Skocz do zawartości

MISSIN M35i jaki wzmacniacz stereo


michalwronki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 315
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Moby .....mam do Ciebie prosbe

przesluchaj utwor... Dave Brubeck - Take Five.... ale z plyty lub mp3

sluchalem go w stereo (dosyc glosno z enchancer, lub bez) i wydawalo mi sie jakby, trabka byla w prawej kolumni (nie po srodku)

czasami bylo niby po srodku, ale nie jestem pewien (wydaje mi sie , ze ta trabka, uciekala mi do prawej kolumny)

lewa kolumna, perkusja. basik, ladnie cykalo (prawa rowniez ladnie cykalo) pisze w takim jezyku zrozumialym dla wszystkich (fakt, ze obok lewej kolumny mam subwoofer)

tak ma byc ? czy znowusz cos mi nie wyszlo z kalibracja ?

ogolnie to jest suuupeeerrr.....napisz mi gdzie mieszkasz a pojdziemy na zajebista wodke icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif bo gdyby nie Ty, to nie wiedzialbym o moim wyjsciu PRE-OUT. ze moge podlaczyc dodatkowy wzmacniacz, jak i o tym, jak podlaczyc moje glosniki w BI-AMPIN-gu

wielki SZACUNEK dla Ciebie PANIE icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wódkę możemy pójść jak wybierzesz się na pielgrzymkę do miasta świętej wieży icon_smile.gif
Na razie to raczej trudne icon_smile.gif masz do mnie jakieś 400 km

enchancer, nie powinien mieć wpływu na lokalizację lewo-prawo,
najwyżej jakieś ustawienia DSP odnośnie akustyki jakiegoś pomieszczenia mogą to zakłócać.

Zamiast myśleć o nowym wzmacniaczu lepiej pomyśl o dobrym głośniku subniskotonowym icon_smile.gif
To jest teraz największy problem Twojego systemu.

Gratuluję uzyskania wyraźnie lepszego dźwięku bez żadnych inwestycji icon_smile.gif
Masz jeszcze spore rezerwy w ustawieniu i akustyce pomieszczenia.
Ale rozumiem że mógłbyś za to wylecieć z domu przez okno icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

enchancer, nie powinien mieć wpływu na lokalizację lewo-prawo,
najwyżej jakieś ustawienia DSP odnośnie akustyki jakiegoś pomieszczenia mogą to zakłócać.


No pewnie, że nie powinien mieć, ale jak się daje dwa różne wzmacniacze, to nie ma się co dziwić.
A wódkę sobie wypijcie, może Wam się wyrówna icon_lol.gif
Ale nie będzie to miało nic wspólnego z prawidłowym odbiorem stereo icon_idea.gif
Panowie ja jestem jeszcze na forum Audio, czy w Matrixie? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick..... mysle ze dobrze wszystko zrobilem, z tym ustawieniem tak samo glosno foniki jak i rx

fakt teraz moge rogolowac ilosc sopranu jeszcze przez potencjometr glosnosci icon_smile.gificon_smile.gif

co do subka, to na pewno masz racje, no i jeszcze masz racje z tym ze moglbym przez okno wyleciec icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

MobyDick.....ZDROWYCH WESOLYCH SPOKOJNYCH SWIAT zycze Tobie jak i wszystkim czytajacym wszystko to, co ja wywolalem, na tym forum i tym co mi odpisywali rowniez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

czyli z tego starego wystarczy

piszac do Ciebie abys Ty mi zrobil taka obudowe, nie mialem na mysli, zeby byla ladna

chodzilo mi o surowy stan, nawet w elementach

otwor pod glosnik i wzmacniacz zrobilby mi stolarz

pokrylbym koszty przesylki jak i elementow (no i za Twoja PRACE ROWNIEZ)

Piszesz ile ? i tyle masz na PRZELEWIE icon_smile.gif

ZMYKAM SPAC icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No chyba za dużo wypiłeś aniołku icon_smile.gif
Jeden wzmacniacz obsługuje bas
a drugi resztę pasma icon_smile.gif
Na tym polega bi-amping
do tego te miski mają 2 pary przyłączy

Jak widzisz Michał jest zadowolony.

A to że w trakcie utworu muzyk chodzi po scenie nie jest niczym dziwnym icon_smile.gif



Michalwronki
Cytat

przesluchaj utwor... Dave Brubeck - Take Five.... ale z plyty lub mp3

sluchalem go w stereo (dosyc glosno z enchancer, lub bez) i wydawalo mi sie jakby, trabka byla w prawej kolumni (nie po srodku)

czasami bylo niby po srodku, ale nie jestem pewien (wydaje mi sie , ze ta trabka, uciekala mi do prawej kolumny)



Nie sądzę, by koledze Michalwronki chodziło tu o wędrowanie muzyka po scenie, ale o lokalizację instrumentu na scenie.

