Skocz do zawartości

Ciężki wybór ;)


AAdrian

Recommended Posts

Witam wszystkich.
W technice audio jestem amatorem i do tej pory czyt. tylko o głośnikach...
Ucho to ja mam wymagające, lecz niestety portfel też jest wymagający icon_sad.gif
Zaoszczędziłem już kasę i stanąłem przy ciężkiej decyzji icon_wink.gif
Przychylam się do kupna 2× JBL ES 80
Lecz jaki amplituner ?
Póki co zastanawiam się nad DENON DRA-500AE i ONKYO TX-8050 
Otwarty jeatem na propozycje tylko nowe firm yamaha i pioneer, ale raczej wolałbym dokonać wy oru pomiędzy tymi dwoma
Lubie duże ilości basu ( wiem ze jbl maja dwa tweetery ale to ok )
Co wybrać błagam pomóźcie !


PS to raczej wiele nir pomoże, ale teraz słucham leciwych tonsili blues 150 na diorze aws 504 po tacie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
A jak napiszesz swój pierwszy post jak należy, to my jak najrzetelniej postaramy się na niego odpowiedzieć.
W tej chwili mamy za mało danych. Jak Ty się przyłożysz, to my na pewno też.

A to na czym słuchasz w stosunku do tego co chcesz kupić, wcale nie jest takie złe. A raczej to co chcesz kupić nie jest dobre.
Dodam pytanie. Dlaczego amplituner a nie wzmacniacz stereo. Będzie lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid
Po co powtarzać parę razy to samo?

AAdrian
Czy Ty w końcu napiszesz porządnie co potrzebujesz, jak to jest określone w "pierwszych postach"?

A wzmacniacz dlatego określa się jako lepszy od amplitunera, że sekcja radiowa w amplitunerze może wnosić zniekształcenia- i lepiej mieć oddzielnie tuner (czyli 2 niezależne elementy). A poza tym jest większy wybór niezłych wzmacniaczy niż amlitunerów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mimo prośby kolegõw ( w sumie w twoim interesie) abyś coś przeczytał, pozostały bez echa, bo powtarzasz, dziwne rzeczy.
Amplituner i jego ,, niby analogiczny,, odpowiednik , wzmacnacz, sporo różni. Ekranowanie to mały pikuś, w ampli są gorsze materały, mniej wyrafiniwana budowa, gorszy zasilacz, wynikiem czego jest zwyczajnie gorszy dźwięk. Yamaha rs 500, to nie as500, denon dra500 to nie pma500, pioneer sx20 to nie a20 itd itd. Te same problemy i różnice dotyczą amplitunerøw kd i wzmacnaczy stereo.
Piszesz o nie agresywnym basie i wymienasz jbl es80 icon_lol.gif potem czytam że do 11 m kw icon_mrgreen.gif już es30 zrobiłyby armagedon w tym pokoju, choć bas byłby precyzyjniejszy. Do tego a nawet wiekszego pokoju dobre monitory z 16 kami byłyby wystarczające i to z nawiązką , a przy tym budżecie można pszukać czasem modeli klasy nieco wyższej niż podstwowej. Choć 3 tys nie wiadomo czy na kolumny i wzmacnacz, czy jeszcze np. CD, bo piszesz że na wszystko, a to szerokie pojęcie.
Ostatnio ktoś pisał ze pasmo drugiego górnego wysokotonwca jbl es80 jest niesłyszalne, w sumie przy takim podziale zwrotnicy, kiepskim źrødle i zmęczonym uchu całkiem możliwe. Oceniasz jak gra kolumna na podstawie wyglædu ? Jest takie przysłowie, gdzie kucharek sześć, tam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.
Jednak wymienione es 30 sa trzy a wlasciwie dwu drozne,, a 3drozne musza byc a nie dwu icon_sad.gif
Niestety nie znam sie na tym tak dobrze jak wy, lecz ciezko znalezc cos malego i za razem trojdroznego...

a wyglad mnie zupelnie nie obchdzi, bo jak dla mie to moglyby byc i altusy 200 ale oe sa za duze do mojego pokoju

To moze doradzciecos

zsstaw to
wzmak + kolumny. Nie potrzebuje radia (traktowalem to jako gadzet ) rzadnego odtwarzacza cd itd.

