Skocz do zawartości

Denon D-M39 vs. Panasonic PMX9


jean

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie icon_smile.gif

Trafiłem na to forum zmęczony mozolnymi (2 tygodniowymi) poszukiwaniami sprzętu do mieszkania. Podyktowane było to być może trochę zbyt, wydawałoby się, wygórowanymi oczekiwaniami, które wzięły się z obcowania z Panasonic PMX5, który w cenie 1 tys. zł potrafi zatrząść 200-metrowym domem bez zniekształceń. Niemniej, czytając wiele różnych recenzji prym wiedzie Denon D-M39, jednak w salonie firmowym Denona zamiast tego polecono mi Monster Clarity HD One (za 1300 zł para na promocji), który brzmi naprawdę mocno i dobrze. PMX9 z kolei jak się okazało jest uznawany za konkurencję w/w Denona i tylko z powodu gorszych (mniej wyrazistych) basów uplasował się za nim (wg. WhatHiFi). A teraz do rzeczy:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1500 zł.
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy jako, że chcę to wziąć na raty.
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Sprzęt stereo.
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Na razie żaden - później planuję dokupić TV.
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
20m2 przedzielone ścianką z przejściem bez drzwi (mieszkanie otwarte), czyli zostaje jakieś 12m2. Miejsce na hifi w rogu.
6) Jakiej muzyki słuchamy
Indie rock, filmowa, pop (basy Lady Marmelade muszą soczyście wychodzić), czasem rock, filmy.
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy, całe mieszkanie ma 35m2.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Możliwość podłączenia do komputera (najlepiej bezprzewodowo), USB, radio, CD, masaż i kawa (żart).

Niby Denon już odpada, ale znalazłem adapter bluetooth QED uPlay z którym mieści się w budżecie dlatego nadal mam zgryz. I nadal zastanawia mnie ta różnica w mocach mimo podobnej ceny (120 vs 30 na korzyść Panasłonika). Z góry dzięki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panasonic 120W , a Denon tylko 30 ? icon_wink.gif W Denonie masz dodatkowo wejście cyfrowe, a w tej cenie to nie jest u wszystkich oczywiste.



To teraz nie mam pojęcia dlaczego tak piszą jak jest zupełnie inaczej icon_smile.gif Tak czytam to forum i widzę, że gotowe zestawy podane przeze mnie praktycznie nawet nie są brane pod uwagę w dyskusjach dotyczących poszukiwania sprzętu. Zaczynam się zastanawiać czy da się coś sensownego złożyć w tym budżecie poza Denonem z BX2 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą tak bo na ludzi działa magia liczb, im wiecej i większe tym lepiej się sprzedaje. A jak coś ma mniej liczb to pewnie gorsze...a trzeba się wczytać co jak jest opisane. M39 jest całkiem fajny, można go kupić co bardzo ważne bez firmowych kolumn ( firmowe głośniczki są zwykle kiepskie w takich wieżach, a przynajmniej mocno ograniczają możliwości wzmacniacza i cd ) a te dokupic lepsze używane markowe i masz zestaw całkiem, całkiem.
Złożyć lepszy można, ale używany, a chcesz nowy, więc zostaje jeszcze onkyo cs555( też ma wejście optyczne ) jakiś pioneer i najtańsza yamaha pianocraft i niestety jakby koniec poszukiwań .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo wygląda całkiem ciekawie jak tak o nim czytam. Nie mam nic przeciwko używanym poza faktem, że trudno je wziąć na raty 0%. Jednak gdyby przydarzyły się prawdziwe okazje na allegro to pewnie dwa razy bym się zastanowił.

Szkoda, że w tym momencie tak niefortunnie dobrałem nazwę do tego wątku - mogłem napisać, że szukać zestawu do 1500 zł icon_wink.gif Poza tym myślę, czy faktycznie nie kupić samego wzmacniacza bez tunera i może nawet cd (bo to podobno za grosze można kupić używane).. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...