Skocz do zawartości

Sprzet potrzebny


toyka33

Recommended Posts

Cytat

reloop jest dużo tańszy od Yamahy ale niewiele mocniejszy. Jeśli chodzi o jakość dźwięku i możliwości ewentualnego podłączenia lepszych kolumn i innych możliwości Yamaha wydaje się znacznie lepsza. Ma np. pilota i niewykluczone że jej moc faktycznie też możne być wyższa dynamicznie. Masz w niej wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówkę mocy. Ja proponowałem ci dobrą końcówkę mocy 300W za 1700zł i dobry mikser za 1000 zł.
Amplituner za słaby nie będzie. Nie wykorzysta tylko w pełni potencjału tych kolumn do głośnego grania.
Profesjonalne wzmacniacze estradowe są przystosowane do długotrwałego silnego ich obciążenia. Mają duże transformatory i aktywne chłodzenie radiatorów. Yamaha zapewne się wyłączy jeśli ja przeciążysz.Wtedy za chwile po ostygnięciu powinno dać się ją włączyć. Wtedy trzeba pamiętać żeby ją przyciszyć nieco. Yamaha ma do tego regulowany filtr podbijający skraje pasma. Do tego ma wbudowane już radio.



Yamaha sie wyłączy napisałeś po jakim czasie grania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 424
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Do tego możesz używać na zmianę 2 pary podłączonych do niej kolumn. Np. w różnych miejscach salonu.

Myślę że tych kolumn nie trzeba zmieniać. One są idealne jako imprezowe. Do słuchania muzyki z normalnymi poziomami głośności na miejscu toyka33 dokupiłbym jeszcze jakieś Magnaty 2,5 drożne.




Magnaty tzn?po co i jakie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. Nie czytasz uważnie. Tonsil Zeus, nie są dobrymi kolumnami. Ja Ci napisałem jakie mogą być dobre. Zieluwid napisał.
Zeusy grają mocno estradowo z przytupem ale są jak cham pod lasem. Patrzą tylko komu by tu jeszcze przy....ć
Jeśli tylko o to Ci chodzi, to je kup. Będą super. Ale jak pisałem, masz jeszcze coś pomiędzy uszami i chcesz czasem po prostu posłuchać muzyki kup np. Dali 850. To są klasa kolumny, nie rozwalą Ci uszu ale przywalić potafią jeśli trzeba. Jeśli mają dobry, wydajny wzmacniacz. Yamaha AX-900 na przykład. A jeszcze lepiej Baltlab, Electrocompaniet, Exposure.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic, to dobrze za sam płacisz. Ale muszę przyznać, że to : kupie 2 szt tonsil zeus i yamahe...zeby tylko wytrzymało noc......, odebrałem jakby jakiś nastolatek z bardzo zamożnego domu, dostał od rodziców kasę na sprzęt na sylwestra, który już potem będzie mu nie potrzebny.
Widzisz, to tak trudno jest pogodzić się z tym, że kupujesz Zeusy, bo każdy chciałby doradzić Ci jak najlepiej. Ale jeżeli mają służyć do imprez, to jak już wcześniej pisało wiele osób, powinieneś być zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pyta, że pieniędzy które sam zarobiłeś a wyrzucisz w błoto będziesz żałował. Bo wiesz ile wysiłku kosztuje ich zdobycie.
A jak dostałeś od rodziców, to nie wiesz jak trzeba szanować pieniądze i lekką ręką możesz kupić Zeusy, Altusy czy inne gówniane kolumny. Szkoda, że jednak nie chcesz zaufać ludziom, którzy niejedno w życiu słyszeli.
Zacytuję tu po raz kolejny na tym forum znany w dawnych czasach wierszyk:


Stanisław Jachowicz

Andzia

„Nie rusz, Andziu, tego kwiatka,
Róża kole” rzekła matka.
Andzia mamy nie słuchała,
Ukłuła się i płakała.

Dobranoc icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha to naprawdę fajny wzmacniacz. Z Zeusami stanowi świetny zestaw imprezowy. Nic tak nie przywali jak one icon_biggrin.gif. Każdy wzmacniacz ma jakiś kres możliwości i kiedy będzie grał długo ze zbyt dużą mocą to powinien się wyłączyć automatycznie ( jeśli ma takie zabezpieczenie). Jeśli by takowe nie zadziałało
wtedy się przegrzeje i wtedy mógłby wysiąść. Jeśli chodzi o domowy sprzęt do słuchania muzyki ma bardzo duży potencjał. Jest jak fajny i wygodny samochód combi. Została zrobiona przez dobrego producenta sprzętu audio. Jest dobrze wyposażona i bardzo stylowa. Zbudowano ją ala sprzęt vintage. (jeśli chodzi o wygląd)
Zeusy to kolumny które mają rodowód estradowy , jeśli chodzi o głośniki. Jednak takimi nie są. Właśnie powinny być idealne do tego co potrzebujesz urządzając imprezy. Sprzęt estradowy a właściwie chodzi tu o wzmacniacze estradowe zwykle posiadają większe moce. Taki wzmacniacz można porównać do ciężarówki. Są przystosowane do pracy przy ich pełnych mocach. Da się taki wzmacniacz używać na codzień. Ale to jak jazda ciężarówką na codzięń np do sklepu po zakupy. Da się, ale niema zbyt dużo sensu. Mało to wygodne. Ciężarówka to tylko ciężarówka. Jest mało poręczna. Za to można na nią załadować więcej niż do samochodu osobowego. To jej normalna praca. taki wzmacniacz estradowy o mocy 180W to wzmacniacz o małej mocy. jak mały pickup. Taki jest ten reloop. Ale kosztuje kilkaset zł. Takie wzmacniacze z zasady potrzebują miksera. 300 W jak na wzmacniacz estradowy to również nie jest za wiele. Ale dopiero taki wzmacniacz pozwoli Zeusom porządnie przywalić. To jest trochę większa ciężarówka ale ciągle odpowiednik takiego samochodu dostawczego. Żadne combi tyle nie przewiezie. Wzmacniacze estradowe miewają wielokrotnie większe moce. Do takich wzmacniaczy podłącza się po kilka kolumn estradowych na raz.Są droższe ale ich użycie jest tańsze niż kilku tańszych podłączanych po jednym na parę kolumn. Ten zestaw Yamaha + Zeusy z laptopem w zupełności wystarczy do imprez , da się na nim posłuchać muzyki na codzień i obejrzeć film. Jednak gdybyś w przyszłości chciał sprzętu bardziej wyrafinowanego. Takiego który mniej będzie się nadawał do imprez a bardziej do posłuchania muzyki dobrej jakości czy do obejrzenia filmu. To ta Yamaha już jest i się do tego nadaje. Wtedy wystarczy dokupić bardziej wyrafinowane kolumny. I nie zamiast Zeusów. Tylko oprócz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...