Skocz do zawartości

Prośba o pomoc. Pierwsze stereo przed 30tką za 2000-3000 zł


Farshu

Recommended Posts

Dzień dobry,

Kupuję mieszkanie i chciałbym kupić swój pierwszy zestaw stereo (jestem pokoleniem, które jarało się Zodiakiem i mam go nadal w piwnicy). Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, szczególnie, że pierwszy własny zestaw audio to moje marzenie od dzieciaka.

Szczegóły:
  • Pokój: salon z aneksem kuchennym we wnęce, całość ok. 21/22 metrów (tutaj będzie ustawione stereo),
  • Rodzaj kolumn: Interesuję mnie kolumny podłogowe
  • Budżet: 2000-3000 zł max
  • Przeznaczenie (najgorsze dla Was, specjalistów od dźwięku): ogólne (chcę słuchać różnego rodzaju muzyki od chilloutu po mocniejszy rock, przez kawałki rapowe; chcę mieć stereo podłączone do TV a w przyszłośći może do konsoli), jednym słowem: uniwersalne (na ile się oczywiście da)
  • Co jest mi potrzebne: wzmaczniacz + odtwarzacz (chyba, że sugerujecie na razie z niego zrezygnować) + kolumny podłogowe
  • Nowe czy używane: wiem, że sporo nowego sprzętu w danej cenie gra dużo gorzej niż używane (siedzę od długiego czasu na forum i czyta, czytam), ale 2-3 tys. to dla mnie sporo, stąd przynajmniej jedną składową chciałbym kupić nową (gwarancja) a drugą mógłbym poszukać używaną.

Pytanie bonusowe: jaki sprzęt byłby mi potrzebny by poprzez np. wifi odpalać na stereo muzykę z laptopa?

Z góry ogromne dzięki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć.

Propozycja ciekawych kolumn :
http://allegro.pl/dunskie-kolumny-podlogow...4813711367.html
[ DALI 450 ]



Dzięki icon_smile.gif Już na nie zerkam. A pytanie (bo widziałem, że jesteś mocno zaangażowany w pomoc innym a i konkretami piszesz przede wszystkim) czy mógłbyś zaproponować jakieś "klasyczne" zestawy, które mogą spełnić w tej cenie moje wymagania (z zaznaczeniem, że przynajmniej 1 rzecz chciałbym kupić nową. Chodzi mi po prostu o jakieś sugestie zestawów kolumn podłogowych ze wzmacniaczami i odtwarzaczami, tak bym miał większą szansę poszukać, wyszukać je w mixie - nowe i używane. Przez pewien czas myślałem wyłącznie nad nowym sprzetem i wielu miejscach widziałem, że często kupowany jest zestaw chociażby DENON PMA-520AE + DENON DCD-520AE i do tego np. JBL ES 80 albo Tonsil Maestro II 180, ale wielu z Was zaznaczało, że w takich pieniądzach to zestawy denne, słabe. Co o tym sądzisz/sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupować denona to pma720 lub (pma710 poczytaj jest w dziale testy http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 ), natomiast cd można używane za 200zł choć faktycznie nowe dcd520 jest niedrogie i oferuje odczyt mp3,wma z obsługa katalogów ( nie każdy nowy cd to ma). Denon ma ładny bas i ocieploną średnicę, przyjemnie się słucha mocniejszych kawałków. Natomiast z kolumnami jbl, czy klipsch robi się trochę dyskotekowo ( słuchałem niedawno pma520 i jbl es90 ). Denon dobrze gra z kolumnami nieco bardziej klasycznie grającymi, tak mi się wydaje.
Myślę że jeśli chcesz mieć gwarancję na elektronikę to ok. kup nowy wzmacniacz, cd, jednak wtedy kasy zostanie niedużo na głośniki ,a kolumny się nie psują lepiej kupić używane, zwłaszcza że to one w dużej mierze kształtują dźwiek.
W tym budżecie używane kolumny to ratunek i ucieczka przed tanimi marketówkami, tuner też można kupić używany za 20% ceny wyjściowej, pasujący do współczesnej linni produktów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli kupować denona to pma720 lub (pma710 poczytaj jest w dziale testy http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 ), natomiast cd można używane za 200zł choć faktycznie nowe dcd520 jest niedrogie i oferuje odczyt mp3,wma z obsługa katalogów ( nie każdy nowy cd to ma). Denon ma ładny bas i ocieploną średnicę, przyjemnie się słucha mocniejszych kawałków. Natomiast z kolumnami jbl, czy klipsch robi się trochę dyskotekowo ( słuchałem niedawno pma520 i jbl es90 ). Denon dobrze gra z kolumnami nieco bardziej klasycznie grającymi, tak mi się wydaje.
Myślę że jeśli chcesz mieć gwarancję na elektronikę to ok. kup nowy wzmacniacz, cd, jednak wtedy kasy zostanie niedużo na głośniki ,a kolumny się nie psują lepiej kupić używane, zwłaszcza że to one w dużej mierze kształtują dźwiek. Tuner też można kupić używany za 20% ceny pasujący do współczesnej linni produktów.



