Skocz do zawartości

Zestaw wzmacniacz+kolumny+subwoofer do 5000zł


stolarz717

Recommended Posts

Cytat

Skoro nowe te kolumny kosztują tyle to w ich cenie można kupić używane, które będą jeszcze lepiej grać (może jeszcze trochę bardziej basowe)? Czyż nie?



Oczywiście, że tak ale co ciekawsze i w salonie kupisz taniej jak będziesz kupował komplet tylko musisz konkretnie rozmawiać lub znaleźć konkretny salon.
Ja w swoim jak wchodzę, od razu mam hasło : 20% zniżki na wszystko co tu stoi !! icon_smile.gif więc jak już wchodzę na zakupy to na maxa bo większy rabat icon_smile.gif.
U Ciebie jest ten problem, że musisz mieć max bass dlatego ciężko będzie z doborem i może jednak sub da Ci rady icon_smile.gif. Uzywki, wygrzane głośniczki, zawsze grają lepiej niz takie z pudełka.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odwidział mi się już sub, bo w moim pokoju to da tylko dudnienie. Bardzo podobają mi się te Klipsche tylko nie ma modelu wyżej w niedużo wyżej cenie?



Hm..a w salonie pewnie mieli i wyższe modele Klipsch`a, nie skorzystałeś z okazji i nie poprosiłeś o podłączenie ? wtedy miałbyś jakieś sensowne odniesienie i porównanie. Bardzo fajnie natomiast, że odwidział Ci się sub ale za to nadal mamy problem, jakie Ci głośniczki polecić ażebyś był happy i miał jednak tego basu trochę icon_smile.gif. Tu potrzebna jest opinia znawcy Klipsch a ja nim nie jestem więc poczekajmy na mądrzejsze głowy icon_smile.gif, nie chce Cię w błąd wprowadzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie to tam był bardzo dobrze wygłoszony i przygotowany pokój, a facet mówił, że większość basu zostaje pochłonięta przez ściany wyłożone matami jakimiś czy co to tam było. Więc pewnie u mnie w domu w pokoju będzie zupełnie inny bas.



A zapytałeś o opcje wypożyczenia za kaucją do domu ? Oczywiście pamiętaj o wygrzaniu głośniczków bo pewnie i tak będzie lepiej grało po 100 godzinach więc takie testy z pudła, nie są adekwatne do końca. Głośniczki nie są kiepskie, to nie jakaś partyzancka firma icon_smile.gif. Czy salon w którym byłeś, nie proponował alternatyw ?
Salon dla Ciebie to jednak najlepsza opcja bo mogą Ci podłączyć kilka opcji i zawsze coś upolujesz i wyjdziesz happy z salonu i zaczniesz wreszcie słuchać muzy swojej icon_smile.gif. No chyba, że upolujesz używki w swojej okolicy z opcją odsłuchu u klienta, to była by najlepsza opcja bo wygrzane, pewnie inna akustyka ale już chociaż głośniczki pracują inaczej.
Wspomniałem wcześniej o DAC więc profilaktycznie zapytam : wiesz co to i czy testowałeś takie urządzenia ? icon_smile.gif a pytam bo pisałeś o słuchaniu muzy z plików natomiast zapomniałeś o DAC co raczej jest wskazane w tym wypadku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem w końcu na odsłuchu no i zakochałem się w Klipschach, a dokładnie model RF-52II. Góra i średnica bajka, lecz mam delikatny niedosyt jeśli chodzi o bas.


Długo ich słuchałeś, tak z ciekawości ? Bo owszem w pierwszych minutach, mogą na nie osłuchanej osobie zrobić wrażenie, jak atrakcyjna blondynka, jednak po dłuższym kontakcie bolą uszy icon_wink.gif Dla mnie za sprawą ich kierunkowej tubki, zestrojenia. Jesli to jednak miłość od pierwszego to faktycznie popatrz za modelem z większymi głośnikami: 16kami np. F20, R26, RF 62 (niekoniecznie rf z "II" na końcu bez II są tańsze bo pzred liftem wizualnym) . Swoją drogą takie większe z 16 kupisz jako nówki używane na allegro za połowę ceny, klipsch jednak średnio trzyma cenę.
PS. Z lepszych ( według mnie) propozycji, jednak wpisujących się w Twój gust, czyli też sporo wyraźnej góry, dobry sprężysty dół, to polecam posłuchać wszechobecnych Monitor audio BX5 (inne serie też warte zapoznania niższaMR4, MR6, wyższa BX5, BX6, potem RX) lub jeszcze ciekawsze QAcoustic 2050i. Tańsze Niemieckie tańsze konstrukcje ( 2-2,5tys) jak Canton gle, Magnata quantum też grają nieco chyba w Twoim stylu, droższe są już bardziej ułożone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Długo ich słuchałeś, tak z ciekawości ? Bo owszem w pierwszych minutach, mogą na nie osłuchanej osobie zrobić wrażenie, jak atrakcyjna blondynka, jednak po dłuższym kontakcie bolą uszy icon_wink.gif


