Skocz do zawartości

MISSIN M35i jaki wzmacniacz stereo


michalwronki

Recommended Posts

Użyte głośniki i podzespoły z jakich je wykonano ograniczają klasę dźwięku jaki z nich można osiągnąć. Sporo można zmienić dopasowując je do naszego systemu i naszych upodobań. Czasem kolumny (np. Tannoy Mercury M1 i M2) z jakiegoś pułapu cenowego buduje się tak aby dobrze grały z elektronika która będzie najprawdopodobniej z nimi grała (lub przewiduje się do konkretnego sprzętu jakiegoś producenta). Zdąża się też że kolumny(np Kef iQ10 i xQ10) z rożnych pólek cenowych bazują na identycznych głośnikach (lub bardzo podobnych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Mi się wydaję, że dobre kolumn powinny grać przyzwoicie bez dodatkowych ulepszeń użytkownika. W sumie pracowały nad tym tęgie mózgi przez długi czas, przeznaczono na to sporo pieniędzy i przeprowadzono mnóstwo prób i testów.
Ale kto zabroni posiadaczowi takowych, zmienić ich konstrukcję na inną ...


W sumie tak, zwłaszcza że marek i modeli kolumn jest bez liku. Każdy znajdzie coś dla siebie jeśli chodzi o brzmienie i o cenę, trzeba tylko słuchać w sklepie, a nie na dzień dobry przerabiać. Potem to nie wiadomo czy to kot, czy już wydra icon_wink.gif . A jak opisać że takie kolumny dobrze zgrały się z wzmacniaczem, jak nie wiadomo która przeróbka wpłynęła na ich ostatnie brzmienie i jakie to już kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest na rynku sprzętu określanego mianem grzebanego icon_smile.gif Taki sprzęt może gorzej się potem zgrywać z innym. Czasem jednak jest sporo lepszy od oryginału.
Na pewno warto jest wprowadzać pojedyncze zmiany które można cofnąć słuchając co się zmieniło. Nie należy zakładać że zawsze to że coś się zmieniło na coś droższego i uważanego za lepsze doprowadzi do poprawy dźwięku. Dość łatwo jest eksperymentować z tunelami BR. Wielu producentów dostarcza zatyczki i pierścienie do nich. Zaskakuje mnie częsta niechęć ich posiadaczy do sprawdzenia jak to działa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie koledzy piszecie. Ogólnie z tego wszystkiego wyłania się podstawowy problem, jak zauważyliście, że kolumny nie pasują do pomieszczenia. Tym bardziej, że nie można ich odsunąć na pożądaną odległość.
Michlawronki, przede wszystkim nie wypominaj mi wieku (na forum) icon_wink.gif , pisząc "audiofilski królu", bo to nic nie znaczy, tylko liczbę postów a nic nie mówi o wiedzy, o tym czy się komuś pomogło itp...
To nic, że nie jesteś audiofilem, ale może słyszysz nie gorzej niż niejeden taki. Piszesz, że chcesz aby grało dobrze. Ale z tymi kolumnami trudno to będzie zapewnić. W tym pomieszczeniu. Bo pomimo chęci nie przebuduję, nie powiększę Twojego pokoju, nie zmienię praw fizyki. Co prawda MobyDick pisze, że można zrobić z kolumnami różne rzeczy, ale czy o to chodzi? Ale jak napisał Jacek75, nie będą to już takie same kolumny. Ogólnie może nie problem... do czasu sprzedaży.
No jasne jak się na nie uprzesz (choć to nie żadne cuda), to możesz zostawić, zatkać b-r, zrobić jakieś modyfikacje. Ale faktycznie czy to będą jeszcze Mission M35i?
Piszesz, że za 3.5 kzł nic dobrego nie kupisz. Mylisz się. Po sprzedaży wszystkiego miałbyś raczej trochę więcej pieniędzy. Niektórzy koledzy na forum mają za mniejsze pieniądze naprawdę bardziej wyrafinowany sprzęt niż ten, do którego Ty dążysz.
Uparcie jak fruwająca mucha będę pytał, czy nie zdecydowałbyś się jednak na używany? Pytam i proponuję, bo w to wierzę.
Wiem jakie zestawy mają koledzy z forum. Niejeden sprzedał droższy i gorszy nowy a kupił za podobne albo mniejsze pieniądze lepszy.
Jeśli jednak obstajesz przy kolumnach Mission i nowym wzmacniaczu, to mnie bardziej sensowna wydaje się opcja z osobnym DACem.
Tym bardziej jeśli byłby z drugiej ręki icon_biggrin.gif . Będziesz miał większe pole manewru, bo możesz swobodniej dobrać wzmacniacz.
A ten rzeczywiście z M35i najlepiej byłoby odsłuchać w Twoim pokoju. Bo pokój i kolumny, to najważniejsze (po Twoim guście) połączenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówi Michlawronki to odpowiednie zatyczki były w zestawie. To sprawia że ich użycie nie spowoduje że będziemy mieli jakieś inne kolumny.
Prawda jest taka że obecnie wielu producentów kolumn buduje je tak żeby zagrały efektownym i silnym basem w sklepie przy bardzo krótkim odsłuchu.
Muszą wtedy zrobić szybkie wrażenie. Coś takiego na dłuższą metę jest męczące. Do tego są właśnie w zestawie zatyczki i pierścienie z gąbki umożliwiające nadanie kolumnom prawidłowego brzmienia. A przynajmniej ujecie ilości basu kiedy go będzie za dużo. Obudowy zamknięte mają z reguły 2 razy lepsze (szybsze) odpowiedzi na impuls. Moc i zakres liniowych wychyleń tych kolumn powinien pozwolić na taka pracę nawet przy dużych poziomach głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi DRODZY KOLEDZY...z pewnoscia wszysce macie racje...planowalem wszystko sprzedac bez mission m35i...marzeniem moim byloby dostac najmniej ze 3 tys ( to nie jest stary sprzet )...wtedy dolozylbym cos i kupilbym wzmacniacz, gdybym wiedzial ze z kolumnami da ktos wiecej to bylaby juz inna bajka....wlozylem obydwie zatyczki w moje kolumny...przy mojej FONICE i juz tak nie bucza. kurde ale wywolalem burze...nie liczylem na takie zainteresowanie na forum...moja zona juz mnie wyzywa, ze zawracam glowe, ze jestem na tym punkcie chory icon_sad.gif ale coz ja na to poradze...zawsze mowie, ze na 1 miejscu u mnie jest sprzet razem z moim synem a dopiero poznij jest ona heheh...piekli sie jak to slyszy, ale coz icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif zawsze chcialem miec duze kolumny typu jak mission, zeby ladnie graly po cichu a i takze aby mialy porzadne ( pierdniecie ) jak podkrece potencjometr, przerabiac kolumn nie bede bo juz calkowicie bzika dostane icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif a tak pozatym to zupelnie sie na tym nie znam....

