Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo do PC do 1000 zł


Macios

Recommended Posts

Pewnie to nie będzie dobry wybór ale zdecydowałem się na Pylon Pearl Monitor. Używane za 500 zł udało mi się zakupić, mam nadzieję, że w piątek dojdą.
Czy kable Alphard Da Vinci mogą do tego być? Nie mam żadnych kabli, żeby podłączyć, a te mogę odebrać osobiście w Warszawie.
I jeszcze pytanie o te kable, to są dwużyłowe czyli + i - są w jednym kablu tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też pomyślałem że spróbuje te monitorki, dużo pochlebnych opinii przeczytałem, sprawdzę jak mi podejdą, w porownaniu do tych które mam to myślę, że wszystko zwali mnie z nóg.
Co do kabla to jeszcze w cenie do 20 zl jest Cordial CLS225. Cena taka sama a gdzieś polecali te kable w cenie właśnie do 20 zł za metr więc zamówiłem i odbiorę w Warszawie, zamówiłem 7m więc w razie czego dużo nie stracę pieniędzy.
Ok, to przynajmniej wiem że w kablu jest już + i - .
Czekam na glośniki, jak przyjdą to dam znaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, cały zestaw już u mnie. Zakupiłem do tego standy TAGA TSS66 z 3 podparciami. 150 zł z odbiorem osobistym, prezentują się solidnie choć mogłyby być cięższe.
Monitorki w połączeniu ze wzmacniaczem wydobyły to czego oczekiwałem. Średnica i góra naprawdę świetnie brzmią, usłyszałem dużo dźwięków których wcześniej nie słyszałem icon_smile.gif
Basu jest wystarczająco, ba, nawet czasem mam wrażenie, że za dużo, dobrze, że nie zdecydowałem się na kolumny podłogowe. Czasem brakuje mi natomiast góry, jakby była trochę przytłumiona.
Cały czas się osłuchuje, więc na bieżąco będę chciał ewentualnie coś zmieniać.
Jedna rzecz mnie ciekawi, z około 40 cm słychać lekki szum z głośnika wysokotonowego, czego to może być wina? Kabel głośnikowy leci co prawda przy przedłużaczu i obok komputera, to może być tego wina?

Jeszcze dwie rzeczy. Z czasem pomyślę o tunerze do tego zestawu, jakieś wstępne propozycje za czym się rozglądać?

No i DAC, gdzieś przeczytałem, że na start może być coś takiego:
DAC TDA1543

W jednym z ostatnich wątków została poruszona kwestia DAC i muzyki w formatach bezstratnych, ściągnąłem z ciekawości kilka kawałków Queen w formacie SACD, muszę powiedzieć, że robi różnicę w porównaniu nawet do FLAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Basu jest wystarczająco, ba, nawet czasem mam wrażenie, że za dużo, dobrze, że nie zdecydowałem się na kolumny podłogowe. Czasem brakuje mi natomiast góry, jakby była trochę przytłumiona.

A kolumny masz ustawione tak, że głośnik wysokotonowy jest mniej-więcej na poziomie uszu?
O ile pamiętam, to Pearl Monitor nie ma maskownic, więc problem z tłumieniem dźwięku przez maskownice odpada...

Sprawdzałeś jak grają przy różnych kątach dogięcia w stosunku do słuchacza (moga być równolegle do siebie, albo osie mniej lub bardziej skierowane do słuchacza...

Poza tym płyty są różnie zrealizowane, więc na niektórych może był mniej "góry" niż na innych icon_rolleyes.gif

Cytat

Cały czas się osłuchuje, więc na bieżąco będę chciał ewentualnie coś zmieniać.
Jedna rzecz mnie ciekawi, z około 40 cm słychać lekki szum z głośnika wysokotonowego, czego to może być wina? Kabel głośnikowy leci co prawda przy przedłużaczu i obok komputera, to może być tego wina?

Przestaw na chwilę kolumny i oddal je od ewentualnych źródeł zakłóceń i sprawdzisz, czy nadal szum się utrzymuje.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumów to jest tak samo, nie ważne jakie jest źródło dźwięku a szumy występują. Nie jest to w żaden sposób uciążliwe bo z około 30-40 cm dopiero coś słychać, natomiast podobne szumy są jeśli podłączę słuchawki do wzmacniacza, żaden problem ale dziwna sprawa.
Przejmować się tymi szumami?

Co do wysokich tonów to tylko w niektórych piosenkach brakuje mi tego,ale trochę podkręcę Treble i jest ok, oczywiście to kwestia gustu teżicon_smile.gif jak słuchał mój szwagier to stwierdził, że w ogóle nie ma basu, a dla mnie jednak szczegółowość jest ważniejsza.
Co do ostawienia to tworzę trójkąt równoboczny, głośnik wysokotonowy jest mniej więcej na wysokości uszu, więc jest optymalnie, natomiast jedna kolumna stoi między telewizorem a półką i słyszę różnicę w dźwięku, ale na ten moment nic nie mogę na to poradzić.

