Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


jean

Recommended Posts

"Daj psu złe imię, a możesz go od razu zakopać." - z tego powodu postanowiłem rozpocząć nowy wątek o więcej mówiącym tytule.

Jest to pierwszy mój zakup sprzętu audio stąd moja prośba o pomoc.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1500 zł.
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Nowy jako, że chcę to wziąć na raty, a przynajmniej żeby jeden element mógł wziąć na raty jako, że w pełni za gotówkę nie jestem w stanie tyle wyłożyć.
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Sprzęt stereo.
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Na razie żaden - później planuję dokupić TV (pół roku, rok).
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
3,5 m x 2,5 m.Miejsce na hifi w rogu.
6) Jakiej muzyki słuchamy
Indie rock, filmowa, pop (basy Lady Marmelade ( http://youtu.be/RQa7SvVCdZk?t=15s choć z YT to pewnie będzie strasznie upłycone) lub deadmau5 ( https://www.youtube.com/watch?v=8Xo8At6XEqE ) muszą soczyście wychodzić), czasem rock, chillout music, również filmy. Poszukiwany bas i przestrzeń, a przy niższych głośnościach efekt sączenia się dźwięku z głośnika aniżeli zwyczajne wydawanie dźwięku.
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Jednorazowy, całe mieszkanie ma 35m2.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Możliwość podłączenia do komputera (najlepiej bezprzewodowo), USB, radio, CD, masaż i kawa (żart).

Tak wygląda rozkład części pomieszczeń które mają tutaj znaczenie ze względu na swoją otwartość. Trudno było utrzymać proporcje, ale np. sofa ma 240 cm i zajmuje 2/3 długości pokoju. Na ścianie do której przylega sofa wiszą trzy gitary elektryczne, więc o rezonowanie się nie boje, ew. odbicia akustyczne. Na oknach balkonowych mam zasłony imitujące tkaninę.


jacek75 zasugerował dość interesującą propozycję, aby sam zakupić sam nowy wzmacniacz Denon M-39 i do tego dobrać lepsze kolumny. Może padną inne, równie ciekawe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

"Daj psu złe imię, a możesz go od razu zakopać" ciekawa myśl icon_smile.gif
Denon M39 to nie wzmacniacz, znaczy nie sam wzmacniacz, jest też odtwarzacz Cd i radio- moduł o mini wieży ( z wejściem optycznym i wyjściem na sub), faktycznie można go zestwić z innymi "prawdziwymi" kolumnami podstwkowymi. Zagra dwie klasy lepiej, a dlaczego pisałem Ci wcześniej.
W salonie który jest równiez na tym forum q21,są propozycje m39 z ciekawymi monitorami jak indiana line nota 260, czy jbl es30( dźwięk z dużym rozmachem i pazurem, nagłośni i większy pokój) owszem może 10% drożej , ale według mnie warto, aby być zadowolonym.
Z typowo oddzielnymi wzmacniaczami stereo i kolumnami było by cięzko, bo zabrakło by pieniędzy na odtwarzacz CD, czy nawet tańszy DVD, radio.
Przy prawdziwych monitorach wstawianie sprzętu w róg pokoju to porażka i szkoda dla jakości, możesz i powinieneś je rozstawić szerzej, dla lepszej akustyki i aby czuć szerokie stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Daj psu złe imię, a możesz go od razu zakopać" ciekawa myśl icon_smile.gif
Denon M39 to nie wzmacniacz, znaczy nie sam wzmacniacz, jest też odtwarzacz Cd i radio- moduł o mini wieży ( z wejściem optycznym i wyjściem na sub), faktycznie można go zestwić z innymi "prawdziwymi" kolumnami podstwkowymi. Zagra dwie klasy lepiej, a dlaczego pisałem Ci wcześniej.
W salonie który jest równiez na tym forum q21,są propozycje m39 z ciekawymi monitorami jak indiana line nota 260, czy jbl es30( dźwięk z dużym rozmachem i pazurem, nagłośni i większy pokój) owszem może 10% drożej , ale według mnie warto, aby być zadowolonym.
Z typowo oddzielnymi wzmacniaczami stereo i kolumnami było by cięzko, bo zabrakło by pieniędzy na odtwarzacz CD, czy nawet tańszy DVD, radio.
Przy prawdziwych monitorach wstawianie sprzętu w róg pokoju to porażka i szkoda dla jakości, możesz i powinieneś je rozstawić szerzej, dla lepszej akustyki i aby czuć szerokie stereo.



