Skocz do zawartości

Pierwszy Gramofon


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A dlaczego chcesz ją wymienić ?
Starałem się dopatrzyć się jaka wkładka jest obecnie w gramofonie, ale trochę ciężko po tych zdjęciach dojść co tam jest wsadzone obecnie.
Proponowałbym Ci cierpliwie poczekać jak gramofon dotrze do Ciebie. Sprawdzisz jak to gra, bo niekoniecznie będziesz musiał dokonywać wymiany już na starcie. A czasami lepiej jest posłuchać na tym co jest w komplecie, aby wyrobić sobie zdanie na temat tego, jakiego brzmienia oczekujesz. Co byś chciał poprawić itp ...
No chyba, że wkładka to kompletne padło i nie da się słuchać. Wtedy trzeba wymienić na nową, bo szkoda płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek początkowo wyglądał mi na prowokację. Dlaczego? Za chwilę wyjaśnię. Ale czytając dalej stwierdziłem, że chyba nie.
Jednak pewne sprawy mnie tu zaabsorbowały, więc napiszę.
Cytat

1. Zakup gramofonu i przedwzmacniacza, podłączenie pod Manta V5 i kolumny które już posiadam (Altus110), okablowanie istniejące


I grasz nadal na Altusach? Może wyjątkowo pasują do tej Manty, jeśli jest bardzo ocieplona, soczyście grająca z pełną miękką średnicą, wysokie złagodzone i przygaszone na górze, i mało rozdzielcze, niskie pełne, okrągłe.
Ale i tak nie bardzo mogę sobie wyobrazić wzmacniacz, z którym by te kolumny zagrały dobrze. Bo to są bardzo źle grające kolumny.
Pewnie napiszesz, że da się słuchać. No jasne. Jakoś tam można niemal wszystkiego słuchać, człowiek się przyzwyczaja, ale co to za słuchanie? A słuchałeś lepszych kolumn?

Cytat

2. Budowa kolumn głośnikowych w typie otwartym (przegród) - mam doświadczenie w tej materii - zbudowałem około 10 zestawów
(część dla siebie, część dla znajomych, jednakże zawsze była to konstrukcja zamknięta)


Czyli zbudowałeś tyle par a grasz na Altusach? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif Jeśli były gorsze od tych kolumn (pewnie tak, skoro grasz nadal na Tonsilach), to naprawdę daj sobie spokój z takimi konstrukcjami. Na świecie konstruuje się tysiące kolumn. A zajmują się tym ludzie posiadający jak mniemam dużo większą wiedzę, doświadczenie i zaplecze techniczno-badawcze niż Ty. Naprawdę dobrych konstrukcji jest bardzo niewiele a wybitne kolumny, to wielka rzadkość.
Cytat

3. Zakup jakiegoś fajniejszego wzmacniacza lampowego - będzie pewnie dwuetapowy - najpierw coś z Felixa,
docelowo Leben CS300, CX300 - jeżeli finanse pozwolą..., ale nie zapędzam się myślami aż tak daleko.


Wzmacniacze Felixa jak najbardziej, można spróbować na początek. I nie ma takiego wzmacniacza jak Leben CX300.

Cytat

4. Budowa kabli, interkonektów, zasilających, itp.


Byle nie z podobnym skutkiem jak budowa kolumn icon_wink.gif

Cytat

5. Budowa lub Zakup prostego kondycjonera - tutaj muszę ogarnąć temat, bo też nie jestem fanem podążania w stronę kładzenia przewodów na kolcach...
więc może 5 odpadnie... zobaczymy...


Kondycjoner, to dobry pomysł, choć z wieloma wzmacniaczami efekty są różne. Najczęściej powodują utratę dynamiki, choć dobroczynne efekty też są.
Chodzi mi o kondycjonery z separacją galwaniczną. Ale można zrobić taki, jak to niektóre firmy produkują, że część systemu podłącza się pod gniazda z transformatorem separującym a część tylko pod moduły z filtrami albo wręcz działające tylko jak dobra listwa/rozdzielacz prądu.
A co ma do tego kładzenie przewodów na kolcach, to już nie bardzo rozumiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek początkowo wyglądał mi na prowokację(...)