I tak jak pisałem szukam jeszcze tunera,bo uwielbiam słuchać radia, coś taniego a solidnego się znajdzie?icon_smile.gif

I zastanawiam się oczywiście nad DAC. Teraz gram na chińskim kabelku najgorszej jakości jack>2xRCA. Jeżeli kupowałbym DAC to wtedy nie będę inwestował w taki kabel tylko kupię 2xRCA>2xRCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumów, to albo taka "uroda" wzmacniacza, lub wymaga być może przeglądu. Ale jak na razie nie ma dramatu... .
Spróbuj poodsuwać kable od siebie. Szczególnie aby interkonekty i głośnikowe nie dotykały kabli sieciowych. Możesz zastosować
jakieś przekładki z gąbek czy pianki, by sobie w tym pomóc.
A może wzmacniacz jest wrażliwy na zasilanie. Czasami jakaś listwa z filtrami może pomóc.
Trudno tak na odległość zawyrokować co jest powodem szumów.
Gdy wszystkie źródła są odłączone (fizycznie, rozłącz interkonekty) to wzmacniacz też szumi?

Rzeczywiście gdy kupisz DAC i lepsze kabelki jeszcze wiele w dźwięku może się poprawić.
A jeśli nie będzie Cię to zadowalało, to przecież kolumny kupiłeś niedrogo. Nie stracisz na odsprzedaży i możesz poszukać lepszych.
Co do niskich tonów, to nie można stwierdzić, że ich w ogóle nie ma. Na pewno nie ma tyle i nie schodzą tak nisko jak w dużych podłogówkach. Ale wszystko kwestia gustu, wymagań, przyzwyczajenia.

Niedrogich tunerów jest dużo. Wiele gra dobrze. Jak niedrogi ma być oraz w co wyposażony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma dramatu, to prawda, jeśli się pogorszy to będę musiał poszukać jakiegoś rozwiązania. Szumy są nawet bez żadnego źródła dźwięku, więc to wina wzmacniacza.
Sprawdzę jeszcze pod inną listwą, bo faktycznie gdzieś czytałem, że jest wrażliwy na zasilanie.

DAC oczywiście chce kupić, może w przyszłym miesiącu, będę miał więcej środków na to. No i będę więcej wiedział co chcę zmienić w dźwięku. A w razie czego rzeczywiście można zmienić na inne kolumny.
Dla mnie niskich tonów jest wystarczająco, obejrzałem kilka filmów na tych głośnikach i jestem pod wrażeniem, takiego dźwięku szukałem, dużo szczegółów i fajna scena się stworzyła, głośniki stoją około 2,7m od siebie.

Tuner. Ma odtwarzać radio icon_wink.gifa tak poważnie to jakie funkcje może posiadać tuner poza odtwarzaniem radia?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner może posiadać pilota, RDS, różne tryby odtwarzania jak Wide i Narrow czyli jeśli stacje są blisko siebie, pozwala to zwiększyć selektywność aktualnie słuchanej albo Local/Distant (czyli tryby dla bliskich mocniejszych i dalszych słabszych stacji) wejścia antenowe na antenę zewnętrzną i kablówkę, wskaźniki dostrojenia (o różnej czułości)
Jeśli tuner nie ma RDS, czy jest możliwość wpisywania nazw stacji.
No i parametry techniczne lepsze lub gorsze. Jak stosunek szum/sygnał czy dynamika.
Ja mam w kuchni taniutkiego Philipsa FT-920 z bardzo wygodną gałką do zmiany programów. W zależności od przypisania funkcji tej gałce (jednym przyciskiem) może ona zmieniać zapisane stacje (po kolei 1, 2, 3 itd.) albo szukać stacji po częstotliwościach i jak coś znajdzie na tym się zatrzyma. te funkcje mają oczywiście wszystkie tunery (oprócz analogowych), ale taka gała jest jak dla mnie super wygodna.
Choć finalnie liczy się oczywiście brzmienie, jak tuner gra.

Wzmacniacz z inną listwą oczywiście wypróbuj. I poodsuwaj te kable jak pisałem. Wyłączaj też inne urządzenia w domu. Nawet światło w pokoju. Może znajdziesz urządzenie, które zakłóca odbiór. Ale może też być tak, że to wina samego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tuner. Ma odtwarzać radio icon_wink.gifa tak poważnie to jakie funkcje może posiadać tuner poza odtwarzaniem radia?icon_smile.gif

Może mieć jeszcze:
- timer,
- przedwzmacniacz

A oprócz pilota i RDSu o którym pisał wcześniej F1angel - może mieć np. gniazda na 2 anteny (do każdej stacji możesz przypisać jedną z dwóch anten).
Oraz np. możliwość ściemnienia lub wyłączenia wyświetlacza, wyświetlanie poziomu sygnału w dB - i pewnie jeszcze parę innych funkcji icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacz z inną listwą oczywiście wypróbuj. I poodsuwaj te kable jak pisałem. Wyłączaj też inne urządzenia w domu. Nawet światło w pokoju. Może znajdziesz urządzenie, które zakłóca odbiór. Ale może też być tak, że to wina samego wzmacniacza.


Kable poodsuwałem i próbowałem pod inną listwą, bez zmian. Mieszkanie jest wynajmowane więc z elektryką nic nie poradzę, ale ogólnie to często pali się żarówka w łazience, a przy wyłączaniu np. światła w kuchni w głośnikach słychać lekki trzask. To będzie wina samego wzmacniacza? Jak będę za tydzień u rodziców to jeszcze zobaczę u nich czy będzie tak samo.


Co do radia to się zebrało tych funkcji:) Które najbardziej przydatne? RDS to taki bajer w sumie, chyba żeby wiedzieć co to za ekipa gra i jakie radio.

Ten Philips FT-920/930 ciekawie wygląda, a jak to gra? Bo są tanie, a jest też licytacja FT-930, bardzo tanio i jestem ciekaw czy warto licytować, choć skoro masz taki tuner to myślę, że nie jest to najgorszy sprzęt:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...