Skocz do zawartości

Kino domowe do 3000 .Także do stereo.


audionet

Recommended Posts

Witam. Kino domowe ? Na tym specjalnie sie nie znam.A więc zestaw do trzech tysiecy.Pytanie także do Q21


- jaka muzyka

Szeroko pojęty blues oraz soul, jazz i R&B ale w wykonaniach np. Amy Winehouse. Z rzadsza rock. Dyskotekowe itp. w ogóle.


- jakie pomieszczenie

Pokój w kwadracie około20-23m2


- jak pomieszczenie jest zabudowane

Jedna ze ścian ma szafę na całej długości (około4m ma ściana), reszta odsłonięta, nie licząc narożnika do siedzenia/spania. Na jednej ze ścian dwa okna.


- podłoga

Na całej powierzchni panele, na środku pod stołem niewielki dywan (1,7m x 1,2m).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci na PW.

Ale jeszcze tylko parę pytań:
ma to być głównie pod kino domowe, czy głównie muzyka będzie odtwarzana?
Bo w tytule jest "też do stereo..."
Czy może być do tego amplitunera kina domowego jeszcze końcówka mocy albo wzmacniacz stereo?

Nowy czy używany?

Jakie funkcje i złącza w amplitunerze: radio sieciowe, USB, HDMI 1.4?
Co w komplecie poza amplitunerem i kolumnami?
- BR?
- używany odtwarzacz CD?
Ile kolumn: 5 czy 5.1?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumowanie propozycji: nowy zestaw 5.0 za 3 tysie...

1) Amplituner z funkcjami sieciowymi Yamaha RXV-675 za1389zł

2) odtwarzacz BR 3D ASUS O!Play BDS-700 za 499zł z WiFi i kompletem wyjść analogowych (co nie jest częste w tej cenie)

3) kolumny TAGA 606 za 1049zł/1089 (w zestawie droższym podstawowy set kabli głośnikowych/HDMI na początek)
albo kable głośnikowe Alphard DaVinci SL8 lub 10

A jak za jakiś czas przyjdzie trochę kasy - to używany CD za 200-300zł i sub w okolicy 400zł

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wchodził w tanie JAMO - nawet, jakby były w tej samej cenie.
Może i ładnie wyglądają, ale głośnik basowy na bocznej ściance S606, S626 i S628 ma swoje wymagania odnośnie ustawienia.
Więc na wygląd plus, na granie minus...

Poza tym - niech pierw pogra na zestawie bez suba, a potem będzie decydował co dalej.


Do Yamahy nie polecam też podstawowych fabrycznych kolumn Yamahy - gra to za ostro, aż głowa boli icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to znienawidzona postawa na forum, ale :
Do teojej muzyki super pasuje wharfedale ( polecam diamond seria 10 )
Ale wtedy to z ampkiem 4tys.
niestety


Po mocniejszym obmyśleniu proponuję magnat supreme 200 / center 250 / 200 zestaw niecale 1600 Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ zamiast pisać jeden post po drugim!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że to znienawidzona postawa na forum, ale :

"Znienawidzona" - może to trochę za mocno powiedziane, ale faktycznie na Forum pisanie o czymś, o czym się nie ma pojęcia to nie jest najlepsze wyjście!

A w czym propozycje "wafli" są niby lepsze skoro przekraczasz założony budżet?
Słuchałeś tego - czy to tylko taka sobie propozycja ???

Poza tym może lepiej skup się na swoim temacie zakupu wzmacniacza i kolumn
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry123783
bo widać, że tam są problemy icon_eek.gif

Cytat

Po mocniejszym obmyśleniu proponuję ...

Proponuję trochę popracować nad swoim językiem polskim - i korzystać z funkcji EDYTUJ zamiast pisać jeden post po drugim. A na to już parę razy zwracałem Ci uwagę!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim niezbyt udanym temacie (fail) pytałem o amplituner / wzmacniacz, a w głośnikach amatorem nie jestem icon_wink.gif
Słyszałem Wharfedale 10.5 ( 3 drożne RoRo icon_wink.gif ) i z dobrym ampkiem naprawdę fajnie grają. Bassu trachę mało i jest troszeczkę agresywny, ale to bardziej zależy od ampka lub wzmaka, bo słyszałem 10.7 (2×niskotonowy) i tam bass milszy, lecz nadal dosyć zimny

Co do magnat - te polecam nawet bardziej jeżeli nie jesteś audiofilem, tych modeli nie słyszałem, jednak Magnat to niemiecka firma o dosyć miłym dźwięku ( zależy na ile słuchasz tych typów muzyki, które wisałeś, bo do jazzu itp. to przeznaczone nie są - w przeciwieństwie do wharfedale )


PS
Póki co piszę z tableta i mam mało czasu ( akurat teraz sporo )
Swoją pseudo-polszczyznę poprawie jak bd miał naprawiony komputer ( póki co w serwisie )

A i wiem, że nie zwalnia mnie to z edycji, lecz dopiero teraz ogarnąłem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zestaw przy pomocy kolegi RoRo .Dziekuję icon_lol.gif Skompletowany i zakupiony Poza ampli tunerem wszystkie elementy dojechały.
Składa się z:

1. yamaha-rx-v 675 1379zł (darmowa przesyłka)

2. ASUS BDS-700 499zł

3. Taga Harmony TAV-606 v.2 + TSW-90 v.2 1579zł

Razem to dało 3,457,00 zł Budżet został przekroczony ale to musi zagrać.

Na koniec doszedł jeszcze koszt przedwzmacniacza gramofonowego.

4.ART DJ PRE II 214 zł

Kable będziemy kupować po zmierzeniu potrzebnych odcinków.Do kolumn jeszcze trzeba zakupić lub zrobić podkładki pod kolce.
Opis dżwieku po wygrzaniu wszystkich elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...