co do uzywek f1angel naprawde boje sie ...nie wiem jak kto dba o to co chce sprzedac, jak i znowusz z jakich powodow chce to sprzedac...gdybym wiedzial ze ten ktos dba tak jak ja o sprzet ( nie katuje go, jak nie gra jest przykryty serwetka ( kurz ), jak znowusz gr ma polozona podkladke chlodzaca od laptopa ktora wyciaga z niego niepotrzebne cieplo jak sie grzeje ) takze widzisz, jestem chory i napewno kto kupi odemnie moj sprzet nie bedzie zawiedziony. nie reklamuje sie tylko pisze jaki jestem, albo chociaz glupi telefon - nigdy go nie doladowuje, tylko czekam az calkowicie padnie bateria...wiem ze sa to moje jakies tam moze i glupie nawyki ale taki juz jestem. jeden powie ze dobrze robie inny ze jeslem głup....

a co do DAC-a to napewno dokupie jak juz sie zdecyduje co tu zrobic z tymi moimi reteńtami i co tu kupic....ja nawet nie mam pojecia co by z uzywek szukac icon_sad.gif


f1angel i prosze nie mow mi ze nie masz wiedzy, bo zarowno Ty jak i inni ktorzy odpisali mi na post, jestescie oblatani w tych sprawch, juz nie chcialbym widziec sprzetu w Waszych domach, bo chyba zszedlbym na zawal hahahah:) takze WIELLLKI SZAAAAAACUNNNNNN DLA WAS !!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwa otwory jeden duzy mniej wiecej w jednej trzeciej wysokosci od dolu i jeszcze jeden maly na wysokosci glosnika srednio wysoko tonowego.teraz obydwa zmkniete...gra inaczej jak z otwartymi otworami. ale az tak zle tez nie graly bez zatyczek...ogolnie jestem z nich zadowolony, szkoda ze sa takie trudne do napedzenia ze ciezko cokolwiek do nich dobrac... tam jest dziwna i bardzo zaawansowana zwrotnica, impedancja minimalna jakies okolo 3 omy. wiem ze wartosc impedancji jest zroznicowana od wielu czynnikow, ale po jakie licho producent pisze 8 ohm.... nie zmienia to faktu,ze nadal szukam wzmacniacza do nich hehehe jak wspominalem wczesniej... chyba ze wszystko klopne..ale co kupie wtedy. zalezy mi na duzych kolumnach tego typu. naprawde na razie znikam do pracy...milego dnia wszystkim






























musze uciekac do pracy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mniejszy musi być zamknięty zawsze. Ten większy powinien być zamknięty w domu. Kiedy jest otwarty to jak ustawienia sklepowe w współczesnych telewizorach. Ma na nim efektownie basować.
Jak dla mnie te kolumny są zupełnie normalnym obciążeniem 4 Ohmy.
Trzeba szerokim łukiem omijać wzmacniacze nie przewidziane do takiego obciążenia. Czyli większość amplitunerów kina domowego.
Powinien je napędzić każdy przyzwoity wzmacniacz o dobrej wydajności prądowej.
Do 20 m kw powinien wystarczyć Denon PMA-520ae (nowy za niespełna 800 zł)
Wybór wzmacniacza to kwestia gustu co do dźwięku.
Ja bym unikał NAD-ów do tych kolumn.
Sam też nie przepadam za wzmacniaczami tego producenta. (kwestia co kto lubi)
Podejrzewam że wielu wielbicielom NADów połączenie z tymi M35i będzie się podobać.
Ale bas będzie właśnie taki a nie inny jak jest (może niewiele lepszy)
Po to się robi kolumny z niską impedancja w zakresie basu , aby wycisnąć ze wzmacniaczy więcej mocy.
Pisze się że kolumny 4 ohmy maja 8 ohm, aby kupili je ludzie którzy maja wzmacniacz do kolumn 8 ohm ( to jest nieuczciwe , ale zwykle jakoś tam grają)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej posłuchać.
Tego nada i tej yamahy bym chyba do nich nie brał.
Droższe wzmacniacze są zwykle mocniejsze lub bardziej wyrafinowane w reszcie pasma. (czasem jedno i drugie)
Tamtego Denona podałem jako przykład. Za to jego połączenie wydaje się zupełnie sensowne z 35i .
Z obecnie produkowanych Denonów te droższe również powinny być lepsze.
Za to ze starszymi modelami może być tu różnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...