Skocz do zawartości

MISSIN M35i jaki wzmacniacz stereo


michalwronki

Recommended Posts

Wydaje mi się że najlepiej jest je wystawić gdzie się tylko da.
Podstawa było by allegro.
W całości było by wygodnie żeby ktoś to wziął.
Jednak myślę że to jest mało prawdopodobne.
Trzeba by wystawiać pojedynczo ale zaznaczać że masz jeszcze coś do tego również do sprzedania.

Nie jestem w stanie wycenić co za ile pójdzie.
Im taniej tym szybciej się sprzeda.
Jednak Yamahe było by mi szkoda sprzedać.
Jest już dość przestarzała ( dlatego sporo na niej stracisz)
a jest to zacny amplituner nawet jako wzmacniacz.
Ja bym raczej poszukał do niej kolumn.
Mitem jest to że każdy wzmacniacz stereo jest na starcie lepszy od każdego wielokanałowego.

Można do niej podłączać inne wzmacniacze stereo lub końcówki mocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

ja nawet nie wiem gdzie podlaczyc te koncowke mocy, czy jakis dodatkowy wzmacniacz i wogole czym ? icon_sad.gif ...musialbym miec kogos po reka, zeby mi dal instrukcje co i jak

no i czy polepszy mi sie wtedy stereo? co to wogole bedzie mialo na celu..... rx v1900 gra swietnie w kinie domowym, natomiast stereo tez nie jest zle, ale sam wiesz o co chodzi - jak gra wzmacniacz a jak amplit. kina domowego icon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama Yamaha rx v1900 ma zupełnie dobry zasilacz. Jeśli włączysz tryb czystego stereo powinna być niezłym wzmacniaczem.
Myśle że problemy z basem może rozwiązać subwoofer po kalibracji pomieszczenia.
Jednak wtedy trzeba zrezygnować z trybu czystego stereo.
I trzeba się zdać na przetworniki wbudowane do niej.
Trzeba zapomnieć o podłączeniu CD 2ma RCA
Problemem może tu być jakość samego tego suba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick....powiem tak, z dzwieku jestem zadowolony, wbudowany program dzwiekow w rx v1900 jest fenomenalny, strasznie duzo ustawien, oprucz fabrycznych ustawien moge ustawic dzwiek w zakresie od 63hz do 16khz bas tez nie jest zly ale pod warunkiem ze jest subwoofer, chociaz niskie tony w ampli mam na zero a wysokie tony mam na plus 6,....filmy ziemie zarywaja jesli chodzi o dzwiek icon_smile.gificon_smile.gif a pozatym wolalbym posluchc dobrej muzyki a ogladanie filmow mnie juz nie bawi. ja nie chcialbym sie pozbyc sprzetu poniewarz jest zly, tylko filmow malo ogladam. na punkcie sprzetu mam "" ADZIA BADZIA"" icon_smile.gificon_smile.gif LUBIE pink floyd , marka knopflera , jean michael jarre , angus julia stone, the doors , the beatles, u2 ....tego typu muzyke...a jak wlacze z kompa na moich logitech-ach w formacie flac to az ciarki dostaje icon_smile.gificon_smile.gif wszystko mam podlaczone kablem hd a komputer przez swiatlowod
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady podłaczyć komputer do tego amplitunera ?
Przyzwoite nowe BD potrafi odtwarzać dobrze pliki Flac

Do Yamahy podłącza się zewnętrzne wzmacniacze pod wyjścia wielokanałowe RCA
One są opisane
Wystarczy podłączyć wzmacniacz stereo do wyjść kanałów przednich na RCA
A kolumny przednie podłączamy do tego wzmacniacza stereo.

Regulacje barwy pozostawił bym pominiętą.
Jeśli jest możliwość wykozystania korektora graficznego , działającego w dziedzinie cyfrowej.

Na BD najłatwiej odtworzyć pliki podane na pendrivie pod USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre-out to jest właśnie w tej Yamashe i z niego wyprowadzasz sygnał. To jest wyjście z dekodera dźwięku przestrzennego na wzmacniacze zewnętrzne.
Do wzmacniacza należy wprowadzić najlepiej do wejścia na końcówkę mocy.
Można też wprowadzić przez któreś z wejść liniowych.

Do plików można kupić BD za ~300 zł
Może się okazać lepsze od tego które masz.

zwróc uwagę na np. SONY BDP-S4100
to dobry napęd cyfrowy który odczyta nawet SACD
Czyta flaki o praktycznie dowolnych parametrach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem glupiutki w tych sprawach,,,, WYBACZ ZE PYTAM....czyli moja fonike tez moglbym podlaczyc ? heh...a gdzie wtedy robi sie glosniej? az wstyd mi pytac i czy na przyklad przy wielokanalowym dzwieku muzyka poleci zw wszystkich moich glosnikow? zarowno tych podlaczonych do tego wzmacniacza?




