Skocz do zawartości

Przy dużej głośności gramofon sprzęga.


Recommended Posts

Zwykle nie miałem tego problemu bo nie słucham zbyt głośno muzyki, jednak dzisiaj słuchając Stinga rozkręciłem głośność dość mocno i wraz z głośnością usłyszałem dźwięk jak by sprzęgania.. sprawdziłem od razu na innych płytach i jest to samo. Uziemienie tez sprawdzilem, wszystko jak trzeba. Wzmacniacz nowy wiec nie spodziewam sie tutaj winy po jego stronie. Gramofon Dual CS 455 - 1 też raczej sprawny.

Ogólnie nie martwie się jakoś specjalnie bo głośność przy której "buczenie" nie występuje jest dla mnie zdecydowanie wystarczająca, jednak może macie jakieś podpowiedzi dlaczego tak moze byc.

Może gramofon stoi za blisko kolumny i występuje zjawisko jak przy mikrofonie przy zbyt dużej głośności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

temat sam rozwiązał się.



Po przestawieniu/izolacji gramofonu ?



Nie, po wymianie wkładki na inną. Teraz jak o tym myślę to mogłem być bardziej dociekliwy i wstawić ją do drugiego gramofonu aby zweryfikować swoją teorię ale tego nie zrobiłem i wkładka poszła do kosza.

Dla kolegi lepiej/taniej byłoby gdybyś Ty miał rację icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

myślę ze powinno działać jak pomajstrujesz trochę przy tym

losdios
A najlepiej jeszcze igłę z wkładki wyjąć i dać do blacharza by ją wyklepał icon_mrgreen.gif

niedziell1
Sprawdzałeś, czy wtyczka w gniazdku w obu sprzętach jest podpięta tak samo?
Może spróbuj jeszcze włożyć odwrotnie wtyczkę (zakładam, że przynajmniej jedna z nich jest "cienka" i można ją włożyć do gniazdka na dwa sposoby...).
Pisałeś, że uziemienie jest OK - myślisz o połączeniu gramofonu ze wzmacniaczem czy ogólnie o zasilaniu?
Kable połączeniowe masz dobre?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...