Skocz do zawartości

Składanie Stereo od podstaw (UK)


Diag

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Po wielu dniach serfowania po internecie jakimś trafem wpadłem na to forum. Nie ma przypadków icon_smile.gif

Szukam, czytam i potrzebuję waszej rady w złożeniu dobrego zestawu stereo. Od 4 lat siędzę w UK i szlag mnie trafia, że nie mam na czym posłuchać sobie muzyki, bo cały sprzęt zostawiłem w Polsce... Czas to zmienić!

1)Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
600 funtów na chwilę obecną. Mam jeszcze starego Mercedesa na sprzedażicon_smile.gif jakies 1200 funtów

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Czytałem wasze posty i nie boję się kupić używany.

Chcę sprzęt Stereo. Na chwilę obecną nie mam sprzętu oprócz słuchawek Sennheiser HD 205. Jest możliwość przesłania z Polski do UK mojego DENON AVR-1507. Resztę sprzętu chcę zostawić bratu w Polsce.

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Jest to salon (kwadrat) połączony z kuchnią (prostokąt) 13m2 + 7,2m2(kuchnia)

6) Jakiej muzyki słuchamy
Rock 70-90, blues, czasem jazz

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Myślę że nie da się tak kupić wszystkiego na jeden raz więc będę go rozbudowywał/ ulepszał w poszukiwaniu moich upodaobań.

Od sprzętu oczekuję ciepłego brzmienia, chcę słyszeć wyrazistą perkusję (Led Zeppelin, Gov't Mule, Garry Clark Jr), zdecydowany ale ciepły bass.

Myślałem na początek zacząć od kupna porządnego CD playera i słuchać na słuchawkach a potem przejść sobie do kolejnych segmentów. W Polsce miałem Technics SL-PG440A - ma już blisko 25 lat i jest nie do zajechania. Szybki, cichy i funkcjonalny. Kusi mnie aby kupić używkę na ebay.

Wczoraj byłem na demo głośników Tannoy mercury 4V badziew straszny, nie polecam - moja skoda ma lepsze głośniki. Zaoferowano mi aby sie umówić na kolejne demo Q Acoustics 2050i 2x droższe więc spodziewam się czegoś więcej.

Poniżej linki do dwóch sklepów które są u mnie w mieście:

http://www.richersounds.com/

http://www.audiot.co.uk/ - bardzo drogi sklep ceny praktycznie zaczynają się od 1 tys funtów. Aczkolwiek jakość zniewala.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi,

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hej!

Na chwile obecna mam £600. Nie chce wydawac calej tej kwoty na odtwarzacz. Mysle ze dobra opcja byloby zaczac wlasnie od tego sprzetu gdyz mam sluchawki w domu. Czy dalo by rade kupic wzmacniacz + CD w tym limicie? Po sprzedaniu auta kupilbym glosniki.

Macie jeszcze jakies inne propozycje wzmacniacza i glosnikow oprocz tych ktore wymienil zieluwid? Na ebay jest strasznie maly wybor tych modelow ktore podal kolega.

Przepraszam za brak polskich znakow - pisze z pracy.

Pozdrawiam,

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka!

Akurat ten ma małą wadę z pokrętłem i luźnym guzikiem od powera. Możesz mi wytłumaczyć na czym polegają oznakowania (modele) tych wzmacniaczy?
Z tego co na aukcjach widziałem to są E1 A1 potem Exx Axx i w końcu setki. Starałem się szukać w sieci ale nic nie znalazłem kokretnego..

Tu jeszcze znalazłem taką auckcję:

http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...%3D261663149196

Nie wiem do jakiej ceny opłaca się licytować i czy jest to sprzęt lepszy od tego co podałeś? Wydaje się wyższy modelem.

Mógłbyś jeszcze polecić odtwarzacz CD?

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa A i E to są różne konstrukcje. Klasa A, to wzmacniacze właśnie w tej klasie (sprawdź w Wikipedii co to klasa A, AB, D itp...)
Grają bardzo ciepło, muzykalnie, płynnie ... jak to klasa A icon_biggrin.gif Trzeba lubić i dobrć odpowiednie kolumny. Jak do wszystkiego zresztą.
Klasa E, gra w klasie AB. Nie pamiętam czy częściowo (kilka pierwszych watów) nie w klasie A? Też są ocieplone, muzykalne, ale bardziej uniwersalne, dynamiczniejsze.
Jak się dobrze domyślasz od A1 lepszy jest A200. A od E1 lepszy E10, E11 od tych z kolei najlepszy w serii E100. Później już jest seria
A, ale nie wszystkie grające w klasie A: A2, A3, A300, A380, A1000 itp... .
Jeśli coś poplątałem, to proszę kolegów o sprostowanie, bo to tak na szybko z głowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyjaśnił Ci F1angel zależności pomiędzy modelami, mam nadzieję, żę masz już jasność w temacie odnośnie ewentualnego wyboru.
A co do wzmacniacza, polecam Ci Roksan Caspian MKII. Może tani on nie będzie, ale pisałeś wcześniej, że masz jeszcze zamrożone pieniądze w aucie. Tak więc, wierz mi, że warto dołożyć do interesu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Poczytałem trochę na forum o odtwarzaczach jakie polecaliście forumowiczom. Zależy mi na ciepłym nie męczącym ucha brzmieniu (nie zamulaczu), również dynamicznym. Przez całe życie słuchałem na Technics, który wydaje mi się ostry. Poniżej podrzucam auckje jakie znalazłem. Nie chcę przekraczać kwoty więcej niż 200 funtów czyli ok. 1000zł.