JBL wygląda ciekawie, tym bardziej, że powinno go raczej łatwo później odsprzedać, gdy się przeniosę do czegoś większego (a może nie będzie takiej potrzeby, jednak warto mieć taką opcję w zanadrzu). Poczytałem o tych kolumnach i na razie wniosek mam taki, że im bardziej rozkręcone tym lepiej brzmią. Czy mogę zatem się obawiać o wrażenia przy skręconej głośności np. przy chill-outowej muzyce, gdzie bas się delikatnie wylewa z kolumn?

Co do rozstawu: najwyraźniej będę musiał wstawić lewy głośnik do drugiego pokoju przy ściance. Ciekaw jestem efektu przy bass-refleksie, bo jedna kolumna (na podstawce o wysokości stolika) będzie miała całe 6m2 do użycia, a druga będzie zaraz przy ścianie w rogu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl es30, czy w ogóle te nowsze i tańsze seriami modelowymi jbl grają raczej chłodno bez przesadnego ciepła, nie będzie tam flaków z olejem, o nie. Pewnie czytałeś ten test http://www.hi-fi.com.pl/kolumny-testy-list...-jbl-es-30.html , we większym mieszkanu spokojnie dadzą radę, a i z czasem jakimś prawdziwym wzmacniaczem jak by wpadł w ręce też nieco więcej pokażą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa kolumna będzie Ci grała gorzej, ponieważ stojąc w rogu pomieszczenia będzie powodowała nadmierne wzmocnienie niskich tonów a także dużo szkodliwych odbić od ścian, które to dodatkowo podbarwią, zniekształcą dźwięk. Scena z tej strony się "zwinie", z lewej będzie na tyle normalna na ile pozwoli zestaw. Tylna ściana też raczej za blisko.
A siedząc na środku sofy nie spełnisz jednego z podstawowych warunków odsłuchu stereo, czyli utworzenia z kolumnami trójkata równobocznego albo równoramiennego. Chyba, że boki Ty - lewa kolumna i lewa kolumna - prawa kolumna będą równe icon_mrgreen.gif .
Bo w ten sposób siedząc niemal naprzeciw lewej kolumny słyszysz o wiele lepiej to, co jest nagrane w lewym kanale a z prawidłowej sceny stereo nici icon_sad.gif
Do tego spory płaski blat stolika pomiędzy Tobą a kolumnami, to kolejne niepożądane odbicia dźwięku. Jak dla mnie katastrofa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prawa kolumna będzie Ci grała gorzej, ponieważ stojąc w rogu pomieszczenia będzie powodowała nadmierne wzmocnienie niskich tonów a także dużo szkodliwych odbić od ścian, które to dodatkowo podbarwią, zniekształcą dźwięk. Scena z tej strony się "zwinie", z lewej będzie na tyle normalna na ile pozwoli zestaw. Tylna ściana też raczej za blisko.
A siedząc na środku sofy nie spełnisz jednego z podstawowych warunków odsłuchu stereo, czyli utworzenia z kolumnami trójkata równobocznego albo równoramiennego. Chyba, że boki Ty - lewa kolumna i lewa kolumna - prawa kolumna będą równe icon_mrgreen.gif .
Bo w ten sposób siedząc niemal naprzeciw lewej kolumny słyszysz o wiele lepiej to, co jest nagrane w lewym kanale a z prawidłowej sceny stereo nici icon_sad.gif
Do tego spory płaski blat stolika pomiędzy Tobą a kolumnami, to kolejne niepożądane odbicia dźwięku. Jak dla mnie katastrofa.



