Skocz do zawartości

Zestaw wzmacniacz+kolumny+subwoofer do 5000zł


stolarz717

Recommended Posts

Witam!

Jako nowy użytkownik chciałbym się z Wami, drodzy Forumowicze, gorąco przywitać. Poszukuję nowego zestawu wzmacniacz+kolumny+subwoofer w cenie maksymalnie 5000zł (kolumny, wzmacniacz, subwoofer, całe dobro jakościowo okablowanie) i nie chciałbym tego limitu przekroczyć. Słucham muzyki, w której dużą rolę odgrywa bas. Najwięcej słucham dubstepu, trapu, rapu, hip-hopu, czyli gatunki z dużą ilością basu, dlatego też zdecydowałem się na zestaw 2.1. Zależy mi na naprawdę mocnym, dosłownie "zwalającym z nóg" basie, choć nie wiem czy w tej cenie jest to możliwe. icon_rolleyes.gif Pokój ok. 20m2.

1)Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Budżet 4000 - 5000 zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Najlepiej nowy, chyba że warto to może być używany.
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
Sprzęt stereo 2.1
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Brak
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Pokój ma ok. 20 m2
6) Jakiej muzyki słuchamy
dubstep, trap, rap, hip-hop.
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Chciałbym kupić wszystko od razu, lecz za parę lat można coś dołożyć.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
radio internetowe, pliki FLAC, płyty CD, podłączony do telefonu (Galaxy Note 3), kiedyś do komputera z dobrą kartą dźwiękową, może pilot? icon_smile.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dlatego też zdecydowałem się na zestaw 2.1.
Zależy mi na naprawdę mocnym, dosłownie "zwalającym z nóg" basie, choć nie wiem czy w tej cenie jest to możliwe. icon_rolleyes.gif Pokój ok. 20m2.

Sprzęt stereo 2.1


Zdecydowałeś się na zestaw 2.1 bo jakiegoś juz słuchałeś ? Jakiej marki ? Może na podstwie wcześniejszego użytkowania zastawu komputerowego wybór padł na 2.1 ?
Stereo to stereo, kanał lewy i prawy nie 2.0, 2.1 czy 2.2.
W tym budżecie i pokoju założenia jak najbardziej możliwe, nawet łatwe do zrealizowania, tak z głowy np.
Mission m35i basu i ciśnienia będzie jeszcze z górką, przy ich wielkości tani subwoofer jest jak pudełko z tektury. Tak więc kupno subwoofera będzie równie sensowne jak spakowanie kożucha na letnie wczasy do Egiptu. Cena ok. 1500zł lub Dali 850, magnat quantum np.557, lub podobne, jak znasz brzmienie Klipsch'a to może też.
Wzmacniacz, kontrola i moc z naddatkiem, wysteruje największe i trudne kolumny, Denon pma1500 ok. 1200-1600zł
Nowy odtwarzacz sieciowy Denon dnp720 z wifi, airplay, radio www, radio cyfrowe, wejście usb,ok. 1150zł
Starczy na jakiś niedrogi CD i kabelki do całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc od razu powiem, że miałem zestaw 5.1 od creative (już nie pamiętam co to było dokładnie), ale to były tanie badziewia. Wiem, że dla was to ogromny błąd, ale nie słuchałem jeszcze żadnego zestawu 2.1 dopiero przymierzam się do podjechania do jakiegoś sklepu z takim sprzętem (proszę polecić coś w Bielsku). Ogólnie dla mnie basu nigdy dość, więc kupowanie sprzętu za 5k bez wcześniejszego jego odsłuchania to jak kupowanie kota w worku. Miałeś styczność z tymi kolumnami Mission m35i, możesz określić jak dobre są pod względem basu (moc i jak nisko schodzą? )? I czy nadają się do muzyki elektronicznej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale nie słuchałem jeszcze żadnego zestawu 2.1 dopiero przymierzam się do podjechania do jakiegoś sklepu z takim sprzętem


Sorry, moje pytanie było nieco ironiczne i prowokacyjne, takich zestawów raczej nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o pewien poziom cenowy. Zestaw 2.1 owszem miniwieża np. Yamaha pianocraft z dodatkowym subem-czemu nie, 2 tys i jest Twoja. Zestaw komputerowy 2.1 za 299zł czemu nie? Ale mając 5 tys kupując wzmacniacz i duże kolumny, ten dodatek subwooferowy nie jest potrzebny, a nawet szkodliwy.


Cytat

Ogólnie dla mnie basu nigdy dość, więc kupowanie sprzętu za 5k bez wcześniejszego jego odsłuchania to jak kupowanie kota w worku.


