Skocz do zawartości

MonitorAudio BX2 + jaki amplituner


borys

Recommended Posts

Witam wszystkich
Przymierzam się do swojego pierwszego zestawu stereo, co do kolumn to znalazłem M/A BX2 gabarytowo nieduże bo zestaw zamierzam postawić na komodzie.
Tylko nie orientuje się jaki amplituner podpiąć pod te głośniki, zależy mi na miękkim basiku.
Najlepiej aby amplituner miał też CD czy lepiej podpiąć komponent w postaci odtwarzacza CD.
Troche jestem zielony w tych zestawach audio, ale poprzednie swojej wieży sony pozbyłem się bo już nie mogłem wytrzymać tego pudełkowego brzmienia.
Teraz pora samemu coś znajstrować.
Na amplituner chciałbym wydać tak do 2 tys.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich
Przymierzam się do swojego pierwszego zestawu stereo, co do kolumn to znalazłem M/A BX2 gabarytowo nieduże bo zestaw zamierzam postawić na komodzie.
Tylko nie orientuje się jaki amplituner podpiąć pod te głośniki, zależy mi na miękkim basiku.



Napiszę tak ogólnie.
Kolumny stereo i amplituner to raczej zestaw, który do siebie nie pasuje.
Przede wszystkim musisz określić do czego jest Ci dany zestaw potrzebny, czyli czy chcesz iść w stronę stereo czy kina domowego. Następnie przedstaw jak najwięcej szczegółów, które pozwolą Ci pomóc. Są osoby, które tu na pewno Ci pomogą, ale musisz je nakierować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj, zakładkę ''Pierwsze posty'' icon_smile.gif
Amplituner z odtwarzaczem cd to najcześciej mini wieża. Faky są lepsze i gorsze, ale to nadal miniwieża, a za 2 tys można dużo lepiej. Jak ma być dobrze, to lepiej kupić wzmacniacz, oddzielnie tuner i cd, ( bo chyba pisząc amplituner masz na myśli wzmacniacz stereo-amplifier i radio-tuner).
Wzmacniacz stereo zagra zdecydowanie lepiej niż właśnie amplituner(wzmacniacz z wbudowanym radiem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak to amplitunery stereo nie pasują z kolumnami stereo.
Chyba po to są aby współpracowały i grały.
Chcę zrobić sobie zestaw stereo do słuchania radia/CD/USB


Tylko wcześniej nie napisałeś że Ci chodzi o amplituner stereo, a wiele osób kupuje dwie kolumny i niestety ampli kinowy. piosch pewnie miał to na myśli.

Cytat

Znalazłem taki amplituner HK3700 tylko nie orientuje się czy da się podpiąć pod niego CD.
Używa ktoś tego sprzętu?



