Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


jean

Recommended Posts

To mała aktualizacja:

na chwilę obecną wyłoniły się Tannoye M2.5 i to one na razie będą łączone z Pioneer'em A-30. Przy okazji tego drugiego znalazłem nowego, bez łaski ze strony sprzedawców za 970 zł z pełną gwarancją co łącznie pozwoli się zamknąć w niewiele ponad 1500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Wzmacniacze:
I przypadkiem takie coś trafiłem: http://allegro.pl/jedyny-na-allegro-sony-t...4860736583.html

Zauważ, że ten Soniak nie grzeszy zbyt dużą mocą.
Jest to najwyższy model wzmacniacza do miniwieży (szerokość 28cm), do kompletu był jeszcze m.in. odtwarzacz CD.
Dość rzadko pojawia się w sprzedaży (zresztą nie był chyba oferowany w Polsce, podobnie jak większość stereofonicznych modeli ES), zresztą jest od dłuższego czasu na aukcji i nie ma pilota (a powinien być).
Co do małej mocy - jest to typowe dla tej wielkości sprzętu (oczywiście nie mówię tu o różnego typu monoblokach czy Cyrusie icon_cool.gif ) i nie ma w tym nic podejrzanego!
Jeżeli masz miejsce i chcesz SONY, to kup coś z dużej wieży (z nowszych konstrukcji choćby 5ES).

A co do "inności" modeli ES na Polskę i Niemcy w stosunku do reszt świata, to jakoś trudno w to uwierzyć - szczególnie, że w Polsce mieliśmy skromny wybór modeli w oficjalnej dystrybucji icon_eek.gif Były różnice w wykonaniu europejskim (220-240V) i amerykańskim (110V).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

M2 i M2.5 będą miały pełniejszy i obszerniejszy bas
Te M2,5 wyglądają mi na naprawiane.
Oryginalnie miały wklęsłe kopułki przeciwpyłowe.
Wymieniono w nich chyba całe membrany



Celna uwaga. W google grafiki tak samo mają wklęsłe kopułki - zapytam jak będę dzwonić.

edit: z drugiej strony - te, o których on pisze, że są M1 to mają właśnie te wklęsłości. Czyżby mu się pomyliły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do "inności" modeli ES na Polskę i Niemcy w stosunku do reszt świata, to jakoś trudno w to uwierzyć - szczególnie, że w Polsce mieliśmy skromny wybór modeli w oficjalnej dystrybucji icon_eek.gif Były różnice w wykonaniu europejskim (220-240V) i amerykańskim (110V).

Pozdrawiam



Sam Jestem posiadaczem modelu wzmacniacza z serii ES , którego poznałem schemat.
Wynika z niego jasno że jest to wersja na rynek niemiecki,
Został kupiony z oficjalnej dystrybucji w Polsce.
Użyto w nim miedzy innymi kondensatory polistyrenowe których nie było w wersjach na resztę swiata,
Poza tym wyposażono go w dodatkowe filtry na wejściu gramofonowym i sygnał poprowadzono od gniazd przewodami zamiast płytki drukowanej daleko od radiatora końcówki mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

M2 i M2.5 będą miały pełniejszy i obszerniejszy bas
Te M2,5 wyglądają mi na naprawiane.
Oryginalnie miały wklęsłe kopułki przeciwpyłowe.
Wymieniono w nich chyba całe membrany



Celna uwaga. W google grafiki tak samo mają wklęsłe kopułki - zapytam jak będę dzwonić.

edit: z drugiej strony - te, o których on pisze, że są M1 to mają właśnie te wklęsłości. Czyżby mu się pomyliły?



On pomylił M1 z M2 w stosunku do M2,5
M2 i M2,5 z tego co wiem są tej samej wielkości.
I z cała pewnością mają głośniki tej samej średnicy.
Z zewnątrz różnią się tym, że w M2,5 kosze głośników nachodzą na siebie jak w M1 a w M2 są rozsunięte.
Różnią się też filtrami zwrotnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

M2 i M2.5 będą miały pełniejszy i obszerniejszy bas
Te M2,5 wyglądają mi na naprawiane.
Oryginalnie miały wklęsłe kopułki przeciwpyłowe.
Wymieniono w nich chyba całe membrany



Celna uwaga. W google grafiki tak samo mają wklęsłe kopułki - zapytam jak będę dzwonić.

edit: z drugiej strony - te, o których on pisze, że są M1 to mają właśnie te wklęsłości. Czyżby mu się pomyliły?



