Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny


olo1427

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ten wzmacniacz (PMA520AE) ma wg danych producenta 45W mocy przy 8 ohm. Maestro II 180 są żadkim przypadkiem w dzisiejszych czasach kolumn naprawdę 8-mio ohmowyh. Do 50 mkw pomieszczenia może to nie wystarczyć ( jeśli chemy posłuchac głośno muzyki). Przy 20 metrach sądzę że to z powodzeniem wystarczy. Dlatego do tych kolumn przydał by sie w twoim przypadku mocniejszy wzmacniacz. Lub do tego wzmacniacza kolumny 4 ohmowe. jeśli dołozysz 500zł kupisz lepszy wzmacniacz z lepszymi kolumnami który może zagrać głośniej ( mocniejszy wzmacniacz + nizsza impedancja). Dlatego radziłby zwrócić uwagę na taki zestaw : http://allegro.pl/denon-pma-720-720ae-magn...4801391208.html Mamy tu 45W jednego zestawu we wzmacniaczu i 85W w drugim przypadku. Zarówno PMA720 jak i kolumny Magnat QUANTUM 675 powinny byc znacznie lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widziałem ten zestaw, ale już mocno naciąga ten przeznaczony budżet.

To poszukaj używanych zadbanych i w bdb stanie kolumn - skoro boisz się kupić używany wzmacniacz.
Nie musisz kupować 20letnich jeśli nie masz ochoty - ale np. 3 czy 5 letnie (i o tym pewnie myślał Rafał, gdy pisał "świeższe" icon_cool.gif )

MobyDick
Jak masz jakieś uwagi do Rafała to napisz na PW, a nie rób zamieszania i wycieczek osobistych w tym wątku, bo robi się mało przyjemnie.
A poza tym - popracuj nad ortografią, bo to brzydko wygląda. Jak masz z tym problem - to skorzystaj z edytora tekstu i autokorekty icon_lol.gif
I na koniec - już parę razy zwracałem Ci uwagę, byś nie pisał paru postów jeden po drugim, tylko skorzystał z funkcji EDYTUJ (również do poprawienia swoich błędów ortograficznych)!


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Widziałem ten zestaw, ale już mocno naciąga ten przeznaczony budżet.

To poszukaj używanych zadbanych i w bdb stanie kolumn - skoro boisz się kupić używany wzmacniacz.
Nie musisz kupować 20letnich jeśli nie masz ochoty - ale np. 3 czy 5 letnie (i o tym pewnie myślał Rafał, gdy pisał "świeższe" icon_cool.gif )

MobyDick
Jak masz jakieś uwagi do Rafała to napisz na PW, a nie rób zamieszania i wycieczek osobistych w tym wątku, bo robi się mało przyjemnie.
A poza tym - popracuj nad ortografią, bo to brzydko wygląda. Jak masz z tym problem - to skorzystaj z edytora tekstu i autokorekty icon_lol.gif
I na koniec - już parę razy zwracałem Ci uwagę, byś nie pisał paru postów jeden po drugim, tylko skorzystał z funkcji EDYTUJ (również do poprawienia swoich błędów ortograficznych)!
Pozdrawiam



1. olo1427 chce kupić w sklepie sprzęt nowy który mółby oddać jeśli mu się nie spodoba. Napisał to bardzo wyraźnie. Widze że nie poradził by sobie z szybką oceną sprzetu używanego.

2. Rafał ma do mnie osobiste uwagi na forum ,więc i ja musze mu tu odpowiadać. Jest dość niegrzeczny. Ma prawo mieć inne zdanie i o tym tu pisać. Powinien to jednak robić grzeczniej. Pisząc że ma inne zdanie na ten temat a nie że ja pisze bzdury. Musiałem wyjasnić że moje zdanie jest wyniekiem moich doświadczeń i również zdania innych moich znajomych. Jest nieuprzejmy również dla innych użytkowników forum. fajnie by było gdyby napisał jakąs konkretna radę. Moje wypowiedzi w kwestji tematu są ściśle merytoryczne.

3. Tak jestem dyslektykiem. Nie widze błedów. Zwykle używam autokorekty. Nie zawsze działa ona idealnie. W takich miejscach obowiązuje NETYKIETA . Dlatego zwracanie komuś na to uwagi jest znacznie większym uchybieniem. Dziwi mnie fakt że o tym nie wie moderator tego forum. Tu powinienem napisac że jeśli komuś nie podobaja się moje posty nie musi ich czytać.