Mogę lewą kolumnę przesunąć tak, by utworzył się trójkąt równoramienny. Co do prawej kolumny - no cóż, dziury w ścianie specjalne na tą okazję raczej nie wybiję. A jakbym jakąś gąbkę z tyłu na ścianie dał? I do tego wyżej głośniki, żeby trochę mniej obijał się dźwięk o blat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, bo się nie dogadamy. Wysyłałem Ci materiały o akustyce i ustawianiu kolumn?
Jeśli tak, to poczytaj uważnie, sam sobie odpowiesz co powinieneś zrobić, co możesz zrobić a czego nie.
A jak nie masz tego, to skrobnij do mnie na PW, podaj swój adres mail, to Ci wyślę i się zapoznasz. Bardzo polecam.
Nasza rozmowa wówczas nie będzie się rozbijała o podstawowe rzeczy. Bo tak, to może my jeszcze długo i niewiele z tego wyniknie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może inaczej, bo się nie dogadamy. Wysyłałem Ci materiały o akustyce i ustawianiu kolumn?
Jeśli tak, to poczytaj uważnie, sam sobie odpowiesz co powinieneś zrobić, co możesz zrobić a czego nie.
A jak nie masz tego, to skrobnij do mnie na PW, podaj swój adres mail, to Ci wyślę i się zapoznasz. Bardzo polecam.
Nasza rozmowa wówczas nie będzie się rozbijała o podstawowe rzeczy. Bo tak, to może my jeszcze długo i niewiele z tego wyniknie.



Zdążyłem już coś poczytać. Niemniej, zastanawiam się czy ta wiedza jest mi potrzebna do zakupu sprzętu w sensie wiedza o akustyce pomoże mi w jego ustawieniu, ale kupić już bym mógł.

No, i już wiem, że w moim przypadku bass-reflex nie jest wskazany icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową wiedzę o akustyce oraz o tym jak rozmieścić sprzęt audio w pokoju powinien posiąść każdy, kto chce posłuchać muzyki trochę poważniej niż jako tło do ścierania kurzu z mebli lub towarzyskich pogawędek przy alkoholu.
Lektura tych materiałów powinna Ci odpowiedzieć na tego typu pytania.

Bass-refleks nie tyle jest niewskazany co nie kupowałbym kolumn z takim otworem z tyłu obudowy. Choć pewnie w kolumnach z obudową typu zamkniętego jeszcze lepiej byłoby go okiełznać.
W takich warunkach jak pokazałeś na rysunku.
Ważniejsze byłoby zrobić wszystko co możliwe, by poprawić akustykę i zmienić choć trochę miejsce ustawienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

m39 z ciekawymi monitorami jak indiana line nota 260, czy jbl es30( dźwięk z dużym rozmachem i pazurem, nagłośni i większy pokój) owszem może 10% drożej , ale według mnie warto, aby być zadowolonym.


O ile Nota ma soczysty dźwięk i niski bas (wnioskuję po odsłuchu podłogowych) to trochę nie rozumiem częstego polecania przez Ciebie tej kiepskiej serii JBL.
Może bas jeszcze niezły jak na podstawkowe (chodzi mi o moc, choć nie wierzę że jego jakość idzie w parze z mocą - znowu bazuję na podłogowych ES), to cała reszta to jakieś nieporozumienie. Muzykalności czy poszukiwanej ogólnej "soczystości" tam nie ma kompletnie żadnej. Jest suche, twarde i nieprzyjemne brzmienie, efektowność osiągnięta przez proste podbicie góry i dołu. Do kina domowego, żeby łupnęło, przenikliwie zaświszczało, tutaj OK, sprawdzą się...
Zamiast nich jest cała masa lepszych kolumn podstawowych, które będą miały lepszą "soczystość", muzykalność, bardziej "dźwięczną" górę (kolega coś wspominał o chillout). Przykładem niech będzie wspomniana Nota, Boston A26, Monitor Audio MR2 i pewnie jeszcze coś się znajdzie. Podobno te najnowsze JBL są już dużo lepsze, ciekawe ile w tym prawdy a ile marketingu, trzeba by posłuchać, może ta marka w końcu coś niezłego wyprodukowała w tych niższych seriach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Jean, da radę jakoś przestawić te kolumny, odstawić je trochę bardziej od tylnej ściany a prawą kolumnę od prawej ściany?
Lewą oczywiście trzeba by przesunąć maksymalnie w lewo, do samego przejścia do drugiego pokoju. Wówczas też siedząc na kanapie byłbyś w środku bazy kolumn, czyli bardziej prawidłowo siedział.
A kolumny zdecydowanie jak pisałem z otworem bass-refleks z przodu obudowy albo konstrukcje zamknięte.
Odpowiedz co i jak. I będziemy mogli przystąpić do szukania kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pisałem odpowiedź jak dostałem maila, że napisałeś nową odpowiedź w wątku icon_smile.gif