On pomylił M1 z M2 w stosunku do M2,5
M2 i M2,5 z tego co wiem są tej samej wielkości.
I z cała pewnością mają głośniki tej samej średnicy.
Z zewnątrz różnią się tym, że w M2,5 kosze głośników nachodzą na siebie jak w M1 a w M2 są rozsunięte.
Różnią się też filtrami zwrotnicy.



Czyli te wiśniowe to są M2 (bo wklęsłe), a te czarne to są M1 (bo nachodzą na siebie kosze i nie są wklęsłe)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystkie Tannoy Mercury powinny mieć wklęsłe kopułki.
M1 są mniejsze
M2 i M2,5 są z zewnątrz niemal identyczne (z zewnątrz patrząc: w M2,5 nachodzą na siebie kosze a reszta jest taka sama jak w M2)



Czyli coś nie do końca się tutaj zgadza. Ok, to szukam dalej...

Teraz takie coś wypłynęło: http://allegro.pl/denon-pma-520ae-dcd-520a...4889200196.html - wygląda na okazję. Brać?

A tutaj sam wzmacniacz: http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-520...4889406381.html za 489 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw denona jest zadbany, nowy i w dobrej cenie. Ma potencjał na duże i lepsze kolumny jakbyś się przeprowadzał kiedyś do większego salonu. Gdyby Tannoy się nie sprzawdziły, strachu nie ma, plus jest taki że tannoyki jak coś łatwo sprzedaż. Co do tannoy w wersji m2,5 to one chyba nie miały wklęsłych membran tak jak wersja 1 i 2 i jak pisze MobyDick , patrząc na wszelkie grafiki są na nich z wypukłą nakładką przeciwpyłową, a przecież mało prawdopodobne aby były wszystkie przerabiane icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Brać icon_smile.gif
Tylko nie stawiać CD na wzmacniaczu icon_smile.gif kiedy ma grać
Zawsze wzmacniacz powinien być na górze



Ok, kupiony. Mam 14 dni na zwrot, wiec teraz tylko kolumny skombinować, żebym mógł odsłuchać. Myślę, ze 1059 zł (już z wysyłką) za dwa urządzenia PMA-520AE + DCD-520AE to niezła cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zestaw denona jest zadbany, nowy i w dobrej cenie. Ma potencjał na duże i lepsze kolumny jakbyś się przeprowadzał kiedyś do większego salonu. Gdyby Tannoy się nie sprzawdziły, strachu nie ma, plus jest taki że tannoyki jak coś łatwo sprzedaż. Co do tannoy w wersji m2,5 to one chyba nie miały wklęsłych membran tak jak wersja 1 i 2 i jak pisze MobyDick , patrząc na wszelkie grafiki są na nich z wypukłą nakładką przeciwpyłową, a przecież mało prawdopodobne aby były wszystkie przerabiane icon_wink.gif



Grunt, żeby dobrze latały icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko nie stawiać CD na wzmacniaczu icon_smile.gif kiedy ma grać
Zawsze wzmacniacz powinien być na górze


Niby powinien, bo niby się grzeje, ale nie zwsze tak jest. Mam duże kolumny bardziej w stronę 4 ohm i wzmacniacz jest letni, fakt słucham raczej cicho, tak na 20-25%, ale czasem parę godzin i nic. Nóżki stojącego na wzmacniaczu np. odtwarzacza Cd też mają ok. 2 cm, więc jest przewiew. Może jakby przykryć otwory wełnianym obrusikiem icon_wink.gif Wcześniejsze sprzety też były letnie, aj technics mi się nieco grzał i unitra, ale kiedyś głośniej się grało:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Tylko nie stawiać CD na wzmacniaczu icon_smile.gif kiedy ma grać
Zawsze wzmacniacz powinien być na górze


Niby powinien, bo niby się grzeje, ale nie zwsze tak jest. Mam duże kolumny bardziej w stronę 4 ohm i wzmacniacz jest letni, fakt słucham raczej cicho, tak na 20-25%, ale czasem parę godzin i nic. Nóżki stojącego na wzmacniaczu np. odtwarzacza Cd też mają ok. 2 cm, więc jest przewiew. Może jakby przykryć otwory wełnianym obrusikiem icon_wink.gif Wcześniejsze sprzety też były letnie, aj technics mi się nieco grzał i unitra, ale kiedyś głośniej się grało:)