4. Informacje o tym żebym nie pisał kilku czyli 2-uch( 2 to nie kilka ) swoich postów pod sobą pokazały sie dopiero teraz. Edycja nie zawsze chce mi tu zadziałać.

5. Takie informacje powinien mi moderator przekazać jako wiadomość prywatna. (bezwzglednie)

Pozdrawiam moderatora RoRo

ps MobyDick to taka maleńka rybka akwariowa , a nie wielki wściekły waleń który zatapia statki icon_biggrin.gif

Mam pytanie do RoRo.
Czy jesteś w stanie poprawiac moje błedy ortograficzne ?
To było by bardzo przydatne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze. Chcę kupić sprzęt do 2000. Nowy. Mogę naciągnąć lekko budżet.
Zdaję sobie sprawę że za tą sumę nie poszaleje iże to nie jest sprzęt audiofilski.
Odradziliście mi kilka propozycji, które się tylko potwierdziły w innych miejscach w sieci, że nie wymiatają.
Moja wiedza na temat odsłuchu tych sprzętów jest praktycznie zerowa.
I dla tego tu się zalogowałem.
Ucha też nie mam wrażliwego- wręcz drewniane, ale mimo wszystko lubię dobrze muzę posłuchać.
Pamiętajmy też ze nie będę słuchał na pół gwizdka czy na cały regulator.
Za jakieś 5 lat najprawdopodobniej będe chciał zmienić sprzęt.Wówczas kwotę będę miał znacznie większą i będziemy szaleć i wydawać te pieniądze.
I na pewno tez będzie to nowy sprzęt.

MobyDick- dzięx wielkie za zrozumienie, wsparcie i rady...
Ogólnie dziękuje forumowiczom i cieszę się, ze tu weszłem bo jestem trochę mądrzejszy o wasze rady i spostrzeżenia.
Inaczej już bym dawno zamówił jakis szajs....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym Ci kupić wzmacniacz Denon PMA-720AE i kolumny MAGNAT MONITOR SUPREME 2000. Jest lepszy od 520AE. Obawiam się że na tych kolumnach róznica nie będzie zbyt duża. Mają one tzw impedancje 4-8 ohm (kompletna bzdura icon_smile.gif ) Tak naprawde sa poprostu dość łatwym obciążeniem 4 ohm. Mysle ze na początek powinny dać radę. Jeśli bedziesz chiał coś lepszego w przyszłości, wymień kolumny na lepsze. Myśle że w tej kwestji mógł by Ci wtedy doradzić rafal735r.
On od dawna używa kolumn Magnata coraz wyższych serji. I tam własnie warto szukac czegoś odpowiedniego do tego wzmacniacza. Można by wtedy pomysleć może o czyms lekko używanym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2. Rafał ma do mnie osobiste uwagi na forum ,więc i ja musze mu tu odpowiadać. Jest dość niegrzeczny. Ma prawo mieć inne zdanie i o tym tu pisać. Powinien to jednak robić grzeczniej. Pisząc że ma inne zdanie na ten temat a nie że ja pisze bzdury. Musiałem wyjasnić że moje zdanie jest wyniekiem moich doświadczeń i również zdania innych moich znajomych. Jest nieuprzejmy również dla innych użytkowników forum. fajnie by było gdyby napisał jakąs konkretna radę. Moje wypowiedzi w kwestji tematu są ściśle merytoryczne.


Nie płacz juz. Moje wypowiedzi sa takie, a nie inne jak czytam zwykly belkot.
Jak tak obstajesz przy tych plastikowych pudełkach to napisz co miales ze starszych urzadzen? Ja akurat jestem w tej komfortowej sytuacji ze mialem sporo i tych nowszych tez nad którymi piejesz. Rzucasz danymi technicznymi i nic poza tym. Napisalem to raz i napisze drugi, wiecej słuchaj, mniej czytaj. Może coś tego będzie, bo tak to tylko zwykłe gdybanie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie płacz już. Moje wypowiedzi sa takie, a nie inne jak czytam zwykły bełkot.
Jak tak obstajesz przy tych plastikowych pudełkach to napisz co miałeś ze starszych urządzeń? Ja akurat jestem w tej komfortowej sytuacji ze miałem sporo i tych nowszych tez nad którymi piejesz. Rzucasz danymi technicznymi i nic poza tym. Napisałem to raz i napisze drugi, więcej słuchaj, mniej czytaj. Może coś tego będzie, bo tak to tylko zwykłe gdybanie.
Pozdrawiam.