Brawo za podejście, rzadkość. Tak trzymać , wiedzy i doświadczenia nie kupisz wysyłkowo. Choć oczywiście polecam poczytać jakiś wycinek http://audio.com.pl/testy . Ludzie narzekają że drogo, że niskie zarobki, ale często kilka tys. lokują w ciemno, na zasdzie jakoś to będzie, po co mam jechać i słuchać w sklepie itd.
Tego wspomnianego zestwu raczej nie posłuchasz w sklepie bo majestatyczny i solidny mission m35i to teraz mission mx5, a Denon pma1500 to teraz denon pma 1520, robi się inna cena, zwłaszcza jeśli mówimy o wzmacniaczu icon_wink.gif
Jednak jak trafisz to polecam tak stare i nowe "miśki" , nowe nie zawsze są w ciągłej sprzedaży np mx4, mx5. Jak dla mnie mx4 by wystarczyły, a zdażają się poniżej 2 tys za parę. Polecam też posłuchać w sklepie skoro ma byc bas np.Cantonów gle 4xx, Magnat quantum 6xx, QAcoustic 2050i, Dali zensor 7, Monitor Audio bx5, mission mx4. Oczywiście jak będzie w sklepie coś innego solidnego też niech podłączą, Twoje prawo, odsłuchu nic nie zastąpi - zwłaszcza na początku kiedy nie znasz marek audio.
Ze wzmacniaczy nowych jak będziesz poproś o podłączenie np. Yamaha as500, lub NR500 stereofoniczny amplituner sieciowy z radiem www, wejściem optycznym, Pioneera A30, Denona pma720, NAD 326, Marantza pm 6004, Karmana&kardon, plus właśnie jakiś wcześniejszych kolumn.
Według mnie i nieco upaszczając to jak lubisz taki twardszy niski bas, szybki z dobrą kontrolą, to bardziej niemieckie kolumny : Canton, Elac, Magnat quantum, a jak bardziej taki ocieplony, bardziej miękki z podkreślonym nieco tzw. wyższym basem to missiony, QAcoustic 2050i, Dali zensor 7, Monitor Audio bx6.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz salony w Twoim mieście:
http://audio.com.pl/sklepy/hifistudio/
http://www.top-audio.pl/
Oczywiście gdybyś chciał kupić lepszy zestaw, bo za 5 kzł, to można już naprawdę dobry, to oczywiście myślę o używanym.
Ale trzeba by się rozglądać za sprzedającymi w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.
Można by wówczas kupić kolumny typu Dali 850 albo Canton SC-L czy jeszcze jakieś inne kolumny. A później do nich dobrać wzmacniacz. Też jakiś lepszy. Ale to by wymagało sporo cierpliwości, poszukiwań.
Piszę tak dla porządku abyś wiedział, że za takie pieniądze można kupić o wiele lepszy zestaw niż ww nówki.

Choć z drugiej strony wszystkie wymienione wyżej kolumny wydają się być trochę za duże do 20 metrów.
Niskich tonów możesz mieć aż nadto. Mogą Ci zagłuszyć całą resztę i trudno będzie słuchać.
Bo najwięcej jeśli idzie o muzykę dzieje się w średnicy a niskie i wysokie tony, to tylko dopełnienie. I należy o tym pamiętać.
Bez odsłuchu oczywiście lepiej nie kupować takich kolumn. Może zagrają dobrze, bo to zależy od akustyki, proporcji pomieszczenia.
Jedynie Cantony z kontrolerem akustyki można by bez wcześniejszej przymiarki kupić. O ile oczywiście odpowiadałoby Ci jak grają.
Choć tu dużo zależy od podłączonego wzmacniacza, źródła, kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony propozycje kilku kolumn - pewniaków:

1. Canton Ergo RC-L
2. Canton Ergo SC-L
3. Canton Ergo SC-L + kontroler z kolumn RC-L
4. Infinity Kappa 8.1i bądź 8.2i

Rozpatrując zakres niskich tonów, każde z tych kolumn, o ile dostaną odpowiednią dawkę prądu, będą w stanie Cię zmiażdżyć. Jeszcze sprawniejsze byłyby Cantony z serii Digital, ale to już inna liga cenowa.

Oprócz tego wszystkie powyższe kolumny zagrają pięknie KAŻDY rodzaj muzyki, jaki tylko zapodasz - to tak na marginesie, jakbyś zapragnął czasem posłuchać czegoś innego icon_wink.gif .
Zakup subwoofera odradzam, wprowadzi tylko niepotrzebny chaos, a zresztą ww. pozycje takiego towarzysza nie potrzebują. Poza tym przy większych poziomach bardzo szybko może rozboleć Cię głowa - 20 m^2 to nie to samo co 200m^2 w jakiejś dyskotece.

