Skocz do zawartości

Wybór monitorów oraz subwoofera.


vandaal

Recommended Posts

Tak sobie czytam o tych monitorach i pojawiła się konkurencja. Co będzie najlepszym wyborem:

Krk rokit5 g3 - Bass reflex z przodu i mozliwosc podkrecania niskich i wysokich

Jbl lsr 305 - na zagranicznych forach mówią, że są lepsze no i ladniej wygladaja ale bass reflex z tylu wymaga odleglosci od scian a u mnie z tym jest problem.

Bx5 D2 - tanie...

Yamahy hs5 - w sumie nie wynikało z żadnego testu aby były lepsze od tych wyżej, ale sa niby równie dobre

Tutaj jest test Yamahy, krk i jbl. Ktoś potrafi to zinterpretować? Mi to nic nie mówi
http://m.youtube.com/watch?v=9oFwIyxSKjY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałeś że chcesz mieć dobry bas. Do tego wyznaczyłeś budżet na całość. Jeśli chcesz kupić monitory za ~1,5 tyś i do tego subwoofer to niema sensu kupować takich które są właśnie postawione na bas bez suba. Lepiej kupić coś lepszego w pozostałej części pasma. Np. Adam A3X + sub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Panowie nadal nic nie kupiłem icon_biggrin.gif

Też myślę, że w tych monitorkach najważniejsze są wyższe częstotliwości bo subwoofer kupię na pewno.

Więc jeszcze raz - monitory aktywne do ~1600zł para - jakie?

Te adamy mi się podobają z wyglądu + mają bass reflex z przodu i pokrętło - będą dobrze grały? Lepiej od KRK, JBL LSR 305?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie wybrałem się do kilku salonów HiFi. Niestety nigdzie nie mają aktywnych monitorów odsłuchowych. A co do kolumn pasywnych to też jest mały wybór. Zaczynam teraz myśleć nad kolumnami pasywnymi z amplitunerem.

Słuchałęm:

Indiana Line Tesi 260 - łądne, mało basu, reszta poprawnie
M-Audio BX2 - trochę więcej basu - ale woofer był większy i mniejszy pokój do odsłuchu.
Nic innego w tych cenach [do 1500zł] nie mieli...

Sprzedawcy byli za wzmakiem + pasywne w tej cenie. Powielali stereotyp [a może to prawda] że aktywne monitory mają słabe wzmacniacze, a dobre zaczynają się od 3tys w górę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem z kolumnami aktywnymi polega na tym że jeśli się kupi dobre, to ich się za często nie wymienia. Odpadają kable głośnikowe i wymiany wzmacniaczy co jakiś czas. Sęk w tym że trzeba porównywać cenowo wzmacniacz plus kolumny w tej samej cenie. Jeśli porównamy z kolumnami aktywnymi pasywne w cenie aktywnych i do tego dołożymy wzmacniacz droższy od nich samych , to nic dziwnego że znajdziemy lepszy zestaw. Jeśli szukasz kolumn takich o jakich tu była mowa , to nie znajdziesz ich w sklepie ze sprzętem audio, tylko w sklepach muzycznych. Jeśli w ogóle, mogą być na zamówienie. W zastosowaniach domowego audio kolumny aktywne nie przyjęły się. Wymagają zazwyczaj przedwzmacniacza, jeśli podłącza się do nich więcej źródeł. Przedwzmacniacze są zazwyczaj droższe od niskobudżetowych wzmacniaczy zintegrowanych. Podłączenie do komputera , rozwiązuje ten problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...