1. Grundig
http://www.ebay.co.uk/itm/CD-Spieler-FINE-...=item58b827c6db

2. Arcam - tu jest wiele modeli nie wiem który najlepszy.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40...er&_sacat=0

3. Rega - droższa ale czy warto?
http://www.ebay.co.uk/itm/REGA-PLANET-CD-P...=item339a3eb6b8

Proszę doradźcie mi coś. Chcę zacząć słuchać muzyki z odtwarzacza a nie z komputera...

Diag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF A200 jest bardzo fajny, ale szczerze nie mam pojęcia ile licytować, bo to bardzo rzadki wzmacniacz na naszym rynku.
Nie wiem także, czy Ci będzie odpowiadała klasa A. To specyficzny dźwięk. Albo kochasz albo nienawidzisz.
Caspian polecany przez Zieluwida jest wzmacniaczem bardzo uniwersalnym. I bardzo dobrym jak za te pieniądze.
Możesz się jeszcze rozglądać za Atoll In 100, Densen DM10 (tańszy B-100 też jest bardzo dobry), Thule IA-100, IA 150, Alchemist Nexus APD 43, .
Wyższe modele Musical Fidelity też są bardzo dobre. Ile w sumie masz na wzmacniacz (podaj w złotówkach)?

Co do CD, to Fine Artsy na pewno nie zagrają ostro, ale płynnie, z ociepleniem, muzykalnie.
Arcamy? Różnie. Na pewno unikaj Alpha 7. Alpha 8, czy 9 tez niekoniecznie. Lepiej CD 23, 82, 72.
Bardzo fajnie, miękko, "analogowo", muzykalnie grał Alpha 6, ale trudno go znaleźć. Albo Alchemist Nexus APD 32a, super.
Jeśli Rega nie przeraża Cię swoim wyglądem, też jest niezła, ale chyba wolałbym coś innego. Najpierw jednak proponuję dobrać wzmacniacz a CD na ile starczy pieniędzy.
Roksan Caspian CD jest bardzo dobry. Jednak niezwykle kapryśny jeśli chodzi o odtwarzanie CDRów. Tylko płyty oryginalne!!!
Micromega Stage bardzo przeze mnie lubiana i ceniona. Jednak odbieram coraz więcej sygnałów o problemach z laserami.
Jeśli od razu udałoby Ci się kupić zapasowy, koniecznie oryginalny (chińskie padają jak muchy po Muchozolu), to na pewno tak.
Ale jest to CDk, do dobrze dobranego systemu. Odrobinę ocieplonego, bo gra bardzo neutralnie (szczególnie Stage 6) i trochę jednak chłodno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dzięki za szczegółową odpowiedz! Dużo dałeś mi teraz do myślenia icon_smile.gif

Jeśli chodzi o mój budżet to mam max 3000zł na wznacniacz i odtwarzacz CD. Jak sprzedam auto to będę rozglądał się za głośnikami.

Przeglądałem na ebayu modele które podawałeś ale bardzo mało jest tego w sieci lub nie ma w ogóle. Czasem jak się trafi to cena jest kosmiczna. Myślę że powinniśmy troszkę obniżyć pułap tak aby zakup był w miarę realny, osiągalny.

MF A200 już osiągnął prawie 1000zł, więc leciutko dojdzie do 1,5 tys. zł lub nawet 2k. Nie chcę narazie licytować skoro powiedziałeś że jej barwa jest 50/50 czyli kocham/nienawidzę.

Jeśli chodzi od odtwarzacz jest Arcam CD 72 za ok. 600zł (bez pilota) aukcja kup teraz - opłaca się?

Wszystkie ceny zamieniłem na złotówki abyście mieli lepsze rozeznanie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Wzmacniacz jest już w drodze icon_biggrin.gif

Auto już wystawiłem na ebayu ale jak narazie nie liczę na szybką sprzedaż więc chcę kupić w międzyczasie odtwarzacz CD. Mam na to jakieś 600-700zł.

Muzyka jakiej słucham to: Jimi Hendrix, Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen, Pink Floyd, King Crimson, The Beatles, The Doors, Alan Parsons Project, Lynyrd Skynyrd, Gov't Mule, Miles Davis plus wiele bluesmanów i innych zespołów które mi na szybko nie przychodzą do głowy.

Roksan Caspian jest zbyt drogi.

Arcam CD72 już znajdę w tym przedziale cenowym.

Micromega Stage oraz Alchemist są nieosiągalne na ebayu.

Co możecie mi polecić pod mój smak muzyczny i koszta mnie ograniczające?

Pozdro! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że idziemy trochę od "dupy" strony. Że kupiłeś wzmacniacz, bo była okazja, to ok. Ale najpierw zgromadziłbym maksimum środków na resztę zestawu i jednak kupiłbym kolumny. Bo to one mają maksymalnie dobrze zgrać się z Twoim gustem, pomieszczeniem i wzmacniaczem. Ze źródłem oczywiście też, ale odtwarzaczem dopieścimy tylko brzmienie.
Nie będziemy później szukać kolumn, które by maksymalnie dobrze zagrały z elektroniką. Lepiej mieć ten margines luzu.
Tak więc cierpliwości i jak już będziesz miał pieniądze na kolumny, to się odezwij. A CDk zdąży się kupić.
A kable oczywiście już po zakupie całości, bo to ostatni szlif systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawe czy Ci się spodoba jak zagra? Sam jestem ciekaw.
Obudowa i gałki trochę porysowane, ale można to jakoś zamaskować.



Z całą pewnością, sprzęcik nie pochodzi od audiofila icon_smile.gif ale ważne, żeby kolega był happy.
Dla porównania i cena i stan:
http://www.ebay.co.uk/itm/DENSEN-beat-100-...%3D191434438337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...