Skocz do zawartości

Składanie Stereo od podstaw (UK)


Diag

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

No to mnie zalatwiles icon_smile.gif

Cene utargowalem i z wysylka wyszlo mi ok £390 prawie to samo co na tej aukcji. Ale faktycznie stan jest super!

Nie bylo tego wczesniej na ebayu icon_redface.gif !



Jak to sam napisałeś...."przyjarany" jesteś icon_smile.gif a tu trzeba spokojnie, powolutku bo to nie kolejna Twoja fura a sprzęt audio!! icon_smile.gif.
Przecież to i tak nie sprzęcik na całe życię, masz się wbić w klimat muzy i sprzętu i do tego celu to co kupiłeś jest jak znalazł icon_smile.gif, ważne ażeby Ci ładnie zagrał i Cię oczarował a cała reszta to detal.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż. Pospieszyłeś się. Ale nieraz bywa, że ten gorzej z zewnątrz wyglądający sprzęt jest w bardzo dobrym stanie technicznym i super zagra a taki z pozoru wymuskany może być gdzieś uwalony. I tego się trzymajmy icon_biggrin.gif



Całkiem pozytywna ciemna strona mocy, kupuje to icon_smile.gif. Oczywiście, że wygląd nie świadczy o stanie technicznym ale...mam taką fobie chyba, że jak kupuje następne klocki używki to najpierw pytam czy ma oryginalne opakowanie i wszystkie papierki, jak nie ma , nie kupuje icon_smile.gif. Ktoś kto ma szacunek do swoich klocków, dba o nie itd., zawsze ma te detale gdzieś schowane, tak się nauczyłem i jak na razie przez lata się sprawdza icon_smile.gif.
Mam nadzieję, jednak , że kolega trafił dobrze i będzie zadowolony a to , że są inne i lepsze, to zawsze tak będzie, w tym przypadku istotne jest zadowolenie z dźwięku i muzy i liczę, że takowe będzie jednak icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Właśnie rozpakowałem wzmacniacz! Odziwo nie wygląda na zniszczony a gałeczki trzeba tylko wyczyścić i się świecą!

Na kolumny mam przeznaczone 2000-2500zł jeśli trzeba to max 3000zł.

Poniżej układ mojego pokoju. Co polecacicie teraz? Kolumny stojące czy monitory na standach? No i jakie modele?

P.S. zapomnialem dorysować w prawym górnym rogu stołu. Pomiedzy prawą kolumną a kuchnią.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15 m2 można wstawić zarówno monitory standowe jak i małe kolumny podłogowe. znasz wady i zalety obydwu konstrukcji?
Jeśli nie, opiszę je pokrótce w następnym poście, o ile wyrazisz taką potrzebę.
Generalnie nie jest najgorzej z ich rozmieszczeniem oraz miejscem odsłuchowym, ale też mogłoby być dużo lepiej.
Co lepiej? A to, że lewa kolumna będzie stała bliżej ściany bocznej niż prawa. Podobnie jest z miejscem odsłuchowym.
w takim ustawieniu dźwięk będzie bardziej odbijał się od lewej ściany i podbarwiał dźwięk. Scena będzie węższa z tej strony, bardziej ścieśniona i mniej precyzyjna, chaotyczna, nerwowa. Poza tym niskie tony mogą być tam silniej podbijane.
Jeśli mógłbyś przesunąć wszystko w prawo, byłoby super. Symetria w akustyce audio jest bardzo ważna. To jeden z podstawowych wyznaczników do uzyskania dobrego dźwięku. A stół, czy nie można by przesunąć (patrząc na rysunek) bardziej w dół, pod drzwi do kuchni? Jak najniżej?
Jeśli nic nie wiesz o takich sprawach (nie pamiętam komu wysyłałem a komu nie), to napisz na PW, podając swój adres mailowy. Wyślę Ci ciekawe materiały do poczytania.
Myślisz pewnie o czym ja piszę. Miało być o kolumnach. Ale naprawdę uwierz, akustyka jest nie mniej ważnym elementem systemu audio niż kolumny. W nieodpowiednich warunkach nawet najlepsze mogą zagrać dużo poniżej swoich możliwości a nawet wydać się
słabo, czy wręcz źle grającymi kolumnami.
Zanim pójdziemy dalej, napisz jak to wszystko widzisz.
A tak przy okazji miałeś już możliwość posłuchać Densena z innymi kolumnami? I pamiętaj, że ten wzmacniacz by dobrze grał
MUSI być stale włączony. Gałką głośności tylko ściszasz do minimum.
Oczywiście wyłączasz wzmacniacz w momencie podłączania kolumn. Oraz na czas, gdy wyjeżdżasz na dłużej, lub w czasie burzy.
A tak, to jest na codzień włączony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Poczytałem troszkę aby podszlifować sobie wiedzę. Załączam poniżej pare zdjęć bo rysunek może nie był do końca wiarygodny.










