Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny


olo1427

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ok. To moje pierwsze forum w życiu więc przepraszam.
Rozglądałem sie za nowym sprzętem i ceną do 2000zł za zestaw.
Głównie słucham Hip Hop i dobre brzmienia w stylu Red Chot Chili Peppers, Linkin Park, Pink Floyd, Dżem.
Wzmacniacz może być dwukanałowy. Zastanawiałem się też nad jakimś amplitunerem, ale lubię ustawiać basy i soprany ręcznie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozglądałem sie za nowym sprzętem i ceną do 2000zł za zestaw.


50 m2 i nowy sprzęt za cenę 2000 zł (jeszcze nie wiadomo co ma wchodzić w jego skład, bo nie napisałeś), to ja tego nie widzę (oczywiście, jak ma grać na poziomie).

Cytat

Wzmacniacz może być dwukanałowy. Zastanawiałem się też nad jakimś amplitunerem, ale lubię ustawiać basy i soprany ręcznie...


Jeżeli chcesz słuchać muzyki, to tylko dwa kanały. A co do dalszej części Twojej wypowiedzi, to nie wiem o co Ci chodzi, o ampli KD ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jak ma być przyzwoicie, to za 2 kzł nic ciekawego do 50 m2 nie kupisz.
To co zaproponowałeś oczywiście zagra dużo lepiej niż jakiś zestaw komputerowy. Ale można lepiej.
Wszystko zależy od tego jaką jakość chcesz osiągnąć.
Jeśli słuchasz muzyki, to wzmacniacz albo amplituner stereo powinien być dwukanałowy.
W dobrze dobranym zestawie nie trzeba kręcić regulatorami barwy tonu, bo to na ogół psuje dźwięk.


Zieluwid
, koledze chyba chodziło właśnie o to, że w ampli KD niektóre rzeczy ustawia się z poziomu menu, elektronicznie.
Czyli pomylenie amplitunera stereo z amplitunerem do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie postanowiłem.
Przebywam za granicą i przyjeżdżam do Polski kilka razy do roku więc nie chcę inwestować
w sprzęt droższy który mało będzie używany- dom stoi pusty.
Ale lubię dobrze i dość głośno muzykę posłuchać i no oczywiste że dyskoteki nie chcę robić.
Sprzęt dopiero w polsce kupić chcę przed swietami i dla tego sie juz w sieci rozglądam.
Gdyż w polsce czas leci szybko i mam go mocno ograniczony i nie chcę tracicz czasu na szukanie tylko chcę być zdecydowany.
A co powiecie na ten zestaw: Yamaha RX-V375 + TAGA 606- zobaczyłem go w innym temacie na forum.
Bądź ten:Auna Tube 65 wzmacniacz lampowy Hi-Fi MP3-USB-600W
http://www.electronic-star.pl/Auna-Z-ota-W...600W_i36360.htm


I przepraszam za otwrcie drugiego tematu. Sam już nie wiem gdzie pisać. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Auny taki lampowiec jak ze mnie ksiądz proboszcz icon_lol.gif
Przecież Yamaha RX-V375 to ampli do kina domowego. A te jak wiadomo nie grają dobrze w stereo. Tym bardziej tak niskie modele.
A do tego taka sobie TAGA i mamy dźwięk niewiele lepszy niż z zestawu komputerowego. Tylko głośniej grający.
Na pewno chcesz słuchać muzyki w stereo? No chyba, że nie zależy Ci na jakości i zamiast sceny stereo wystarczy jakaś zbita plama dźwięków?

Czemu nie chcesz zaufać bardziej doświadczonym forumowiczom, którzy dobrze Ci radzą? A sami mając na ten cel nawet ładnych kilka czy nieraz kilkanaście tysięcy wciąż kupują sprzęt z drugiej ręki. No chyba nie z lekkomyślności czy głupoty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz. Mam wrażenie, że tak, żeby kupić jak najgorzej. Dlaczego chcesz wtopić kasę w takie gnioty ?
Przecież nikt tutaj Ci nie będzie wciskał dziadostwa. Póki co, to takie dziadostwo Ci odradzamy. No ale na siłę nie będę Cię namawiał na coś, czego nie jesteś sam pewien. Pożyjesz, posłuchasz, to się przekonasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież mieszkając w Niemczech - aż się prosi o to, by kupić sprzęt używany.
Szczególnie, że można trafić dużo niższe niż w Polsce ceny oraz zadbany, w pełni sprawny sprzęt!
Za 500 euro w tym wypadku to już można poszaleć icon_rolleyes.gif
I spokojnie trafisz z ogłoszeń sprzęt typu wzmacniacz+kolumny (i CD też się może załapać...)

Pozdrawiam
PS. Przy okazji - mimo niemieckiej klawiatury mógłbyś poprawnie napisać "z" oraz "y" i poprawić (funkcja EDYTUJ) swoje wypowiedzi. Podobnie jak pisanej z małej litery nazwy krajów (mimo tego, że Ci się śpieszy...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, przeglądamy niemiecki ebay w poszukiwaniu używanych kolumn?
Później się do nich dobierze odpowiedni wzmacniacz. Bo nie wiadomo jakie kolumny wybierzesz.

Nie mogę sobie odmówić jeszcze skomentowania zestawu Auna.
sprzedający pisze, że:
Cytat

wzmacniacz lampowy Hi-Fi 300 W RMS - odpowiednik 600 W max.


W innym miejscu:
Cytat

Wzmacniacz 1200W posiada wystarczające rezerwy mocy, nawet podczas projekcji głośnych imprez.


Hmm, trudno wyczuć ile naprawdę icon_twisted.gif
Tak więc takie amerykańskie końcówki mocy muszą czuć się zagrożone:
http://www.marklevinson.waw.pl/index.php5?...product_id=4057
http://old.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=394
http://voice.com.pl/bat/bat-vk-250.html

Dodam, że wzmacniacz a właściwie amplituner Auna wg. specyfikacji podanej na stronie ma całe 3 kg wagi a cena wraz z odtwarzaczem CD to niecałe 1100 zł icon_mrgreen.gif

I na deser:
Cytat

metalowy front wykonany ze szczotkowanej stali plus okienko dające wgląd w mechanizm lampowy

icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta Auna to jakieś nieporozumienie icon_smile.gif

http://www.ebay.de/itm/PAAR-KODA-HIGHEND-3...82301&rt=nc
Nie wiem czy te linki wskoczą. Chodzi o- Koda D858F
A może to- Heco Victa 701
A co z tymi Magnatami o których pisałem na wstępie tematu? Co jest nie tak?
Wrzucajcie sugestie jakie tylko mozecie w rozsądnej cenie oczywiście. Ja już mam mętlik od tego wszystkiego.
Na przemian praca, spanie i szukanie sprzętu. Ale sobie strupa wrzuciłem na łeb icon_smile.gif
icon_rolleyes.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...