Skocz do zawartości

Zestaw stereo ~ 1500


Radzikk

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy post tutaj więc liczę na wyrozumiałość i dziękuję za wszelakie odpowiedzi
Zakładam nowy temat, bo mam swoje osobiste wymagania.

Chciałbym zakupić zestaw stereo kolumny najlepiej podłogowe i wzmacniacz . Mam do wydania 1500 z hakiem 1700zl, wiem że zmusicie mnie na sprzęt używany więc się na to zgadzam

Zestaw będzie używany tylko i wyłącznie do muzyki, tzn jest mu obojętny dźwięk przy filmach. Preferencje muzyczne to 80% heavy metal (metallica, Sabaton, iron maiden , disturbed itp), więc potrzebuje szybkiego mocnego dźwięku z na prawdę mocnym basem ze perkusja chce rozwalić okna , 10% rock (Linkin park, klasyki typu bon jovi, aerosmith Itp) 10% nie wiem jaki to gatunek bo nie słucham takiej muzyki ale to takie klubowe, co cały czas dudnienie tylko jest pokroju albatroz

Podsumowjac, zależy mi tylko na brzmieniu w muzyce, głównie będzie tu metal, dużo basu ,ciemniejszy dźwięk, wyraźnie slyszenie instrumentów ,
od czasu do czasu na imprezach jakąś muzykę rozrywka typu ten albatros . Kolumny muszą być w stanie rozkręcić się na 100% bez zniekształceń (wczoraj byłem u kolegi i włączył ww albatrosa na fulla) to zaczęło mi się podobać słuchanie takiej muzyki jednakże kolegi zestaw to był Denon za 12 tysięcy więc trochę za dużo xd) liczę ze dawajac na Maxa z takiej muzyki możemy dobrze się pobawić, bas wyraźny ale mocny rozwali okna i będzie dobrze słyszalny, pamiętajcie ze głównie ma być dla mnie - czyli do metalu

Pokój 25cm3
muszą być głośne, na prawdę głośne
Może być wszystko używane ale żeby dało się kupić a nie "bierz te używane " których nawet w internecie nie Mam

Moje propozycje to wzmacniacz denon pma-860, oraz kolumny pylona Pearl 20 nowe, wątpię by pylonki sobie radziły
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz bardzo głośno, słuchasz metalu, musi być wyraźnie i soczyście to popatrz na Klipsch'e. Nawet ciut podobny konstrukcyjnie klipsch f1 zagra dwa razy głośniej (efektywność 93dB) niż pylon 20 i raczej bardziej odpowiednio w tych klimatach. Może w tym budżecie zmieścisz się z większymi np. typu F20, lub trafisz na jakieś jbl es80/90.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko się decydujesz, muszą być na jutro ? ... a dlaczego nie F2, jednak większa konstrukcja a tu np. http://allegro.pl/klipsch-f2-stan-jak-nowe-i4824677654.html praktycznie nowe z gwarancją i niewiele droższe niż pewnie te f1 za tysiąc.
Zdecydowałeś na podstwie jedego artykułu Klipsch F-10 w HiFi Choice, czy miałeś możliwość posłuchać w np. MM ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szybko się decydujesz, muszą być na jutro ? ... a dlaczego nie F2, jednak większa konstrukcja a tu np. http://allegro.pl/klipsch-f2-stan-jak-nowe-i4824677654.html praktycznie nowe z gwarancją i niewiele droższe niż pewnie te f1 za tysiąc.