Cytat

Ważniejsze byłoby zrobić wszystko co możliwe, by poprawić akustykę i zmienić choć trochę miejsce ustawienia.



Jedyny optymalny, który ja widzę to kolumny zamknięte/otwarte z przodu /nie wiem co lepsze/ na podstawkach (jeżeli naprawdę nie mogą stać na stoliku) po każdej ze stron.

Prawa ściana ma 47 cm, więc odejmując głębokość kolumny tyle maksymalnie mogę jej zapewnić z tyłu miejsca. Później zaczynają się okna tarasowe (takie do ziemi). Z boku mogę jej zapewnić do 15-20 cm, ale wtedy już na szafce ją muszę postawić.

Co do lewej kolumny myślę czy nie dać jej własnie przy ścianie do wejścia do małego pokoju, ale już w nim czyli lewa kolumna byłaby 50 cm dalej ode mnie w stosunku do prawej i we wzmacniaczu ustawić balans z minimalną korzyścią na tą stronę. Pytanie czy mogę wykorzystać mniejszy pokój jak tubę w subwooferze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to podsumujmy. Mają być kolumny podstawkowe (standy później, do dokupienia) z bass-refleksem z przodu albo obudową typu zamkniętego. Do tego wzmacniacz stereo.
Na wszystko 1500zł. Tylko co nowe, co używane, czy wszystko używane? Jeśli masz te 1500 zł, to raczej kup używane.
A źródło jakieś też w tym budżecie?
Może jakiś inny podział? Czekam na odpowiedź i szukamy.

Postawienie jednej kolumny w drugim pokoju i kombinowanie z balansem, to moim zdaniem zdecydowanie zły pomysł. Ale kto Ci broni spróbować? Na razie kolumny możesz postawić na stoliku, ale sam posłuchasz jak będzie grało.
Po kupieniu standów (zdecydowanie polecam) proponuję przesunąć stolik w lewą stronę, a standy postawić jak najszerzej się da. Tę lewą przy prawej krawędzi przejścia a prawa kolumna by miała jednak ponad 30 cm od ściany bocznej, którą możesz czymś tłumiącym wyłożyć. Tak samo ścianą za kolumnami. I to nie zwykłe gąbki "piramidki" ale coś o większej gęstości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobra to podsumujmy. Mają być kolumny podstawkowe (standy później, do dokupienia) z bass-refleksem z przodu albo obudową typu zamkniętego. Do tego wzmacniacz stereo.
Na wszystko 1500zł. Tylko co nowe, co używane, czy wszystko używane? Jeśli masz te 1500 zł, to raczej kup używane.
A źródło jakieś też w tym budżecie?
Może jakiś inny podział? Czekam na odpowiedź i szukamy.



Dowiedziałem się, że z domu prawdopodobnie będę mógł zabrać ponad 10-letnie głośniki z hifi Sony (zdaje się, że 70W każdy, a przynajmniej tak pisało na fioletowej naklejce na amplitunerze, który miał zmieniarkę CD, radio i podwójny odtwarzacz kaset). Jak dobrze pamiętam to są ze sklejki i mają otwór na samym dole, że rękę można włożyć.