Witaj f1angel...
No może troszkę niefortunnie wyszło, ale zaręczam Cię, że pracując zawodowo,
prowadząc własną firmę oraz robiąc doktorat, mam zdecydowanie lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu
(którego prawie nie mam), niż trollowanie bogu ducha winnych ludzi...

1. I grasz nadal na Altusach? ... Jakoś tam można niemal wszystkiego słuchać, człowiek się przyzwyczaja, ale co to za słuchanie? A słuchałeś lepszych kolumn?

Słuchałem dużo lepszych kolumn, ale chwilowo mam życiowe wydatki które nie pozwalają mi na zakup tego, co by mi się podobało.
Więc mam, co mam, czyli Altus110 w bardzo starej wersji. Właściwie z oryginalnych Altusów zostały tam obudowy, zbudowałem całkiem nowe zwrotnice
i są wymienione wszystkie głośniki.
W wolnej chwili planuję przeprojektowanie obudów, zrobienie dzielonej komory i zastąpienie bass refexów pasywnymi membranami
(ale na to muszę zbudować nowe paczki - chwilowo brak czasu - patrzy wyżej)

2. Czyli zbudowałeś tyle par a grasz na Altusach? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif Jeśli były gorsze od tych kolumn (pewnie tak, skoro grasz nadal na Tonsilach...).

Jedne były lepsze, inne były gorsze. Do tej pory było tak, że szewc bez butów chodzi, ale planuję to w przyszłości zmienić

[3. ... nie ma takiego wzmacniacza jak Leben CX300.

Chodziło mi CS300 oraz CS300XS. Czy ta literówka wymaga aż takiego napiętnowania ?

4. Byle nie z podobnym skutkiem jak budowa kolumn icon_wink.gif

Ech.... icon_wink.gif

5. Kondycjonery .....Najczęściej powodują utratę dynamiki, choć dobroczynne efekty też są...

Myślę raczej o wersji z filtrami bez separacji galwanicznej

A co ma do tego kładzenie przewodów na kolcach, to już nie bardzo rozumiem.

Cóż... mam dziwnych znajomych... niektórzy twierdzą, że wtedy gra lepiej icon_wink.gif Chodziło mi o to, że nie jestem przekonany
czy kupno bardzo drogiego kondycjonera w przypadku tych ludzi nie daje tyle psychologicznego efektu, co kulki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no to nie słuchasz na Altusach, bo tym już nie są icon_idea.gif
Więc może jednak masz jakieś zdolności w konstruowaniu kolumn? Mimo wszystko wolałbym kupić używane, sprawdzone.
No, chyba, że sprawia Ci to frajdę.
To, że napisałem, iż nie ma takiego wzmacniacza, było aż takim napiętnowaniem? icon_confused.gif Przepraszam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... no i niestety kupa... icon_eek.gif

Przyszedł Dzisiaj DUAL 1228 i jutro go zwracam.... icon_rolleyes.gif

1. Nie działa auto powrót, auto start, pewnie przez STEUERPIMPEL - znan usterka
2. Pęknięta pokrywa przy zawiasach
3. Niezabezpieczone ramię w transporcie - latało wraz z nieosłoniętą igłą po całym gramofonie
4. Z racji 3 - na start igła do wymiany
5. DIN zamiast CHINCH

Chyba się wyleczyłem z 40-letnich konstrukcji... icon_smile.gif

Szukam przyzwoitego SL-BD3 za Waszymi radami icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztojerimpla icon_wink.gif bym naprawił...
ale to niezabezpieczone ramie które latało z igłą po całym swoim zasięgu lewa-prawa, góra-dół w czasie transportu - uważam, że poza igłą i wkładką mogły powstać większe szkody - więc dziękuję...

Przytuliłem za Waszą radą http://allegro.pl/show_item.php?item=4840374712, dokupię nową igłę za 30 PLN i będzie git...
...Mam nadzieję... icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba się wyleczyłem z 40-letnich konstrukcji... icon_smile.gif



To nie konstrukcja jest winna tylko uczciwość lub bezmyślność sprzedawcy. Jeśli to problem z uczciwością to i ze zwrotem pieniędzy może być pod górkę. Nie chcę krakać. Wychodzę z założenia, że bez względu na kwotę nie wolno odpuścić.
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co on na to ?



