Skocz do zawartości

Sprzęt do 1000 zł


master.vcx

Recommended Posts

WITAM

Piszę tutaj bo poszukuje dobrego sprzętu grającego do małego pokoju, do 1000zł, szukam czegoś co poprostu w tej cenie będzie naprawdę możliwie najlepsze.
Mały pokój (do 20m2 ), słuchanie głownie z komputera, przynajmniej podstawowa regulacja tonów.
Prosił bym o jak najbardziej szczegółowe przykłady albo chociaż jakieś konkretne wskazówki jak szukać. Rozważałem już TAGĘ HARMONY (tav-500b i intone 2.1).

pozdrawiam i czekam na odpiowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Graniczna kwota to 1000zł.

2.Sprzęt najlepiej jakby był nowy, używane też dopuszczam ale wtedy prośże o konkretne przykłady - musi być pewne że nie jest to cos wadliwego itp.)

3.Szukam zestawu stereo, ewentualnie 2.1, pokój jest mały (do20m2 - nie ma miejsca na kolumny podłogowe), może być to zestaw kolumny + wzmacniacz, miniwieza, kolumny aktywne... i co tylko, zeby tylko ładnie grało icon_biggrin.gif

4. Słucham prawie każdej muzyki więc wazny jest dla mnie jak najlepszy zakres częstotliwości i czystośc dźwięku w każdej barwie + przyzwoite basy

5.Ma być to raczej sprzęt na kilka lat - może nie od razu 10, ale żeby chociaż tak gwarancja + 2-3 lata, jeżeli sprzęt miałby łatwe możliwości ewentualnego rozbudowania tez by było dobrze ale nie wymagam tego

6.Muzyki najwięcej będę słuchał z komputera, ewentualnie telefon czy jakieś mp4, prócz oczywistej regulacji głośności chcę tez mieć regulację barwy dźwięku (bass, treble - albo nawet suwaki do poszczególnych częstotliwości)

7. Najwięcej uwagi jak na razie poświęciłem systemom głośników aktywnych TAGA HARMONY (tav-500b i intone 2.1)

Pozdrawiam i jezeli jeszcze czegoś zapomniałem napisać to zwróćcie uwagę icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo pisałeś o zestawie 2.1.
Od siebie radziłbym Ci zestaw stereo i raczej używany. Nowego nic ciekawego nie znajdziesz. Szczególnie ze względu na budżet i metraż Twojego pokoju (przy okazji, to nie jest wcale małe pomieszczenie).
Co przemawia na plus w Twoich 20-stu m2, to brak miejsca na kolumny podłogowe, bo przy ograniczonym budżecie lepiej jest zainwestować w lepsze monitory, niż tanie podłogówki.
Jednak z ustawieniem nie jest do końca tak kolorowo. Bo nie wiem, czy wiesz, że kolumny podstawkowe/monitory, powinny być ustawione na standach/ masywnych podstawach. I tak docieramy do punktu, gdzie okazuje się, że finalnie, kolumny podstawkowe wraz ze standami zajmują praktycznie tyle samo miejsca, co kolumny podłogowe. Jednak, nie jest to koniec świata i oczywiście wszystko da się jakoś pogodzić z istniejącymi warunkami mieszkaniowymi (wiem o co chodzi, mieszkam w bloku).
Kolumny można postawić na komodzie, półce, biurku, itp ... W celu stabilnego ustawienia i lepszej i\zolacji kolumn od danego podłoża/mebla, możesz zastosować często polecany tutaj Blu Tack.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000zł nie kupisz wzmacniacza i dwu dobrych kolumn nowych z gwarancją, jak planujesz. Nad kolumnami z subwooferem nie myśl bo wydasz pieniądze na badziew, a nie każdy wzmacniacz ma wyjście na subwwofer ( bo nie musi ). Dobry, a nawet przeciętny zestaw do muzyki stereo nie posiłkuje się subwooferem. Dwie optymalnie dobre kolumny za 600-700zł plus, wzmacniacz za 300zl-350, w tym budżecie nie da się chyba inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...