Dzięki za opinię. Żeby była jasność, ja wcale nie kieruję się na siłę w stronę Denona. Po prostu zauważyłem, że to dość popularny zestaw wśród amatorów (ma też dobrą promocję a Allegro jest pełne takich ofert). Dlatego jestem w pełni otwarty na sugestie. Wychodzi więc na to, że najlepiej jakbym kupił nową elektronikę a używane kolumny? Tylko jak to wyważyć?

P.S. Styl dyskotykowy i tzw. mocne pierd...cie byleby tylko było mnie nie interesuje. Po prostu chcę poczuć, że słychać tą wydaną kasę. Oczywiście design też się mocno liczy, ale nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na lans, ale by mieć spełnione, choć częściowo, kolejne mikro marzenie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo dobrze, że zacząłeś przeglądać ofertę sam, denon to wzmacniacze które fajnie grają w rocku i chilloutowych klimatach, a dużo jest bo firma ma od dawna szeroką ofertę. Jesteś, czy czujesz się amatorem kup serię 520 , denon to też seria 1520, 2020, marki audio jak w świecie aut proponuja modele i tańsze i luksusowe.
Zwróć uwagę że takie firmy które dawno temu kojarzyły się z audio jak sony, technics wypadły z obiegu w sprzęcie audio, po jvc, sanyo zostały mini wieże. Z popularnych marek na naszym rynku nie zostało za wiele, yamaha, marantz, denon, ostatnio pioneer, onkyo, harman w miarę sukcesywnie odświeżali kolejne produkty. Sporo jest marek które są od niedawna na naszym rynku i sa raczej drogie, niech nie dziwi Cię popularność ogólnie dostępnych.
Ważne jest też mądre złożenie zestawu, dobranie, bo można złożyć zestaw drogi, źle dobrany i zagra gorzej niż ten tańszy.
Jesli nie czytałeś , to zapoznaj się z dwoma modelami ( takimi tańszymi) z każdej z tych firm będziesz miał pewien rys icon_wink.gif to samo dotyczy kolumn takich marek jak Dali, monitor audio, jbl, canton , elac, mission , każda z tych marek ma swój mianownik .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale bardzo dobrze, że zaczołeś przeglądać ofertę sam, denon to wzmacniacze które fajnie grają w rocku i chilloutowych klimatach, a dużo jest bo firma ma od dawna szeroką ofertę. Jesteś, czy czujesz się amatorem kup serię 520 , denon to też seria 1520, 2020, marki audio jak w świecie aut proponuja modele i tańsze i luksusowe.
Zwróć uwagę że takie firmy które dawno temu kojarzyły się z audio jak sony, technics wypadły z obiegu w sprzęcie audio, po jvc, sanyo zostały mini wieże. Z popularnych marek na naszym rynku nie zostało za wiele, yamaha, marantz, denon, ostatnio pioneer, onkyo, harman w miarę sukcesywnie odświeżali kolejne produkty. Sporo jest marek które są od niedawna na naszym rynku i sa raczej drogie.
Jesli nie czytałeś , to zapoznaj się z dwoma modelami ( takimi tańszymi) z każdej z tych firm będziesz miał pewien rys icon_wink.gif to samo dotyczy kolumn takich marek jak Dali, monitor audio, jbl, canton , elac, mission , każda z tych marek ma swój mianownik .



