Skocz do zawartości

MISSIN M35i jaki wzmacniacz stereo


michalwronki

Recommended Posts

Cytat

chlopaki...a powiedzcie mi prosze, dlaczego te moje mission graja tak jakos po cichu z ta maja rx w stereo? czy chodzi tu o to, ze sa trubne do napedzenia? czy typowe 8 ochm (np. TONSIL MAESTRO 180) GRALY BY LEPIEJ, GLOSNIEJ? a moze jakies inny wielkie pudla ?icon_smile.gif


a w kinie wielokanałowo grają głośniej ?

Pewnie masz podniesione ustawienia głośności do ustawień dla kina. ( do tego jakaś korekcja i regulacja , do tego dochodzi kanał centralny)
Jak przechodzisz w tryb czystego stereo wszystkie regulacje przestają działać.

Jeśli się nie mylę to ona ma selektor impedancji

Ustawiłeś go na LOW dla misków ?

Tym ze trzeba zrobić głośniej bym się nie przejmował.
To tylko kwestia ustawienia poziomu głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cytat

chlopaki...a powiedzcie mi prosze, dlaczego te moje mission graja tak jakos po cichu z ta maja rx w stereo? czy chodzi tu o to, ze sa trubne do napedzenia? czy typowe 8 ochm (np. TONSIL MAESTRO 180) GRALY BY LEPIEJ, GLOSNIEJ? a moze jakies inny wielkie pudla ?icon_smile.gif


a w kinie wielokanałowo grają głośniej ?

Pewnie masz podniesione ustawienia głośności do ustawień dla kina. ( do tego jakaś korekcja i regulacja , do tego dochodzi kanał centralny)
Jak przechodzisz w tryb czystego stereo wszystkie regulacje przestają działać.

Jeśli się nie mylę to ona ma selektor impedancji

Ustawiłeś go na LOW dla misków ?

Tym ze trzeba zrobić głośniej bym się nie przejmował.
To tylko kwestia ustawienia poziomu głośności.





wszystko mam na large i na maxa z tylu jest napisane ze ampli obsluguje kolumny przednie 4 ohm tylko martwi mnie ze jest tak w instrukcji...a na tylnim panelu sa takie male zaciski do 2 strefy chyba i tam pisza ze 4 ohm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się raczej 3mał ustawień w okolicy neutrum.
Tylko głośność tak jak nam potrzeba.

Takie podkręcanie prowadzi często do większych zniekształceń.

Wyższa impedancja wyciska mniej mocy z wydajnego wzmacniacza.

Sęk w tym że wzmacniacz jest w stanie pracować z podobnymi mocami przy różnych impedancjach kolumn jesli ma selektor.
Jeśli go brak to będzie się nadawał albo do 8 ohm i przegrzewał przy niższych (wyższe napięcie zasilania)
lub Wyciśniemy więcej na niższej impedancji ale na wyższej będzie słabszy (niższe napięcie zasilania)

Coś mi sie wydaje że ustawienie impedancji minimalnej jest w menu i to przy uruchomieniu po raz pierwszy i potem mozna to zmieniać przez jakąś kombinację. To jest w instrukcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre końcówki stereo mają możliwość obciążania impedancją 4 omową a te lepsze nawet 2 omową ( o najlepszych z 1 omową tylko wspomnę).
Zwróćcie uwagę, że jak pisałem ta końcówka Yamahy jest z lat '90 panowały tam nieco inne standardy. Zresztą być może podłączenie
kolumn 4 omowych nie wyrządziłoby jej krzywdy. Poza tym to nie była jakaś droga końcówka.
Co by nie pisać lepiej jednak rozejrzeć się za czymś innym.
A Tonsil Maestro nawet jakby zagrały głośniej, to na pewno nie lepiej niż Missiony. Co Ty z tymi Tonsilami, wspominasz je już któryś raz.
Naprawdę nie są najgorsze, ale też nic specjalnego, by się nad nimi zastanawiać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak bylem w tej wrzesni to jakos tak fajnie tam bylo hahahah...moze ta kawa mi zaszkodzila? ja juz kiedy chciale sprzedac te mission dawali mi za nie 1200 zl i chcialem kupic te tonsile ale jakos po zbadaniu impedancji w tym tonsilu i stwierdzeniu przez samego szefa ze sa dobre , odeszlem od tego zamiaru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a co z tym neutralem? to jak mam w koncu ustawic ten moj ampli dla missionow?
wiecie ja nie mam instrukcji po polsku
do rx i wszystko ustawialem z ucha
male 6 godzin siedzialem



To kiepska sprawa nie mieć do takiego ampli instrukcji którą się rozumie.

Ona jest naprawdę grubą książką

Podstawa to właśnie reset ustawień po wcześniejszym ustawieniu impedancji kolumn.

Potem trzeba przeprowadzić proces automatycznej kalibracji

Na koniec można próbować wprowadzać poprawki ( trzeba tu uważać żeby nie przesadzić)

Jeśli którąś z kolumn podłączysz odwrotnie powie Ci o tym.

Ustawi optymalna częstotliwość podziału miedzy subwooferem i reszta i wybierze które kolumny mają być ustawione jako duże a które jako małe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem ale niestety nie mam warunkow na inny icon_sad.gif moin marzeniem jest fane stereo ale nie zaprzecze ze nie chcialbym rezygnowac z tego co mam bo pieniedzy az tak duzo nie mam icon_smile.gificon_smile.gif nie jestem profesjonalista i kiedys jak dalem fotki na forum audi video niech nas zobacza chodzilo o kino domowe to tylko mnie zjechali hahahah, ale ja mowie lepiej gorzka prawda niz slodkie klamstwo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick zmykam spac jutro znowusz o 5 wstac musze....jutro mnie nie bedzie...imprezka, ale w sobote sie odezwe....musze cos wykombinowac zeby stereo u mnie cykalo jak to sie kiedys mowilo icon_smile.gif ogolnie jestem zadowolony z tego co zdobylem icon_smile.gificon_smile.gif jak kiedys liczylem bylo to jakies 6.5 tysia haha ale klocek po klocku icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif


spokojnej nocy i do uslyszenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...