Skocz do zawartości

Pioneer vsx 923 - pomoc z ustawieniem


ariel_matrix

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Jestem posiadaczem tego amplitunera od kilku dni i mam kilka pytań co do ustawień:
1. Jak wymusić by zamiast stereo grało w 5.1
2. Da się ustawić, aby na hdmi out 1 i 2 były dwa różne obrazy?
3. Można na stałe ustawić 720p lub 1080p?
4. Póki co mam subwoofer pasywny i on nie ma wejść na cinche, to jak mam go podłączyć? odciąć z jednej strony cinche i wtyknąć same kabelki do głośnika?

Na ten moment nie mam więcej pytań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Jak wymusić by zamiast stereo grało w 5.1

Masz różne tryby pracy (i symulacji różnych sal/teatrów/stadionu) - zazwyczaj w "direct" grają tylko 2 kanały.

Cytat

2. Da się ustawić, aby na hdmi out 1 i 2 były dwa różne obrazy?

Raczej nie - przecież dajesz tylko jeden sygnał wideo

Cytat

3. Można na stałe ustawić 720p lub 1080p?

Nie wiem - musisz poszukać i sprawdzić w instrukcji ...

Cytat

4. Póki co mam subwoofer pasywny i on nie ma wejść na cinche, to jak mam go podłączyć? odciąć z jednej strony cinche i wtyknąć same kabelki do głośnika?

W żadnym wypadku!!!
Jeżeli sub ma wejście i wyjście głośnikowe - to możesz go podłączyć pod gniazda głośnikowe.
Będzie to wyglądało tak:
zaciski A w amplitunerze połączone kablem głośnikowym w WEJŚCIEM (IN) w subie,
WYJŚCIE (OUT) w subie podłączone kablem głośnikowym do kolumn

Jaki masz model subwoofera? Zrób zdjęcie jego tylnej części z widocznymi gniazdami połączeniowymi (o ile jakieś posiada...)
To jest sub od jakiegoś plastikowego zestawu kina domowego typu "wszystko w jednym" z subem i małymi głośniczkami???

Pozdrawiam
PS. To tak na szybko - na podstawie ogólnej znajomości amplitunerów kd Pioneera icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pokombinuje
2. mam podłączone dokładnie 4 urządzenia - chodzi o to, że czasem gram na rzutniku na konsoli, a moja dziewczyna będzie mogła oglądać coś w tv, da się tak?
3. Ok - ma ktoś po polsku instrukcję do tego modelu?
4. Subowoofer to jest z zestawu amtech hts-002 - sw ma tylko wejscie na dwa kabelki + i - do podłączenia go do wzmacniacza. Zdjęcie podglądowe pobrałem z internetu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3. Ok - ma ktoś po polsku instrukcję do tego modelu?


A na dołaczonej płycie Cd nie masz instrukcji ? Gruba ksiązka ponad 120stron powinna tam być w pdf. Przecież tam jest masa rozdziałów, opcji ustwień dla różnych konfiguracji itd. bez tego ani rusz. Kino domowe potrafi czasem odebrać przyjemnośc użytkowania, dlatego lepsze stereo.
W necie jest tylko ( albo aż) po angielsku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Pioneera masz instrukcje m.in. do tego modelu - ale nie ma w języku polskim.
Mimo wszystko warto sobie ściągnąć np. po angielsku i mieć pod ręką.

A co do podłączenia subwoofera - jeżeli już musisz go mieć podłączenia, to jest możliwość ustawienia kolumn A+B i wtedy kolumny frontowe podłączasz pod zaciski głośnikowe A, natomiast subwoofer pod B (obojętnie ewy kanał lub prawy amplitunera, oczywiście czerwony w subie do czerwonego w amplitunerze, a czarny do czarnego). Masz na froncie przycisk do przełączania głosników, gdy na wyświetlaczu będzie A+B to wtedy taki sam sygnał idzie na A jak i na B.
Nie wiem czy warto, ale jak się uprzesz - to możesz tak zrobić.
Ale pierw ściągnij sobie instrukcję i poczytaj icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

mam tak podłączone:
Hdmi out 1 - tv
hdmi out 2 - projektor

jak podłączam komputer po hdmi, to gdy jest włączony tv, to dzwięk z komputera leci po głośnikach kd, ale jak mam włączony sam projektor to tylko po głośnikach komputerowych...
Tuner telewizyjny normalnie działa, czemu tak to się dzieje ktoś wie?

instrukcje czytałem, ale za dużo z niej nie połapałem się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...