Czytałem, czytałem i to sporo icon_smile.gif Oczywiście w porównaniu do wiedzy choć wstępnego entuzjasty audio to na pewno jeszcze mi bardzo daleko. Nie zmienia to faktu, że często odbijam się od wypowiedzi, teorii, że co z tego, że wybiorę dość dobre kolumny jak wzmaniacz nie wydobędzie ich charakteru i w drugą stronę. Stąd szukam kompromisu (wiem, że budżet jest dość niski, ale to nie jest też 1000 zł). Z drugiej strony zależy mi mocno na opinii starszych i dużo bardziej doświadczonych kolegów bo wędrując po wątkach widziałem, że jeśli nowy kupujący nie jest najarany na przysłowiową "liczbę W" to po dyskusjach i propozycjach zawsze da się złożyć calkiem przyzwoity zestaw icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 3 tys to już sporo. Warto też popatrzeć za towarami exdemo, z ekspozycji w sklepach elektromarketach ( sporo można utargować ), towary nowe sprowadzane z zachodu. Sprzęt na różnych forach itd. Masz jakiś sklep w pobliżu, skąd jesteś , uzupełnij w avatarze, nieraz jest coś ciekawego w pobliżu miejsca zamieszkania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dokładnie 3 tys to już sporo. Warto też popatrzeć za towarami exdemo, z ekspozycji w sklepach elektromarketach ( sporo można utargować ), towary nowe sprowadzane z zachodu. Sprzęt na różnych forach itd. Masz jakiś sklep w pobliżu, skąd jesteś , uzupełnij w avatarze, nieraz jest coś ciekawego w pobliżu miejsca zamieszkania.



Miejscówka: Opole icon_smile.gif Już uzupełnione.
A Ty co byś mi polecił. Tak z doświadczenia - za jakim zestawem mogę się rozglądać (chodzi o nowy wzmacniacz i jakiś używany, "bezpieczny" zestaw podłogówek)? Jakieś konkretne modele (wiem, wiem pisałeś już o wzmacniaczu Denona a coś z Pioneera albo np. Harman Kardon?). No i podłogówki? Nie chodzi mi o linki itd, a raczej o modele starsze i te nowsze icon_smile.gif Po prostu jestem ciekaw Twojego/Waszego zdania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybacz, że piszę tak esemesowo, ale niebawem wychodzę. Chciałem jeszcze dorzucić do tych typów markę Infinity. Jakbyś przeglądał oferty kolumn, to zwróć na uwagę na tą pozycję.



Dzięki, dzięki. Grzebię, szukam, przeglądam zgodnie z sugestiami. Jeśli znajdziesz chwilę wolnego czasu to będę też wdzięczny za Twoje subiektywne wskazówki wprost - modeli zarówno wzmacniacza jak i podłogówek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farshu, musisz podzielić na składowe swój budżet. 3000 zł ja bym podzielił tak: 50% kolumny, 30% wzmacniacz, 20% odtwarzacz CD. Będą potrzebne jeszcze kable: najmniej 1 interkonekt oraz głośnikowe. Różne są podejścia, ale na początek możesz na nie wydać 5-10% ceny zestawu. Niech bardziej doświadczeni potwierdzą/zaprzeczą podziałowi procentowemu.