Po pierwsze nie pisałem tego z żalem. Zdziwił mnie tylko fakt że moderator tego forum gani właśnie mnie i to publicznie za tak nierzeczne sprawy.
(powinien się wstydzić icon_smile.gif )
To co piszesz i jak piszesz to widzę icon_smile.gif
Domyślam sie że MAGNAT MONITOR SUPREME 2000 uważasz za plastikowe pudełka.
Ja bym je nazwał pudłami z dykty icon_smile.gif
Wcześniej już napisałem że nic sensownego, nowego i wartego uwagi przy takim budżecie się nie znajdzie.
Za to te Magnaty sądzę że będą w tym przypadku chyba najlepszym wyborem.
Jeśli nie przypadną do gustu olo1427 zwróci je. Ma do tego prawo.
Następnym razem może uzna że warto kupić coś lepszego. Do tego będzie miał porównanie.
Jeśli dla Ciebie to co pisze jest bełkotem, oznacza że tego nie rozumiesz. W takim razie może lepiej pooglądaj kreskówki z kaczorem Donaldem.
Często spotykam audiofilów którzy usiłują twierdzić że audio to poezja. Tak to może widzieć z zewnątrz ktoś kto o tym niema zielonego pojęcia.
Faktem jest to że jest to połączenie wielu dziedzin fizyki z psychoakustyką. Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś że: Najbardziej praktyczna jest dobra teoria.
Na co dzień mam kontakt z urządzeniami które zwykło uważać się za hi-end.
Budowałem np. kolumny oparte o głośniki koncentryczne Tannoy Monitor Gold i Red.
Posiadacz Tannoyi Westminster uznał jedne z nich za najlepsze oparte o tego typu głośniki jakie słyszał ( a słyszał wiele takich kolumn).
Długo mógłbym pisać o sprzęcie z jakim miałem do czynienia. Nie jest tu miejsce na to.
Wiem że to co mówię często może odbiegać od utartych schematów.
Z PMA-510AE miałem do czynienia kiedy pewien znajomy sprzedawał go. Miałem wtedy okazje posłuchać go podłączonego do kolumn hi-end i do dobrych źródeł. Był prawdziwym zaskoczeniem. Nie jest idealny. Ale bronię go jako tani i naprawdę interesujący sprzęt. Wcześniej nie zwrócił bym na niego uwagi i pewnie widząc go zignorował bym go. Dlatego przeanalizowałem skąd taki dźwięk z dość taniego wzmacniacza, którego obudowa wprawdzie dość ładna to nie grzeszy nadmierną solidnością. Moja praktyka pokazuje że często odpowiednie połączenie poszczególnych dobrych komponentów może dać lepszy wynik niż pozbieranie rzeczy bardzo dobrych w przypadkowy sposób. Warto jest wiedzieć jak to robić i skąd się to bierze. Moje dość kontrowersyjne zdania (dla wielu) zaskakująco prawie zawsze się sprawdzają. O ile nie słyszałem kolumn MAGNAT MONITOR SUPREME 2000, to mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać jak są zbudowane i jak będą grać. Zwykle również wiem co można zrobić aby grały lepiej.

