Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Infinity kappa 8.2


piterp22

Recommended Posts

Witam moja historia stereo zaczeła sie od wzmacniacza Yamaha ax-900 i kolumn Infiniti reference 61 mk2 , na wzmacniacz sie troche nadzialem,ponieważ przy głosniejszym sluchaniu rozłancza sie dzwiek(slychac pstryk i odpina koncówki) tzn jak podlacze jedna kolumne pod Kanal A L to nie rozlancza ale na wszystkich innych rozłancza czyli wzmacniacz kombinowany

Kolumny i tak miałem zamiar zmieniać Na Infinity kappa 8.2 lecz najpiew chciałbym dobrać wzmacniacz do tych obecnych 61 mk2 żeby grało to stabilnie i przyszłościowo pod Kappy 8.2

Propozycje które konsultowałem i brałem pod uwąge są to:
1.Nakamachi Ta4-e(Raczej ciężko będzie znaleźć,chociaż podobno warto)
2.Yamaha M4+CA6
3.Sansui au-901


Kwota wzmacniacza lub koncówki+pre do 2000 zł

Pokój 20 m2
Muzyka jaką słucham bardzo zróżnicowana od Rocka alternatywnego, Hard Rocka,heavy metal po Hip-Hop R&B
Chciałbym aby instrumenty(Gitara,Perkusja,skrzypce) i wokal był w miarę Czysty, A Zarazem w innym Gatunku Bass żeby schodził w miarę nisko i nie dudnił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nakamichi TA4E, bardzo dobry wzmacniacz do tych kolumn. Jak poczytasz tematy w Klubie Infinity Classics na AS, dowiesz się wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli chodzi o Infinity, to Zukzukzuk jest najbardziej rzetelną osobą jaką znam. Byłem u niego, słyszałem jego Infinity Renaissance 90, napędzane właśnie tym wzmacniaczem. Tak więc, do Kappy 8.2 nada się idealnie. Wzmacniacza musisz szukać najprędzej na Niemieckim eBayu.
Duże doświadczenia w kwestii Infinity i Sansui ma także Don, od którego odkupiłem Kappy 7.2i, napędzał je końcówkami Nada (nie pamiętam modelu). Było bardzo dobrze.
Ja napędzam moje kolumny Sansui 717 i pomimo, początkowych obaw, jestem zadowolony jak do tej pory. Nie narzekam na niedobór mocy, czy brzmienie.
Masz już te Kappy, czy zamierzasz kupić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zukzukiem rozmawiałem telefonicznie i wymieniliśmy poglądy, po kolumny najprawdpodobniej jadę w środę daje link http://allegro.pl/infinity-kappa-8-2-i-ser...4814611454.html po zdjęciach widać że zadbane , przy okazji dogadałem się zamienić swoje dotychczasowe kolumny infinity reference 61 mk2 na kappy 8.2 + dopłata

Pozostaje tylko kwestia Wzmacniacza lub koncowki ..... macie jeszcze jakieś propozycje ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej te kolumny były za 3600 zł i o takiej kwocie rozmawiałem ze sprzedawcą i za tyle mi je sprzeda, fakt ponad 4 tys to przesada,wyjazd przełożyłem najprawdopodobniej na sobotę,choć nie ukrywam że wolałbym znaleźć te kolumny trochę bliżej bo do tego miejsca mam 300 km

A co do Re90 to najpierw bym chciał zacząć od Kappy później ewentualnie bym posłuchał re90 i wtedy wyciągne wnioski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie aż takiego ciśnienia to nie mam, a jest jeszcze jedna opcja kuzynka będzie wracać z niemczech za około 3 tygodnie to może mi je odebrać i to będzie najlepsze rozwiązanie icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłem dziś na pierwszym odsłuchu w grodzisku mazowieckim i słuchałem kolumn infinity kappa 8.2 , Jm Lab Alcor i vienna acoustics beethoven


Co do infinity Kappa 8.2 Bass naprawdę w miare nisko schodził(choć krótszy niż Jm Lab Alcor ),góra też ok jedynie średnie takie sobie jak dla mnie... później odsłuch skupił się na porównianiu Jm i kappy no i tu jest mała "przepaść " ale to już inna półka cenowa.....