A co za wielki problem obejrzeć tylną ściankę HK na zdjeciu w necie i poczytać opis wejść itp ? np. http://www.q21.pl/harman-kardon-hk-3700.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Harman ma też radio internetowe, a wejść jest kilka, jak w każdym innym wzmacniaczu lub amplitunerze. Tyle że jak jesteś niewidomy to zdecydownie wzmacniacz klasyczny gdzie są pokrętła głośności, basu, tonów i namacale przełączniki źródła sygnału. Obsługa HK z panelu i pilota mocno nieintuicyjna.
Jakość oddzielnych elementów jest wyższa za jednak za 2 tys kupisz niestety najwyżej nowy wzmacniacz kosztujący między 800zł a 1500zł tys zł, a tuner i cd musiałyby być używane. Samo nowe cd to często wydatek koło 1 tys zł. Używany odtwarzacz cd kupisz za 200zł, a tuner można kupić za 100zł .
Nic nie napisałeś o wielokosci pokoju, a to ważne przy wyborze wzmacniacza i kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam, tej obsługi czy dam rade.
Taki wzmacniacz z klasycznymi pokrętłami do głośności, basu itp. byłby najleprzy.
A co polecisz z samych wzmacniaczy tak do tych 1500 zeta.
Reszte komponentów można z czasem dokupić.
Interesują mnie nówki sztuki.
Mój pokój ma 15 m2 miejsce na sprzęt jest na stabilnej komodzie, temu wybrałem podstawkowe monitoraudio BX2 czy miał ktoś z nimi doczynienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pokoju monitor audio bx2 będą więcej niż dobre, to mocno grające kolumny z mocnym własnym charakterem jak detaliczna góra i przyjemny spężystym basem, to dobrze grające i ładne kolumny za około 1300zł. Nie potrzebujesz do nich i tego pokoju mocniejszego wzmacniacza powyżej uczciwie podanych 2x40W czy 2x50 W.
Jeszcze słowo o amplitunerach często jest tam regulacja dostępna z menu na wyświetlaczu, a czasem jeden guzik pełni kilka funkcji, natomiast pilot ma przycisków niemniej niż klawiatura PC, różnie bywa.
Prościej więc klasyczny wzmacniacz z pokrętłami i wyborem źródła muzyki w ten sam sposób, przykłady pioneer A30, Yamaha as300, yamaha as500, denon pma520, denon pma 720, marantz pm 5004, nad 316bee. Yamaha występuje też jako wersja rs500 czyli amplituner stereo, guziki dotyczą tylko zaprogramowania radiowych stacji, reszta to pokrętła. Pioneer i yamaha gra nieco bardziej techniczniej od pozostałych, rozjaśnia górę pasma, pozostałe marki grają nieco cieplejszym dźwiękiem. Jak wspomniałem wcześniej tuner można kupić używany , ludzie mało słuchają teraz radia w domu i w zasadzie nowe tunery można czasem kupić za 100-200zł. Podobnie jest z odtwarzaczami CD, ludzi puszczają muzyke z komputera lub, więc kupno dobrego używanego cd to nie problem. Sporą część z wymienionych wzmacniaczy można posłuchać i pomacać w Media po widzę że mieszkasz w Suwałkach więc ograniczone pole manewru odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tego Denona,
http://denon.strefamarek.allegro.pl/denon-...0ae-czarny.html
Model 520 jest lekko słaprzy, czy warto zainwestować w tego 720
Przypomne że głośniki to Monitoraudio BX2
Zależy mi na ciepłym dźwięku i mięciutkim basiku.
A jak jest w tym denonie z obsługą ma te klasyczne pokrętła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 520 ma około 2x60W przy 8 ohm, 720 prawie 2x70W, mimo to model 520 dzięki niezłemu jak na moc zasilaczowi radzi sobie i to dobrze z dużymi kolumnami, np. słuchanymi jbl es 90. Więc nieduże bx2 to dla nich absolutnie nie problem.
Małe różnice w mocy, łatwa obsługa, lekkie ocieplenie basu to w zasadzie koniec podobieństwa do modelu 720, która gra bardziej ułożonym dżwiękim, już nie miękkim basem jak w 520, choć nadal lekko ocieplonym, nie tak wyeksponowaną góra pasma. 720 ma tez inne wykończenie, jak podwójne wyjścia na kolumny, pozłacane wejścia i wyjścia, inne komponenty ktore wplywają na finalny dźwiek.
Denon 520 , 720 , 1520 ma klasyczne pokrętła tonów, balansu , głośności i wyboru źródłą dźwieku, przycisk są dwa obsługują tylko loudness, source direct.