Ok, niech Ci będzie, że tylko do kalibracji chciałeś podłączyć Fonicę i Yamahę do kanału lewego i prawego.
Nie mam ciasnego móżdżku jak piszesz gdzie indziej. Potrafię sobie wiele wyobrazić.
Masz alkomat, by stwierdzać, że coś wypiłem? icon_rolleyes.gif
Na czym polega bi-amping doskonale wiem. I do czego mogą służyć dwie pary zacisków głośnikowych.

Z tego co wiem nie stawiałbym jako pewnik tego, że Michał jest w pełni zadowolony. Ale chyba się obawia do tego publicznie przyznać. No cóż, czas pokaże.
Oczywiście ze względu na niego wolałbym, by był w pełni zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

No chyba za dużo wypiłeś aniołku icon_smile.gif
Jeden wzmacniacz obsługuje bas
a drugi resztę pasma icon_smile.gif
Na tym polega bi-amping
do tego te miski mają 2 pary przyłączy

Jak widzisz Michał jest zadowolony.

A to że w trakcie utworu muzyk chodzi po scenie nie jest niczym dziwnym icon_smile.gif



Michalwronki
Cytat

przesluchaj utwor... Dave Brubeck - Take Five.... ale z plyty lub mp3

sluchalem go w stereo (dosyc glosno z enchancer, lub bez) i wydawalo mi sie jakby, trabka byla w prawej kolumni (nie po srodku)

czasami bylo niby po srodku, ale nie jestem pewien (wydaje mi sie , ze ta trabka, uciekala mi do prawej kolumny)



Nie sądzę, by koledze Michalwronki chodziło tu o wędrowanie muzyka po scenie, ale o lokalizację instrumentu na scenie.

Ok, niech Ci będzie, że tylko do kalibracji chciałeś podłączyć Fonicę i Yamahę do kanału lewego i prawego.
Nie mam ciasnego móżdżku jak piszesz gdzie indziej. Potrafię sobie wiele wyobrazić.
Masz alkomat, by stwierdzać, że coś wypiłem? icon_rolleyes.gif
Na czym polega bi-amping doskonale wiem. I do czego mogą służyć dwie pary zacisków głośnikowych.

Z tego co wiem nie stawiałbym jako pewnik tego, że Michał jest w pełni zadowolony. Ale chyba się obawia do tego publicznie przyznać. No cóż, czas pokaże.
Oczywiście ze względu na niego wolałbym, by był w pełni zadowolony.



Okazuje się że podstawowym problemem jest tu pomieszczenie i brak możliwości prawidłowego ustawienia w nim kolumn MISSIN M35i.
W tym przypadku użycie najlepszego wzmacniacza stereo niezbyt wiele tu pomoże. W audio zawsze może być lepiej. Wiele tu można poprawić.
Trudno być pewnym że Fonika jest w pełni sprawna. Najprawdopodobniej jej potencjometr jest zanieczyszczony. Jestem pewien że w obecnej sytuacji wykorzystanie dość wysokiego modelu amplitunera AV wraz z głośnikiem subniskotonowym da lepsze efekty niż eksperymenty z podłączaniem dowolnych wzmacniaczy stereo w układzie 2.0. Bardzo pomocna jest tu możliwość użycia automatycznej kalibracji głośników. Wprowadzone korekcje są tu bardzo pomocne. Bi-amping przydał się do uzyskania właściwego i oczekiwanego rodzaju brzmienia. Do ideału wiele brakuje. Jest jednak wyraźnie lepiej. Przekonałeś się że w przynajmniej kilku sprawach w tym przypadku nie pomyliłem się. Czyżby kwestia wpływu jakichś substancji była również moim trafnym spostrzeżeniem ? I czy to doprowadziło do takiej reakcji jaka widzieliśmy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Wyjaśniam.
Chodzi o to, że pisząc o substancjach, np. o alkoholu trzeba by to zbadać fizycznie. A alkomatem tego przecież nie sprawdzałeś.
Pudło icon_biggrin.gif
Do reakcji jaką widzieliście (z kim? icon_wink.gif a może występujesz jako "pluralis maiestaticus"?) doprowadziły wpisy Twoje (w zdecydowanej mniejszości, ale jednak) i Ribondeala. I to także wie wiele osób. Nie chcę pisać o sprawie w tym wątku, niebawem przeczytasz we właściwym.
Że problemem jest pomieszczenie i brak możliwości prawidłowego rozmieszczenia kolumn wiadomo już z pierwszych postów tego wątku.
Takie też były moje stwierdzenia.
Co mogę Ci szczerze przyznać, to ogromna cierpliwość, upór w próbach obejścia tego. Ale czasami rozsądnymi środkami się nie da zbyt wiele uzyskać. Oczywiście można jechać z Krakowa do Warszawy przez Wronki, ale ... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Źle mnie zrozumiałeś. Wyjaśniam.
Chodzi o to, że pisząc o substancjach, np. o alkoholu trzeba by to zbadać fizycznie. A alkomatem tego przecież nie sprawdzałeś.
Pudło icon_biggrin.gif
Do reakcji jaką widzieliście (z kim? icon_wink.gif a może występujesz jako "pluralis maiestaticus"?) doprowadziły wpisy Twoje (w zdecydowanej mniejszości, ale jednak) i Ribondeala. I to także wie wiele osób. Nie chcę pisać o sprawie w tym wątku, niebawem przeczytasz we właściwym.
Że problemem jest pomieszczenie i brak możliwości prawidłowego rozmieszczenia kolumn wiadomo już z pierwszych postów tego wątku.
Takie też były moje stwierdzenia.
Co mogę Ci szczerze przyznać, to ogromna cierpliwość, upór w próbach obejścia tego. Ale czasami rozsądnymi środkami się nie da zbyt wiele uzyskać. Oczywiście można jechać z Krakowa do Warszawy przez Wronki, ale ... .