Na razie nie chciałbym się wypowiadać.
Kontakt telefoniczny bardzo OK, prosił o odesłanie wraz z pisemnym odstąpieniem od umowy, przeprosił i obiecał zwrócić pieniążki.
Zobaczymy, jeżeli będzie w porządku, to ja nie widzę potrzeby wystawienia nega. każdemu może się zdarzyć, ważne, jak się zachowa wobec klienta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon Dotarł: FOTO

Jednakże mieliście Panowie racje, że ten Technics SL-BD3 to kawałek porządnego sprzętu.
Stan - idealny, igłę wymienię profilaktycznie (kosztuje chyba około 35 PLN)

Podłączyłem i działa - wszystkie funkcje icon_smile.gif Stabilnie trzyma obroty, precyzyjnie ustawia igłę na start. Ja głupi myślałem, że trzeba coś tam wyważać, ale na szczęście wszystko jest solidnie unieruchomione fabrycznie, więc niczym się nie da pokręcić.
Miodzio jak dla mnie. Bardzo fajnie gra, na pierwszy rzut poszła płyta The Manhattan Transfer wytwórni Atlantic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Kurde, czytam i czytam i nie wiedziałem, że to ja wtopiłem z tym KO icon_mrgreen.gif.
Ale co niektórym sprzedającym by się przydał taki serwis.



KO jest niepotrzebne. Sprzedający zwrócił pieniążki, chociaż "przepraszam" nie usłyszałem. Mam lekką obawę o koment odwetowy, bo ja np. wystawię OK, a ktoś dowali negatywa.
Więc z komentarzem się wstrzymam, tym bardziej, że polecić nie mogę, ale też jakoś strasznie nie było.
Kaska wróciła na konto więc luz.

W międzyczasie prosto z Honk Kongu przyszedł nowiutki Yaqin MC-100B i muszę powiedzieć, że zapakowany był pancernie. Do tego lampy poowijane w bubble wrap, i powsuwane w solidne plastikowe rury.
Bardzo dobrze zabezpieczenie transportowe. Lampy są przez producenta parowane, fabrycznie ustawiany jest BIAS (będę go jeszcze sprawdzał za parę dni) i lamy mają nalejone numerki która ma gdzie iść (pewnie ze względu na fabrycznie wykonaną kalibrację.

Dzwięk - ten jest bardzo zacny, bardzo przyjemny wokal (Norah Jones). Lampy się jeszcze wygrzewają więc oczywiście nic więcej teraz ustalić się nie da, ale jest bardzo obiecująco.
Konstrukcja wykonana solidnie, naprawdę za cenę 2,2 k + transport i cło chyba nic lepszego się nie kupi w stanie nowym. IMO stosunek ceny do jakości jest bardzo przyzwoity.

Niestety wyszło jak mało dynamiczne i kiepskie mam kolumny... Jednak DIY pogodzinach to nie jest najlepszy pomysł... (chociaż na tranzystorach grały w miarę ok).
Co też powoduje że oficjalnie rozpoczynam zbieranie budżetu na kolumny które planuję zakupić w nowym roku. Ile powinienem mniej-więcej uzbierać, żeby miało to sens do takiej lampy ? Czy 4 k będzie wystarczające na coś dobrego używane, lub przyzwoitego nowego?

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo się cieszę, że cała reklamacja przebiegła sprawnie i bezkonfliktowo. Ja osobiście nie dawałbym nega, ale także nie skomentowałbym transakcji. Zostawisz sprzedającego w niepewności, niech ma za swoje icon_wink.gif.

Co do kolumn, to jakbyś miał 4 tysie na używane monitory, to kupiłbyś z pewnością ciekawe kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To bardzo się cieszę, że cała reklamacja przebiegła sprawnie i bezkonfliktowo. Ja osobiście nie dawałbym nega, ale także nie skomentowałbym transakcji. Zostawisz sprzedającego w niepewności, niech ma za swoje icon_wink.gif.



Dokładnie, również tak robię. Wystawisz negatyw to dostaniesz negatyw w zwrotce a szkoda sobie bruździć konto zwłaszcza, że to nie ty zawiniłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...