Miło byloby jak wzmacniacz mialby korektor graficzny i LFE


A co sądzicie o pionerkach Cs 3070 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, używany, ciepło czy chłodno grający, po kiego Ci equalizer, jaką rolę ma on spełniać, bo z pewnością nie poprawy brzmienia, masz jakiekolwiek źródło, co nim jest, lub będzie, czy będzie to np. sygnał z kompa, jak tak to czy przewidujesz zakup Dac'a, czy w tym budżecie także zawierają się środki na Dac, standy, czy będzie to oddzielny zakup z czasem, jakiej muzyki w ogóle słuchasz ?

Cytat

A co sądzicie o pionerkach Cs 3070 ?


Chyba wolałbym Altusy icon_biggrin.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jednak wymienione es 30 sa trzy a wlasciwie dwu drozne,, a 3drozne musza byc a nie dwu icon_sad.gif
Niestety nie znam sie na tym tak dobrze jak wy, lecz ciezko znalezc cos malego i za razem trojdroznego...

altusy 200 ale oe sa za duze do mojego pokoju


Miło byloby jak wzmacniacz mialby korektor graficzny i LFE



-Nie bedę prosił Ciebie o uzasadnienie wyższości kolumny trójdrożnej nad dwudrożną, zwłaszcza w monitorach. Nie wiem czy wiesz są nawet kolumny 3 głośnikowe, a dwu drożne, bo co innego ilość głośników, a co innego podział pasma przez zwrotnicę kolumny. Bardzo się przy tym 3 drożnym ( albo głośnikowym) rozwiązaniu upierasz, masz jakieś doświadczenia ? Pisałem już przypadkowe wsadzanie dodatkowych głośników nic nie daje, zwłaszcza w tanich i bardzo tanich konstrukcjach. 3,4 głośniki niskotonowe niekoniecznie dadzą lepszy bas, a najczęściej gorszy, niż jeden dobry, owszem hałas zrobią. Inna sprawa że gro bardzo dobrze grających kolumn do średnich metrażem pokoi jest dwu głośnikowa, kosztują od kilkunastu tys w górę.
-Skoro piszesz że altusy są zbyt duże do pokoju, to dlaczego jbl es80 nagle juz nie są ?
-Kupując zestaw za 3 tys ( za te piąniądze można złożyć mądrze , dobrze grający zestw) po grzyba korektor, co chcesz popsuć ? Korektory były modne, lub potrzebne powiedzmy na etapie kaset, lub magnetofonów boombox z pewexu, jakieś 20-25 lat temu .

Pytasz o głośniki pioneera za 500 zł para... mając budżet 3 tys icon_eek.gif Mając taki budżet poszukaj czegoś grającego i normalnego i klasowego przedział 1200- 1800zł za parę, typu MA bx2, Epos epic 1, Cantony gle 436, Elac 63.2, Focale chorusy, Chario Silverette 300 ( 3 głośnikowe icon_wink.gif ), Indianay 260, Paradigm v6, jak lubisz klimaty i brzmienie altusów, koncertowe to nawet klipsch, reszta na wzmacniacz i kabelki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glosnikach to sie znam!
Troj drozne dlatego, ze musza odpowiadac mniejszemu zakresowi częstotliwości, a przez to wibracje wywolane przez dana czestotliwosc nie koliduja z innymi
Wiem, ze im wiecej glosnikow szerokozakresowych tym gorszy efekt, gdzyz jak to nazwalem '' kolizje czestotliwosci '' kumuluja sie.