A że to jeszcze nie pewne to szukam chwilowo dwóch zestawów:
a) nowy wzmacniacz (jeżeli dostanę kolumny)
b) nowy wzmacniacz + nowe/używane kolumny (jeżeli nie dostanę kolumn)

Z używkami jest taki problem, że ciężko je na raty wziąć stąd wolę sprzęt trochę słabszy i nowy, dostępny w marketach (zwłaszcza teraz, gdy są raty 40 i 50x0%) icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się udało rozciągnąć budżet to pewnie bym się pokusił o nowe Wharfedale Diamond 220 + Denon 520AE, a i tak nadal bym musiał dokupić adapter bluetooth za dodatkowe 200 zł i nie jestem pewien czy nie celuję wyżej niż mogę.

Jak dotąd to najrozsądniej wychodzi początkowy Denon D-M39, który razem z adapterem bt wyjdzie mnie łącznie 1300 zł, a tak to faktycznie ciężko z tym budżetem coś poradzić. Ewentualnie później bym wymienił kolumny jak się trochę odrobię np. na te wspomniane wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny i wzmacniacz całkiem niezłe. Skąd pomysł na te elementy zastawu a szczególnie ich połączenie?
Obawiam się, że może być za miękko, za bardzo kluchowato, bez odpowiedniej energii. Ale może takie granie Ci się spodoba?

No nie wiem, czy Denon D-M39, to najrozsądniejsza propozycja.
Zależy co dla kogo jest rozsądne. No ale jeśli nie chcesz zestawu z drugiej ręki, nie będę namawiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny i wzmacniacz całkiem niezłe. Skąd pomysł na te elementy zastawu a szczególnie ich połączenie?


Wzedłem na 'Best buys' na WhatHiFi.com icon_wink.gif Żaden ze mnie znawca...
Cytat

Obawiam się, że może być za miękko, za bardzo kluchowato, bez odpowiedniej energii. Ale może takie granie Ci się spodoba?


Energia musi być - szczególnie jak puszczę indie rock by się przydała. Zestaw Denona całkiem energetycznie grał jak go w sklepie puściłem z płytą hard-rockową, ale z Wharfedale nie mam pojęcia jak by to miało brzmieć, więc tutaj się zdaję na Was.
Cytat

No nie wiem, czy Denon D-M39, to najrozsądniejsza propozycja.
Zależy co dla kogo jest rozsądne.


Powiem co jest nierozsądne dla mojego portfela icon_wink.gif Nagłe jego odchudzenie, a niestety efektu jojo tutaj nie uświadczę.
Cytat

No ale jeśli nie chcesz zestawu z drugiej ręki, nie będę namawiał.


A masz jakąś ciekawą propozycję? Na allegro ewentualnie jest opcja na raty, co prawda dziesięć, ale przy naprawdę dobrej okazji może udałoby się spiąć banknoty. Byle z opcją sieciową (niestety, tam nie ma filtru z tą opcją).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam propozycji. Nie chce mi się szukać, ot tak sobie dla sztuki a Ty za chwilę napiszesz, że jednak nie chcesz używanych.
Ale jestem pewny, że można dużo lepiej za 1500 zł. niż nowe.
A wzmacniacz naprawdę polecam bez opcji sieciowych (czyli DACa o ile dobrze zrozumiałem). Taki przetwornik kup osobno, by mieć większą swobodę doboru.
Co do rozsądku, to z jednej strony pytam. Czy dobrze jest kupić coś gorzej grającego niż lepiej? Byle było taniej i prościej?
To za przeproszeniem nie bułka z kiełbasą, którą się zje i wy... . icon_twisted.gif
Z drugiej strony działania amatorów dobrego dźwięku nie zawsze są postrzegane pozytywnie. Najlepszy przykład jaki paszkwil wysmażyła o audiofilach Wikipedia. Dlaczego tak się nie pisze o znawcach win, czy hodowcach storczyków? Czy tamto da się potwierdzić naukowo, pomiarami?
Czy też jest kwestią wysublimowanego gustu, smaku? icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na razie nie mam propozycji. Nie chce mi się szukać, ot tak sobie dla sztuki a Ty za chwilę napiszesz, że jednak nie chcesz używanych.
Ale jestem pewny, że można dużo lepiej za 1500 zł. niż nowe.
A wzmacniacz naprawdę polecam bez opcji sieciowych (czyli DACa o ile dobrze zrozumiałem). Taki przetwornik kup osobno, by mieć większą swobodę doboru.
Co do rozsądku, to z jednej strony pytam. Czy dobrze jest kupić coś gorzej grającego niż lepiej? Byle było taniej i prościej?
To za przeproszeniem nie bułka z kiełbasą, którą się zje i wy... . icon_twisted.gif