Stół jest dość duży wbrew pozorom. Jest możliwośc postawiania go na miejsce choinki pod oknem aczkolwiek obawiam się że dźwięk będzie odbijał się od krawędzi stołu oraz krzeseł. Myślę że najlepszą opcją było by przestawić stolik ze sprzętem bardziej po środku tak aby zrobić większą przestrzeń w kącie (patrz ostatnie zdjęcie). To jak sądzicie? Monitorki to najlepsza opcja tutaj?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinka, cały rok nie będzie stała icon_wink.gif Skoro sofę masz tu gdzie masz, postaw kolumny z lewj i prawej strony tv. Po lewej stronie masz sporo miejsca, po prawej też, na oko z 2,2 metra się uzbiera, więc tragedii nie będzie. Za kolumną niech stoi lampa, będzie też jako pewien rozpraszacz dżwięku w tym rogu, przy okazji kolumna zasłoni gniazdka.
Jakbyś chciał szerzej poeksperymentować z rozstawem kolumnam to ustwisz stół tym krótszym bokiem do ściany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Prawie 7 lat mieszkałem w Anglii, znam te salony i ich wielkości i możliwości adaptacji. Jak u Ciebie to jeszcze nie jest tak źle i wcale tak czarno tego nie widzę. Masz już jakiś zamysł do do kolumn ? Pewnie monitory. Trzeba by jakieś solidne standy dokupić, będzie brzmieniowo nieporównywalnie lepiej, a estetycznie z czarnym wyposażeniem salonu, będzie ładny komplet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak się moje sprawy potoczyły, że kumpel z pracy pożyczył mi sprzętu którego on nie używa czyli kolumny Mission 732i oraz odtwarzacz Technics SL-PD687 ten na 5 CD. Podłączyłem sprzęcicho i się okazało że w jednej kolumnie nie działa tweeter :/ Zmieniłem kable z tego samego wyjścia do dobrze działającej kolumny aby upewnić się że wznacniacz jest sprawny no i JEST! Kable są badziewne cieniutkie powiedział bym że takie jak do telefonu stacjonarnego :/

Minmo to wznacniacz śmiga tak jak powinen a muzyka płynąca z płyt jest jak miód dla moich uszu! To tylko odczucia z jednej poprawnie działającej kolumny.

Żona sprezentowała mi pod choinkę aż 9 płyt! Jak narazie odsłuchałem dwie i jestem miło zaskoczony choć wiem że zaledwie wycisnąłem z nich może 20%.

Teraz proszę Was o podpowiedzenie mi jakich monitorów powinienem szukać aby sprawić sobie swój własny sprzęt i cieszyć się ze słuchania muzyki. Również prosze o podanie mi jakiejś średniej jakościowo firmy która produkuje kable do kolumn.

Serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Na dużym forum, burza mózgów murowana bo temat wielki, każdy będzie proponował swoje preferencje i swoje ulubione głośniczki więc ciężki temat.
Z kabelkami to samo, od biednego Klotz`a ZA 16 zł ale już nie kichy totalnej i 2x4mm do....kilkudziesięciu tysięcy złotych dlatego zaproponuje Ci sensowną moim zdaniem opcję która powinna Cię zadowolić i nie kombinować za wiele a mianowicie kup znanej firmy kabelki QED i model RUBY, bardzo uniwersalny kabelek za 36 zł/m a więc nie bodnie Cie to za wiele a nie masz kiszki. Na innym forum temat wałkowany długo, testowany przez wielu i odniósł sukces więc mam nadzieję, że i Ciebie zadowoli ale gdybyś jednak szukał wyżej to polecam Ci Chord Odyssey 2, to już bardzo porządny kabelek za 139 zł/m/.
Oczywiście można polecać wiele kabelków i pewnie tak będziesz miał ale to moje typy dla Ciebie icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim wzmacniaczem super grają (zdaniem wielu oraz moim, miałem, znam) kolumny Sonus Faber. To po prostu synergia.
Najtańsze jakie mógłbyś zdobyć, to polecam Minuetto. Bardziej barwne, płynne, magiczne i ogólnie lepsze jakościowo są Minima Amator. Concerto ujdą w tłoku. Ale Concertino nie polecam.
Mogą być także kolumny firm takich jak Spendor, Chario, Castle, Harbeth, Rogers, Xavian, ProAc, Totem, Ruark.
Oczywiście wszystko zależy od tego jaki model będzie dostępny. Zanim kupisz daj znać tu na forum.
Kable oczywiście dobierzesz na końcu, bo nie wiadomo co Ci będzie potrzebne, w jakim kierunku brzmieniowym mają podążać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Hejka!

Minęło troszkę czasu od ostatniego postu ale nadal tu bywam i czytam wszelkie wątki.

Byłem tylko na jednym odsłuchu, nie miałem zbytnio wielu monitorów do wyboru. Słuchałem na zestawie firmy Cyrus. Nie pamiętam modeli.

Mission SX1 - bardzo kiepsko one wypadły tak bezpłciowo. Papierowy dźwięk a cena dość wysoka.

Focal 706 - te zabrzmiały o wiele przyjemniej dla ucha. Scena 'widoczna' aczkolwiek ciężko było je ocenić z uwagi na to że były to nówki wyciągnięte z pudełka. Nie były że tak powiem rozgrzane.

Nareszcie pojawiła się kusząca oferta na ebayu:

http://www.ebay.co.uk/itm/SONUS-FABER-MINI...=item20f5ba8f8b

Czy cena 5-5,5 tys. zł za te cacka nie będzie przepłacaniem? Dochodzą tu oryginalne piękne standy...

Spendory;

http://www.ebay.co.uk/itm/Spendor-SA1-Spea...=item2c961d9c28

ProAc
http://www.ebay.co.uk/itm/ProAc-Response-D...=item4ae42b569b

Jeśli możecie to proszę o szybkie podpopwiedzi.

Dzięki! Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Densena zdecydowanie wybrałbym Minimę Amator. Jeśli najbardziej zależy Ci na pięknym graniu, muzykalności, płynności, ładnej scenie stereo i soczystych barwach, to będzie optymalny wybór.
Spendor i Pro Ac też nie od czapy, ale już nie będzie takiego zgrania.
Cena za Sonusy ze standami może nie jest niska, ale też trzeba sobie zdawać sprawę, że za jakość sporo się płaci.
Ponadto standy są dedykowane do wyższego modelu, więc chyba nie jest źle.
Jak uważasz, ale jeśli Cię stać, to bierz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam wszystkich po długiej przerwie! Nie udało mi się wylicytować Sonusów...

Jednakże dokonałem zakupu Chario Constelation Delphinus + dedykowane standy z których to jestem bardzo zadowolony. Mają ciepły dźwięk o jaki mi chodziło, mięsisty bas kiedy trzeba ale nie przesadzony piękne średnie i wysokie tony. Rozpływałem się w środku odsłuchując płytę On An Island Davida Gilmoura, po przejściu z 5 do 6 (This Heaven) kawałka miałem ciarrry! Zauważam teraz różnicę w wydawnictwie płyt, np. Dark Side of The Moon wydane przez EMI w UK bije na głowę The Wall wydane przez Columbia zakupione w Australii. Odkrywam teraz płyty na nowo icon_wink.gif Pierwszego wieczora aż mi się łezka w oku zakręciła, przyszły stare wspomnienia wraz z muzyką...

