Skocz do zawartości

Problem z głośnikiem Tannoy DC 2000


MAreve

Recommended Posts

Witam, kilka miesięcy temu zakupiłem głośniki tannoy DC 2000, mam problem z jednym z nich, podejrzewam że jest to od początku, ale nie zwróciłem na to uwagi.
Mianowicie jeden z głośników charczy lecz gdy przytrzymam go bardzo delikatnie to przestaje, ktoś wie gdzie leży problem ?
Dodam, że głośniki mają ciągle nałożone maskownice i nikt ich nie dotyka.

Filmik dla wyjaśnienia :

https://www.youtube.com/watch?v=fhRVi1s3XGY...eature=youtu.be

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały na pewno dobrze, idealnie czysto, wyłapałbym to (na nagraniu słychać wyraźnie).
Być może w transporcie coś się obruszyło / odkleiło, zdarza się to nawet w nowych głośnikach.
Odkręć głośnik i sprawdź czy jakiś paproch nie dostał się tam pod spód, lub czy te druciki nie latają luźno. Ewentualnie czy zawieszenie jest szczelne.
Możesz też podłączyć osobno ten jeden głośnik (wyjmij zwory i podłącz pod dolne zaciski) lub całkowicie osobno, poza kolumną podłącz ten jeden głośnik.
Włącz te kawałki gdzie pojawiały się zniekształcenia i obserwuj patrząc na głośnik od tyłu, gdzie jest źródło tego efektu. Może coś się wyjaśni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś podmieniony albo fałszywka ? icon_wink.gif
A tak na poważnie to charakterystyczny głośnik, chyba stosowany tylko i wyłącznie w tych Tannoyach, nigdzie takiego nie widziałem, więc trudno żeby nie był oryginalny.
I nie ma co panikować, głośnik nie jest mechanicznie uszkodzony wiec wymiana całego głośnika na 99,9% nie będzie konieczna. Może jakiś problem z miejscowo przemieszczoną cewką lub inny drobny problem, z którym fachowiec sobie poradzi bez problemu. Na maila odpisz to Ci pomogę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...