O DLNA, Bluetooth lub Wifi (cokolwiek, choć z tego co czytałem to DLNA jest najlepszą opcją). Głównie chodzi o bezprzewodowość, ale rozumiem, że chodzi o to, by zostawić wzmacniacz czystym tak jak pierwotnie było to pomyślane.

Co do pytania: nie chodzi o taniej i prościej, bo opcja ratalna ogranicza moje pole manweru. Pytanie wg mnie jest trochę wyrwane z kontekstu, bo np. dla niektórych może się liczyć bezpieczeństwo (gwarancja) albo fakt, że ma się najnowszy sprzęt. Pytanie można metaforycznie przyrównać do motoryzacji: czy wolisz lepsze auto czy gorsze? Tak by brzmiało pytanie przełożone na tą branżę. A wydaje mi się, że pytanie powinno brzmieć tak: czy wolisz lepsze, ale w razie usterki, droższe w utrzymaniu auto czy gorsze, ale w razie czego masz gwarancję? Np. taki sprzęt jak mi się popsuje to zostaję z nadprogramowymi kosztami. A że kiedyś grałem i z niejednego pieca muzykę uskuteczniałem to wiem, że to nic ciekawego. Swoją drogą - radio od rzeczonych 10-letnich kolumn siedzi w serwisie już trzeci miesiąc..

Wiadomo, że szukamy najlepszej opcji - inaczej przecież nie byłoby tylu tematów z prośbami o pomoc.

Cytat

Z drugiej strony działania amatorów dobrego dźwięku nie zawsze są postrzegane pozytywnie. Najlepszy przykład jaki paszkwil wysmażyła o audiofilach Wikipedia. Dlaczego tak się nie pisze o znawcach win, czy hodowcach storczyków? Czy tamto da się potwierdzić naukowo, pomiarami?
Czy też jest kwestią wysublimowanego gustu, smaku? icon_idea.gif



Nie przejmowałbym się tym. Co to kogo obchodzi? Późny Picasso też jest kwestią gustu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale co do lepszego i gorszego w kwestii nowe (na gwarancji) i starsze, to ja zapytam, czy krótkotrwałe poczucie bezpieczeństwa gwarancja) i gorszy dźwięk zrekompensuje Ci to w porównaniu do lepszego? Po ustaniu gwarancji i tak płacisz za naprawę tak samo.
A ten nowszy sprzęt jest bardziej awaryjny niż ten starszy. Bo taki ma być. Taka jest ogólnoświatowa polityka.
Co prawda MobyDick twierdzi, że ten nowszy jest nie gorszy a nawet lepszy, bo technicznie bardziej zaawansowany, ale ja się z tym nie bardzo zgadzam. Może sprzęt za ładnych kilka tysięcy sztuka osiąga pewien poziom. Poniżej, to niestety masówka. Ma pograć z 5-7 lat i na śmietnik.
Wzmacniaczy z takimi opcjami jak piszesz jest bardzo mało. Nawet nie bardzo kojarzę jakie, bo mnie to nie interesuje. Nie podpowiem.
Mają to amplitunery stereo (nie wszystkie) i amplitunery KD (ale te nie za bardzo się nadają do odtwarzania stereo).
Innym rozwiązaniem byłby zakup odtwarzacza sieciowego, który ma te wszystkie funkcje. Ale popatrz sobie ile takie kosztują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...