Jednakże z moich odczuć kolumny pokazują swoje piękno dopiero na godzinie 6 wznacniacza, kiedy to jest nie cicho ani nie za głośno. Kolumny połączone są kablem QED ruby anniversary (jak podpowiedział jeden z kolegów) do wzmacniacza wcześniej wspomnianego Densen B-100. Ostatnim ogniwem jak narazie brakującym jest odtwarzacz CD. Na chwilę obecną mam Technics SL-PD687 pożyczony od kolegi. Chcę abyście mi doradzili odtwarzacz który nada całemu temu zestawowi trochę powietrza, rannej rosy, naturanlności chyba właśnie tego odczuwam brak. CD i wzmacniacz mam połączone jakimiś najtańszmi szarymi kabalami - tu też proszę o radę. Wydaje mi się że kuleje też zasilanie, wszystko praktycznie jest podłączone do jednego przedłużacza TV/TunerTV/Ruter/Telefon stacjnarny + moje audio - nie wiem jak to rozwiązać. Na odtwarzacz mam przeznaczone ok 2000zł / £400.

@f1angel
Faktycznie jak zostawię wzmacniacz włączony i wyciszony to gra lepiej niż ''na sucho'' zaraz po włączeniu zasilania. To chyba jak z silnikiem diesla - niech się najpierw rozgrzeje a potem dasz mu w dupkę icon_razz.gif

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD chcesz nowy, czy może być używany?
W tej chwili jest parę używanych CDków ATOLL CD100, ale wg mnie lepiej by było sprawdzić i odsłuchać przed zakupem i nie kupować w ciemno.

Pozdrawiam
PS. Poza tym - mógłbyś podać w swoim avatarze informację, gdzie mieszkasz. Szukasz czegoś ze sprzętu na wyspach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD może być nowy lub używany. Z nowym będzie o tyle lepiej że będę mógł iść na odsłuch. Używany wiąże się głównie z ebay bez możliwości odsłuchu.

Tu mam 2 sklepy w moim mieście z nowym sprzętem:

http://www.richersounds.com/products/hi-fi...-recorders-dacs

http://www.audiot.co.uk/hifi/cd-sacd-and-dvd-audio/ - górna półka, bardzo drogi icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę takiego sklepu icon_smile.gif Marantz CD 6005/6004 jest udanym odtwarzaczem cd i chwalonym, często polecanym do znacznie droższych modeli wzmacniaczy marantza, czy innych. Tak akurat się składa, że aktualnie ma w tym sklepie cenę atrakcyjną, ale standardową, albo inaczej, to inne mają bardzo niską cenę i dodatkowo spore rabaty.
Kurcze, ale ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie zastanowimy się nad innymi sprawami (nie spiesz się, nie kupuj na razie czegoś pochopnie), napiszę wyraźnie o Densenie.
Tego wzmacniacza się nie wyłącza, trzyma się go cały czas pod prądem. Amen.

By wszystko było podłączone do jednego przedłużacza, to nie dobry pomysł. Najlepiej by audio było podłączone pod osobną linę. W miarę możliwości. A już na pewno poprzez dobrą listwę z filtrami przeciwzakłóceniowymi. Musi być to listwa dedykowana do sprzętu audio.

Jeśli chodzi o odtwarzacze możesz wypróbować tego Marantza CD6005 albo Pioneera PD50.
Piszę wypróbować, bo spróbuj wypożyczyć te wzmacniacze na odsłuch do domu. Albo zdaje się można kupić i oddać w ciągu kilku dni
bez podania przyczyny.
Osobiście proponowałbym zakręcić się jednak za czymś z drugiej ręki. Ale jak wolisz.

Kabelki: interkonekty, głośnikowe (być może, choć QEDy są niezłe) i zasilające wymieniłbym dopiero po kupieniu CDka i posłuchaniu choć kilka dni jak gra zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ponownie!