Zawsze proponuję 50-60 % danego budżetu na same kolumny, jakbyś jeszcze miał możliwość sprowadzenia sprzętu z zagranicy - każde z powyższych miałbyś w zasięgu.

To są oczywiście używki. Nowe to cena rzędu od 15 - 20 tys. wzwyż - jakbyś chciał posłuchać czegoś kontrolnie na takim poziomie jakościowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: najbardziej mi chodzi o jak najlepsze niskie tony (chodzi mi tu głównie o dobrą kontrolę, ale to ma być potęga: jak przywali to człowiekowi "bebechy wywraca" coś takiego mam na myśli, po prostu nie chcę sie znowu rozczarować...), tak jak się proponuje każdemu laikowi trzeba podjechać i mniej więcej posłuchać tych kolumienek, ale widzę, że większość z nich łapie dobre opinie, więc pewnie będzie dobrze icon_wink.gif Narazie tyle.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc tak: najbardziej mi chodzi o jak najlepsze niskie tony (chodzi mi tu głównie o dobrą kontrolę, ale to ma być potęga: jak przywali to człowiekowi "bebechy wywraca" coś takiego mam na myśli, po prostu nie chcę sie znowu rozczarować...)



Nie obraź się Stolarz717, ale jak czytam coś takiego, to mam wrażenie jakby to pisał troglodyta, który wtedy tylko coś czuje, gdy go coś walnie w łeb. A przecież kolumny służą głównie do słuchania muzyki. I muzyka, to głównie średnie tony a niskie i wysokie stanowią tylko dopełnienie. Jak Ci zależy tylko na niskich, to kup sobie subwoofer icon_wink.gif Rozumiem, że niskie się lubi, że fascynują (głównie nowicjuszy jak widzę na forum), ale to nie wszystko. Zapewniam Cię.
Jak długo będziesz w stanie znieść maksymalne walnięcie w nawet dość dużym pokoju. O co chodzi? Krew ma Ci pójść z nosa, to wówczas będziesz zadowolony?
Pamiętaj, że owszem odpowiednie kolumny o dużych membranach i wytrzymałości są konieczne, ale bez odpowiedniego wzmacniacza
same nie zagrają. A to musi być nie lada piecyk, który napędzi takie głośniki, ale też odpowiednio je wyhamuje. bo inaczej będzie długie BBUUUUUUMMMMMM! i nici z dobrego rytmu o co przecież także chodzi w Twojej muzyce. Czyli musi to być mocny typ z dobrym współczynnikiem tłumienia. A takiego piecyka się za parę stówek raczej nie kupi. Noo, może, ale trudno będzie.
Czyli bez dobrego wzmacniacza nie będziesz miał odpowiedniej kontroli niskich tonów.
I tak jak napisałem. Nic nie wspomniałeś o średnicy, w której dzieje się najwięcej (podłącz sobie sam subwoofer, to się przekonasz) ani o wysokich tonach, stanowiących dopełnienie po przeciwnej stronie pasma a dające pojęcie o przestrzeni, scenie, warunkach akustycznych itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku f1angel,