W sumie za różnice w cenie między 520, a 720 kupisz sobie używany tuner radiowy i może nawet jakiś używany odtwarzacz CD. Choć jak planowałeś wydać koło 2 tys zł to i nowy na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci jest usb tak bardzo ? Jeśli masz możliwośc podpięcia komputera kabelkiem minijack/ 2rca do wzmacniacza ? Wejście usb jest w droższym modelu odtwarzacza cd denon dcd720, w modelu denon dcd 520 nie ma usb i mp3 odtwarza tylko z płyty . W klasycznych tunerach nie ma wejścia usb, zwłaszcza że mówimy o używanym radyjku. Jest najnowszy odtwarzacz sieciowy denon DNP 720, ma na pokładzie radio internetowe, radio klasyczne ukf, wejście usb dla plików, cena jest dość atrakcyjna na tle konkurencji bo 1200zł , jednak w Twoim budżecie poza zasięgiem.
Z amplitunerów stereofonicznych wejście usb ma Yamaha RN500 za 1850zł ma też radio internetowe i oczywiście klasyczne bo to amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys, weź pod uwagę to co napiszę. Nie masz wyrobionego gustu brzmieniowego. Coś tam czytałeś, jeszcze mniej słyszałeś.
Za swoje ciężko zaoszczędzone pieniądze możesz kupić strucla, który nie będzie Cię cieszył.
Pojedź Ty do salonu albo dwóch w których mają te kolumny (całkiem dobre, chyba, że już kupiłeś?), ze swoimi płytami i posłuchaj kilku wzmacniaczy. Yamaha Ci się nie spodoba. Może bardziej Cambridge Audio (dobrze gra z Monitor Audio) albo Pioneer czy Marantz.
A co do miękkiego basiku, to najlepszy byłby jakiś Musical Fidelity.
Zawsze namawiam jednak na sprzęt używany i to nie ten najnowszy, ale jeśli nie wiesz czego szukasz? Za 3 kzł miałbyś naprawdę dobrej klasy zestaw. Może następnym razem? No chyba, że teraz dłużej będziesz szukał, słuchał, porównywał. Ale nie wiem, czy starczy Ci cierpliwości?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy, czy używany zawsze warto , tfu, nalezy posłuchać. To co mnie się spodoba, niekoniecznie spodoba się Tobie, czy sąsiadowi. Dlatego pozwoliłem sobie nakręślić tylko drobne różnice brzmienia, w dużym uproszczeniu inaczej jednak gra yamaha, onkyo, a trochę inaczej marantz, denon, rotel. Staram się nie szafować słowem że ten gra przyjemniej, czy lepiej, bo każdy ma inny gust i inne oczekiwania.
f1angel zapytał czy starczy Ci cierpliwości na odsłuchanie jakiś klocków, powinno starczeć chociaz na jakieś dwie wizyty, bo 3 tys to sporo kasy i szkoda być niezadowolonym, tracić cierpliwość na wymiany, odsprzedaże ( choć to fajne hobby) icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam coś ciekawszego do polecenia - bez wahania zamieniłbym BX2 na Castle Knight 2. BX2 nie są złe, wręcz przeciwnie, ale Castle to inna liga.
To są o klasę lepsze kolumny, zwłaszcza jeśli chodzi o barwę dźwięku i jakość średnicy, wysokich tonów, no i grają w sposób możliwie najbliższy tego czego oczekujesz, czyli ciepły dźwięk, z miękkim basem (o wiele lepszym od BX2).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model tej midi wieży z tej serii 109 jest cakiem całkiem, ale jeśli rozpatrujemy, porównujemy z wieżami typu np. Yamha pianocraft . Zestaw midi wieży 109 to nie mniejsza wersja denona serii 520, bo 109 jest na nieco gorszych i innych podzespołach, tak aby cena się kalkulowała. Jednak na jej plus można zaliczyć dodatkowe wejście cyfrowe ( optyczne) i coaxialne we wzmacniaczu, a w odtwarzaczu CD wejscie USB. Dużym minusem, są dołączone głośniczki, porównanie ich do np. Monitor Audio bx2 to nieprawiedliwość i nieporozumienie, sama moc wzmacniacza z 109 tez nie jest porównywalna z serią 520. Jak chcesz kupić wieżyczkę 109 to bez tych firmowych głośników, a jeśli brakuje kasy na bx2 to chociaż serię Monitor MR2, lub jakieś inne, ale firmowe na nisko średniotonowych 16-kach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...