Skocz do zawartości

Gotowy Zestaw Kina Domowego


amws

Recommended Posts

Witam.

Proszę o pomoc w zakupie kina domowego 5.1 do pomieszenia ok 7m x 7m
Odległośc z kanapy do telewizora to ok 5-6 m.
Szukam (jeżeli to w ogóle istnieje) w miarę uniwersalnego KD do oglądania filmów 70% oraz sporadycznego słuchania muzyki.
Zależy mi na łączności WiFi pomiędzy smartfonem i KD.

Preferuję gotowe zestawy (z forum wiem że nie polecacie plastików)
Budżet 2 tys - nie jestem melonamen icon_smile.gif
Wolałbym zakupić zestaw nowy, jeżeli okaże się to niemożliwe w tej cenie, proszę o propozycje

Pozdrawiam
amws
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szansy na nowy zestaw z kompletem 5 kolumn i subwooferem w cenie 2 tysiące, który w dodatku zagrałby na 49metrach...
Poza tym - chcesz odtwarzacz, czy jest to kwota na amplituner i kolumny?

Jeżeli potrzebujesz WiFi - to odpadają starsze i niższe modele.
Tak na dzień dobry - to minimalna kwota na nieźle grający zestaw to będzie 3500zł.

Pozdrawiam
PS. A poza tym - na początek można kupić zestaw kolumn 5.0, a subwoofer dokupić trochę później (tzn. po zastrzyku gotówki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok, rozumiem.
A może mimo wszystko jakiś zestaw z gotowych plastików ?


Chyba nie, skoro chcesz kupić jednak coś dużo gorszego od kolumn w "normalnych skrzynkach".
W plastikowych zestawach jak coś się popsuje, czy będziesz chciał podmienić kolumny na lepsze, możesz wyrzucić do kosza, nie ma szans, bo taki plastikowy zestaw to nierozerwalna całość. Jak czasem suchasz muzyki to trzeba raczej włączyć subwoofer bo na plastikowe wąskie kolumny nie jest wysyłany bas.

Faktycznie jak wspomniał RoRo w taki metraż ( bo 40 m to ogromna różnica od np. popularnych 17-22m i wyzwanie dla amplitunera i kolumn) za 1700- 2000 zł można kupić mocny, w miare dobrze wyposażony sam amplituner kina domowego i to też nie każdej firmy. Najtańszy zestaw podstawowych i tanich 5 kolumn to jakieś 1,2tys plus 600zł subwoofer, pozostaje mieć nadzieje że subwwofer uzupełni niskie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Faktycznie jak wspomniał RoRo w taki metraż ( bo 40 m to ogromna różnica od np. popularnych 17-22m i wyzwanie dla amplitunera i kolumn) za 1700- 2000 zł można kupić mocny, w miare dobrze wyposażony sam amplituner kina domowego ...

Szczególnie, że jest to raczej 49metrów - a nie 40.

amws
Popatrz na inne wątki w tym dziale - przecież już sporo propozycji padało!!!
Choćby w tym świeżym wątku naszego doświadczonego kolegi Audioneta
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry123437

WiFi masz w odtwarzaczu BR.

Proszę bardzo - już w zmodyfikowanej formie:
1) Amplituner z funkcjami sieciowymi Yamaha RXV-675 za1389zł

2) odtwarzacz BR 3D ASUS O!Play BDS-700 za 499zł z WiFi i kompletem wyjść analogowych (co nie jest częste w tej cenie)

3) kolumny 5.0 Taga 806 za 1519zł
http://allegro.pl/taga-harmony-tav-806-f-g...4801394079.html
ew. tańsze kolumny TAGA 606 za 1049zł/1089 (w zestawie droższym podstawowy set kabli głośnikowych/HDMI na początek)
albo kable głośnikowe Alphard DaVinci SL8 lub 10

Suboofer - w okolicy 500zł

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Teoretycznie na takie pomieszczenie spokojnie wystarczyłby zestaw soundbar + subwoofer.

Jeśli natomiast chcesz mieć idealną aplikację i połączenie ze smartfonem i pełnoprawne smart tv to byś musiał mieć zestaw LG. Tam jest rozwiązanie smart tv z obsługą smartfonów nie do pobicia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,podłącze sie pod temat.Tez jestem zainteresowany wymiana swojego kina i mysle o wlasnie takim gotowym zestawie "plastikow".Jakies 10 lat temu kupiłem taki zestaw Panasonica,na tamte czasy wybralem najwyzsza polke z tzw plastikow i bylem do tego czasu bardzo zadowolony.Czas zmienic DVD na Blu Ray z nowinkami technicznymi jak wifi,DLNA,Smart tv itp. przy okazji mogłoby dobrze grac.Dlatego moje pytanie,rozwazam dwa zestawy:

1.Sony BDV-N9200WL -Zestaw kina domowego 5.1 o mocy wyjściowej 1200 W z odtwarzaczem Blu-ray zgodnym z technologią 3D. Wyposażony w 24 bitowy wzmacniacz cyfrowy S-Master, TRILUMINOS Colour. Tryb ClearAudio+ optymalizuje brzmienie i automatycznie koryguje ustawienia dźwięku w telewizorze tak, by zapewnić pełniejsze wrażenia słuchowe. Posiada złącza USB, HDMI, wejście optyczne, ethernet, WiFi i Bluetooth.Posiada ambilight.

