Skocz do zawartości

altus 300 kilka pytan


_doktor_

Recommended Posts

Witam

Jestem swiezym uzytkownikiem forum wiec prosze o wyrozumialosc icon_smile.gif

Mam kilka pytan dotyczacych w/w kolumn a mianowicie jestem posiadaczem tych wlasnie kolumn i teraz prosil bym o jakas pomoc

1.Z tylu kolumn sa 2 podwojne wejscia jedno pod drugim doczego to sluzy?? nie spotkalem sie w zadnych kolumnach ztakim rozwiazaniem widoczenie jestem malo doswiadczony icon_smile.gif to ma znaczenie jesli podlacze jeszcze jedne kable wlasnie do tego drugiego wejscia ( na jakosc dzwieku)

2. Kiedys na forum natknelem sie na fragment tekstu w kotrym ktos napisal ze te kolumny maja fabrycznie slabe wygluszunie...i tu sie zastanawiam czy dodatkow ich nie wygluszyc (jesli tak to czym najlpeij to zrobic) wlasnie jesli to ma poprawic dzwiek

3. Jak je najlpeij ustawic zeby jakosc od sluchu byla najlepsza zeby 2 kolumny sie ze soba nie gryzyly nie nakladaly na siebie...pokuj mam 14m2 obecne ustawinie kolumn to stoja 1m od siebie dzieli je szafka na telewizor odleglosc od sciany 12cm od szafki ktora je dzieli 9cm...Wiem ze takie ustawinie nie jest za dobre zapewne kiedys byly ustawione w 2 koncach scian jednak zrobilem przemeblowanie i tak wyszlo ze stoja tak jak stoja....prosil bym o pomoc wlasnie w rozmieszczeniu tych kolumn wlasnie centymetry od sciany od mebli itd

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie ale to było dawno

Ad1.Do bi-wiringu
Ad2.Nie rób tego
Ad3.Co najmniej 3-4 metry od siebie w rogach lub podwieszone w narożnikach

ale z tych kolumn się wyrasta po jakimś czasie bo ich tuby z ferrofluidem katują uszy a bas powoduje przemieszczenie trzewi i bóle głowy.W tym całym "czadzie" brakuje tylko dobrej średnicy.Lepiej poszukaj monitorów na standach jeżeli chcesz smakować muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi przyblizyc

do czego sluzy ten bi-wring jakie ma zastosowanie i co to zmienia??

Co do tych kolumn to powiem tak jestem z nich zadowolony nie kupilem ich ze wzgledu tego ze slucham glosno muzyki no nie bede ukrywal ze na poczatku sie tym kierowalem ale te kolumny w zuplenosci mi wystarczaja jedyne co mie w nich denerwuje to ostry sopran ktory potrafi doprowadzic czlowieka do szalu ;p Wolalem kupic te kolumny niz pojsc w slady kolegi ktory kupi nowy sprzet z media markt, 4 podlogowe kolumny i 3 satelity firmy pioneer wydal lekoko ponad 2tys i jak mi pokazal jak ten sprzet gra to go wysmialem centralnie w twarz, wole juz swoje altusy icon_smile.gif Ale to na marginesie icon_smile.gif

Prosil bym tylko o wyjasnienie co to jest wlasnie ten Bi-wring

Z gory thx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom wlasnie poczytalem o tym bi-wiringu, lecz dzieki o tym ze napisales ze zworki ktore lacza pary wejsc trzeba usunac bo na to akurat sie nie natknelem:)

I wlasnie sie zastanawiam czy tego bi-wiringu nie zastosowac u siebie moj sprzet to tak jak mowilem altus 300 i wzmak technics su-810 (nie za dobry niestety wybor do tych kolumn planuje w wakacjie zmienic na jakis inny wzmak do 500zl jesli macie jakies propozycjie to bede wdzieczny bo czytalem ze niby Dior ws 704 by sie dobze sprawowal z altusami ale nie wiem... zdania byly bardzo podzielone jaki wzmak do altusow, lecz przeradzalo sie to pomiedzy dyskusjie miedzy forumowiczami a nie bylo konkretnej odpowiedzi icon_smile.gif ale to na marginesie oczywiscie z tym wzmakiem...)

No wiec powracajac do tematu

Tak jak napisales ze odzielaja zasilanie niskich i sredniotownowych i tu kieruje sie moje pytanie
tak jak w odpowiedzi na poprzednie pytanie mialem zazuty do wysokich tonow...
Czy ow bi-wiring nie sprawil by mi wiekszej kontroli nad wysokim tonami jezeli by byly oddzielone od niskotownoych??
Czy pojawily by sie wieksze opcjie manipulacji wyskoimi tonami gdybym to zastosowal??nie wiem wlasnie tego...wiec prosil bym o jakas pomoc, bo przeciez istnieje jeszcze zwrotnica jak wiadomo sa ta kolumny 3 drozne a zwrotnica przeciez rozdziela sygnaly wlasnie na niskie sred itd nie wiem moze mam zly tok myslenia icon_smile.gif wiec prosze o opinie bardziej doswiadczonych ode mnie...czy bi-wiring sie sprawdzi u mnie wlasnie

nom i jeszcze jdeno ten wzmak ma mozliwosc podlacznie 2 par kolumn czyli a+b wiadomo...podobno nie ma innej mozliwosci uruchominia bi-wiringu na tego typu wzmakach
wiec chyba bede musial tak zrobic icon_smile.gif

pozdrawiam i czekam ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie kablami w bi-wiringu praktycznie niczego nie zmieni. Dobór kabli o odpowiednich właściwościach jest kosztowny, tym bardziej że trzeba liczyć je podwójnie. Może się okazać że koszt kabli przekroczy wartość samych kolumn, a przy tym efekt końcowy nie koniecznie może być satysfakcjonujący.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...