Skocz do zawartości

Kolumny do wzmacniacza


yolo

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić wzmacniacz UNITRA DIORA WS-442 a do tego kolumny SONY SS-A-107.
Od razu mówię że ja na sprzęcie sie nie znam, chciałbym żeby po prostu grało to czysto i miało jakiś bas. Jakby ktoś miał inne propozycje do 500zł to proszę o napisanie icon_smile.gif wiem że nie jest to duża kwota ale można za to już coś kupić.

Zapomniałem dodać że pokój ma 15m2. Myślałem też nad takim zestawie jak: DENON PMA-360 i kolumny GRUNDIG BOX M800
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tutaj masz propozycje ciekawych kolumn :
http://allegro.pl/elac-el-50-dobre-brzmien...4807117526.html
[ ELAC EL 50 ]
http://allegro.pl/kolumny-fine-arts-bx-2-p...4812672970.html
[ GRUNDIG FINE ARTS BX 2 ]

Tutaj prawdziwa gratka :
http://allegro.pl/kolumny-celestion-ditton...4827623146.html
[ CELESTION DITTON 110 ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz pokój? Gdzie będą stały kolumny, nie za blisko ścian? Dasz radę odsunąć choć 30-40cm albo nawet więcej?

Te Grundigi BX-2 wyglądają niemal identycznie jak BX-2000. Jeśli grają podobnie, to nic tylko brać. Tym bardziej, ze jak na podstawkowe są całkiem duże i powinny mieć duże i nisko schodzące basy.
Ew. Celestion, ale nie wiem, czy to nie obudowa typu zamkniętego, więc niskie tony będą raczej szybkie, zróżnicowane, niż duże i mocne. Ale poprosiłbym o zdjęcia tylnych ścianek kolumn. Wzmacniacz dobierze się po zakupie kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega widzę znawca i daje radę ocenić kolumny po wyglądzie. Gratuluję tych zdolności. Ja niestety muszę posłuchać, by coś móc ocenić.
A miałem bardzo podobny model (czyli jak pisałem BX-2000) i miały tyle mocnego i dość niskiego basu, że w kolumnach standowych trudno taki spotkać.
No to jakie kolumny Twoim zdaniem wyglądają na takie z dobrymi niskimi tonami? Przykłady, zdjęcia, itp...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz racje, nie znam sie na tym za bardzo dlatego patrzyłem na rozmiar głośnika i skrzyni.


Aby dżwięk, czy bas był dobry i porządny z dużych skrzynek-kolumn, sama kolumna musi być owszem dobra, ale też wymaga dobrego wzmacniacza. Może się okazać że pierwszy lepszy, nie da rady, i będzie pytanie "gdzie jest bas ?" Dobre monitory w takim metrażu dadzą radę, a co do wzmacniacza mają nieco mniejsze wymagania( co nie znaczy że można podłączyć do telefonu, czy zestwu od komputera).
Z pierwszego zestwu też bym zrezygnował, drugi bardziej rozwojowy.

Nie stawiaj znaku równości miedzy małymi kolumienkami z miniwieży, a małymi kolumnamii sprzedawanymi oddzielnie. Miałem takie w mini wieży sony, jedna kolumna 1,5kg i dźwiek jak z pudełka, a nowe normalne małe kolumny, wielkość z grubsza podobna, ale 7-8kg i dźwiek potężny i zupełnie inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi kolegom którzy pisali wcześniej że nie powinno się oceniać kolumn po ich wyglądzie bo można sie bardzo zdziwić. Wysłałem te kolumny ponieważ kiedyś przeczytałem na jakimś forum że jak w głośnikach jest wgnieciona kopułka to nic to nie zmienia i można zakupić takie kolumny. Znalazłem jeszcze takie coś: http://allegro.pl/kolumny-quadral-okano-15...4841822725.html

Dziękuje za to co napisałeś, sam mam teraz mini wieże SONY i kolumny właśnie ważą około 1.5-2kg i dźwięk naprawdę jest słaby i do tego kolumny przesuwają się jak jest trochę basu. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko wymieniane były tylko membrany, a nie cały głośnik niskotonowy, bo nieoryginalny może różnie zagrać. Taka też uwaga, bo quadral jest niezłą popularną marką , ale trzeba uważać na kolumny w zamniętej obudowie, mają one mniej basu niż te bas refleksem, ale bardziej stawiają na jego szybkość, precyzję, dobra kontrolę, dla wielu zaleta, ale nie dla wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wcześniej zaczniesz i co ważne jak będziesz czytał ( to nie kosztuje) , słuchał przy okazji czegoś w sklepach ( oby lepszych zestwów niż mikro wieża) to złoży się na jakąś wiedzę. Będzies miał swoje pieniądze, czy swój dom to kupisz sprzęt już bardziej świadomie i z jakąś wiedzą, nie zrobisz wtopy, albo nawet jak zrobisz czegoś Cię nauczy icon_biggrin.gif
Kolumny z linku całkiem sympatyczne. Według mnie właściciel dołożył im od siebie ten czarny cokolik z kolcami, ale to raczej w kategori in plus, bo dobrze im z nim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach słucham ile można a teraz chce kupić sobie jakiś zestaw do pokoju ponieważ mieszkam w domku to jest trochę miejsca nie tak jak w bloku a przecież jak chce posłuchać czegoś w dobrej jakości to nie będę szedł do taty żeby dał posłuchać u siebie icon_biggrin.gif

A takie ? http://allegro.pl/technics-sb-cs-7-ladny-s...4843815573.html Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna typu zamknietego, więc to co pisałem wcześniej. Pamiętam je z czasów całych wież technicsa, bardziej nastawiona jest na mimo wszystko dokładność, ostre tony, niz jakiś czar, ciepło. Nie wiem co było pierwsze ten model technicsa, czy nasz Tonsil perfect 150 ( podobne trochę, tonsil mniej trwały przez piankowe zawieszenie ). Obu kolumn suchałem w tamtych latach z korektorem, wstyd przyznać, no ale takie były realia, czasów kaset, choc akurat miałem niezłe bo zgrywane z CD . Pisałeś że masz spory pokój, możesz dośc swobodnie kolumny ustwić, może lepiej popatrz na takich z br'em- większa szansa że dźwięk będzie masywniejszy i może bardziej Ci się spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jakie najprawdopodobniej kupię to Quadral all-kraft AC2650, może teraz ktoś poradziłby jaki wzmacniacz można kupić do 300zł. Myślałem o SONY TA-FE530R ostatnio był do kupienia za 200zł. Edytowano przez yolo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - w opisie kolumn Tonsil Fantazja jak byk jest napisane "nieoryginalne głośniki wysokotonowe."
Więc sobie daruj.
http://allegro.pl/kolumny-tonsil-fantazja-...4804847701.html


Po drugie - jak podajesz link do aukcji, to napisz od razu jaki to jest model (bo za miesiąc-dwa aukcja zniknie i czytelnicy tego wątku nie będą wiedzieli o co chodzi).

Po trzecie - jak lubisz Quadrala, to te kolumny Quadral all-kraft AC2650 wyglądają nieźle i w tej cenie mogą być niezłym wyborem.

Po czwarte - nie pisz kilku postów jeden po drugim, tylko skorzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić wpis (już parę razy masz taką informację)

Po piąte - formułuj swoje myśli w zdania, korzystaj z kropek i przecinków, bo kiepsko się to czyta.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...