Normalnie nie dało się nigdzie odsłuchać Pioneer PD50, bo sklepy mają go tylko w ofercie przez internet. Nawet byłem gotów go kupić nowego ale sprzedawca powiedział mi, że najpierw muszę zapłacić a potem czekać aż dostarczy go fabryka, czas oczekiwania nawet do 6 tyg. więc zrezygnowałem.

Marantz nie bardzo mnie przekonywał z racji braku SACD, oraz tego że pilot jest zintegrowany ze wzmacniaczem tego samego modelu. W każdym razie....
Chcę się wam pochwalić że udało mi się wygrać auckję Pioneer PD-50 na ebayu za jedyne 166 funtow pewnie coś około 900zł. Jest to Ex-dispaly unit!

Dam znać jaka jest różnica między nim a dziadkiem Technicsem icon_smile.gif Pozdro!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nowy sprzęt już przetestowany icon_biggrin.gif Technics był dla mnie jak goły, suchy tort. Pioneer jest jak tort oblany gęstą czarną czekoladą. Znalazłem wiele nwych detali w tej samej muzyce której wcześniej słuchałem. Na początku byłem troszkę zagubiony mając trzy opcje odtwarzania muzyki do wybru. 24 /32 bit i pure audio. Szczerze powiem, że 32bit jest dla mnie zbyt doskonałe i jakby średnica idzie do przodu. Najlepiej słucha mi się na pure audio, jest bardziej naturalnie. Jeśli chodzi o wykonanie, to jest ono solidne. Piolt jest bardzo prosty i poręczny zwłaszcza, że w Technics go nie miałem. Po włożeniu płyty odtwarzacz myśli z jakieś 5-7 sekund po czym można odtowrzyć pierwszy utwór. Skakanie z kawałka na kawałek nie robi żadnego problemu. Utwory przechodzą gładko jeden po drugim , odtwarzacz jest cichy.

Trochę piłowałem koncerty Dave Matthews Band (uwielbiam Cartera Beauforda na bębnach) i trochę za dużo basów odczułem. Słuchałem w miarę głośno bo sąsiadka i żona poszły na spacer - troszkę za bardzo mi dudniło. Nie martwię się tym za bardzo, bo raczej jest to wina ustawienia kolum (kotłowanie basu) niż odtwarzacza. Słuchając Miles Davis dla odmiany kontrabas brzmiał idealnie, nie ma tu nic do zarzucenia. Reasumując jestem zadowolony z zakupu i myślę, że wystraczy mi to na dłuższą chwilę icon_smile.gif Chcialbym się jeszcze zapytać jakie kable RCA kupić do połaczenia CD ze wzmacniaczem. Nie mam tu jakichś upodobań co do korekcji dźwięku. Podrzucam linka do używanych kabli, proszę o poradę co wybrać.

http://www.ebay.co.uk/sch/Audio-Cables-Ada...=p2045573.m1684

Chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za udzielenie mi wszelich porad, szczególnie koledze @f1angel. Gdyby nie to forum, to pewnie kupiłbym jakiś szmelc i wkurzał się, że sprzęt nie gra jak powinien. Co prawda zeszło mi ponad pół roku skolekcjonować wszystko razem ale warto było! W przyszłości myślę że przyjdzie czas na gramofon i lampę. Oczytałem się trochę tematów w dziale,,Technika lampowa i analogowa'' szukam w internecie sklepów gdzie można posłuchać lampy. Jednak skepy mają bardzo mały asortyment w tym temacie.

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekty do takiej (już naprawdę dobrej) klasy zestawu nie mogą być zbyt słabe jakościowo, bo takie ograniczają, słyszalnie pewne aspekty dźwięku, brzmienia. Mogą je nawet dość znacznie zdegenerować.
Jeśli masz system który Cię zadowala i nie zamierzasz w najbliższej przyszłości wymieniać żadnego elementu, to proponuję zakup
jak najlepszych kabli na jakie Cię stać. Ile możesz na nie przeznaczyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...