Wiem tez, ze producenci daza do jak najwiekszej przepustowosci powietrza przez membrany, aby jak najbardziej zredukowac ruchy zawieszenia i resorow

Wiec :
Czy altusy sa czy nie sa za duze do mojego pokoju ?

PS
Aby kupic glosniki szerokozakresowe trzeba wybrc marke, ktora sie w tym specjalizuje np. BOSE, lecz 3 tys. to troche malo
O! Wlasnie a co myslicie o bose acoustimass 3/5 ?
Oni jako jedni z niewelu firm sa godzni proponowania glosnikow szerokopasmowych(szerokozakresoeych)

Nie znam sie za to kompletnie na wzmacniaczach i datego ten watek na forum


I tak - wiem fail z jbl es 80 - blagam zapomnijmy o tym icon_wink.gif

A co jest nie tak z pioneerem jak nie te to moze model wyzsze csy 5070 ? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden swój post po drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiec :
Czy altusy sa czy nie sa za duze do mojego pokoju ?


Skoro uważasz, czy zastanawiasz się czy altusy 200 są dobre do 11m pokoju, to w takim razie do jakiego metrażu są robione takie monitory z 16-20 głośnikami jak np. Monitor audio silver 2, czy oczko mniejsze i tańsze Monitor audio bx2, jbl es30 do 6 m pokoi ? A popularne ( choć nie znaczy tanie) monitory z 13 cm głośnikami średnio nisko tonowymi do pokoju 3-4m kw, toalety?

Cytat

Na glosnikach to sie znam!
Troj drozne dlatego, ze musza odpowiadac mniejszemu zakresowi częstotliwości, a przez to wibracje wywolane przez dana czestotliwosc nie koliduja z innymi
Wiem, ze im wiecej glosnikow szerokozakresowych tym gorszy efekt, gdzyz jak to nazwalem '' kolizje czestotliwosci '' kumuluja sie.


Bardzo matematycznie podchodzisz " kolidują częstotliwości" hmm. Słuchałem kiedyś dwudrożnych niedrogich (relatywnie) Audio Academy Phoebe III nic tam nie kolidowało ( oby kazdy Kowalski mial takie kolidujące kolumny w domu ) i drogich ProAc niepamiętam modelu, tam fizyka nie obowiązywała icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu bose i jestem zafascynowany !
Dźwięk na poziomie HarmanKardon,
Być może barwa i głębia dźwięku nie jest w 100 % perfekcyjnia, ale to przecież noe hi-end !
No i jeszcze rozmiar - coś nieprawdopodobnego
Odstrasza jedynie brak jakichkolwiek danych, ale to przecież jak to powiedział kolega wcześniej nie cyferek i fizyki się słucha, ale muzyki, która w bose ma sporo do zaoferowania !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na glosnikach to sie znam!
...
Wiem tez, ze producenci daza do jak najwiekszej przepustowosci powietrza przez membrany, aby jak najbardziej zredukowac ruchy zawieszenia i resorow

A słyszałeś może o głośnikach o długim skoku stosowanych w niektórych (firmowych!!!) subwooferach?

Więc nie pisz, że chodzi o to by jak najbardziej zredukować ruchy zawieszenia!

Poza tym: zamiast stosowania głośnika niskotonowego stosuje się 2 głośniki o mniejszej średnicy - i na odwrót, w zależności jakie są potrzeby i pomysły konstruktora.


Już kilka razy pisaliśmy Ci wyraźnie: ilość głośników w kolumnie nie przekłada się automatycznie na jakość kolumny!
Jest jeszcze sporo innych, ważnych aspektów dotyczących budowy kolumn głośnikowych- a nie będę tu o nich pisał skoro "znasz się na głośnikach" icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
PS. A na koniec:
- nie pisz kilku postów bezpośrednio jeden po drugim!
- popraw swoje wpisy zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji języka polskiego, bo kiepsko się to czyta!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...