Na koniec miałem okazje posłuchac vienna acoustics beethoven i jak dla mnie niby kolumny niepozorne ale za to w muzyce klasycznej spełniały swoją role... Jazz,,saksofon,Gitarka , Coś naprawde fajnego , chociaż przy głośniejszym graniu (Troszkę pokój mniejszy w którym stały Jm Lab) wydawały mi się "Za bardzo Suche "

Ale z Kappy byłem i tak zadowolony i kupiłem ja za 3000 zł w naprawde dobrym stanie Ale już mam jakiś punk odnieśienia i następny cel to może właśnie Jm Lab Alcor

Tymczasowo gra to u mnie z Yamaha ax-900 ale w drodze już jedzie do mnie koncówa mocy Yamaha m4+ pre Yamaha c6

Chciałbym jeszcze abyśćie do tego zestawu doradzili mi jakiś CD tak do 600 zł na początek

O Kablach narazie nie wspominam bo widzę że na forum że to temat Tabu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Z jakim wzmacniaczem/wzmacniaczami słuchałeś tych kolumn w Grodzisku Mazowieckim?
Czy tylko ze swoją Yamahą?
No nie wiem, czy połączyłbym Yamahę z Infinity. Ale jeśli LMLab bardziej Ci się podobał, widocznie lubisz taki dźwięk.
Ciekawe jak zagrają z dzieloną Yamahą?
Proponuję poczekać jak przyjdzie ten wzmacniacz i posłuchać. Wówczas opiszesz swoje wrażenia. Tu można jeszcze trochę zaingerować w dźwięk odtwarzaczem CD, dlatego tak w ciemno nie warto na razie nic proponować. dla twojego dobra.
Podobnie zresztą jak z kablami, które się wybiera na końcu, dopieszczając brzmienie.
Kable, to nie jest wcale temat tabu na tym forum, bo większość doświadczonych i spora część młodszych stażem forumowiczów docenia ich wpływ na brzmienie, używa lepszych kabli.
Mam nadzieję, że rozumiesz dlaczego najpierw powinieneś posłuchać wzmacniacza dzielonego, opisać co słyszałeś, następnie wybierać odtwarzacz CD a po odsłuchach z odtwarzaczem dopiero kable. Czyli w kolejności jak wpływają na dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za poświęcony mi czas na odpowiedz , swojej Yamahy nie brałem na odsłuch bo jak pisałem w wcześniejszych postach przy kolumnach reference 61 mk2 przy głośniejszym słuchaniu odpinało końcówki prawdopodobnie z przeciążenia ,o dziwo na kappach słychać przesterowanie i nie wyłącza się ale do rzeczy

Kappy i Jmlab alcor odsłuchiwałem na starej końcówce Onkyo m 506 rs ale na 100 % nie pamiętam czy to był akurat ten sam model ,pamiętam natomiast że końcówka miała podobne lub takie same wskaźniki i model był 3 cyfrowy i bodajże bez pre... ale głowy nie daje

Vienna bethoven grały z jakimś nowszym Marantzem

Co do Kappy i Yamaha m4+c6 rozmawiałem z zukzukiem bo on miał taki sam zestaw i taki mi polecił,bo tego Nakamachi T4 lub końcówke Pa/5 bardzo ciężko bym miał znaleźć

Z tego co słyszałem i wywnioskowałem to dźwięk Tego jmlaba określiłem jako ''Ciepły'' ale tutaj mogę się mylić dlatego chętnie posłucham jak grają te kolumny kogoś kto ich słuchał i może bardziej określić ten dźwięk

Z ciekawości spytałem się o kable głośnikowe i polecił mi Audioquest gibraltar ,ale temat kabli zostawiam na koniec

I Teraz moje pytanie do Ciebie z czym Ty byś próbował to podłączyć,bo widzę ,że trochę się zdziwiłeś icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.
Teraz nie ma co gdybać z czym by się połączyło, tylko trzeba czekać na wzmacniacz.
Kable AQ Gibraltar są bardzo dobre. Ale wiadomo. Muszą pasować do reszty systemu i przede wszystkim do Twojego gustu.
Tu uwaga. Są to jedne z najchętniej podrabianych kabli. Jeśli kiedyś będziesz kupował używane, to pytaj o dowód zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...