Mam jeszce pytanie do zieluwida. Czy RoRo to Twój drugu byt ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie nie, ale teraz już rozumiem o co Ci chodzi. Zapewne masz do mnie pretensję odnośnie mojej uwagi.
Abyś nie uznał mnie za człowieka nieokrzesanego, postaram się wyjaśnić, dlaczego tak a nie inaczej napisałem, to co napisałem.
Lubię to Forum, cenię za możliwość czerpania wiedzy i obcowania na nim w taki, a nie inny sposób. Podoba mi się to, że zazwyczaj każda nowa osoba otrzymuje pomoc, bez względu na to czy szuka sprzętu za 500, czy 5000 zł (bo nie wszystkie Fora są takie tolerancyjne, zajrzyj na AS to się przekonasz).
Nikt niczego nie robi tutaj interesownie, jedyne czego oczekujemy, to trzymanie się kilku prostych zasad. Pisać posty jak należy, nie trolować i korzystać z rad, skoro już się o nie prosi.
Postów niepotrzebnych typu : Napisz jakie masz wymagania brzmieniowe, Przeczytaj zakładkę Pierwsze Posty, Używaj znaków interpunkcyjnych, lub Pisz poprawnie, bo ciężko się to czyta jest nadmiar.
O pajacach piszących bez sensu, tylko po to aby zareklamować np. skład budowlany, nie wspominając ...
Więc wybacz, ale zlecenie Moderatorowi poprawę ortografii w swoich postach, to przegięcie.
Nie chciałbym, abyś czuł się tym urażony, ale jak tu jestem na tym Forum, to z czymś takim się nie spotkałem.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid, Absolutnie nie mam do Ciebie o to pretensji. Zastanowiła mnie tylko Twoja reakcja. Napisałem wczoraj do RoRo że jego uwagi do mnie powinny być inaczej mi przedstawione. Moja przypadłość polegająca na niedostrzeganiu uchybień ortografii sprawia że muszę poświęcać więcej czasu na napisanie postu.Nie wynika to z mojego niedbalstwa. Prawie zawsze to co napisałem poddaje autokorekcie. Rozumiem że coś zawsze może pozostać. Kiedy wkleiłem z tym co sam napisałem cytat z postu Rafała zobaczyłem podobna ilość niezgodności co w tym co ja napisałem. Zadaniem moderatora jest dbanie o to aby pomagać i dbać o dobre funkcjonowanie forum. Jeśli ja nie widzę tego co innym może utrudniać czytanie moich postów może On mógłby pomóc. W końcu to jego zadanie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogólnie uważam, że nie ma się o co parować. Dobrze, że się nie obraziłeś (bo myślałem, że tak jest). Osobiście jestem za tym aby trzymać się ustalonych zasad. Nie jest to aż takie trudne, a osoby nowe, mające jakiś bagaż doświadczeń, coś ciekawego do powiedzenia w kwestii audio, zawsze są mile widziane.
Dobra, nie ma co pisać więcej na ten temat, bo się OT robi niepotrzebnie.

Mam nadzieję, że wątek wejdzie z powrotem na swój tor, bez kolejnych, niepotrzebnych zgrzytów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O ile nie słyszałem kolumn MAGNAT MONITOR SUPREME 2000, to mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać jak są zbudowane i jak będą grać. Zwykle również wiem co można zrobić aby grały lepiej.