I teraz masz 2 drogi. Najpierw kupujesz albo kolumny i szukasz do nich wzmacniacza (ja tak polecam), albo odwrotnie.
Przy pierwszej metodzie, kolumny pomogą dobrać Ci Koledzy do charakteru brzmienia jakie chcesz osiągnąć oraz wielkości pomieszczenia. A dalej do wybranych kolumn będziesz szukać wzmacniacza.

Potrzebne jeszcze źródło. Pisałeś o odtwarzaczu CD. To na koniec. A później kable.

Wrzuć jeszcze rzut pokoju.

Czy ten laptop będzie okazjonalnie podłączony do stereo czy też ma stanowić źródło (alternatywnie dla CD albo w ogóle zamiast)? Bo możesz się zainteresować serwisami streamingowymi (np. WiMP hifi). Ja od miesiąca w tym siedzę, gdyż nie mam dużo CD'ków. I odtwarzacza CD już nie potrzebuję. Tyle różnej muzyki nie dotknąłem wcześniej nigdy jak teraz poprzez WiMP hifi.
Wtedy do laptopa potrzebowałbyś DAC zamieniający sygnał cyfrowy z USB na analogowy (podpinasz to między laptopa a wzmacniacz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Farshu, musisz podzielić na składowe swój budżet. 3000 zł ja bym podzielił tak: 50% kolumny, 30% wzmacniacz, 20% odtwarzacz CD. Będą potrzebne jeszcze kable: najmniej 1 interkonekt oraz głośnikowe. Różne są podejścia, ale na początek możesz na nie wydać 5-10% ceny zestawu. Niech bardziej doświadczeni potwierdzą/zaprzeczą podziałowi procentowemu.

I teraz masz 2 drogi. Najpierw kupujesz albo kolumny i szukasz do nich wzmacniacza (ja tak polecam), albo odwrotnie.
Przy pierwszej metodzie, kolumny pomogą dobrać Ci Koledzy do charakteru brzmienia jakie chcesz osiągnąć oraz wielkości pomieszczenia. A dalej do wybranych kolumn będziesz szukać wzmacniacza.

Potrzebne jeszcze źródło. Pisałeś o odtwarzaczu CD. To na koniec. A później kable.

Wrzuć jeszcze rzut pokoju.

Czy ten laptop będzie okazjonalnie podłączony do stereo czy też ma stanowić źródło (alternatywnie dla CD albo w ogóle zamiast)? Bo możesz się zainteresować serwisami streamingowymi (np. WiMP hifi). Ja od miesiąca w tym siedzę, gdyż nie mam dużo CD'ków. I odtwarzacza CD już nie potrzebuję. Tyle różnej muzyki nie dotknąłem wcześniej nigdy jak teraz poprzez WiMP hifi.
Wtedy do laptopa potrzebowałbyś DAC zamieniający sygnał cyfrowy z USB na analogowy (podpinasz to między laptopa a wzmacniacz).



Hej, dzięki za Twój głos w sprawie icon_smile.gif
Okej, z wielką chęcią przychyle się do sugestii o podzielenie budżetu. Pytanie teraz jakich kolumn szukać?
Zastanawiam się nad:

  • Tonsil Maestro II (nowe, ale słyszałem, że to niezbyt sensowny ruch w takiej cenie)
  • Pylon Pearl 20 (nowe, ale chyba najgorsze z zestawienia jeśli chodzi o brzmienie)
  • TAGA Harmony TAV 606 F V.3 (nowe, tylko frontowe, czyli para)
  • Wharfedale Diamond 10.5 (nowe)
  • Dali 450 (tylko używane jeśli trafi się w dobrej cenie, ale trudno z dostępnością)
  • Infinity Reference 61I (tylko używane, ale trudno z dostępnością)

ale nie wiem, który kierunek jest słuszny...