Tak jestem totalnym nowicjuszem. Nie znam się na sprzęcie, jestem kompletnie w tym temacie zielony, dlatego swoją prośbę oraz pytania dotyczące dobrania sprzętu muzycznego kieruje do użytkowników tego forum, gdyż wiem, że te osoby są bardzo obeznane i doświadczone w tym temacie. Jako, że słucham takiego rodzaju muzyki, a nie innego to bas w tym rodzaju muzyki odgrywa jedną z ważniejszych ról. Dlatego też jest on dla mnie taki ważny. Lubię jak się go czuje "nie tylko ze słuchu". Ale przede wszystkim, tak jak wspomniałeś, musi być dobrze kontrolowany, tam gdzie trzeba ma przywalić, ale też nie aż tak, żeby zagłuszyć pozostałe pasma. Ma być delikatnie ocieplony, podoba mi się jak jest miękki i podkreślony. Średnica ma być nie wycofana, wolałbym jakby była naturalna. Jest to dla mnie ważne ze względu na to, że pewnie nie tylko ja będę używał tych kolumn i chciałbym jakby również poprawnie odtwarzały rock i heavy metal oraz piosenki typowo vocal only, jednak jest to drugoplanowe. Wysoki tony mają być żywe, lecz nie przekoloryzowane i nie ostre. Kolumn na pewno będę słuchał głośniej w weekend, a tak będą sobie cicho grać tworząc miłą atmosferę. icon_smile.gif Na same kolumny chciałbym przeznaczyć kwotę 2k - 2,5k, wzmacniacz około 1k - 1,5k, odtwarzacz sieciowy około 1k, tak żeby zmieścić się w kwocie 5 tyś zł (i prosiłbym jeszcze o dobór kabelków icon_wink.gif ). I proszę nie brać mnie za osobę dorosłą - jestem w wieku gimnazjalnym (co pewnie was **** obchodzi), dlatego też jestem taki napalony na bas.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, f1angel napisał to w dobrej wierze, bo szkoda byłoby wydać taką kwotę na umc, umc. Z fascynacją basem jest trochę jak z silnym kacem po imprezie, po pierwszych doświadczeniach i fascynacjach większość osób stara się już lepiej kontrolować i nie iść juz tak w ilość icon_wink.gif
Udało się czegoś podłuchać o czym wcześniej pisalismy, jakieś wstępne spostrzeżenia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie... (szkoła, nauka, jakieś zajęcia dodatkowe...). Jak się w tym tygodniu ani w następnym nie uda czegoś posłuchać to będę zmuszony odłożyć ten temat na nowy rok, mam nadzieje, że jednak pójdzie to sprawniej. A tak bardzo ogólnie to jaką propozycje byście zaproponowali?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to mieć ręce i nogi to lepiej się nie spieszyć. Przechodziłem dzis i nie tylko przez galerię handlową i widziałem koleiki ludzi na stoisku audio w MM, aby coś zapytać, posłuchać, kupić, tak samo w supermarkecie, taka mnie mysl naszła czy w Polsce jemy i kupujemy sprzęt tylko w czasie świąt icon_wink.gif Tak wiem każdy chce sobie zrobić prezencik, ale pośpiech nie jest najlepszy przy takich decyzjach, a i o jakiś upust cięzko, jak za nami 20 innych chętnych ...
A propozycje już miałeś i wiesz mniej więcej na co patrzeć znaczy posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając dobry zestaw, wzmacniacz, kolumny, dokładnie grający, szczególowo, a taki można złożyć już za te pięniądze, możesz zauważyć różnice miedzy utworem "zripowanym" do jakiejś nikczemnej jakości 48 kbs. VS takim bliżej 200-320kbs, flackiem, czy CD. Może niekoniecznie przy jakiejś tzw. disco techno upance( choć może), ale przy dobrze zrealizowanych rockowych utworach będzie słychac pewną "płaskość" nagrania przy najgorszej 48kbs mp3 i głębię , przestrzeń, szczegołowość przy flacu, oryginale, czy nawet najwyższej próbce mp3 .
Jak będziesz szedł na odsłuchy zabierz nagraną swoją CD, z różnymi nagraniami, ale lepiej takimi mniej prztworzonymi elektronicznie, nie same housy i dubstepy czy jak im tam icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lepiej się umówić telefonicznie. Można też wejść po prostu do sklepu i poprosić o zaprezentowanie czegoś co Cie interesuje.
2. Na ogół nic nie kosztuje. (Słyszałem plotki że ponoć niektóre salony stosują opłaty, wydawało by mi się to dość dziwaczne)
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Stolarz717, mam nadzieję, że się nie obraziłeś, bo nie to było moim zamiarem. Była to raczej szybka terapia szokowa typu:
Obudź się chłopie z mitów i zacznij myśleć, analizować to, co podpowiadają Ci dużo bardziej doświadczeni forumowicze.
Nie wiem jak inni, ale ja tu nie pisze po to, by kogoś obrażać albo dołować, ale po to by pomóc. Choć może nie miałeś początkowo takiego wrażenia. Propozycje które podaliśmy wyżej są pod względem "basowym" bardzo dobre. Bo będzie tu nie tylko duża ilość
ale także odpowiednia jakość. Tego niestety nie kupisz za te pieniądze w salonie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak grają takie kolumny, to posłuchaj takich nowych w cenie ok. 8000 zł. Będziesz miał pojęcie.
Poza tym te kolumny mają również całą resztę pasma na bardzo dobrym poziomie, więc warto się nad tymi propozycjami pochylić.
Jacek75, bardzo dobrze to ujął:
Cytat

po pierwszych doświadczeniach i fascynacjach większość osób stara się już lepiej kontrolować i nie iść juz tak w ilość


Uwierz. Ilości w takich kolumnach Ci nie zabraknie. Z czasem docenisz ich jakość, to że da się na nich słuchać muzyki, co nie jest takie
oczywiste w innych "uszojebnych" kolumnach.
A to, że jesteś w gimnazjum wcale nie oznacza, że masz sobie kupić kiepskie kolumny. Jeśli tylko będziesz otwarty na nasze propozycje, to już w tak młodym wieku możesz grać na zestawie, o którym marzą starzy ale niezbyt majętni audiofile.
Moim zdaniem w Twoim budżecie i całkiem niedużym pokoju (20m2 ) da się złożyć zestaw z ekscytującymi niskimi tonami a przy tym grający naprawdę na poziomie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!