No to gratuluję ponadprzeciętnych a nawet nadnaturalnych zdolności. I jestem pełen podziwu. Ja niestety aby się dowiedzieć jak kolumny będą grać, muszę ich posłuchać. Co zrobić aby lepiej grały, też muszę popróbować, sporo się natrudzić.
A Ty masz tę zdolność ot tak icon_idea.gif Podziwiam i zazdroszczę.
Nie myślałeś by pracować jako recenzent w jakimś znanym piśmie audio/hi-fi? Redakcja sporo by zaoszczędziła zatrudniając Ciebie, bo tylko podesłała by Ci zdjęcia, dane techniczne a Ty byś pisał jak to gra. Bez żmudnych i długotrwałych testów odsłuchowych jakie wykonują recenzenci takich pism.
Niestety po raz drugi w niedługim czasie muszę podobnie napisać na tym forum. Kolega w innym wątku też wiedział jak zagrają kolumny sądząc po wyglądzie i wielkości głośników. BRAWO MISTRZU !!! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_mrgreen.gif Uśmiałem się setnie icon_smile.gif .
Niestety tylko mniej więcej wiem czego można oczekiwać po produktach jakiegoś producenta i tylko tych dość typowych.
Zawsze może mnie jednak coś zaskoczyć. Budową kolumn zajmuje się od blisko 30 lat. Mam więc w tym troszkę doświadczenia.
Zabawne że dzwonią do mnie ludzie pytając mnie o radę w tych kwestiach, a ja mówię że nie jestem medium.
Oczywiście żeby się przekonać, trzeba posłuchać i zbadać sprawę. Aby coś zmodyfikować, trzeba zajrzeć do środka i podjąć odpowiednie działania.
Do tego nie trzeba być wróżem Maciejem aby przewidzieć że wzmacniacz o mocy około 50W będzie miał problem z głośnym nagłośnieniem pomieszczenia o powierzchni 50m kw podłączony do do kolumn takich jak Tonsil Maestro II 180, za to 100W modelu wyższego powinno dać radę z kolumnami o podobnej skuteczności. W brew temu co chyba niektórzy tu sądzą poziom głośności jaki możemy uzyskać jest proporcjonalny do mocy jaką dostarczymy i skuteczności kolumn ( i to skuteczności głównie w zakresie częstotliwości około 100 Hz, a nie średniej). I jeśli dla kogoś jest to bełkot, to oznacza że chyba nie skończył szkoły podstawowej. Albo za dużo wagarował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Bardzo się cieszę, że po moim wpisie nie strzeliłeś focha.
Bardzo mi tym zaimponowałeś. To oznacza, że masz sporo dystansu do siebie.
Właśnie tak sobie dziś pomyślałem o EZO TV. Że mógłbyś może dawać jakieś audio porady zamiast wróża Macieja icon_wink.gif
Ok. mam nadzieję bez urazy. Bo jak dotychczas oprócz małych zgrzytów, takich jak ostatnio, jest na tym forum całkiem przyjemnie.
Mam nadzieję, że nieraz tu sobie o różnych sprawach podyskutujemy.
A, że nieraz ktoś ma inne zdanie na dany temat, to przecież normalne. I po to jest forum, by każdy swój pogląd przedstawił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Lekka zmiana parametrów dotyczących ceny. Przekonała mnie żona żebym sie nie sępił i dołożył pieniądze, aw tedy będę usatysfakcjonowany.
Więc kasa na wydanie to do 3500zł ale to już górna i końcowa granica za sprzęt. Jest jeden mały problem, gdyż kobieta zaczęła wtrącać nosa pod kątem wizualnym. icon_rolleyes.gif, ale to mały problem ponieważ przyjeżdża później na świeta ode mnie wiec postawie ją przed faktem dokonanym.
Ten zestaw przedstawiony przez MobyDicka- http://allegro.pl/denon-pma-720-720ae-magn...4801391208.html nam obojgu się spodobał.
Wyczaiłem tez takie zestawy:
http://allegro.pl/harman-kardon-hk3700-dia...4875565808.html - tu sprzedawca oferuje 3 rodzaje kolumn.
Bądź ten zestaw
http://allegro.pl/amplituner-stereo-onkyo-...html?source=mlt
Amplituner Onkyo spodobał mnie się bo ma regulację ręczną wysokich i niskich tonów. To tylko te 2 przykłady z wielu, które jak do ej pory mi narobiły sieczkę w głowie.
Proszę jak zwykle o komentarze, a przede wszystkim o sugestie.

P.S. Pamiętajcie o tym że przyjeżdżam przed świętami i czas bedę miał bardzo ograniczony. I dla tego chciałbym kupić gotowy zestaw.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech zestawień najlepszy wzmacniacz to Denon PMA-720AE, a najlepsze kolumny to Magnat Magnat QUANTUM 675.
Ich połączenie wydaje się optymalne. Do tego te Magnaty są na prawdę ładne. Z tego co wiem to ich obudowy robi się w Polsce.

Inny ciekawy wzmacniacz to ONKYO A-5VL. Mimo że to wzmacniacz tzw cyfrowy ma bardzo dobre analogowe brzmienie.
Konstrukcja dual-mono z 2ma transformatorami. Do tego konwerter CA Burr Browna. Nie jestem tylko pewien czy z tymi Magnatami nie zabrzmi zbyt łagodnie w zakresie wysokich tonów. No i odradzam do niego kolumny 8 ohm w zakresie basu do większego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych trzech zestawień najlepszy wzmacniacz to Denon PMA-720AE, a nejlepsze kolumny to Magnat Magnat QUANTUM 675.


No właśnie, często jest tak że w gotowym zestawie tylko wzmacniacz jest ok, zaś kolumny juz niekoniecznie pasują, lub odwrotnie . Sprzedawcy czasem bardzo chętnie obniżają cenę zestawu o kilka stówek, aby pozybyć się np. niechodliwego elementu i często są to też trochę niedobrane wzajemnie elementy, często kompromis nie wart jest tych oszczędności.
Zresztą jak kupuje się zestaw na dłuższy czas takie oszczędności - kupowanie zestawu sklepowego, są niewskazane bo, albo źle trafisz i się męczysz ze źle dobranym zestawem, potem sprzedajesz jakis element i kupujesz inny odpowiedni- więc jaka tu oszczędność.
Najlepszą oszczędnością i jakąś gwarancja zadowolenia jest dzień z urolopu i posłuchanie kilku marek w salonie, potem kupienie w tym sklepie( często też ze zniżką jak razem ), lub potem w sklepie internetowym tych elementów zestawu.
Niestety sprzetu audio, moto, czy w ogóle "rzeczy hobbystyczne do przyjemności" nie kupuje się aby zaoszczędzać, chcesz mieć frajdę musisz poświęcić czas i pieniądze.
Podobny dylemat był tutaj http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=124861


Cytat

jeden mały problem, gdyż kobieta zaczęła wtrącać nosa pod kątem wizualnym. icon_rolleyes.gif, ale to mały problem ponieważ przyjeżdża później na świeta ode mnie wiec postawie ją przed faktem dokonanym.