Odnośnie wzmacniaczy itd. to pojawił się kierunek Denona, ale liczę, że pojawią się też inne głosy icon_smile.gif

Rzut pokoju mogę wrzucić, ale jeszcze nie kupiłem mieszkania (wszystko jest w trakcie) więc nie ma do niego dostępu non stop więc nie mogę wymierzyć go dokładnie. A bez wymiarów (oprócz ogólnej powierzchni, którą podałem na początku) coś Wam to da? icon_smile.gif

Co do źródła to szczerze ... najbardziej chciałbym mieć możliwość zintegrowania/połączenia np. przez wifi (przez ścianę) laptopa ze stereo bo nie będę miał ochoty na dłuższą metę nosić go za każdym razem z jednego pokoju do drugiego icon_wink.gif

Cytat

Cytat

nie mam dużo CD'ków. I odtwarzacza CD już nie potrzebuję.


Żeby mieć rosnącą kolekcję płyt CD możesz zainteresować się czymś takim jak torrent - ściągasz albumy w formacie flac (OD ZNAJOMYCH icon_wink.gif ).



Hehe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja wyszukanych przeze mnie sensownych albo teoretycznie sensownych kolumn podłogowych:
  • Tonsil Maestro II (nowe, ale słyszałem, że to niezbyt sensowny ruch w takiej cenie)
  • Pylon Pearl 20 (nowe, ale chyba najgorsze z zestawienia jeśli chodzi o brzmienie)
  • TAGA Harmony TAV 606 F V.3 (nowe, tylko frontowe, czyli para)
  • TAGA Harmony AZURE F-60 (nowe)
  • Wharfedale DIAMOND 10.5 lub 10.6 (nowe)
  • MAGNAT SUPREME 2000 lub 2002 (nowe)
  • JBL Es 80 (tylko używane, jeśli trafi się okazja)
  • Dali 450 (tylko używane jeśli trafi się w dobrej cenie, ale trudno z dostępnością)
  • Infinity Reference 61I (tylko używane, ale trudno z dostępnością)

Pomóżcie wybrać np. 2 najlepsze opcje wśród kolumn nowych i 2 najlepsze opcje wśród kolumn używanych. Oczywiście jestem w pełni otwarty na całkiem inne marki i modele icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kolumny totalnie różne, co łączy duże maestro II, lub o zgrozo magnat supreme 2000 i malutkie pylon pearl 20. Tak samo ceny maestro II to koszt koło 1500zł, a Taga azure f-60 1600zł pylon20 1tys w tej cenie ok 1500-1600 można kupić o niebo ciekawsze i solidniejsze Mission mx4, czy właściwsze gabarytowo pylon pearl 25.
Tu masz bardzo dobra ofertę Monitor Audio BX5 za 1580zł i z gwarancją, bx5 nowe są za 2600zł . http://audio.com.pl/testy/monitor-audio-bx5:1 Za te pieniądze warto samemu usiąśc za kółko i odebrać samemu-dla bezpieczeństwa stolarki kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oj kolumny totalnie różne, co łączy duże maestro II, lub o zgrozo magnat supreme 2000 i malutkie pylon pearl 20. Tak samo ceny maestro II to koszt koło 1500zł, a Taga azure f-60 1600zł pylon20 1tys w tej cenie ok 1500-1600 można kupić o niebo ciekawsze i solidniejsze Mission mx4, czy właściwsze gabarytowo pylon pearl 25.
Tu masz bardzo dobra ofertę Monitor Audio BX5 za 1580zł i z gwarancją, bx5 nowe są za 2600zł . http://audio.com.pl/testy/monitor-audio-bx5:1 Za te pieniądze warto samemu usiąśc za kółko i odebrać samemu-dla bezpieczeństwa stolarki kolumn.



