Skocz do zawartości

Pierwsze stereo. Yamaha czy Denon?


NikoSobo

Recommended Posts

Cześć, jest to moja pierwsza aktywność na forum, w ogóle początek przygody ze stereo. Chciałbym poskładać swój pierwszy zestaw, budżet raczej nie pozwala na wiele, ok 1000-1500 na wzmacniacz i ok 2000-2500 na kolumny.

Całość będzie grać w pokoju 24m^2 i służyć będzie głównie do młodego alternatywnego rocka (głównie brytyjskiego), trochę muzyki elektrocznicznej, R&B i utworów instrumentalnych (większość fortepianowych).

W salonie polecano mi przede wszystkim yamahe as500 i denona pma720ae.

Po odsłuchu padło raczej na denona, ale chętnie prześledzę też inne propozycje. (nad wizualnie raczej odpada-niby nic, ale dla mnie nie do przełknięcia)

I teraz kwestia kolumn. Porównywałem ok 5-6 par kolumn, między innymi wharfedale 10.6, dali zensor 5, tonsil siesta. Spośród nich najkulturalniej grały właśnie tonsile. Bez jakiegoś zbędnego łupania basem (zauważyłem głównie w cantonach), generalnie w miarę wg mnie neutralnie, jako że i zastosowanie będzie raczej szerokie (rozstrzał w słuchanych gatunkach spory). Czy jesteście w stanie powiedzieć coś o ich ewentualnej awaryjności? Lub zaproponować jakieś inne kolumny (postaram się je także odsłuchać w miarę możliwości).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli używane to szukałbym możliwie pewnego źródła i tylko w mojej okolicy, tzn Poznań +-50km. Zestawu nie będę w żaden sposób modyfikował czy przerabiał, w przypadku jakichkolwiek wad wolałbym go oddać gdzie kupiłem do naprawy (mocno ograniczony czas wolny). Szukam czegoś co będzie służyć co najmniej 3-5lat bez angażowania się w to dodatkowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym porównał tego denona pma720ae z jakimś używanym wzmakiem (chciałbym się przekonać, czy faktycznie warto poświęcać 5 letnią gwarancję dystrybutora, nierzadko pilota i satysfakcję z nowego sprzętu kosztem jakości dźwięku-czy różnica będzie dla mnie w ogóle słyszalna na kolumnach budżetowych).

Jeśli tak, to czego używanego warto szukać w przedziale 1000-1500zł?(wzmacniacz)

I to samo odnośnie kolumn. Bardzo zależałoby mi na konkretnych modelach, najwyżej kilkuletnich, których jakość wykonania/dźwięk jest już Wam znany i możecie z czystym sumieniem polecić, jako bezawaryjną i pewną alternatywę dla podobnych nowych wzmacniaczy/kolumn.

Dodam jeszcze, że muzyka będzie zazwyczaj puszczana poprzez iphona/ipada łączonego ze wzmacniaczem tym: harman kardon bta10 ponieważ przetestowałem już to urządzenie i różnica między nim a CD była dla mnie niezauważalna (co pewnie też dużo o mnie mówi...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to posłuchaj Elac 67.2, lub większych 68.2 grają kulturalnie, przyjemnie. Te większe ze sporym rozmachem, niskim kontrolowanym basem, a mniejsze z bardziej dokładną górą. Reprezentuja jednak sporo bardziej wyrafinowany dźwięk niż np. wharfedale 10.6.. Jak lubisz bardziej ciepły dźwięk, z lekko podkreślonym wyższym basem to np. Mission mx4, lub z ładnymi detalami Monitor audio bx5, QAcoustic 2050i. W tej cenie wybór jest zdecydowanie duży i można już pogrymasić, a i możliwość negocjacji ceny jest spora, tak w nowych ze sklepu, jak i używanych.
Co do Twojego pytania o awaryjność kolumn to powiem może tak, awaryjność na poziomie... młotka... trzeba się mocno postarać samemu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...