Skocz do zawartości

Sprzet potrzebny


toyka33

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 424
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

[quote name='zieluwid' date='9.12.2014, 13:06 ' post='124329']
Jak ma być głośno i dynamicznie, to np. Infinity Kappa 8.2, lub Dali 850. Ale Ty masz niezwyczajnie duży salon, 70 m2, tak ?
Dodatkowo, do imprez karaoke i zwykłej łupaniny, to przerost formy nad treścią, szkoda kolumn.

Ale jakbyś chciał muzyki słuchać, to tak, wtedy warto się zastanowić.

70 tak...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Toyka33, ja żartowałem z tymi oknami. Sory, ale nie mogłem się powstrzymać icon_wink.gif.
Nie sądzę aby Twoje okna były zagrożone, szczególnie na takiej powierzchni. A tak z ciekawości, to co to za pomieszczenie ? Salon, jakaś mała sala ? Jak to jest zagospodarowane ?



Salon z aneksem kuchennym ,parter,wszystko w kształcie podkowy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Ja bym takich kolumn nie kupił, ale jak pisałem wcześniej, Ty masz całkowicie inne wymagania, które te kolumny mogą spełnić.
Co do akustyki, to tutaj masz kilka podstawowych informacji na ten temat :
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php
[ Jak ustawić kolumny - podstawowe zasady ]
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/
[ Ustawienie kolumn w pokoju ]
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
[ Akustyka pokoju odsłuchowego ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba kupie te zeusy z yamaha.po,pierwsze taniej wyjdzie ,a po drugie maja moc.
A jeszcZe pytanko film tez da sie na nich obejrzeć.?


Na zeusach bardziej posłuchać icon_wink.gif
Moc to ma wzmacniacz, kolumny wytrzymałość na moc, a o ich głośności decyduje skuteczność( efektywność) czyli dB.
Co do kolumn to mocniejszą alternatywą dla JbL 290, mógłby być Klipsch RF 82 (w tym budżecie lepiej używany). Ma większą skuteczność 98dB ( jbl 91dB) więc jest ok. dwa razy głośniejszy od jbl'a jest też ciut większy, i moc maksymalna(wytrzymałościowa) nieco większa. Tak jak jbl 290 ma dwa głośniki 20cm.
Wydaje mi się że na codzień jednak co by nie mówić bardziej nadaje się do słuchania niż zeus ( jeśli zamierzasz czasem słuchać muzyki, a nie tylko łoić disko) . np. http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-klipsc...4876509813.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w łojeniu te JBLe ani Klipshe nie dadzą rady Zeusowi icon_biggrin.gif
Prawdziwa skuteczność i możliwość głośnego grania będzie również wyższa u Zeusów.
Z testów w audio wynika że JBL 290 ma skuteczność 88dB/w
Skuteczność tych Klipshy nie bedzie dużo wyższa.
Znając głośniki użyte w Zeusach ich budowę i wysokie strojenie obudowy 94dB/W wydaje mi się wartością zaniżona.
Domyślam się że chyba wydłużono liniowy skok membrany dla uzyskania możliwości pracy przy jeszcze większych mocach. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zeusach użyto głośników rodem ze sprzętu estradowego. Zapakowano je w niezbyt wyrafinowaną obudowę kolumn do domu i pomalowano membrany lakierem który zmienia kolor zależnie od konta patrzenia nań icon_biggrin.gif
Na to jak głośno mogą grać kolumny ma wpływ nie tylko ich skuteczność. Również moc z jaką mogą grać bez nadmiernych zniekształceń. Z tego powodu niektóre kolumny o bardzo wysokiej skuteczności i niskiej mocy(jaka moga przyjąć)nie mogą grać zbyt głośno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć mikser do mikrofonu i najlepszy do nich wzmacniacz w budżecie 4700zł zwróć uwagę na to co ci proponowałem na poczatku (300W). Do tego przydał by się mikrofon i tuner radiowy. Od Rafała bardzo dobry do tego celu kupisz za 100zł.
Jeśli chcesz zaoszczędzić może się nadać końcówka reloopa (180W) i możesz do tego poszukać jakiś tańszy mikser.
Jeśli chcesz ładny i nowy amplituner stereo , to idealna będzie Yamaha (160W) no i do tego chcesz mikser do mikrofonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chcesz mieć mikser do mikrofonu i najlepszy do nich wzmacniacz w budżecie 4700zł zwróć uwagę na to co ci proponowałem na poczatku (300W). Do tego przydał by się mikrofon i tuner radiowy. Od Rafała bardzo dobry do tego celu kupisz za 100zł.
Jeśli chcesz zaoszczędzić może się nadać końcówka reloopa (180W) i możesz do tego poszukać jakiś tańszy mikser.
Jeśli chcesz ładny i nowy amplituner stereo , to idealna będzie Yamaha (160W) no i do tego chcesz mikser do mikrofonu.


A czy do tych tonsil zeus amplituner nie bedzie za słaby,słyszałem ze bedIe lepszy wzmacniacz...ale nie chce tego roolapa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reloop jest dużo tańszy od Yamahy ale niewiele mocniejszy. Jeśli chodzi o jakość dźwięku i możliwości ewentualnego podłączenia lepszych kolumn i innych możliwości Yamaha wydaje się znacznie lepsza. Ma np. pilota i niewykluczone że jej moc faktycznie też możne być wyższa dynamicznie. Masz w niej wyjście z przedwzmacniacza i wejście na końcówkę mocy. Ja proponowałem ci dobrą końcówkę mocy 300W za 1700zł i dobry mikser za 1000 zł.
Amplituner za słaby nie będzie. Nie wykorzysta tylko w pełni potencjału tych kolumn do głośnego grania.
Profesjonalne wzmacniacze estradowe są przystosowane do długotrwałego silnego ich obciążenia. Mają duże transformatory i aktywne chłodzenie radiatorów. Yamaha zapewne się wyłączy jeśli ja przeciążysz.Wtedy za chwile po ostygnięciu powinno dać się ją włączyć. Wtedy trzeba pamiętać żeby ją przyciszyć nieco. Yamaha ma do tego regulowany filtr podbijający skraje pasma. Do tego ma wbudowane już radio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...