Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kolumny


olo1427

Recommended Posts

Cytat

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy że większa moc nie oznacza lepszego dźwięku i bardziej dynamicznego.


Zwłaszcza jak dotyczy amplitunerów, manipulacja mocą na kanał- niebotyczne wartości, a główny zasilacz na te wszystkie 5 kolumn niewiele większy jak we 2 kanałowym wzmacniaczu.

Cytat

Wtedy bardziej wydajny prądowo wzmacniacz o mniejszej mocy będzie lepiej reprodukować impulsy poprzez głośniki kolumn.


Prawda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Problemem w amplitunerach wielokanałowych jest też to że ich zasilacze muszą dawać radę pracować przy sporych spadkach napięć kiedy wyciska się z nich więcej niż były by w stanie z siebie dać w sposób ciągły. To dlatego żyłuje się na nich wysoką moc na 8 ohm. Na końcówkę podaje się dość wysokie napięcie.
Za to mocno ono spada pod obciążeniem. Dlatego amplitunery wielokanałowe dostosowane do obciążeń tylko wysokoohmowych kiepsko radzą sobie z kolumnami o niskiej impedancji i sporej dobroci głośników basowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Olo1427, tak jak pisałem. Gdybyś zaufał doświadczonym kolegom i dał się skusić na używany sprzęt, miałbyś już pewnie w domu dobrej klasy zestaw a tak, to dyskusja ugrzęzła gdzieś pomiędzy takimi sobie wzmacniaczami Deneona czy Yamahy a dupnymi amplitunerami.
Oczywiście ryzyko zakupu zawsze istnieje, ale czy nowy sprzęt na gwarancji daje aż taki komfort? No może chwilowo.
Przy ograniczonym budżecie jak widzisz musisz wybrać coś, co niestety nie będzie grało najlepiej albo decydujemy się na dużo lepsze z pewną dozą ryzyka. C'est la vie icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem już w Polsce.
W poniedziałek jadę di tego salonu- http://mdbaudio.pl/ na odłuch. icon_lol.gif
Co Myslicie o jego ofertach i po raz kolejny proszę was o sugestie co ten zalon mógłby mi polecić do 3500 tyś.
I co to znaczy jeżeli jest napisane w opisie produktu( kolumny), żezalecana moc wzmacniacza to od 25 - 250 watt. np. w tym zestawie:
http://mdbaudio.pl/pl/p/Denon-PMA520-AE-Bo...brnyczarny/3174
Drażni mnie to. To jaką moc maja te kolumny?
Wiem że mogę sobie w necie parametry znaleźć, ale jaby miał jeszcze szukać dodatkowo parametry sprzętów to "wieki" by to trwało icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że do tych kolumn nie powinno się podłączać wzmacniacza o mocy maksymalnej mniejszej niż 25 W i nie większej niż 250 W icon_smile.gif

a kolumna to nie jest żarówka icon_smile.gif

jej moc zmienia się w funkcji częstotliwości i czasu obciążenia ( moc kolumny to wartość mocy dostarczonej przez wzmacniacz jaką jest w stanie wytrzymać )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...