Skocz do zawartości

Kino domowe do 1500


Hladeo

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję zestawu kina domowego do około 1500 zł. Z racji braku miejsca, chciałbym aby kolumny frontowe miały max 60-70cm, a cały zestaw był w drewnie. Może być bez suba - zależy mi aby był amplituner i 5 głośników.
Czy ktoś kojarzy może taki zestaw, lub może coś doradzić?


Pozdrawiam


Wyszczególnione informacje wg tematu "pierwsze posty":

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Około 1500zł. Precyzyjniej: cena < 1700 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Preferowany nowy.
Pytanie z poprzedniego tematu, w którym również nie otrzymałem żadnej odpowiedzi:
Cytat

[...]ale trochę obawiam się kupować używany sprzęt audio (jest czego się bać?).



3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Kino domowe 5.1, jednak może, a nawet powinno być bez odtwarzacza. Same głośniki (kolumny) + amplituner. Ewentualnie subwoofer, jednak mogę go dokupić w przyszłości.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Nie posiadam żadnego sprzętu typowo audio, typu wzmacniacz, czy amplituner. Posiadam za to xbox360, dekoder satelitarny i laptopa, wszystko podłączane na HDMI (i również chciałbym, żeby te sprzęty można było podpiąć do amplitunera).

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Powierzchnia pokoju wynosi 18 m2. Jest to salon z aneksem kuchennym. Sprzęt grający chcę więc rozmieścić na części salonowej, czyli na jakichś 9 m2.

6) Jakiej muzyki słuchamy
Głównie muzyka elektroniczna.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy zakup na kilka lat z możliwością rozbudowy zestawu o subwoofer, w przypadku niesatysfakcjonujących niskich tonów.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Zestaw szykuję głównie do oglądania filmów (z laptopa, dekodera satelitarnego), lub do grania w gry na konsoli xbox360.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może temat przepadł w powodzi dziesiątek podobnych, a może z racji że Ty sam nie podszedłeś do sprawy i zapytania poważnie inni też to zbagatelizowali . Wpis o amplitunerze i kolumnach w drewnie za 1,5 tys i gdzie szukać sprzetu tez nieco dziwny...
Wpisz więcej danych przeczytaj jak się pisze pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post został uzupełniony o precyzyjne informacje, na podstawie podanego tematu.

Co do mojego "niepoważnego" podejścia, to nie widzę w nim nic niepoważnego. W sklepach widziałem zestawy 5.0 (które były w całości w drewnie) + amplituner zaczynające się od 1300zł. Domyślam się, że ich jakość ma pewnie wiele do życzenia, jednak słyszałem, że nawet najsłabsze "drewno" gra lepiej, niż plastik...

Co do mojego pytania "gdzie szukać takiego sprzętu" chodziło mi raczej nie o cenę, a o "małe kolumny frontowe do max 60-70cm" - nie znalazłem sklepu internetowego, który umożliwiałby wyświetlenie wyników na podstawie wysokości kolumn frontowych, stąd poprosiłem o pomoc na tym forum - może ktoś kojarzy taki zestaw i jest w stanie coś doradzić...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do mojego "niepoważnego" podejścia, to nie widzę w nim nic niepoważnego. W sklepach widziałem zestawy 5.0 (które były w całości w drewnie) + amplituner zaczynające się od 1300zł.


To nie drewno tylko plastikowa okleina, oczywiście taka okleina bywa i w kolumnach po 10tys, jednak prawdziwe drewno- fornir drewniany bywa już w kolumnach za kilka tys tys. Dla niektórych takie naturalne wykończenie jest ważne, myślałem że to masz na myśli, bo tak to mocno podkreślałeś " zestaw w drewnie", trzeba pisać precyzyjniej. Inna sprawa, że czy, okleina, czy fornir jest mniej ważne, te rzeczy nie grają. Zaś co do budowy skrzyni czyli plastik, a " płyta mdf, lub w tańszych pażdzierz" to faktycznie te drugie to zdecydowanie coś innego i lepszego.


Cytat

nie znalazłem sklepu internetowego, który umożliwiałby wyświetlenie wyników na podstawie wysokości kolumn frontowych,


Faktycznie sklepy nie oferują przesiewu sprzętu audio według cm, chyba ze chodzi o lodówkę icon_wink.gif . Szukając specyficznego sprzętu, trzeba już samemu wejść w specyfikację techniczną. Jednak wciskanie kolumn na styk, szerokość, wysokość, w jakieś wnęki, jest mocno nie wskazane.
W taki metraż 18m, a sam pokoik tylko około 9m szukanie podłogówek to nie najlepszy pomysł. W taki metraż i w takim budżecie lepszą jakość uzyskasz kupując monitory. Wcale nie przesądzone że nawet subwoofer będzie potrzebny, jeśli dobrze, madrze kupisz. Aby to było też faktycznie lepsze niż marketowe chińczyki, proponowałbym szukać czegoś z drugiej ręki, łatwo nie będzie kupić zestaw 5.0 złożony z monitorów, ale to możliwe, warto poszukać .
Tylko przydałby się może amplituner innej firmy grający nieco cieplej i masywniej niż najtańsza kinowa yamaha, słuchałeś jej i porównałeś z innymi np. pioneer, denon ?
Twoje pytanie: Czego się obawiać kupując używane sprzety, kolumny ? Skoro grają i są zadbane, to niczego, co może się tam zepsuć, samo z siebie ? Najczęściej awarie wynikają z winy wsadzonego palucha, lub podpinania ich pod napięciem, ale tak mogą grać ponad 30 lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Serio nikt nie potrafi pomóc? icon_sad.gif chociaż jakieś wskazówki, gdzie szukać takiego sprzętu...
byłem już zdecydowany na zestaw:
amplituner Yamaha RXV-377
zestaw kolumn Prism Falcon 500
jednak nie mam gdzie ustawić w moim salonie kolumn frontowych z ww zestawu, z racji ich wysokości...


Jakieś wnioski ? Nic nie piszesz ?
Bo wychodzi na to że chyba jednak nie szukałes porady, dyskusji i pomocy, tylko uznania dla własnego pierwotnego wyboru sprzętu, czy może błędnych przekonań .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...