Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 600 zł ciężkie brzmienia, metal


wefhi1999

Recommended Posts

Cześć, to będzie moj pierwszy poważniejszy zestaw audio, a ja jestem kompletnie zielony i prosze o pomoc w dobraniu jakiejś sensownej konfiguracji icon_biggrin.gif

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Do 600-800 zł myślę

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Obojętnie

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Komputer (nie wiem czy to ma znaczenie ale mam zintegrowana kartę dźwiękowa i przez to, że płyta główna jest stara, nie mogę znaleźć sterowników do dźwięku)

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

5x4m

6) Jakiej muzyki słuchamy

głównie death metal, ale często też rock

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

raczej jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

odczytywanie utworów z czytnika pamięci USB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
nic

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

odczytywanie utworów z czytnika pamięci USB



Skoro chcesz wejście usb pewnie masz piliki muzyczne i komputer ? icon_wink.gif , a piszesz że nie masz sprzętu towarzyszącego.
Jeśli jednak masz pc, to w tym niewielkim budżecie masz szanse kupić klasyczny wzmacniacz i dwie kolumny.
Jeśli nie masz komputera, czyli "źródła np. plików mp3, flac" to za 600zł możesz kupić najwyżej cienką jak zupa z papierka nową mikro wieżę, ale z jakże pięknym wejściem usb (oby jeszcze obsługującą tagi-katalogi) .
Ponieważ w budżecie 600zł starczy na klasyczny używany wzmacniacz stereo, lub amplituner stereo, oraz dwie kolumny , ale na odtwarzacz cd, a już z pewnością z wejściem usb, zdecydwoanie zabraknie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
nic

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

odczytywanie utworów z czytnika pamięci USB



Skoro chcesz wejście usb pewnie masz piliki muzyczne i komputer ? icon_wink.gif , a piszesz że nie masz sprzętu towarzyszącego.
Jeśli jednak masz pc, to w tym niewielkim budżecie masz szanse kupić klasyczny wzmacniacz i dwie kolumny.
Jeśli nie masz komputera, czyli "źródła np. plików mp3, flac" to za 600zł możesz kupić najwyżej cienką jak zupa z papierka nową mikro wieżę, ale z jakże pięknym wejściem usb (oby jeszcze obsługującą tagi-katalogi) .
Ponieważ w budżecie 600zł starczy na klasyczny używany wzmacniacz stereo, lub amplituner stereo, oraz dwie kolumny , ale na odtwarzacz cd, a już z pewnością z wejściem usb, zdecydwoanie zabraknie.



Tak, mam komputer, zaraz poprawię posta. icon_biggrin.gif
Nie wiem tylko czy zintegrowana karta dźwiękowa będzie miała znaczenie bo płyta główna jest dosyć stara i nie mogę znaleźć sterowników do dźwięku. icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie bardzo rozumiem, co ma ten piec do Twojego przyszłego zestawu stereo, ale nieważne ...
600-800 zł można podzielić 600-200 zł, 500-300 zł - kolumny-wzmacniacz. Do salonu 20 m2, można wstawić monitory, tylko warto byłoby z czasem dokupić solidne podstawy pod nie. Ale to temat na później.

Póki co proponowałbym Ci licytować ten wzmacniacz :
http://allegro.pl/wzmacniacz-fine-arts-gru...4870620205.html
[ GRUNDIG FINE ARTS V3 ]

Pojawia się rzadko ostatnimi czasy, a jest bardzo dobry w swojej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...