Skocz do zawartości

Dlaczego moj komp nadaje morsem??


tench88

Recommended Posts

Gdy podlaczam wzmak(Denon 1060) do kompa nie dosc ze kolumny szumia gdy sie bardziej podglosi to jeszcze slychac jakies zaklocenia jakby jakies fale, gdy podlaczam tym samym kablem inne zrodlo problemu nie ma;/ do tego gdy slucham muzyki i zmienie zrodlo pokretlem wzmacniacza dalej slychac muzyke tylko strasznie cicho i znowu gdy tym samym kabelkiem jest podlaczony inny sprzet problemu nie ma...

i moje pytanie: What the fuck?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tench88
Nie wiem, czy problem nie tkwi po stronie wzmacniacza. Należałoby sprawdzić jak wzmacniacz zachowuje sie, gdy zostanie do niego podłączone jakieś źródło typu cedek + kolumny głośnikowe. Może to tez być kwestia ekranowania, o czym wspomniał Stanisława, ale leżąca również po stronie wzmacniacza. Niestety trzeba drogą prób i błędów spróbować dokonać diagnoza poszczególnych elementów. Można np. podłączyć jakiś inny wzmacniacz i zobaczyć, czy sytuacja się powtórzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko gdy tym samym kablem podlaczam inny sprzet (mp3 player) problemu nie ma, a gdy zmienie zrodlo pokretlem wzmaka minimalny dzwiek w kolumnach slychac dopiero gdy pokretlo glosnosci przekrece na godz 13-14, moze to wina kiepskiej jaosci zintegrowanej karty muzycznej? a tak btw to ten komp lubi kopnac pradem z obudowy wiec moze gdzies jakires przebicia sa? satelity od kompa reaguja podonie, rozkrecone lekko trzeszcza a po podlczeniu do mp3 cisza
kabel jest prolinka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zrobilem kolejny test, troche nanosilem sie wzmacniacz po pokoju ale juz wiem ze sprzet jest ok:D podlaczylem wzmak do wierzy Technicsa prolinkiem przez wejscie slyuchawkowe, rozkrecilem technicsa i denona, dopiero na godzinie 16-17 byl cichy jednostajny szum ale to chyba normalne w tego typu konstrukcjach. Teraz nie wiem czy zbierac na tuner czy na dzwiekowke... w swojej plytotece mam 5 plyt z ktorych 3 chcialbym sluchac wiec kupowanie cedeka nie ma sensu a radia bardzo lubie sluchac zwlaszcza w nocy jak leca hity sprzed paru lat a nie lansowane co pol godziny gnioty;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...