Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Obecnie posiadam głośniki Genius 2.0 SP-HF1800A, które są podłączone do laptopa MSI GE620DX. Do laptopa mam również podłączony TV LG LB650V. Głośników używałem głównie do słuchania muzyki, ale po zakupie TV, nie pogardziłbym dźwiękiem przestrzennym. Z uwagi na to, że jestem zadowolony z jakości Geniusów, nie chciałbym się ich pozbywać. Zastanawiam się, czy zakup zewnętrznej karty dźwiękowej (AUDIOTRAK MAYA U5 lub Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro 5.1 USB, ewentualnie jakaś inna?) oraz dodatkowych głośników 2.0 (lub 2.1?) ma jakiś sens. Z tego co pamiętam, to przy konfiguracji 5.1, centralny głośnik odpowiada za lektora, a reszta za efekty + bass. Da się jakoś skonfigurować to co opisałem, aby uzyskać jakiś zadowalający efekt? Chciałbym, żeby przednie głośniki grały w pełnej skali częstotliwości, a te dodatkowe tylne, żeby dodały efekt dźwięku przestrzennego.
Zastanawiałem się również, czy jako głośnika centralnego, mógłbym użyć głośników w TV? wtedy miałbym 5.0, ale czy taka konfiguracja jest w ogóle możliwa? W przypadku 5.1, bez podłączonego dodatkowego subwoofera, miałbym pewnie same soprany?

Trochę zamotałem, ale mam nadzieję, że udało mi się w miarę opisać, co chciałbym uzyskać icon_smile.gif

Pozdrawiam
Amash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...