio jestem osobą początkującą. Chciałbym jednak poprawić jakość słuchanej przeze mnie muzyki z PC (+ ewentualnie z telefonu Sony Xperia Z Ultra).
Póki co korzystam ze zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej oraz słuchawek dla graczy Creative 3D Tactic Sigma. Słuchawki te w grach sprawdzają się bardzo dobrze, w muzyce już niekoniecznie.

Budżet, jaki posiadam na całość inwestycji to 800zł. Jako osoba totalnie zielona chciałbym propozycję słuchawek i akcesoriów wymaganych do uzyskania możliwie jak najlepszej jakości dźwięku w tym przedziale budżetowym. Muzyki słucham różnorakiej od klasycznej, przez rock, metal, aż po rap. Oczekuję wierności dźwięków (bez przesadzonych sztucznie tonów), a także szerokiego pasma, by w pełni cieszyć się szczegółami, które w przeciętnym pliku mp3 są pomijane. Planuję słuchać muzyki w formacie FLAC - jeśli macie inne propozycje, poza płytą CD Audio, to chętnie wysłucham.

Bardzo Was proszę o podawanie modeli słuchawek i konkretnych akcesoriów niezbędnych do wyciśnięcia maksymalnie dobrego i szczegółowego dźwięku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli słuchasz muzyki z komputera, a karta muzyczna jest zintegrowana, a chcesz uzyskać jak najlepsze brzmienie, to powinieneś zainwestować dodatkowo w Dac.
Co do słuchawek mógłbym polecić np. Beyerdynamic DT770 PRO, jeżeli chodzi o słuchawki zamknięte, bo nie wiem czy interesują Cię zamknięte, czy otwarte/półotwarte.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie myślę nad AKG 550 + FiiO E07K.
Chodzi mi o możliwie najbardziej "audiofilskie" w przyzwoitej cenie. Słuchawki, które pokażą więcej, niż "zwykłe" innymi słowy chodzi o wierne oddawanie dźwięku, w postaci takiej, jak wyznaczył sobie artysta/producent płyty. Możliwie szeroka scena, która nie będzie upiększana głębokim basem, czy jakimikolwiek innymi "bajerami". Stąd mój obecny wybór na AKG 550.

Jeśli chodzi o to, czy słuchawki mają być otwarte/zamknięte, nie robi mi to aż tak dużej różnicy, choć nie ukrywam, że preferowałbym zamknięte.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że istnieją spore różnice, to, że nie robi aż takiej różnicy odnosiło się właśnie do tego, że nie będę nikomu przeszkadzał otwartymi, więc mogą być otwarte, półotwarte lub zamknięte. Preferuję zamknięte ze względu na izolację od dźwięków z otoczenia.

BTW jutro jadę do salonu przesłuchać te AKG K550, miło by było mieć jakieś alternatywy w podobnej do (599zł) K550 cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daj znać jak słuchawki grają według Ciebie, czy jesteś zadowolony, czy polecasz, itp ... Ciekaw jestem jak z ułożeniem na głowie, ja lubię jak słuchawki mocno dociskają się do uszu i też lubię zamknięte.
Skrobnij parę słów jak posłuchasz na nich. przyda się może jeszcze komuś w przyszłości.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zadowolony z dokonanego wyboru. Słuchawki pierw podłączone bezpośrednio do płyty nie dawały z siebie wiele, jednak wiedziałem, na co je stać, ponieważ testowałem je w salonie z użyciem E07K. Toteż następnego dnia pojechałem po w/w DAC. Od tego czasu nie ma problemów żadnych, słychać podczas koncertu Wagnera jak dyrygent się porusza, ogrom dźwięków, bogactwo i niezły bas. Po recenzjach spodziewałem się słabego basu. Bas jest IMO idealnie wyważony, nawet na muzyce rapowej K550 dają bez problemu radę. Ponadto wielokrotnie wspomniane wrażenie intymności, ekskluzywności podczas słuchania, jakby wykonawca grał tylko dla nas. Świetne uczucie, do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu. Naprawdę nie żałuję żadnej wydanej złotówki z 930PLN, które mnie ten zestaw kosztował. Magia! Polecam!

Co do ułożenia na głowie, wcale nie jest takie trudne, lecz mam duży łeb w sumie icon_wink.gif
docisk jest wg mnie idealnie wyważony, nie za mocny ale na pewno nie słaby. Izoluje dość dobrze, jednak nie całkowicie. Najlepszy jest jednak dźwięk, któy nie ucieka tylko krąży w słuchawkach, a jednocześnie da się bez trudu rozróżnić tony i dźwięki, naprawdę wiele ukazują te słuchawki. Szeroka scena, poczucie izolacji od świata, to jest to!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...