2.LG BH9540TW - Kino domowe LG 9.1 o łącznej mocy 1460W wyposażone w dekodery Dolby Digital, Dolby Pro Logic II , Dolby True HD, DTS i DTS HD. Posiada 3D Blu-Ray, skalowanie obrazu do rozdzielczości Full HD. Posiada aplikacje LG Smart TV, przeglądarkę internetowa, Wi-Fi, HDMI, Bluetooth, tuner radiowy FM z pamięcią 50 stacji oraz BD Live 5.0. Skalowanie do Ultra HD - obraz o najwyższej jakości pozwala w pełni cieszyć się domową rozrywką. Dzięki funkcji skalowania, nawet obraz ze standardowych źródeł można oglądać w rozdzielczości Ultra HD

Zapewne sony bedzie lepiej gralo lecz LG ma dodatkowe glosniki 3D na szczytach ktore graja do gory i inaczej sie dzwiek rozchodzi,w koncu to 9.1

W domu mam dzieci w tym jedno dopiero po narodzinach wiec nie zalezy mi szczegolnie na glosnosci lecz zeby troche tej jakosci bylo
Salon 25m2
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh producenci takich grajków powinni płacić kary, wychodzi na to że niejakie W ( Watt ) są jednostą siły dźwieku, jego natężenia, ilości, nie daj jeszcze jakości. Z tyłu kina pewnie łaczny pobór prądu z gniazdka poniżej 150W. O takich rzeczach jak efektywność kolumn nikt nie wspomina, że o innych rzeczach nie wspomnę.
Żelazko o mocy łącznej 2400W milczy...
raven80 musisz poczytać co Ci jest potrzebne z tych modnych pięknie zacytowanych dodatków, taka prawda. 9.1 w sony wow icon_rolleyes.gif
Taka rada: jak masz malutkie dzieci kup na codzień zwykłe dvd za 99zł do telewizora, to te planowane piękne 3D i 9.1 pograją jeszcze z rok po gwarancji . A najlepiej kup kalsyczny amplituner za 900zł, dwie normalne i trudne do wywrotki kolumny ( posłuchasz muzyki bez suba, dzieci też), a z czasem kupisz efektowe. Wyjdzie taniej i lepiej, tylko dodatków sieciowych mniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może coś z półki STX ?
Na stronie jest zestaw F - 200 5.1 za 1500 icon_smile.gif Wiem może to nie jest sprzęt z niewiadomo jak wysokiej półki ale sam posiadam F-280 i szczerze na jakość nie narzekam(a na forach wszyscy twierdzą że to gra jak kartonowe duże "G").
Zależy kto czego oczekuje i za jaką cene icon_smile.gif ja kupując stx'y myślałem że faktycznie będzie masakra a nie powiem bo miło mnie zaskoczyły.
Nie ma co znowu wszystkim narzucać to że ee dozbieraj jeszcze 3 tyś i będziesz mieć idealne granie... A według mnie za te cene czyli do 2tyś stx'y to dobry trop icon_smile.gif
Jedyny minus to taki że nie ma w zestawie amplitunera :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kino moge przeznaczyc ok 4000pln,bardziej mi zalezy na jakosci niz glosnosci,oczywiscie bas dobrze by bylo zeby byl konkretny,duzo filmow,mniej muzy,ale jakosc musi byc zeby to nie dudnilo.Jesli cos ktos zaproponuje naprawde wartego uwagi to moze troche zwiekszyc budzet.Mam troche malo miejszca zeby stawiac pudla drewniane,dletego myslalem o plastikach,myslalem tez o Harman Kardon w plastikch za ok 5000-5500pln ale nie wiem czy to warte tak wysokiej ceny.Zalezy mi na dodatkach sieciowych jak wifi,blutouth,youtube-zebym nie musial go puszczac z poziomu kompa.Najwazniejsze zeby czytal z poziomu USB wiekszosc formatow do odtwarzania filmow i napisy oczywiscie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raven wydaje mi się że mając do wyboru sony i lg. To w zestawie lg dostajesz nieco więcej. Same parametry głośników są podobne. Rozchodzi się głównie o dodatki. W lg masz lepsze i bardziej rozbudowane smart tv. To samo co jest w telewizoraj tej marki. I to ultra hd. Teraz telewizor o takiej rozdzielczości widziałem w media markt za jakieś 2000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...