W tym wypadku to była najlepsza droga. Znalazłem sposób aby ulubione kolumny mogły zagrać w tym pomieszczeniu ( bo nie da się go zmienić od tak sobie), do tego muszą stać tak jak stoją i trudno zapewnić im lepsze warunki do pracy. Do tego wszystko co było potrzebne było w zasięgu ręki. Była to najprostsza droga i najkrótsza. Gdybym był na miejscu od razu bym to poradził. Od początku wcale nie było wszystko wiadomo.

A swoją droga warto spróbować zacząć od czegoś prostego jeśli chodzi o Fonike. Na początek spróbuj ( przy wyłączonym sprzęcie ) dość gwałtownie poruszać potencjometrem głośności. Jeśli na ścieżkach potencjometru zebrały się zanieczyszczenia , jest szansa że się oddzielą. Jeśli to nie pomorze trzeba wtrysnąć do obudowy preparat konserwujący potencjometry taki jak np. Kontakt PR. Można go nabyć w sklepach elektronicznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i super. Spróbuję to ogarnąć jakoś moim ciasnym móżdżkiem icon_wink.gif
Najważniejsze by Michał był zadowolony. Na pewno napisze za jakiś czas czy wszystko jest tak, jak chce.



No to jeszcze nie ogarnąłeś tego icon_smile.gif ?
Zrozumiałeś przynajmniej do czego miał posłużyć plasterek ?
Mój ty aniele icon_smile.gif

Kilka razy już pisał że jest zadowolony.
Jednak zawsze może być lepiej. <<<<( to moja opinia)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel....Prosze Cie daj spokoj

Moby pomogl jak umial i powiem Tobie wiecej...

jest okej ale zawsze trzeba probowac wielu opcji, wybrac najlepsza icon_smile.gif:

nigdy nie powiem zlego slowa na Moby....takze jak dla mnie jest spoko gosc i wszyscy ktorzy to czytaja niech sobie to uzmylowia, ze warto posluchac jego propozycji icon_smile.gificon_smile.gif

mam FONICE ale sam widze ze nie jest to wzmak do moich MISSION M35i

moi subwoofer to jest lipa icon_smile.gif juz kiedys ktos mi pojechal, ze on tylko dudni (chociaz jest mi on obojetny, bo nie jestem jakis wybredny)

takze jak dla mnie to Moby jest gosciem i gosciem bedzie icon_smile.gif


nadal wolalbym znalezc jakis wzmacniacz jako koncowke mocy, zeby to stereo bylo fajniejsze jeszce jak obecnie (fonica)


http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-audio-yama...html#1a351fbb10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie neguję. Obaj chyba źle mnie w tej sytuacji rozumiecie.
MobyDick jeśli idzie o wiedzę techniczną (jak obszerną, to się pewnie niebawem przekonamy) jest gościem przez duże G.
Ale jeśli Twierdzisz, że poziom kultury pana MB jest równie wysoki, to moim zdaniem się mylisz.
Albo nie czytałeś innych postów, gdzie obaj wylali na mnie wiadra pomyj.
Cokolwiek bym nie pisał, to nigdy nie posunąłem się do nazywania kogoś ubliżającymi mu epitetami.
W tej kwestii pan MB zniżył się niemal do poziomu pana Ribondeala.
Ty Michalwronki będziesz zadowolony... do czasu gdy nie usłyszysz innych (wcale nie droższych) kolumn w swoim pokoju.
Ok, daję już spokój, nie odezwę się w tym temacie więcej. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...