Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz/amplituner (?)


Norweski Zomowiec

Recommended Posts

Ktoś kto zupełnie się nie zna, może wyciągnąć z tego rankingu nieraz dziwne wnioski. Ten ranking (cykliczny) jak dla mnie jest w wielu przpadkach trochę jakby z kosmosu, bo z jednej strony produkty klasyfikowane według ceny, ale czasem bardzo różnej i innej, są produkty po 5 tys i po 15 tys. Wiem że klasa niższa dla Sonus faber więc i kwota, to inna wartość niż klasa niższa dla np. jbl.
Więc taki ranking, powinien być, albo tylko i wyłącznie po cenie( wtedy zbędny bo kązdy sam porówna), albo wyłącznie po klasie dźwięku (pewnie nieco czasem subjektywnie, ale chyba najlepszy miernik), albo po jakości wykonania, designie, prestiżu.
Dochodzi do systuacji do "jednej klasy" są zaliczone w sumie dwie różne klasy np. kolumn jednej marki, albo trzy modele wzmacniacza tej samej marki, w totalnie różnej różnej cenie i różnym brzmeniu. Pomijając że wielu marek i popularnych modeli tych tańszych, czy dobrze sprzedających się nie ma w ogóle.
Kiedyś już chyba wspominałem, że na przestrzeni dwu lat ten sam produkt został zaliczony do dwu rożnych klas. Być może ze względu że produkt staniał i recenzentowi tańszy zaczął gorzej grać, lub staniał i w tej cenie dźwiek zrobił się wybitny, ciężko mi teraz powiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

A Yamaha A-500? jak nie, to już sam nie wiem co szukać.. konkretnego



Polecam tą Yamahę. Nie brzmi tak ostro jak reszta. Owszem, jest to brzmienie jaśniejsze, ale wysokie nie kłują w uszy, są lekko wycofane nawet można stwierdzić.
Bas jest konkretny i ma fajną głębię. Najładniejsza jest średnica, pięknie rysuje, delikatnie ochłodzona.
Polecam, bo mam taką i to fajny wzmacniacz - wydajny prądowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Ax-500 za 199 zł.
http://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-500...4845440525.html

Jeśli nie chcesz czekać, to napisz do sprzedającego czy wystawiłby Ci te kolumny w opcji "Kup teraz". Ale pewnie będzie drożej.
Albo jeśli nikt nie zalicytuje masz szansę kupić te Paradigmy:
http://allegro.pl/paradigm-mini-monitor-i4848331461.html
Albo takie vintageowe KEFy:
http://allegro.pl/kef-k-140-swietne-brytyj...4848070576.html

Paradigmy zagrają bardziej "rockowo", efektownie z dużą dynamiką i "napompowanymi" niskimi tonami.
KEFy bardziej wyrafinowane, wyrównane, niskie tony mimo większej obudowy (typu zamkniętego) mogą wydawać się mniejsze.
ale na pewno będą szybsze, bardziej zróżnicowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odłącz kable od kolumn, zostawiając wszystko jak jest i zamień kolumny miejscami. Jeśli ten sam głośnik (teraz już z drugiej strony) będzie charczał, to znaczy, ze coś z nim nie tak. Trzeba pisać do sprzedającego i zwrócić, bo sprzedał kolumny niezgodne z opisem. Czyli niesprawne.
Ale jeśli tak się będzie działo z drugim głośnikiem po tej samej co poprzednio stronie, to winne albo połączenie, albo zły kabel albo źródło szwankuje. Być może zasilacz w Aunie tak silnie "sieje"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...