Skocz do zawartości

Przedwzmacniacz


Recommended Posts

Link już poprawiłem.

Może za dużo skrótów myślowych.

1. Lampa Manta V5 ma tylko jedno wejście stereo RCA liniowe
2. Gramofon chciałbym do niej podłączyć, jeszcze CD do tego
3. Rozumiem, że potrzebuję w tym celu preampa
4. Myślałem o takim: http://allegro.pl/przedwzmacniacz-toshiba-...4856139641.html
5. Sprzęt może być jak najbardziej używany
6. Fajnie by było do około 200 PLN - 300 PLN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no co Ty !!! Przecież to przedwzmacniacz stereo, po co Ci to potrzebne ? No chyba, że zamiast Manty, do Manty, ale nie sądzę ?
A właśnie zastanawiałem się o co biega z tą Toshibą ???

Ty potrzebujesz zewnętrznego małego urządzenia, przeznaczonego jedynie do wzmocnienia sygnału z gramofonu, osobnego wzmacniacza Phono. Dlatego pytałem też o to czy ma być używany, myślę, że tak.
To o coś takiego chodzi, przykład :
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofon...4779916832.html
[ PRZEDWZMACNIACZ GRAMOFONOWY STAGE LINE SPR-6 ]

EDIT :
Już rozumiem, przeoczyłem, że chcesz podłączyć jeszcze CD. No w takim wypadku, jest to rozwiązanie problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest gicior icon_smile.gif
Przytuliłem Go icon_smile.gif

Znam się na elektronice, więc spokojnie wymienię kondensatory w torze audio - podobno to jedyny mankament tej toshiby. W środku jest tyle miejsca że można spokojnie jeszcze upakować wtórnik na lampie icon_smile.gif

http://www.hifishock.org/gallery/electroni...335-1b-toshiba/

Bardzo dziękuję za pomoc zieluwid icon_smile.gif Teraz pozostaje czekać aż wszystko przyjdzie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Jak będę rozglądał się za jakimś godnym zamiennikiem lampy - poszukam może czegoś co ma wbudowane wejście phono...
Dzwoniłem dzisiaj do Pana Markówa - Lorelei jest już w cenie Lebena 300SX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, cieszę się, że mogłem pomóc choć trochę icon_biggrin.gif.
Jak znasz się na elektronice i możesz wykonać taki upgrade, to świetnie, bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie, oraz Twojej relacji z odsłuchu.
Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami, no i jak zawsze foty mile widziane. Zaglądaj tutaj i dawaj znać.
A jeżeli myślisz o takim progresie pod kątem lampiaka, to znajdziesz tutaj wielu towarzyszy przygody w tym temacie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto: Przedwzmacniacz dotarł

Cóż mogę powiedzieć - wszystkie funkcje sprawne icon_smile.gif do remontu generalnie obudowa (oddam do lakierni samochodowej) czarne blachy góra i boki. W środku ok, chociaż sprzedający postanowił wykąpać sprzęt w jakimś preparacie do czyszczenia styków / potencjometrów.
Z mankamentów - gniazdo aux ma uwaloną masę - jest to trochę nieszczęśliwie wykonanie, że gniazda chinch są osadzone na plastikowej płytce i zewnętrzna blacha ma takie nóżki. nóżki te przechodzą przez plastiki są zaklepane na wstędze masowej od środka.
No i niestety się zluzowało. Ale generalnie mniejsza o to, zalutowałem to miejsce i problem ustąpił. I tak docelowo będą nowe konektory wstawione, więc powinno być ok. Za to jakość kabla który jest wyjściowy z urządzenia jest bardzo słaba (wizualnie) - cienkie g.
W wolnej chwili plan remontowy jest taki, żeby ten kabel wymienić na coś przyzwoitego, a najlepiej zrobić konektory chinch na tylniej ściance, żeby kabel nie był na sztywno (kto to w ogóle wymyślił....)

Ogólnie sprzęt gra przyjemnie, mam wrażenie że specjalnie nic nie wnosi, poza wzmocnieniem dla gramofonu, a to chyba dobrze icon_smile.gif
Poza kosmetyką i planowaną wymianą kabla / konektorów, wszystko w pełni sprawne. Przełączniki jak w czołgu - można by po tym skakać i i tak będzie dalej działało...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak będę rozglądał się za jakimś godnym zamiennikiem lampy - poszukam może czegoś co ma wbudowane wejście phono...
Dzwoniłem dzisiaj do Pana Markówa - Lorelei jest już w cenie Lebena 300SX

No ale chyba nowa Lorelai w cenie używanego Lebena.

A poza tym o ile wiem to standardowo żadna z tych lamp nie ma preampu gramofonowego (ale jak byś chciał Luxmana 38, to tam już jest icon_cool.gif ).

I wg mnie ta Toshiba będzie dużo lepszym wyjściem niż jakiś taniutki preamp gramofony STAGE LINE SPR-6, o którym pisał wcześniej Zieluwid.
Stare wzmacniacze (obecnie za parę stówek) miały najczęściej lepszy preamp niż nowe (czyli w podobnej cenie), tanie przedwzmacniacze gramofonowe.
Nie wspominając o uniwersalności i kilku wejściach oprócz gramofonowego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jak będę rozglądał się za jakimś godnym zamiennikiem lampy - poszukam może czegoś co ma wbudowane wejście phono...
Dzwoniłem dzisiaj do Pana Markówa - Lorelei jest już w cenie Lebena 300SX

No ale chyba nowa Lorelai w cenie używanego Lebena.



10k pln za wersję standard Lorelei - trochę dużo...

Cytat

A poza tym o ile wiem to standardowo żadna z tych lamp nie ma preampu gramofonowego (ale jak byś chciał Luxmana 38, to tam już jest icon_cool.gif ).



- dokładnie

Cytat

I wg mnie ta Toshiba będzie dużo lepszym wyjściem niż jakiś taniutki preamp gramofony STAGE LINE SPR-6, o którym pisał wcześniej Zieluwid.
Stare wzmacniacze (obecnie za parę stówek) miały najczęściej lepszy preamp niż nowe (czyli w podobnej cenie), tanie przedwzmacniacze gramofonowe.
Nie wspominając o uniwersalności i kilku wejściach oprócz gramofonowego.



i dlatego jest już u mnie w domu icon_smile.gif

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...