Skocz do zawartości

Ocena oraz rozpoznanie mojego sprzętu


drastyczny

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowy na forum, jest to mój pierwszy post.
Od jakiegoś czasu zacząłem fascynować się sprzętem audio, jednakże jeszcze na tej płaszczyźnie jestem amatorem.
Z różnych źródeł stałem się nabywcą sprzętów, które ciężko jest mi w ogóle zidentyfikować. Wstawię więc zdjęcia i będę liczył na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

Poza identyfikacją, chciałbym także wiedzieć, czy coś sensownego do słuchania, z użyciem tego sprzętu jestem w stanie zrobić. To na czym mi zależy to miękki dynamiczny bas, ale także wyraźne średnie i wyższe partie. Słucham raczej mocniejszej muzyki rockowej, oraz klasyków rocka i psychodeli lat 60-80


Monitory Polk audio są w pełni sprawne.
Te głośniki: Mordaunt-short 30i - też grają ALE. Tylko te duże 21 calowe. Z pewnością wina leży przy spalonym kondensatorze, bo te syki "wyglądają mi" na sprawne.
Z tego co udało mi się znaleźć na necie, jest to całkiem dobry sprzęt, warty nawet trochę pieniędzy, ale nawet dokładnie nie wiem, czy też nie są to czasami monitory studyjne.


Co do tej (końcówki mocy?), nie mam zielonego pojęcia jak to dobrze wykorzystać. W momencie zakupu w ogole nie odpalała, a wtedy jeszcze się tym tak nie interesowałem, oddałem do naprawy u mnie w miasteczku. Gościu skasował mnie 100 zł i sprzęt śmiga. Jedyne co zauważam, to to, że gdy sprzęt jest włączony, ale muzyka nie gra, to słychać bardzo ciche buczenie w głośnikach.
Wstawiam wszystkie zdjęcia, bardzo liczę na waszą pomoc i opinie, ewentualną ocenę wartości sprzętu,

zdjęcia tutaj
http://imgur.com/a/u3yqj#0

pozdrawiam, Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ocena czy coś w tym rodzaju. Podepnij kolumny Polk Audio (wyglądają na nieuszkodzone) do wzmacniacza i jakie tam masz źródło. I słuchaj. Jesli nie podoba Ci się jak gra, to napisz. Ale wówczas skorzystaj z tematu na stronie głównej "Pierwsze posty..."
Mourdant Short, to są normalne domowe monitory standowe a nie studyjne. Ale niestety zdezelowane. Może jakbyś gdzieś dostał oryginalne głośniki nisko-średniotonowe, to można by je wymienić. Teraz to szmelc. A na "syki" mówi się głośniki wysokotonowe.
Twój wzmacniacz, to wzmacniacz zintegrowany a nie końcówka mocy. Jak widzę dobrze zbudowany, solidne zasilanie na m.in. kondensatorach ELNA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i poprawki.

Jestem w tych sprawach jeszcze amatorem, chętnie bym się tego "pozbył" i nabył jakieś kolumny podłogowe z charakterem, oraz wzmacniacz.
Monitory grają czysto i akustycznie, ale to nie jest to czego oczekuje.

Czyli te monitory MSi do wyrzucenia ? A co myślisz o włożeniu tam głośników niskotonowych oraz naprawie tych głośników wysokotonowych ?


Problem polega na tym, że aktualnie dużą gotówką nie dysponuję, liczyłem na to, że zrobię coś z posiadanym sprzętem. Ewentualnie sprzedam to i wtedy coś kupię.

Ile te rzeczy w ogóle mogą być warte, bo rozumiem, że nie ma co się posiłkować wartością z zagranicznych stron sprzed kilku lat ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost. Czy kolumny Polk Audio podłaczone do wzmacniacza Christanssands Lydfabrik i do źródła dźwięku (nadal nie wiem jakie masz?) grają na tyle źle? A czego oczekujesz od kolumn, od zestawu, że jak zagra?
Kolumny Mourdant Short sprzedaj o ile Ci się uda, bo naprawa może kosztować sporo więcej niż za nie dałeś. A wstawienie nieoryginalnych głośników, to zrobienie z kolumn zupełnie innych z trudną do przewidzenia zmianą w dźwięku. Jeśli ktoś się na tym zna (konstruowanie kolumn) i ma zaplecze, to mógłby się pobawić.

Ile może być warte? Nie znam wzmacniacza. Gdyby to była znana marka i tak zbudowany, pewnie poniżej 600 - 800 zł by się takiego nie dostało. A tak, kto go kupi? Może za 200 - 300 zł? Szkoda go sprzedawać. Pomimo tego, ze buczy (ma tak dość sporo nawet drogich wzmacniaczy), może grać bardzo dobrze. O ile tylko podpasuje Ci brzmieniowo.
Kolumny Polk Audio popatrz w Archiwum Allegro, po ile takie mogły być sprzedawane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie możliwości.
Albo sprzedasz Polk Audio i Mourdant Short i kupisz inne, odtwarzające mocniej, pełniej niskie tony kolumny. Może dołożysz jeszcze parę złotych, tych przeznaczonych na zakup suba, bo chyba warto do takiego wzmacniacza.

Albo kupisz sub. Ja również nie jestem zwolennikiem subwoofera w stereo, ale jeśli się uprzesz. Masz chyba wyjście Tape OUT(REC) we wzmacniaczu? A tu jest opisane jak to podłączyć http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1114619.html
Pewnie nie będzie najłatwiej to ustawić, sprawić by zestaw kolumn grał spójnie, ale kolego MobyDick twierdzi, że to dobra zabawa i zapewne pomoże Ci w razie gdyby nie chciało grać jak fabrycznie zestrojone kolumny stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na norweskim forum o wzmacniaczach z Christianssands Lydfabrik i okazało się, że inni też narzekają na odchudzony bas. Widocznie taka uroda tego sprzętu. Żeby to zrekompensować, musiałbyś faktycznie dobrać kolumny z mocno nasyconym dołem lub wręcz przewymiarowane jak na możliwości Twojego pokoju. A propos, jaki metraż i jaki ewentualnie budżet na zmiany?

A kolega buliszymek poszukuje dźwięku z odchudzonym basem, może będzie chętny na Twój wzmak? LINK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zależy jak na to spojrzeć.
Wzmacniacz może po prostu dobrze kontrolować niskie tony a niedoświadczeni słuchacze przyzwyczajeni do tanich wzmaków nie trzymających dobrze "za mordę" niskich tonów, mogą odczuwać te ze wzmacniacza Christianssands Lydfabrik jako szczupłe, odchudzone.

Z drugiej strony Polk Audio z obudową zamkniętą też nie podaje niskich tonów mocno, obszernie, ale bardziej precyzyjnie, krótko.
Obydwie cechy się prawdopodobnie nałożyły i stąd takie odczucie.
Co wymienić, to już trzeba się zastanowić. Ja bym wolał spróbować z innymi kolumnami.

Oczywiście by coś dalej myśleć, działać kolego Drastyczny, musiałbyś więcej napisać o swoim pokoju, ustawieniu, muzyce, oczekiwaniach co do sprzętu. Wszystko zgodnie z tym co znajdziesz tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...