Dla podsumowania, jak rozumiem te ODPADAJĄ ZDECYDOWANIE:
  • Tonsil Maestro II
  • Pylon Pearl 20 (tutaj była literówka bo chodziło mi o 25tki icon_wink.gif)
  • TAGA Harmony TAV 606 F V.3
  • TAGA Harmony AZURE F-60
  • MAGNAT SUPREME 2000 lub 2002


A co z takimi rozwiązaniami:
  • Wharfedale DIAMOND 10.5 lub 10.6 (nowe)
  • JBL Es 80 (tylko używane, jeśli trafi się okazja)
  • Dali 450 (tylko używane jeśli trafi się w dobrej cenie, ale trudno z dostępnością)
  • Infinity Reference 61I (tylko używane, ale trudno z dostępnością)
  • Mission M35i (używane)


No i Twoje propozycje:
  • Monitor Audio BX5 (używane)
  • Mission mx4 (używane)
  • Pylon Pearl 25 (nowe)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mission mx4 raczej nie kupisz używanych, bo jak ktoś kupił to się nimi cieszy. Missiony mx4 jak dobrze poszukasz, zaczekasz to trafisz nowe w salonie za 1550zł , raz są , raz nie ma, może kwesta dystrybutora. Na wiosnę najtańsze były w skalpie w Skarżysku Kamiennej, nawet miałem jechać. Takich rodzynków jak te Monitor Audio bx5 i w tej cenie też rzadko widać. Cześciej można trafić tej firmy niższą serię MR4, niestety różnica jest spora na rzecz bx5.
Myślę że niezłe były by też Tannoy V4, ale też z czymś cieplej grającym, V4 mają ładną przestrzeń, głębię w muzyce, można je kupić czasem używane i niedrogo na gwarancji, bo weszła V4 po liftingu V4i.
Widzę na allego że diamond 10.5 za 1100zł, tannoy v4 za 1290 i te bx5 za 1580, Dali 450, jbl es80.

EDIT: Tak jeszcze zerkam na twój wpis "(chcę słuchać różnego rodzaju muzyki od chilloutu po mocniejszy rock, przez kawałki rapowe; chcę mieć stereo podłączone do TV a w przyszłośći może do konsoli), jednym słowem: uniwersalne "
No właśnie, ale wolisz takie brzmienie bardziej kontrolowne, twardszy bas, granie bez efekciarstwa, czy taki bas rozbujany, dużo, miękko, cykająca góra- taki coś dyskotekowy.? icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mission mx4 raczej nie kupisz używanych, bo jak ktoś kupił to się nimi cieszy. Missiony mx4 jak dobrze poszukasz, zaczekasz to trafisz nowe w salonie za 1550zł , raz są , raz nie ma, może kwesta dystrybutora. Na wiosnę najtańsze były w skalpie w Skarżysku Kamiennej, nawet miałem jechać. Takich rodzynków jak te Monitor Audio bx5 i w tej cenie też rzadko widać. Cześciej można trafić tej firmy niższą serię MR4, niestety różnica jest spora na rzecz bx5.
Myślę że niezłe były by też Tannoy V4, ale też z czymś cieplej grającym, V4 mają ładną przestrzeń, głębię w muzyce, można je kupić czasem używane i niedrogo na gwarancji, bo weszła V4 po liftingu V4i.
Widzę na allego że diamond 10.5 za 1100zł, tannoy v4 za 1290 i te bx5 za 1580, Dali 450, jbl es80.

EDIT: Tak jeszcze zerkam na twój wpis "(chcę słuchać różnego rodzaju muzyki od chilloutu po mocniejszy rock, przez kawałki rapowe; chcę mieć stereo podłączone do TV a w przyszłośći może do konsoli), jednym słowem: uniwersalne "
No właśnie, ale wolisz takie brzmienie bardziej kontrolowne, twardszy bas, granie bez efekciarstwa, czy taki bas rozbujany, dużo, miękko, cykająca góra- taki coś dyskotekowy.? icon_cool.gif



A co myślisz o Wharfedale Diamond 10.5 lub Diamond 10.6 albo polskich Pearl 25 (pytam bo te mógłbym kupić nowe i na gwarancji, patrząc na budżet)?

