Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 projekt w etapach


Hoody

Recommended Posts

Witam szanowne grono forumowiczów! Jestem raczkującym w tematach audio niemniej z uwagi na przeszłość fortepianisty potrafię docenić dobry dzwięk. Dlatego zwracam się do Was o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu do salonu. Kilka danych:
- wymiary pokoju 3m x 4m (część, w której znajduje się kanapa i TV)
- wystruj wnętrza - minimalistyczny/nowoczesny. TV na ścianie, kolory biały/czarny, jedna półka pod TV, kanapa, stół z krzesłami w części jadalnej,
- akustyka - znośna

Z uwagi na inne wydatki muszę podzielić zakup kina na kilka etapów. Aktualny budżet to 2,5 tyś max i planuję przeznaczyć go na amplituner (ewentualnie jeśli będzie to miało sens ampli + subwoofer). Mam 2 stare głośniki podłogowe Jamo (mają coś około 10 lat), które dopóki nie kupię senswonych 5.1 będą musiały wystarczyć. Zależy mi na tym aby amplituner miał wejście optyczne abym mógł odtwrzać PS4 (który podłączony jest do TV), wygląd - pasujący do wnętrza, obsługa głośników po BT (chciałbym uniknąć ciągnięcia kabli). Prośba również o wskazanie zestawu głośników, zależy mi na jakości dziwięku a nie na "walnięciu" i z uwagi na wnętrze odpadają podłogowe drewniane olbrzymy icon_smile.gif

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaczynam od KD a jeśli portfel na to pozwoli i chęć słuchania krystalicznej muzyki dokupie wzmacniacz stereo. Muszę jedynie zadbać o wyjście pre-out w amplitunerze. Brzmi sensownie. Pytanie - czy podłączenie posiadanych dwóch kolumn do amplitunera + subwoofer na start wystarczy (punktem odniesienia muzyki/filmów jest teraz tylko TV)?

Co myślicie o Harman Kardon AVR-171/270 ewentualnie MARANTZ SR5008 - będę wdzięczny za opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...