1400 prawdopodobnie będzie za dużo, czym się różnią w brzmieniu i jakie wzmaki do nich będą pasować do 600zl?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałeś na podstwie jedego artykułu Klipsch F-10 w HiFi Choice, czy miałeś możliwość posłuchać jakiś klipschy w np. MM ? Bardzo się spieszysz, do sylwestra jeszcze trochę icon_wink.gif
Czym różni się f1 od f2 ( czy f10, od f20 ), pisząc w dużym uproszczeniu jednak kolumna 3 głośnikowa lepiej radzi sobie z muzyką wielo instrumentalną jaką jest metal, rock od kolumny 2 głośnikowej. Dodatkowo f2 mają 95,5 dB więc są tez z 40 % głośniejsze od f1.
Wydaje mi się że czasem tak niewielkie różnice w cenie występują pomiędzy takimi samymi produktami , tu jednak masz model wyższy, bardziej odpowiedni do metrażu i muzyki. F1 dałem tylko jako alternatywę dla pearl 20, który raczej u Ciebie by się nie sprawdził. Czasem lepiej odżałować 300zł ( choć to złe słowo) niż potem żałować, czy za kwartał sprzedawać .

Jaki wzmacniacz, ?, klipsch ma tak mocny swój charakter brzmienia, że wzmacniacz dużo od siebie nie wniesie. Mocny być nie musi, przy takiej dużej efektywności tych kolumn, nawet jak lubisz bardzo głośno, to przy 1/4 skali średniego wzmacniacza 2x50W popłyie krew z uszu icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdecydowałeś na podstwie jedego artykułu Klipsch F-10 w HiFi Choice, czy miałeś możliwość posłuchać jakiś klipschy w np. MM ? Bardzo się spieszysz, do sylwestra jeszcze trochę icon_wink.gif
Czym różni się f1 od f2 ( czy f10, od f20 ), pisząc w dużym uproszczeniu jednak kolumna 3 głośnikowa lepiej radzi sobie z muzyką wielo instrumentalną jaką jest metal, rock od kolumny 2 głośnikowej. Dodatkowo f2 mają 95,5 dB więc są tez z 40 % głośniejsze od f1.
Wydaje mi się że czasem tak niewielkie różnice w cenie występują pomiędzy takimi samymi produktami , tu jednak masz model wyższy, bardziej odpowiedni do metrażu i muzyki. F1 dałem tylko jako alternatywę dla pearl 20, który raczej u Ciebie by się nie sprawdził. Czasem lepiej odżałować 300zł ( choć to złe słowo) niż potem żałować, czy za kwartał sprzedawać .

Jaki wzmacniacz, ?, klipsch ma tak mocny swój charakter brzmienia, że wzmacniacz dużo od siebie nie wniesie. Mocny być nie musi, przy takiej dużej efektywności tych kolumn, nawet jak lubisz bardzo głośno, to przy 1/4 skali średniego wzmacniacza 2x50W popłyie krew z uszu icon_mrgreen.gif




Masz rację to na sylwestra icon_biggrin.gif
A z odsłuchem masz w pełni rację, pochopnie podejmuje decyzję bo i tak ich nie przesłucham bo nie mam takiej możliwości. Dlatego tylko się Internetem sugeruje, możesz mieć rację warto dołożyć do F2, jednak z kasą może być problem. Jaki proponujesz wzmacniacz bo jednak nie chce żeby wszystko szło na metal, i w sylwestra będziemy metalu słuchać bo nic innego się nie da icon_biggrin.gif. Myślałem o jakimś Rotelku, denonie starym z serii PMAnp 860, opcje też były na marantza, czy onkyo, nie wiem boję się ze skleje go+no zamiast czegoś dobrego dlaczego liczę na pokierowanie z wzmakiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim małym O.T. do Jacka75. Proszę Cię nie przemycaj tu "półprawd" czy wręcz mitów, bo młodzi ludzie czytają i gotowi w to uwierzyć:
Cytat

pisząc w dużym uproszczeniu jednak kolumna 3 głośnikowa lepiej radzi sobie z muzyką wielo instrumentalną jaką jest metal, rock od kolumny 2 głośnikowej.


Są przecież odmiany muzyki bardziej "wielo-instrumentalne" z którymi kolumny dwudrożne (dwugłośnikowe) doskonale sobie radzą.
I często lepiej niż trójdrożne. Wszystko zależy od klasy kolumny, głośników itp.
Gdyby dwugłośnikowe kolumny były tak słabe jak to sugerujesz, czy wiele szacownych firm zaprzątałoby sobie głowę robiąc takie po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy? A ludzie tak głupi, że by je kupowali? Przecież 3-4 głośnikowe można już zrobić w okolicach tysiąca złotych.