KURDE TO JA DALEM PONAD 1000 I JEST WYJEB....A ?????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacje są z poziomu amplitunera
Niektóre wzmacniacze stereo mają specjalne wejście do tego ( omijające ich potencjometr głośności i inne regulacja)
Ten BD Sony jest zrobiony cały z tworzywa z wierzchu. Wewnątrz są ekrany metalowe i spód tez jest stalowy.
Za to mechanizm jest bardzo szybki i elektronika nowoczesna, Mały pobór mocy i duża moc obliczeniowa.

A tą Fonikę można podłączyć do któregoś z wejść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jestes BOOSKI icon_smile.gificon_smile.gif dzieki za podpowiedz, chociaz ta fonica to trup juz jest heheh
a powiedz mi prosze co dalaby mi jakas koncowka mocy podlaczona pod rx ?



http://allegro.pl/yamaha-mx-630-koncowka-m...4909268214.html

http://allegro.pl/rotel-rb-850-rb-850-konc...4910554406.html

http://allegro.pl/technics-power-amplifier...4896482608.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza końcówka mocy może dać lepszy dźwięk icon_smile.gif proste.
Zależy jaka, taki efekt.
Procesor tego ampli staje się przedwzmacniaczem.
oczywiście że są lepsze.
Ten ma jednak zaletę taka że może okiełznać akustykę pomieszczenia.
Dobrze jest jednak doprowadzić do niego dźwięk cyfrowo , po to aby nie musiał przeprowadzać konwersji 2 razy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie miejsce, gdzie znają się na końcówkach mocy na tym forum jest tylko w głowach niektórych forumowiczów icon_wink.gif
RoRo gdyby się odezwał, może coś by wiedział o tych wzmacniaczach.
Ja Wam napiszę, że od tych efektownie wyglądających knotów Technicsa trzeba się trzymać jak najdalej. Chyba, że sobie kupisz by postawić i patrzeć jak wachluje wskaźnikami.
Co do tej konkretnej końcówki Yamahy, to w tamtych czasach (lata '90) nie było niczym dziwnym jeśli wzmacniacz obsługiwał 8 omów.
A jeśli 6, to już jest dużo lepiej. Przecież całkiem dobre wzmacniacze Fine Arts z serii A-9xx czy A-9xxx, Philipsa czy inne obsługiwały tylko 8 omów.
Zresztą kolumn 8 omowych było wówczas znacznie więcej niż teraz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety takie miejsce, gdzie znają się na końcówkach mocy na tym forum jest tylko w głowach niektórych forumowiczów icon_wink.gif
RoRo gdyby się odezwał, może coś by wiedział o tych wzmacniaczach.
Ja Wam napiszę, że od tych efektownie wyglądających knotów Technicsa trzeba się trzymać jak najdalej. Chyba, że sobie kupisz by postawić i patrzeć jak wachluje wskaźnikami.
Co do tej konkretnej końcówki Yamahy, to w tamtych czasach (lata '90) nie było niczym dziwnym jeśli wzmacniacz obsługiwał 8 omów.
A jeśli 6, to już jest dużo lepiej. Przecież całkiem dobre wzmacniacze Fine Arts z serii A-9xx czy A-9xxx, Philipsa czy inne obsługiwały tylko 8 omów.
Zresztą kolumn 8 omowych było wówczas znacznie więcej niż teraz.



Te machające wskazówki są nadal dla wielu synonimem luksusu icon_smile.gif
Z tego co kojarzę to może nie była to jakaś rewelacja straszliwa , ale grały na niezłym poziomie wzmacniaczy zintegrowanych w cenie 3-4tyś wtedy a teraz było by to więcej.

I też pamiętam że dobre wzmacniacze nawet na początku lat 90-tych bez problemu obsługiwały kolumny 4-ohmowe
Taka impedancja może nie była wtedy standadem zawsze, jednak kolumn tego typu była masa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki...a powiedzcie mi prosze, dlaczego te moje mission graja tak jakos po cichu z ta maja rx w stereo? czy chodzi tu o to, ze sa trubne do napedzenia? czy typowe 8 ochm (np. TONSIL MAESTRO 180) GRALY BY LEPIEJ, GLOSNIEJ? a moze jakies inny wielkie pudla ?icon_smile.gif

po cichu mowie w sensie takim, ze musze podciagnac galeczke volume do mniej wiecej -40 zeby bylo po japonsku "jako tako" ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki...a powiedzcie mi prosze, dlaczego te moje mission graja tak jakos po cichu z ta maja rx w stereo? czy chodzi tu o to, ze sa trubne do napedzenia? czy typowe 8 ochm (np. TONSIL MAESTRO 180) GRALY BY LEPIEJ, GLOSNIEJ? a moze jakies inny wielkie pudla ?icon_smile.gif

po cichu mowie w sensie takim, ze musze podciagnac galeczke volume do mniej wiecej -40 zeby bylo po japonsku "jako tako" ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...