Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz/amplituner (?)


Norweski Zomowiec

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jasne, najlepiej zwalić na kuriera. Paczka miała jakieś ślady upuszczenia albo coś było połamane w środku (jakieś styropiany)?
Próbuj zwrócić kolumny sprzedającemu, jeśli twierdzi, ze to wina kuriera, niech on wnosi o odszkodowanie. I tak wysyłający musi to zrobić.
Możesz też zapytać, czy zwróci za serwis jeśli się okaże, że to nie wina upadku, ale wcześniejszego złego traktowania kolumn, poprzez zbyt głośne granie albo inna przyczyna która wyklucza upadek.
Najlepiej ciśnij jednak o zwrot pieniędzy a Ty zwracasz kolumny. W razie czego postrasz wystawieniem mu negatywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wyglądały dobrze zapakowane... nie było pękniętych styropianów. Postaram się z nim jeszcze popisać. Z tym serwisem, to ile to może kosztować? tzw. regeneracja głośnika / wycentrowanie głośnika? bo tam coś haczy, gdy naciskam głośnik...

mógłbym nawet kupić 2 taki głośnik, ale nigdzie nie ma takiego


Aha.. napisał, żeby odkręcić głośnik i zobaczyc czy nie jest "zdecentrowany przez kuriera
no i tak zrobiłem... własnie.. gdy odkręciłem, to może nie przyjąć teraz tych kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym może być problem. Na razie poczekaj na odzew sprzedającego. Bądź zdecydowany. Tak jak pisze Ziewluwid, domagaj się zwrotu.
A co to może być, nie wiadomo. Może pierdółka, na przykład kabel trze o membranę albo reż poważniejsza sprawa.
Głośniki wymienia się na ogół parami i na oryginalne. Wszystko inne to półśrodki.
Na razie nic z tym nie rób, nie rozkręcaj, bo Ci sprzedający napisze, że Ty grzebałeś i nie przyjmie. Chyba, ze po cichu rozkręcisz głośnik i zobaczysz, czy to nie jakaś drobnostka, którą nawet Ty mógłbyś usunąć. Ale jak chcesz, nie namawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

A ile może kosztować serwis tego głośnika? bo kolumny są naprawdę fajne... szkoda mi ich oddawać, i czekać na zwrot kasy
ale za serwis niech zapłaci


Cytat

Na razie nic z tym nie rób, nie rozkręcaj, bo Ci sprzedający napisze, że Ty grzebałeś i nie przyjmie


Cytat

Aha.. napisał, żeby odkręcić głośnik i zobaczyc czy nie jest "zdecentrowany przez kuriera
no i tak zrobiłem... własnie.. gdy odkręciłem, to może nie przyjąć teraz tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, to zależy co jest uszkodzone, co będzie robione. Sama robocizna pewnie minimum 50 zł. A jeśli by wymiana głośników na oryginalne, to może przekroczyć cenę zakupu tych kolumn przez Ciebie. Bo takich głośników mogą nie mieć i dopiero sprowadzać z Anglii, jeśli firma jeszcze takimi dysponuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic.. jutro idę do tego serwisu, i zapytam o naprawienie tego.
Jeżeli cena nie będzie kolosalna, to zostawię do naprawy - a kasę będą ciągnąć od sprzedającego.

Lub napiszę do niego - albo płaci za serwis, albo zwracam mu głośniki, a on kasę, i niech się biję z kurierem o uszkodzenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie mogą coś więcej powiedzieć co się stało. Faktycznie głośnik mógł się zdecentrować jeśli kurier rzucił paczką. Masa magnesu może zdeformować blaszany kosz. Głośniki mogły być kiedyś przeciążone. Drut nawojowy mógł się wtedy odspoić od karkasu. A trzecia możliwość to to że cewki lub tylko jedna cewka mogły być wymieniane. Jeśli przy wymianie cewka nie została dobrze ustawiona, będzie taki efekt. Jeśli na paczce nie było informacji że wymaga ostrożnego traktowania, wina jest po stronie wysyłającego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...