Skocz do zawartości

Szukam kolumn do Harmana 630


czarek

Recommended Posts

Mam Harmana AVR 630, DVD 23 też Harman, CD Cambridge Audio 640v2, dwie końcówki CA P500, przewody głośnikowe Kimber Kable 8VS, interkonekty: cyfrowy Bandridge Profigold PGD4000, analogowe The Cute, DNM Reson. Obecnie szukam do tego zestawienia kolumn i tu prośba o pomoc. Do tej pory grają Mirage M390is, OM-R2, OM-C3. Chcę kupić komplet do kina w cenie ok. 12000, póki co słucham różnych frontów, bo zależy mi też na dobrym stereo. Szczególnie brakuje mi przestrzeni i lepszej lokalizacji źródeł dźwięku - niestety tego nie wyprowadzę na prostą samymi kablami. System obecnie brzmi dość dźwięcznie i ciepło, co mi odpowiada, nie szukam sterylności i chirurgii tylko w miarę poukładanej sceny. Słuchałem Kefa iQ9, JBL Studio 890 i 880, JBL ES90, Triangle Altea ES, RLS Charon, Dali Ikon 6. Najbardziej w odsłuchu stereo podobał mi się Kef ale JBL mają lepszą dynamikę, co z kolei lepiej sprawdza się w kinie więc wciąż się waham. Pokój odsłuchowy ma wymiary 8m na 5m, a wysokość to 2,80m. Głośniki frontowe staną przy dłuższej ścianie. Pomieszczenie jest średnio umeblowane, wydaje się optymalnie przygotowane akustycznie, nie ma problemów ze zbyt długim czasem pogłosu, ani wyraźnymi podbiciami niskich zakresów pasma. Słucham dużo U2, Pink Floyd, Depeche Mode, Air, Massive Attack, trochę popu np. Madonna, okazjonalnie muzyki poważnej. Proszę o sugestie, co do konkretnych modeli. Może ktoś ma Harmana i jest zadowolony z wybranych kolumn. Pomóżcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Słuchałem JBL 890 i podobały mi się. Całego systemu nie miałem okazji ale zanim to zrobię, chciałbym rozszerzyć horyzonty poszukiwań. JBL to w oczywisty sposób dobry wybór do Harmana. Może ktoś miał szansę słuchać tego ampli z Dynaudio Audience 72, B&W 683 albo z Focalem Chorus 826, albo z Paradigm Ref. Studio 60v4. Tych zestawów kompletnie nie znam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...