Jako nowy użytkownik chciałbym się z Wami, drodzy Forumowicze, gorąco przywitać. Poszukuję nowego zestawu wzmacniacz+kolumny+subwoofer w cenie maksymalnie 5000zł (kolumny, wzmacniacz, subwoofer, całe dobro jakościowo okablowanie) i nie chciałbym tego limitu przekroczyć. Słucham muzyki, w której dużą rolę odgrywa bas. Najwięcej słucham dubstepu, trapu, rapu, hip-hopu, czyli gatunki z dużą ilością basu, dlatego też zdecydowałem się na zestaw 2.1. Zależy mi na naprawdę mocnym, dosłownie "zwalającym z nóg" basie, choć nie wiem czy w tej cenie jest to możliwe. icon_rolleyes.gif Pokój ok. 20m2.
Pozdrawiam



Witaj,
Z tego co wnioskuje, Twoje słuchanie to raczej muzyka z plików a więc wypadałoby wspomnieć o DAC icon_smile.gif, napisałeś radio internetowe czyli trzeba szukać coś uniwersalnego i tu zapewne fajną opcją będzie jak się przyglądniesz Pioneer N-50A, patrz na końcówkę oznaczenia bo jest jeszcze model N-50!, do tego integra Pioneer A-30 bo na a-50 braknie kasiurki no i jakieś dobre głośniczki do tego i jesteś happy i masz wsio. Tak samo jak koledzy wyżej uważam, że sub spapra temat w słuchaniu muzy, głośniczki takie jak wymienił kolega wyżej czyli Infinity Kappa dadzą Ci więcej niż sub icon_smile.gif a na Twoją kanciapke 20 metrów to i tak za dużo icon_smile.gif.
Pioneer N-50A to streamer i dobry DAC czyli masz 2w1, masz radio internetowe i dość dobry dac pod który po usb podpinasz kompa i szalejesz i nawet jak pod niego podepniesz stary cd za 200 zł, będziesz happy. Co do głośniczków to nie wypowiem się bo ja jestem fanem Dali i nie poruszam się poza nimi więc opinia innych bardziej potrzebna a ja tylko poddałem myśl która może być dla Ciebie sensowna.
Pozdrawiam.

Pioneera zapewne posłuchasz w salonach ale gorzej będzie z Infinity Kappa i tu musisz zaufać forumowiczom icon_smile.gif oczywiście zakładając, że taką opcje wybierzesz bez tego tuci tuci suba icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem w końcu na odsłuchu no i zakochałem się w Klipschach, a dokładnie model RF-52II. Góra i średnica bajka, lecz mam delikatny niedosyt jeśli chodzi o bas. Jest bardzo dobrze kontrolowany itp. itd., ale jest go za mało. Wzmacniacz NAD C326BEE, i jakiś odtwarzacz AMC-a za 1600zł, niestety nie pamiętam modelu. icon_sad.gif Ale razem był to prawie idealny zestaw dla mnie. Ale może jest coś lepszego w tej cenie? icon_smile.gif




Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Byłem w końcu na odsłuchu no i zakochałem się w Klipschach, a dokładnie model RF-52II. Góra i średnica bajka, lecz mam delikatny niedosyt jeśli chodzi o bas. Jest bardzo dobrze kontrolowany itp. itd., ale jest go za mało. Wzmacniacz NAD C326BEE, i jakiś odtwarzacz AMC-a za 1600zł, niestety nie pamiętam modelu. icon_sad.gif Ale razem był to prawie idealny zestaw dla mnie. Ale może jest coś lepszego w tej cenie? icon_smile.gif
Pozdrawiam



Witaj,
Jak masz już ideał a jednak cały czas brakuje Ci basu i pewnie tak będzie dalej icon_smile.gif, to masz przecież opcje podpięcia do tego NAD suba, rozglądnij się za subem REL i udaj się na odsłuch takiego zestawu jaki sobie już upatrzyłeś ale własnie z tym subem i może wtedy będziesz happy.Co do CD to w tej cenie szukałbym używki NAD C565 ale to podkreślam moje zdanie i moja opinia icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...