Prawidłowo, bo czy Ty wtrącasz się w kolor garnków, patelni, serwetek, wystroju toalety, raczej to jej działka icon_wink.gif Jak chce tak ingerować w Twoje zabawki to zaproponuj partnerce niech będzie już kosekwentna i wybierze modele klocków hamulcowych, oleju, filtrów do samochodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem, że chcą wypchnąć coś co nie schodzi z innym sprzętem.
Wypowiedzcie się jeszcze na temat amplitunerów. Czy bardzo stracę na jakości dźwięku, jakie są inne mankamenty amplitunerów?
NP: http://allegro.pl/zestaw-stereo-magnat-qua...4866231120.html
i jeszcze Yamaha- http://allegro.pl/sieciowy-amplituner-ster...4832577637.html
lub
http://allegro.pl/amplituner-sieciowy-yama...4810567522.html

A co do żonki to nie ma problemu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy bardzo stracę na jakości dźwięku, jakie są inne mankamenty amplitunerów?


olo1427 na amplitunerze kinowym, zwłaszcza tanim, bardzo. Nawet może się okazac że nie nagłośni dobrze większych kolumn, bas będzie wątły, bez kontroli ( słabe zasilanie kd).
Zaś amplitunery stereo też nieco różnia się budową i materiałami od niby analogicznego wzmacniacza. wspomniałes yamahę. Wzmacniacz as 500/300 to nie to samo co amplituner rs 300/500, a co dopiero NR 301 ( za darmo nie włożyli tam optycznego daca, usb, radia internetowego). Jak juz kupować yamahę to przynajmniej serię 500.


Cytat

DENON AVR-X500 to nie to co PMA720AE jeśli chodzi o jakość dźwięku.


AVR x500 to nawet nie to samo co stereofoniczny Denon pma520, a co tu pisac o 720. Tak jak amplituner kinowy yamaha rxv 377 to nie wzmacniacz as 500( co sugeruje niby moc) , czesto rvx ma problem z dobrym napędzeniem podłogówek.



Cytat

YAMAHA R-N301 da żywsze brzmienie od Denonów z słabszym i twardzsym basem od PMA720AE


Ciekawe . Zależy z jakimi kolumnami. Miałem przyjemność słuchać yamahy as/rs300, as200 i as500 ( as500 jednak lepsza od tego multimedialnego taniego amplitunera 301) i 300 nie była w stanie dobrze ruszyć w basie moich kolumn, więc o żywiołoości ciężko mi pisać, denon 720 zagrał bardzo dobrze, nawet 520 dała radę . Seria yamahy to min seria as 500, seria 300 też, ale na mniejsze niewymagające kolumny, do mniejszego salonu, a seria 201 to juz nawet odwrót od wizerunku i dizajnu aby nie kojarzyć z tymi lepszymi 500/700.

Cytat

YAMAHA R-N500 słabszy wzmacniacz , za to sporo dodatków.


RN 500 od RN301 nie jest słabszy i nie gorszy, dodatki jakby podobne, wyższa cena, waga rn500, coś sugerują...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabszy oznacza niższą moc icon_smile.gif mniej dynamiczny to coś innego.
Moce podawane przez tych producentów mają coś wspólnego z ich faktyczna mocą elektryczną.
Zwykle sluchamy z mocą bardzo odległą od mocy maksymalnej i jest to kilka watów przy dość głośnym graniu.
Wtedy bardziej wydajny prądowo wzmacniacz o mniejszej mocy będzie lepiej reprodukować impulsy poprzez głośniki kolumn.
Wzmacniacz o większej mocy elektrycznie może grać głośniej. Niekoniecznie lepiej.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy że większa moc nie oznacza lepszego dźwięku i bardziej dynamicznego.
Choć często te wzmacniacze które mają większą moc często są dynamiczniejsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...