Skocz do zawartości

Zestaw stereo/mini wieża do 1000 PLN


MIchał G.

Recommended Posts

Witam,

wiem, że w sieci jest mnóstwo tematów tego typu, ale wszystkie, które wyszukiwałem były zazwyczaj sprzed 2-3 lat, natomiast jak wiadomo z roku na rok pojawia się coś dobrego/lepszego, godnego uwagi.

Poszukuję do pokoju ok 16m2 zestawu stereo lub mini wieży (najchętniej wybrałbym to pierwsze, natomiast nie mam miejsca na kolumny podłogowe, zestaw będzie stał na półce nad telewizorem.

Głównie będzie używany do muzyki - hip hop, reggae, czasem dźwięk z TV lub konsola.

Mój budżet to +/- 1000 PLN i prawdę mówiąc chciałbym się w nim zamknąć, oczywiście, gdyby było coś o niebo lepsze, a trochę droższe - mogę rozważyć.

Póki co skłaniałem się ku tej mini wieży:

SHARP XLHF302

Bardzo proszę o ewentualne sugestie.

Pozdrawiam
Michał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była prawda, że z roku na rok pojawia się coś lepszego, to by tu na forum każdy miał nówki. A jednak najbardziej doświadczeni forumowicze mają sprzęt kilu, kilkunasto i nierzadko kilkudziesięcioletni.
I zapewniam Cię, że gra on dużo lepiej niż niejeden dużo droższy, najnowszy.
Bo chodzi o to by dobrze grało, prawda?
No, chyba, że mamią Cię gadżety, ale to już inna para kaloszy. Tylko wiedz, ze na ogół im bardziej gadżeciarski sprzęt, tym gorzej gra.
Najprostsze rzeczy są najlepsze.

Zieluwid, dobrze Ci proponuje, że za te pieniądze lepiej (dużo lepiej) kupić sprzęt z drugiej ręki. Bo zagra.
Ale jeśli zestaw ma stać nad telewizorem razem z kolumnami (no, mam nadzieję, że nie), to może rzeczywiście kup takie mini Onkyo
jak proponuje Marcinzp, lub pozostań przy tym, co wybrałeś, bo nie będzie dużej różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prawdę mówiąc nadal się waham. Z jednej strony najchętniej kupiłbym amplituner i kolumny, z drugiej jednak wiem, że nie mając miejsca na podłogowe inne w tym budżecie mogą grać tak sobie.

Z drugiej strony oglądam te wszystkie mini zestawy, to jak widzę plastikowe wykońćzenie kolumn to też mnie to nie napawa optymizmem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie mając miejsca na podłogowe inne w tym budżecie mogą grać tak sobie.



icon_eek.gif Raczej odwrotnie kolumny podłogowe za np. 600zł trącą pażdzierzem, a monitory za te samę pieniądze to moze byc już coś dobrego, lub całkiem świeżego i lepiej grającego. Zresztą do 16 m kw większe kolumny nie są potrzebne, czy konieczne.
Monitory też są różne mniejsze i większe, niech nie kojarzą Ci się z tymi od mini wieży za 1 tys. Dobre spore monitory ważą po 6-9 kg i więcej, zaś te pażdziochowe pudełka z tanich mini wież po 1,5kg.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w podobnym temacie polecany był ten wzmazcniacz:

http://allegro.pl/marantz-wzmacniacz-pm-72-i4876340424.html

Teraz moje pytanie - czy nowe amplitunery są dużo słabsze jakościowo i faktycznie warto wziąć tego typu wzmacniacz, który nie ma tunera i wszelkich dodatkowych ficzerów?


Tak wygląda układ pokoju:




Na brązowo stolik pod TV na którym planowałem postawić głośniki (dlatego też nie mogły być podłogowe), jednak biurko może wylecieć, jedna z szafek pójdzie w miejsce biurka, więc znalazłbym miejsce po obu stronach stolika na postawienie podłogówek. Pytanie tylko, czy do takiego pomieszczenia ma to sens?


Dodatkowo jeszcze kwestia tego, z czego będzie odtrwarzana muzyka - aktualnie pod TV leży DVD Pioneera oraz PS3, czy jest sens inwestować dodatkowo w trzeci odtwarzacz tylko do CD? Pytanie raczej przyszłościowe, bo wiem, że w 1000 nie kupię wszystkiego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teraz moje pytanie - czy nowe amplitunery są dużo słabsze jakościowo i faktycznie warto wziąć tego typu wzmacniacz, który nie ma tunera i wszelkich dodatkowych ficzerów?


Zazwyczaj takim dodatkowym jak nazwałeś "ficzerem" jest właśnie radio, czasami wejście optyczne, za które płacisz jak za zboże.
Czy amplitunery są słabsze jakościowo od wzmacniacza, cóż są różne amplitunery, jednak podobnie nazwana seria amplitunera i wzmacniacza to nie to samo, inna jest budowa, inne podzespoły, inny efekt końcowy.
Tuner można kupić używany za parę złoty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja myślę że warto brać taki wzmacniacz zamiast taniej i nowej mini-wieżyczki.
Do DVD można podłączyć konwerter CA taki jak np. FiiO D03 Taishan.
Największy problem widzę jednak z ustawieniem kolumn.
Postawione obok telewizora nie rozwiną skrzydeł.



Póki co nawet tam mi się one nie mieszczą i tak czy tak będę musiał robić jakieś przemeblowanie, jest szansa na ustawienie je w pokoju o takim układzie, żebhy to grało? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...