Edit: jasne, że w większych pomieszczeniach, do mocniejszej muzyki w pewnym sensie lepiej się mogą sprawdzić wielogłośnikowe
konstrukcje, ale m. in dlatego, że do nagłośnienia takiego pokoju i uzyskania głębokich niskich tonów trzeba by zastosować duży głośnik
niskośredniotonowy. A różnica pomiędzy średnicą wysokotonowego a dużego średnioniskotonowego nie może być zbyt duża, bo groziłoby to niespójnością, nierównomiernością pasma przetwarzania. Po prostu zrobiłaby się "dziura". Dlatego w to miejsce wstawia
się głośnik średniotonowy a ten najwiękzy pełni już tylko funkcję głośnika niskotonowego. Dla wyrównania pasma. Głośnik niskotonowy ponadto pracuje z innymi amplitudami wychyleń i średnoitonowy jest wówczas odciążony, może grać z mniejszymi zniekształceniami. To też tak w wielkim skrócie i uproszczeniu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja z takim małym O.T. do Jacka75. Proszę Cię nie przemycaj tu "półprawd" czy wręcz mitów, bo młodzi ludzie czytają i gotowi w to uwierzyć:

Cytat

pisząc w dużym uproszczeniu jednak kolumna 3 głośnikowa lepiej radzi sobie z muzyką wielo instrumentalną jaką jest metal, rock od kolumny 2 głośnikowej.


Są przecież odmiany muzyki bardziej "wielo-instrumentalne" z którymi kolumny dwudrożne (dwugłośnikowe) doskonale sobie radzą.
I często lepiej niż trójdrożne. Wszystko zależy od klasy kolumny, głośników itp.
Gdyby dwugłośnikowe kolumny były tak słabe jak to sugerujesz, czy wiele szacownych firm zaprzątałoby sobie głowę robiąc takie po kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy?


Nie przemycam, nie sugeruję, jednak jestem skłonny uwierzyć że statystycznemu "młodemu człowiekowi" słuchającego metalu, czy popu bardziej spodoba się brzmienie 3 głośnkowej niż dwu, zwłaszcza w dużym pokoju. Zresztą napisałem "w uproszczeniu", dużym uproszczeniu. Być może grupa moich kilkudziesięciu kolegów i koleżanek z pracy nie jest reprezentatywna, są bardzo młodzi, pewnie nie osłuchani, poniżej 30, niektórzy grają w kapelach metalowych. Nie sugeruję że dwudrożne monitory i kilkuwatowa lampa, czy wzmacniacz z jednym pokrętłem są gorsze, nie każdy jednak sięgnął tak wysokiego poziomu osłuchania jak np. Ty, szuka ( jeszcze) czegoś innego, może bardziej frajdy, niż prawdy w muzycznym brzmieniu.

f1angel masz rację znam i wiem o istnieniu kolumn po 10, 20, 30 tys ( tańszych też) które pięknie grają, choć ja pisałem w poście o chlebie, a Ty o niebie. Kolega chciał posłuchać heavy metalu, mieć siwy dym, a nie filharmoników wiedeńskich przy lampce koniaku. A że znam sprawę i nie gloryfikuję 3 głosnikowych, napisałem choćby tu http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=123757 .


Cytat

Przecież 3-4 głośnikowe można już zrobić w okolicach tysiąca złotych.


Tak jak dwu głośnikowe za 700 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło, by to zaakcentować, wyjaśnić. Bo zostawiając jak napisałeś, sam wiesz, że niektórzy mają skłonności do wyrywania zdań z kontekstu i budowania z tego własnej filozofii. A później jeszcze będzie twierdził, ze na forum Audio wyczytał.
Stąd ja o legendach.
Trzeba uważać co się pisze a jeśli już tak, to kilka słów komentarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...