ODP DO EDIT: Tak jak już komuś z Was odpisywałem, chciałbym znaleźć złoty środek między głębokim brzmieniem a czymś bardziej kontrolowanym (jak piszesz), granie nie ma męczyć na dłuższą metę; chcę kupić sprzęt, który po prostu dobrze brzmi, nie zależy mi na trzęsieniu ziemi jako takim (innymi słowy - nie jestem typem, który ładował np. do samochodu turbo bass tubę za 1000 zł by ba było słychać z 10 km icon_wink.gif).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kolumny, grają chyba w podobnym stylu, to może dobra wiadomość. Jest sporo niezłego basu, wyraźna góra . Piszę chyba bo słyszałem diamond 10.4, i 10.6 , para 10.6 i tak jest w cenie pylon 25 . Diamond 10.4 grały niestety jak dla mnie średnio, nieciekawie , a 10.6 już zdecydownie lepiej. Nie napiszę że gorzej , czy lepiej od pylon 25 bo słuchałem ich w róznym czasie na różnych wzmacniaczach, jednak Pylon pearl 25 grał jakby przyjemniej. Być może dla niektórych na plus diamond przemawia ciekawsza obła skrzynia, srebrne błyszczące obręcze głośników, (nie mój gust ), Pylony skromniejsze i chyba bardziej uniwerslane wyglądem do wystroju pokoju.
Z przedstawionych wybrałbym używane MA bx5, potem pylon 25, dalej Tannoy V4, jbl es80, diamond 10.6 , mission m35 są ciut za duże, o dali 450 nie piszę, bo nie słuchalem, a magnaty 2000 i taga 606 skreślam. Na mission mx4 w dobrej cenie nie będziesz pewnie czekał .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Wharfedale i JBLe też raczej odpadają. Można lepiej jakościowo albo uniwersalniej.
Tu jeszcze inne ciekawe kolumny w różnych cenach, o różnym brzmieniu.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/46/176999.php mało u nas popularne, ale bardzo dobre, uniwersalne Kelly Transducers KT2
http://allegro.pl/castle-acoustics-severn-2-i4804937080.html Castle Severn grające lekko ocieplonym, barwnym i muzykalnym dźwiękiem, na pewno do długiego słuchania, nie będą męczyć.
http://allegro.pl/harpia-acoustics-pat-tan...4816255590.html Harpia Acoustics PAT te grające jaśniej, dość neutralnie, szybko, potrzebują bardziej ocieplonego wzmacniacza.
http://allegro.pl/elac-elx-8090-s-piekne-b...4781348824.html bardzo dobre, zróżnicowane brzmienie, choć może z nieodpowiednim wzmacniaczem podobnie jak Harpia okazać się zbyt "selektywne".

Jak wiadomo wszystko to kwestia połączeń, doboru wzmacniacza do kolumn. Dlatego wzmacniacza na razie nie proponuje, bo nie każdy zagra dobrze z każdymi. A stać by Cię było nie tylko na Denona, ale na coś ciekawszego jak Musical Fidelity (od E10 w górę), Thule, Advance Acoustic, Audiolab, Rotel (z końcówką BX w symbolu). Być może jeden z kolegów z tego forum będzie sprzedawał Densena B-100 o ile nie zechce na nim zarobić.
Oczywiście o ile zdecydujesz się jednak na używany wzmacniacz. Bo naprawdę szkoda kupować coś tak sobie grającego tylko dlatego, że nowe, że ma gwarancję. Cóż, dwa lata szybko miną a wzmacniacz jak się popsuje, to tak samo bulisz za naprawę jak za używany.
A zostajesz z gorszym wzmacniaczem, choć mogłeś mieć lepszy. Jak zechcesz sprzedać, to tracisz 40 - 60% (bo popularne i jest dużo ofert). Ale jak chcesz, Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...