Skocz do zawartości

Porada w połączeniu Bi Wiring


Dannnnek

Recommended Posts

Witam.
Otóż zakupiłem Amplituner Stereo Yamaha R-S700 która napędza kolumny Heco Victa 701. Kolumny podpiete są w sposób Bi Wiring. Sposób ich podpiecia znajduje sie w formie narysowanego schematu na zdjeciu w zalaczniku wiadomosci.
Przelacznik impedancji glosnikow na amplitunerze jest ustawiony w pozycji:

"HIGH" czyli
A+B to 12 Om min i A or B to 6 Om min. Zdjecie na ktorym opisany jest ten przelacznik znajduje sie w zalaczniku tej wiadomosci...

Otóz zastanawia mnie czy wszystko jest podpiete i ustawione dobrze bo przy glosniejszym sluchaniu muzyki przy podkreconym basie amplituner sie dość grzeje, w 10 minut i juz jest cieply. Przelacznik impedancji nie powinien byc w pozycji LOW? Jeśli chodzi o jakość sluchanej dotychczas muzyki to jestem bardzo zadowolony, nie mam absolutnie zadnych zastrzeżeń.

Bardzo prosze o fachowa pomoc, bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam.

Moj mail: Daniel120394@gmail.com

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Stereo Yamaha R-S700 jest teraz prawidłowo podłączony.
Jednak selektor impedancji należy ustawić na low.
Kolumny maja impedancję minimalną 4 ohm.
Obie pary zacisków lewych i obie pary zacisków głośników prawych są połączone równolegle do tych samych końcówek mocy.
To tak samo jakbyśmy spięli oba kable do jednej kolumny po 2 rzem do jednej pary zacisków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...