Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Radinho

AKG K240 & IceMat 7.1

Recommended Posts

Witam!
Noszę się z zamiarem kupna słuchawek AKG K240, posiadam również kartę dźwiękową IceMat'a i mam odnośnie tego pytanie: Czy słuchawki w połączeniu z kartą będą się nadawały do słuchania muzyki i grania w gry na PC?
Psiadam słuchawki IceMat Siberia od karty, lecz jak to najczęściej w tych modelach bywa mają uszkodzony potencjometr, a w dodatku prawą słuchawkę i bez naprawy będą drażnić przy słuchaniu muzyki. Chętnie sprzedam za 79zł (bez karty).
Czekam na odpowiedź i Pozdrawiam!

Każde słuchawki będą współpracować z ta kartą.Po prostu wykorzystasz tylko wyjście na niej, sam mam słuchawki AKG i jestem z nich bardzo zadowolony.O ile dobrze widzę na Ice jest regulacja głośności bo te słuchawki jej nie mają.

Cytat

O ile dobrze widzę na Ice jest regulacja głośności bo te słuchawki jej nie mają.

tak, Ice posiadają regulator, i to właśnie przez niego wymieniam słuchawki, potencjometr się w nim wali..
co do AKG to chyba jakoś sobie poradzę z głośnością, może kupię potencjometr?

Cytat

Może wybrać po prostu słuchawki z regulacją głośności na kablu .Nie wiem czy AKG takie robi ale na pewno są w ofercie różnych firm.Np:
http://www.ceneo.pl/390317

Z kartą bedą współpracować tylko AKG K 240 w wersji Studio 55 Ohm.Inne wersje mają 600 Ohm i potrzebują wzmacniacza słuchawkowego.K 240 nowe wymagają dosyć długiego czasu na dotarcie i dopiero po tym czasie ładnie grają.Uzywam ich świetnie leżą na głowie.Generalnie do karty najlepsze byłyby 32 Ohm,w takich sprzętach bywa słabe wyjscie słuchawkowe i moze sie okazać że bedzie potrzebny wzmacniacz słuchawkowy.

Jeśli chodzi o regulator to nie będzie z nim większego problemu, można zawsze dokupić na jacka icon_wink.gif
Jestem jakoś przekonany do AKG.
Co do wzmacniacza to chyba nie będzie potrzebny, kupuję 55Ohm, a karta nie powinna mieć z tą impedancją problemu icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować