Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny


olo1427

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

http://www.ebay.de/itm/PAAR-KODA-HIGHEND-3...82301&rt=nc
Nie wiem czy te linki wskoczą. Chodzi o- Koda D858F
A może to- Heco Victa 701
A co z tymi Magnatami o których pisałem na wstępie tematu? Co jest nie tak?
Wrzucajcie sugestie jakie tylko mozecie w rozsądnej cenie oczywiście. Ja już mam mętlik od tego wszystkiego.
Na przemian praca, spanie i szukanie sprzętu. Ale sobie strupa wrzuciłem na łeb icon_smile.gif
icon_rolleyes.gif


Victy to ta sama klasa co Magnat Monitor, czyli nic ciekawego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że to są niskiej klasy sprzęty, te które wybieram. Cały czas oś szukam.
Ale jednak wole pozostac przy zakupie nowego sprzętu.
Znalazłem jeszcze taki zestaw do 2000 zł-

ONKYO A-9030+MAGNAT 1002
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-onkyo-...4771382969.html
Co wy na to?
Przez was już zacząłem dochodzić do 3000 zł w wyborze icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie doradziłem? Przecież zaproponowałem abyś zaufał kolegom i wybrał jednak sprzęt używany, bo będzie lepszy.
Później zapytałem, czy reflektujesz na poszukiwania kolumn na ebayu? A po kupieniu kolumn dobór wzmacniacza.
Widzisz tylko to, co chcesz widzieć a nie zauważasz jak ktoś naprawdę chce pomóc.
Dlatego napisałem o forsowaniu własnej koncepcji.
Według Ciebie ten kto Ci doradza tak jak to sobie wymyśliłeś, pomaga. A jeśli Ci coś nie leży, to nie pomaga tylko krytykuje.
Twoja postawa jest niestety dość powszechna nie tylko na tym forum ale także w życiu.

A co powiem o Onkyo i Magnatach z ostatniego linku?
Cóż można powiedzieć o wzmacniaczu i dużych czterogłośnikowych kolumnach w cenie niespełna 2 kzł?
Zastanów się. Znasz realia, wiesz ile co kosztuje, ile trzeba dać za coś w miarę dobrego. A tu co? Większość budżetu poszła na duże obudowy i kilka głośników. Obudowa wzmacniacza też swoje kosztuje. Twoim zdaniem jest tu jeszcze miejsce na jakość?
No, takie to wszystko sobie. Dużo lecz słabej jakości (rozdzielczość, szybkość, barwa, naturalność i inne...) dźwięku wyjdzie z tego.
Tak, że kup sobie ten zestaw jeśli uważasz, że jest dobry, bo jakoś nikt Ci go tu jak na razie nie poleca.
Ale pewnie się nie znają, tylko krytykują icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chcę nowy sprzęt. Nie ufam używkom i mam do nich pecha.
Przy zakupie nowego mogę go oddać wymienić itd. jak coś mi nie podpasuje.
Przyjadę na święta do polski to wpadnę do jakiegoś salonu na odsłuch i zobaczę.
I ciągle szukam. Poświęciłem ostatnio trochę czasu na czytaniu postów na tym forum i wyciągam wnioski.
Rozumiem, że proponujecie używki dobrych sprzętów, bo rzeczywiście są świetne- te proponowane przez was- o nich też czytałem,
ale nie chcę się wkurzać, gdy będzie coś nie tak.


Z całym szacunkiem. Pozdrawiam.

Ciągle szukam icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem ola1427. Kupując sprzęt używany można zwykle kopić sprzęt znacznie wyższej klasy niż nowy za takie same pieniądze. Jednak trzeba się dobrze znać na tym i umieć odróżnić co jest dobre , a co zostało naprawione tylko tak aby jakoś działało. Bywa i tak że ma to działać tylko do chwili sprzedaży. Znam przypadki ludzi którzy mocno się przejechali na takich zakupach.
Denon PMA-520AE uważam za dobry wybór w tej cenie. Miałem kiedyś w domu jego poprzednia wersję. Z tego co wiem nowsza wersja ma nieco poprawione brzmienie, Zrezygnowano w niej natomiast z 2-giej czwórki terminali głośnikowych. Za to ta jedna jest wyższej jakości. Wzmacniacz naprawdę zaskakuje rozdzielczością i dynamiką (jak na swoją cenę). Wada jest jednak dość odczuwalny poziom szumu przełączeń tranzystorów (inaczej: dźwięk nie jest idealnie czysty).
Żądze że na tanich kolumnach nie będzie to stanowić problemu. Sadzę że poziom jaki wyznacza może być nie do pobicia przez używane wzmacniacze w podobnej cenie. Z tego co wiem model wyższy czyli Denon PMA-720AE ma ten problem rozwiązany na poziomie przedwzmacniacza. Nie słyszałem jednak jak on gra. Można go kupić za ponad 1200zł. Dysponuje też większą mocą. Z kolumnami za 1200 zł do pomieszczenia 50mkw będzie gorzej. Do tego miały by dac czasem czadu. Nie można przy takiej cenie liczyć na zbyt wyrafinowane głośniki ani na zbyt solidna obudowę. W tej cenie właśnie coś takiego jak MAGNAT MONITOR SUPREME 2000 musi wystarczyć. Trudno tu coś z czystym sumieniem polecić. Tu poszukałbym raczej czegoś używanego lub zastanowił by się nad czymś droższym (dość zdecydowanie).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że można je teraz kupic na allegro za 1419 za parę (Piszesz chyba o Tonsil Maestro II 180). Ten sam sklep z swojej strony sprzedaje je za 849zł za sztuke i jest to najnizsza cena na ceneo. Nie miałem z tymi kolumnami do czynienia. Podejżewam że to dobre kolumny i trudno bedzie znaleźć coś lepszego i nowego w tej cenie. Mam tylko jedno zastrzeżenie jeśli chodzi o współpracę z Denonem 520ae. Masz dość duże pomieszczenie. Ten wzmacniacz dobrze sobie radzi z kolumnani 4 ohm (szczególnie jeśli chodzi o bas).Można na takich wycisnąć z niego zdecydowanie większą moc. Wiekszkość obecnie budowanych kolumn ma 4 lub 6 ohm w zakresie basu mimo ze producenci piszą że są 8 ohmowe. W tym przypadku wygląda na to że użyto połączonych szeregowo 2-uch głośników 4 ohm i uzyskano faktycznie 8 ohm. Do tych kolumn lepiej by się nadał 720ae jak do tak dużego pomieszczenia. W mniejszym pewnie wystyarczyłby ten 520ae.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sadzę że poziom jaki wyznacza może być nie do pobicia przez używane wzmacniacze w podobnej cenie".

To piękne.

Za około 40 000 możesz kupic np. nowego Opla Corsę i starszego Mercedesa albo BMW.
Zapewne ta Corsa będzie nie do pobicia pod każdym względem.


"Nie miałem z tymi kolumnami do czynienia. Podejżewam że to dobre kolumny i trudno bedzie znaleźć coś lepszego i nowego w tej cenie".

Też dobre.

Na tym forum są ludzie, którzy słyszeli bardzo wiele urządzeń i kolumn i nic nie muszą podejrzewać.
Poza tym jeśli wskażesz konkretne aukcje, to na podstawie zdjęć, komentarzy, powyższej wiedzy itd. można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy sprzęt jest zadbanym egzemplarzem od pierwszego właściciela, czy też złomem od handlarza.

Jeśli to za mało, to możesz się przejechać, zobaczyć, dotknąć, posłuchać.

Ja kupiłem już ładnych parę rzeczy używanych i jakoś dotąd się na minę nie natknąłem, może jestem jakimś wybitnym szczęściarzem ?
Raczej nie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei znam sporo przypadków ludzi który nacięli się kupując stary sprzęt na odległość. Po renowacji często grał niebyt dobrze i dość szybko padał.
Z drugiej strony przyznaję że używany dobry sprzęt da się nabyć w dobrych cenach. Trzeba się tylko na tym znać i poświecić temu czas. Olo1427 chce zdecydowanie kupić coś nowego. Denona pma-510ae miałem okazje posłuchać w dwóch pomieszczeniach z kilkoma źródłami i kilkoma parami kolumn.
Miałem go również u siebie w domu. Wiem jak nieznacznie poprawiono jego nowsza wersję. Porównując go ze starszymi wzmacniaczami stwierdzam że kiedyś za coś grającego na jego poziomi trzeba było zapłacić dużo więcej. Nie jest tu dla mnie wskaźnikiem jakości dźwięku parametr mocy maksymalnej. Za 40 tyś możesz kopić BMW w dobrym stanie i takie które miało zatarty silnik, zostało pospawane z kilku tak że się za chwile może rozpaść , a jeśli nie to i tak za chwile eis rozkraczy. Znam przypadki gdzie do środka sprzętu wysokiej klasy wkładano bebechy które miały tylko jakoś zagrać aby dało się to sprzedać. Napisałem też że ciężko znaleźć dobre nowe kolumny które miały by dobrze i głośno nagłośnić 50mkw pomieszczenia. Wydaje się to wręcz niemożliwe.
Olo1427 gdybyś jednak zwiększył budżet warto zwrócić uwagę na coś takiego: http://allegro.pl/denon-pma-720-720ae-magn...4801391208.html . Orientuję się jednak w tym ze współczesny Tonsil nie robi wcale takiej tandety jak niektórzy sądzą. W Polsce widzę ogromną fascynacje produktami tzw firm zagranicznych. W sklepie często Polacy chętniej kupują coś co może być gorsze i droższe, za to jest niepolskie. osobiście uważam że należy kupować lepsze. Dobrze wiem jak się naprawia stare kolumny przywożone do Polski z niemieckich wystawek. Takie sprzęty są wyrzucane zwykle nie dlatego że się komuś znudziły, tylko dlatego że były popsute. Naprawia się je potem w kraju byle jak, aby tylko zagrały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można się naciąć. Ale też nowy sprzęt po ustaniu gwarancji może się zepsuć i będzie się za naprawę tak samo płaciło jak za ten starszy. Z tym, że ten starszy, był właśnie często z dużo wyższej półki niż nowy za te same pieniądze a co za tym idzie złożony z lepszych komponentów. Kiedyś też robiło się takie rzeczy o wiele solidniej niż teraz. Czy współczesny sprzęt pogra 10 - 20 lat? Wątpię.
Tak więc kto się obawia, rzeczywiście kupi nowy za te pieniądze, wiadomo jakiej jakości i będzie spokojny do czasu, gdy sprzęt będzie na gwarancji.
Nie będzie spokojny, jeśli usłyszy jakiś tańszy a lepiej grający.
Bo absolutnie się z Tobą nie zgodzę, że poziom jaki wyznacza 520AE może być nie do pobicia przez używane wzmacniacze w podobnej cenie. Chyba, że masz na myśli te najbardziej nieudane. Dość kuriozalne to Twoje stwierdzenie i pokazuje, że brak Ci większego osłuchania, rozeznania na rynku nowych i używanych wzmacniaczy.
Kto jednak trochę zaryzykuje, ten może zyskać bardzo fajnie grający sprzęt.
Oczywiście nie należy nikogo na siłę przekonywać. I jeśli są jakieś ograniczenia (budżetowe), to należy się zastanowić co jest dla Ciebie najważniejsze.
Za takie pieniądze, to danego pomieszczenia niestety nie widzę nic na tyle dobrego bym mógł z czystym sumieniem polecić.
O ile wzmacniacz można by jeszcze wybrać, nawet jakiegoś Denona, to kolumny już niestety nie.
Tu już rzeczywiście dobrze by było przejechać się do salonu albo kilku i posłuchać jak największej liczby kolumn, wzmacniaczy itp.
Współczesny Tonsil, może i nie robi tandety, ale też nic na tyle ciekawego, by się tym zachwycać.
I nieprawda, że ludzie pomijają polskie produkty. Jak są dobre, to nawet niektórzy chętniej kupują. Wymienię tylko takie firmy jak: RLS, Pylon Audio, Harpia Acoustics, ESA, Audio Academy, Fonica (gramofony), Baltlab, Ancient Audio, Amplifon, Gigawatt, Enerr, Neel, Albedo, Sevenrods. Napisałem tak z głowy, na szybko, tylko kilka najlepszych lub najpopularniejszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Denona pma-515ae miałem okazje posłuchać w dwóch pomieszczeniach z kilkoma źródłami i kilkoma parami kolumn.
Miałem go również u siebie w domu. Wiem jak nieznacznie poprawiono jego nowsza wersję. Porównując go ze starszymi wzmacniaczami stwierdzam że kiedyś za coś grającego na jego poziomi trzeba było zapłacić dużo więcej.


Głupoty opowiadasz kolego, było całkowicie na odwrot. Kiedys nawet podstawowe modele byly stokroc lepiej wykonane jak dzis, a produkcja nie odbywala sie w Chinach. Ponadto w budowie wzmacniaczy praktycznie nic sie nie zmienio. Takie zwykle, brzydkie PMA-300V nie zostawia suchej nitki na PMA-510, czy tam 520AE. Jeden szajs. Dzis producenci co najwyzej moga zaproponowac ładne obudowy w niskich modelach, na projektantow chyba wiecej wydaja jak na inzynierów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści o tym że kiedyś to robiono dobry sprzęt ,a teraz to samo dziadostwo jest robione przypominają mi gadki że kiedyś to na ziemi żyły ogromne zwierzęta (dinozaury) a teraz to same małe. Właśnie obecnie żyjące największe walenie są większe od największych dinozaurów. Produkcja w chinach pozwala na to że współczesne tanie urządzenia mogą być wykonane przyzwoicie. Nie oznacza to że nie brak i jest tandety która i kiedyś mieliśmy w dużych ilościach.
Jeśli chodzi o tańsze wzmacniacze z oferty Denona serii 500 i 700 to maja bardzo klasyczna budowę. Wewnątrz znajdziemy dobrej jakości podzespoły. Dobrej jakości przekaźniki na wejściu, sporo kondensatorów elektrolitycznych Elna w tym z serii Silmic, dobry potencjometr i dobre tranzystory mocy. Transformatory na oko wyglądają na niezbyt duże. Maja jednak sporą wydajność prądowa kosztem większego poboru mocy kiedy wzmacniacz gra cicho. Współczesne materiały izolacyjne mogą wytrzymać wyższe temperatury niż te z dawnych czasów. 5-setki są zoptymalizowane pod kątem współpracy z kolumnami 4 ohmowymi, bo takich kolumn na rynku jest większość. Sekcja przedwzmacniacza jest w nich słabym punktem. Gdyby dać tą z droższego modelu pewnie były zbyt dobry. i nie warto było by kupować w większości przypadków tego droższego. Za to blacha z której są wykonane jest dość cienka. Aluminiowy front jest również wykonany z bardzo niewielkiej ilości materiału, pokrętła i przyciski są plastikowe. Wszytko jest jednak bardzo dobrze zaprojektowane i nie można tu mówić żeby były wykonane tandetnie. Jeśli chodzi o brzmienie 510ae to kwestia gustu. Wolę go od starych NAD-ów. Jest to tania namiastka brzmienia Sphinxa Myth 3 ( ten wzmacniacz nawet jako używany jest zdecydowanie droższy od Denona). Nie widzę powodów czemu miały by te wzmacniacze być mniej trwałe od tych które wyprodukowano 20-ścia lat temu. Do tego stary sprzęt wymaga zwykle przynajmniej po jakimś czasie wymiany przynajmniej elektrolitów. Ten nowy też będzie tego wymagał. Ale po takim samym czasie jak ten który minął od wyprodukowania tych starych.
Jeśli chodzi o kolumny. Te wyprodukowane dawno temu jeśli miały zawieszenia piankowe zwykle po jakimś czasie się wysypują. Trzeba będzie je wymienić lub zostało wymienione jaż jakiś czas temu. Zazwyczaj wymienia się na zawieszenie nieoryginalne o innej masie i innej podatności. Częstym problemem są również przepalone głośniki wysokotonowe. Bardzo często wymienia się membranę z cewką na nieoryginalna o innych parametrach. Za to przyznaje i uważam że oczywiście sprzęt z drugiej ręki ( a czasem i z trzeciej) bywa zdecydowanie atrakcyjniejszy cenowo od nowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

iczby kolumn, wzmacniaczy itp.
Współczesny Tonsil, może i nie robi tandety, ale też nic na tyle ciekawego, by się tym zachwycać.
I nieprawda, że ludzie pomijają polskie produkty. Jak są dobre, to nawet niektórzy chętniej kupują. Wymienię tylko takie firmy jak: RLS, Pylon Audio, Harpia Acoustics, ESA, Audio Academy, Fonica (gramofony), Baltlab, Ancient Audio, Amplifon, Gigawatt, Enerr, Neel, Albedo, Sevenrods. Napisałem tak z głowy, na szybko, tylko kilka najlepszych lub najpopularniejszych.



Oczywiście że jest wielu polskich producentów produkujących dobry sprzęt. Również tak uważam. Od znajomych sprzedawców jednak wiem że sprzęt taki jest niechętnie wybierany. W branży odzieżowej często polscy producenci starają się nie ujawniać z skąd pochodzi ich marka w naszym kraju. Dobrze przyjmuje się to że produkty są projektowane np. w USA

Cytat

Głupoty opowiadasz kolego, było całkowicie na odwrot. Kiedys nawet podstawowe modele byly stokroc lepiej wykonane jak dzis, a produkcja nie odbywala sie w Chinach. Ponadto w budowie wzmacniaczy praktycznie nic sie nie zmienio. Takie zwykle, brzydkie PMA-300V nie zostawia suchej nitki na PMA-510, czy tam 520AE. Jeden szajs. Dzis producenci co najwyzej moga zaproponowac ładne obudowy w niskich modelach, na projektantow chyba wiecej wydaja jak na inzynierów.



Mam rozumiec że swój obecny wzmacniacz i kolumny uważasz za szajs ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opowieści o tym że kiedyś to robiono dobry sprzęt ,a teraz to samo dziadostwo jest robione przypominają mi gadki że kiedyś to na ziemi żyły ogromne zwierzęta (dinozaury) a teraz to same małe. Właśnie obecnie żyjące największe walenie są większe od największych dinozaurów.



Dawniej rachunek ekonomiczny nie musiał się tak zgadzać (zwłaszcza w krajach socjalistycznych) jak teraz, księgowi mieli mniej do gadania niż teraz.
Jednak według mnie trzeba wydzielić dwie sprawy objęte tu jednym przymiotnikiem "dobry" , chodzi o dwie rzeczy trwałość i jakość- dobre parametry itd. O ile trwałość była cnotą i wartością ( choć też nie zawsze, bo tak jak teraz były różne produkty, często to wynikało nie ze złej woli , ale słabej technologi) faktycznie produkty statystycznie były przewidziane na dłuższe bezawaryjne życie to z jakością jednak bywało chyba też różnie.
Nie ma co aż tak bardzo gloryfikować jednych i drugich. Za 30 lat będziemy wspominać jakość i prostotę wykonania dzisiejszych nowoczesnych aut, na które teraz psioczymy że mają za dużo elektroniki i gadźetów, tak jak teraz wspominamy solidność aut z przed 10-20lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom jeśli porównamy polski wzmacniacz Unitry z przed 30-stu w stosunku do zarobków z tamtych czasów i to co możemy obecnie kupić za taka sama siłę nabywczą to wtedy kupowaliśmy szajs. Rachunek ekonomiczny zawsze był istotny. Jakieś 20 lat temu wzrost ceny jena w stosunku do dolara spowodował że japońskie urządzenia audio poddawano cięciom kosztów produkcji. To tez doprowadziło do sytuacji w której z czasem przeprowadzano produkcje do Chin. Obniżanie kosztów produkcji doprowadziło z czasem do upadku wielu europejskich firm audiofilskich. Po prostu nie wytrzymały konkurencji cenowej. Dziś nawet bardzo wysokiej klasy sprzęt hi-end jest wykonywany w Chinach. Przenoszeniu tam produkcji towarzyszy często paradoksalnie wzrost jakości wykonania. Kiedy patrzę do środka wielu starych urządzeń audio widzę z jak marnej jakości komponentów były często wykonane. Dziś również nie brakuje tandety. Osobiście jednak wolę wysokiej jakości komponenty w dobrze przemyślanej konstrukcji w stosunkowo niedrogim opakowaniu. Kwestia wyglądu i mody to inna sprawa. Jeśli chodzi o kolumny to na przestrzeni lat widzę postępy technologij i rozwój owocujący lepszym dźwiękiem przy produktach z tej samej pułki cenowej. Drażnią mnie jednak porównania dość tanich kolumn o przyzwoitej jakości z starymi które kiedy były nowe kosztowały krocie a teraz są również wielokrotnie droższe. Można to porównać do sytuacji gdzie ktoś porównuje przedwojenna limuzynę Bugatti z silnikiem Hispano-Suiza z współczesnym Fiatem Pandą na podstawie którego to kiedyś to robiono dobre samochody a teraz to tylko tandeta. Takie Bugatti należy porównywać z obecnym Maybachem lub współczesnego Maybacha z tym z przed wojny. Obecna Pandę z tą z lat 80-siatych bądź samochodem tej samej klasy z okresu międzywojennego. Wtedy okazuje się że to co jest obecnie dostępne jest znacznie lepsze. Inne zdanie może mieć wielbiciel zabytków. Ale nawet i oni przyznają że technologia z przed lat była daleka od obecnej.

Musze dodać że Wzmacniacze Denona z serii 1500 uważam za bardzo udane. Również kolumny Magnata z aluminiowymi membranami głośników niskosredniotonowych uważam za produkty godne uwagi. Kiedys za takie kolumny trzeba było zapłacic znacznie więcej. Za to nie należy oczekiwac że obecnie produkowane kolumny w takiej cenie będa wykonane lepiej niż te znacznie droższe kiedyś. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmacniacz ma 25lat i gra dla mnie lepiej od tych PMA-15xxAE, o DACu nie wspomne. Po drugie seria 15xx AE ma sie do 500 czy 700 jak Opel do BMW. To wogole inna liga wykonania i grania. To ze wygladaja podobnie o niczym nie swiadczy. Kolumny maja kolo 10lat. Dawno nie produkowane, po drugie kolumny wole kupywac świeższe ze wzgledu ze czesto czas nie jest dla nich laskawy, glownie ze wzgledu na ich zle uzytkowanie czy "przechowywanie" np na słońcu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że PMA-1520AE ma sie do 520AE i 720AE jak BMW serii 5 do 1 i 3. Ma inną konstrukcję (dual mono )wykozystuje jednak podobne technologie.
Komponenty sa podobne i jest to model wyższy. Jeśli uważasz że modele tańsze sa gorsze to masz rację icon_smile.gif To dość oczywiste. Jest dość sporo od nich droższy.
Jesli uważasz że grają żle to podejżewam że ich nie słyszałeś, albo nie są zgodne z twoim gustem. Ewentualnie może tak uważasz z zasady: Że to co nowe nie może byc dobre. Znam ewolucję kilku ostatnich generacji tej serii. Uważam że przeprowadzono ja w dobrym kierunku. Jednak nie dziwiłbym sie gdyby ktoś wolał wzmacniacz z przed czterech generacji. Grał inaczej. Bardziej miekko.

ps. Mam również wzmacniacz który ma 25 lat icon_smile.gif


Przesadziłem. Jakieś 23.icon_biggrin.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o Tonsil Maestro II
Zestaw ten kosztuje 2200 zł w zestawie. Myślę że to dobra cena.
http://allegro.pl/stereo-denon-pma-520ae-t...4862135660.html
Sprzedawca ten oferuje inne zestawy może byście podpatrzyli i ewentualnie zaproponowali inny...
A co do Opla i BMW to się mylić, gdyż porównujecie dwie marki. Denon jest dobrą marką która produkuje sprzęt.
Zdaje sobie sprawę że wyższe modele są lepsze wydajniejsze itd.
Więc jak auta porównujecie to porównujcie BMW3 z BMW7- wnioski się same nasuwają co jest lepsze. Czy Corsę z Insignią.
Tak jak pisałem sprzętu tego będę używał kilka razy do roku. Mogę kupić sprzęt za 4000 zł, ale nie widzę jak na razie takiej potrzeby.
A drugie 2000 zł czy 1500 Które zostanie po zakupie to wole poświęcić na wypad na narty.
rafal735r pisze że woli sprzęt świeższy- przeczy tym samym forumowiczom którzy mi doradzali używany sprzęt.
A teraz sam pisze że różnie można trafić, w zależności kto jak użytkował. Sprzęt może być ładny wizualnie, ale różnie użytkowany- no i właśnie tego się boję.
A każdy sprzedawca swego artykułu będzie pisał że sprzęt nie był poddawanym ekstremalnym próbom itd... i wto wątpię.
Mając auto z 200 konnym silnikiem nikt nie jeździ cały czas 90 km/h.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...