Utarł się idiotyczny schemat z CD na wzmacniaczu ze zdjęć które robią ludzie którzy zapewne znają się na fotografii.
Prawie zawsze w instrukcji obsługi wzmacniacza jest napisane ile należy zapewnić przestrzeni nad nim.
Kiedy cyrkulacja powietrza jest gorsza pogarszają się warunki pracy tranzystorów mocy na radiatorze.
To szczególnie istotne kiedy gramy głośno.
Wzrasta też temperatura w pozostałej części wzmacniacza.
Obniża to szczególnie trwałość kondensatorów elektrolitycznych.
Do tego CD warto jest obciążyć, aby poprawić jego warunki pracy.
Nie bez powodu robi się płyty obciążające które kładzie się na CD.
Podgrzewanie CD od spodu również nie wpływa korzystnie na jego pracę.
A w szczególności na stabilność zegara taktującego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faktycznie.
Ten interkonekt, który widać na zdjęciu nie ciszy się dobrą opinia w świecie audiofilskim icon_biggrin.gif



Ile? icon_biggrin.gif

Już się domyślam ile może kosztować audofilski kabel - pewnie dlatego grube, żeby skutecznie uciszać nim sąsiadów, którzy mają odwagę zwrócić uwagę, że muszą słuchać dobrej muzyki niezależnie od chęci.

A w temacie: jeszcze jakieś kolumny, które warto rozważyć czy już definitywnie trzymać się tych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym się skupił na tych Tannoyach.
Tyle że M2 i M2.5 mogą wymagać większej odległości od tylnej ściany.
Wtedy może się przydać przymkniecie tuneli BR.
Sporo tu też kwestji gustu.
Pozostaje przekonać się o tym.

Tak naprawdę to jest masa ciekawych kolumn.
Sporo jest też mniej ciekawych.
Warto żeby były z głośnikami których nikt do tej pory nie musiał naprawiać.
Często jest tak ze ktoś je sprzedaje właśnie dlatego że nie graja już tak jak powinny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, ja bym się skupił na tych Tannoyach.
Tyle że M2 i M2.5 mogą wymagać większej odległości od tylnej ściany.
Wtedy może się przydać przymkniecie tuneli BR.
Sporo tu też kwestji gustu.
Pozostaje przekonać się o tym.

Tak naprawdę to jest masa ciekawych kolumn.
Sporo jest też mniej ciekawych.
Warto żeby były z głośnikami których nikt do tej pory nie musiał naprawiać.


Masa ciekawych, ale jak je rozróżnić? Dla mnie Tannoy jest tak samo znaną marką jak BestCol czy CrapTon (nazwy zmyślone). Jedyne co mogę zrobić to zaufać ludziom, którzy lepiej się na tym znają ode mnie.

Maksymalnie mogę od ściany dać prawej kolumnie 20 cm (z boku tyle samo). Czy szukać z b-r z przodu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że z przodu BR jest lepszy w takiej sytuacji to troszkę jest mit.
Choć przyzna że częściej tak może być przy tunelach strojonych wysoko.
Te Tannoye najprawdopodobniej z tunelami z przodu sprawdziły by się podobnie.
Kiedy mówi się odległości od tylnej ściany powinno brać się pod uwagę odległość mierzoną do powierzchni na której są głośniki.

Najlepiej jest wypróbować konkretne kolumny.

Ja osobiście lobię w takich sytuacjach układ z subwooferem.
Ale to nie zawsze musi wyjść z dowolnym subwooferem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedy mówi się odległości od tylnej ściany powinno brać się pod uwagę odległość mierzoną do powierzchni na której są głośniki.


Od przedniej krawędzi to będzie niecałe 50 cm.

Cytat

Najlepiej jest wypróbować konkretne kolumny.


Nie wszędzie mają Denony, a nosić raczej mi się nie widzi, więc jakbyś to praktycznie widział - sklep pożyczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu chodzi bardziej o dobranie kolumn do pokoju i jego preferencji.
Wzmacniacz ma mniejszy wpływ.
Choć Yamaha mogła by się tu okazać lepsza. (mogła)
i mówię tu raczej o większych Tannoyach.



Zobaczymy jak Denek przypadnie. Mam 10 dni na zwrot, ale już D-M39 mi dość przypadł do gustu, więc myślę, że pewnie nie będę zawiedziony. Mam tylko nadzieję, że Tannoye wytrzymają pod kątem precyzji gęste solówki gitarowe icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...