Ja też się przychylam z opinią co do kolumn Klipsch. Góra i średnica bajka? No to ja chyba nie takie bajki znam icon_sad.gif
Nie słyszę w tych kolumnach nic ciekawego. Raczej specyficzne wyostrzenie i podbarwienia. Znam wiele dużo lepszych pod tym względem kolumn. No, chyba, że lubisz taki niezbyt naturalny dźwięk.
Wracając do porównania z blondynką, to często im bardziej, bliżej taką blondynkę poznajemy, tym boleśniej przychodzi nam stwierdzić, że jest głupia jak but icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...cały czas zapominamy, ze dźwięk który dolatuje do uszu naszego kolegi, ma się podobać koledze nie nam icon_smile.gif, był w salonie, posłuchał i jest love cię Klipsch więc o co kaman ? icon_smile.gif, najważniejsze - ..będzie pan zadowolony... icon_smile.gif czyli kolega ma być dumny ze swego zestawu i muzy która mam nadzieję, zacznie już nie długo słuchać icon_smile.gif.
Dość istotną kwestią jest tu budżet kolegi więc nie ma tak za bardzo pola do popisu i nie polecimy mu Sonusa czy Martina Logana icon_smile.gif.
Wielkim sukcesem jest natomiast wybicie z głowy koledze suba do stereo i tym się należy cieszyć icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominamy. Napisałem: "No, chyba, że lubisz taki niezbyt naturalny dźwięk".
Tylko obawiam się, że kolega dał się zwieść krótkiemu demo w salonie. W domu po niedługim odsłuchu byłby pewnie szybko zmęczony takim dźwiękiem. Ale naprawdę bez odsłuchów w towarzystwie Stolarza717, nie stwierdzę z którym przypadkiem mamy tu do czynienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie...cały czas zapominamy, ze dźwięk który dolatuje do uszu naszego kolegi, ma się podobać koledze nie nam icon_smile.gif,
Dość istotną kwestią jest tu budżet kolegi więc nie ma tak za bardzo pola do popisu i nie polecimy mu Sonusa czy Martina Logana icon_smile.gif.


Dokładnie, jednak warto i należy posłuchać czegoś innego, wydaje mi się że moje, może banalne propozycje, są warte uwagi i lepsze, a ten Klipsch 52 to jakiś początek i jak widać model nie spełnia w pełni oczekiwań. A w tym budżecie trochę jednak można, jak się chce i poszuka i to z różnymi ciekawymi efektami końcowymi.
Wielkim sukcesem jest to że posłuchał w sklepie, chciał. Dla niektórych jest to wręcz niepotrzebne i strata czasu icon_eek.gif . Więc już tu jest "wygrany", poznał co lubi, czego nie ( pewnie na małej grupie sprzętu ), wie co będzie mieć ( może ) w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym subwooferem też mogło by być nieźle icon_smile.gif
Ale nie chce już mieszać.
Trzeba umieć dobrze wybrać odpowiedni model i potem go ustawić.
Większość nowicjuszy robi przy tym ogromne błędy.
Łatwo się wtedy zniechęcić do takiego układu nagłośnienia.
Szczególnie jeśli priorytetem jest nawałnica baaaaaasssssssssssssu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeszcze chwile i same króle więc my niestety będziemy za poddanych robić icon_smile.gif.
Moby..co do suba to powiem prawdę, kupiłem pierwszy raz na próbę tego DALI i jestem totalnie zawiedzony, leży nie używany bo bydle nie chce nic grać icon_smile.gif, waży ze 200 kg, wielki, duży a gra jak unitra sprzed 40 lat za dwie dychy icon_smile.gif ale nie znam się na tym i nie bardzo wiem co z tym bydlakiem zrobić, pewnie oddam za pół ceny bo na cholerę mi coś co nie gra i leży icon_smile.gif. Co do Klipsch...oczywiście, że my znajdziemy klepsze głośniczki tylko mamy mały ambarans...ażeby kolega chciał naraz icon_smile.gif czyli uważał tak jak my i to samo mu się podobało Panowie Krółowie, to ja Jarząbek icon_smile.gif, poddany icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja tu nie wysuwam moich propozycji.
W ogóle to uważam że sprzęt należy dobierać według własnych upodobań.
Można się o tym przekonać tylko na własnej skórze.
Wskazane mogą być sugestie na co zwrócić uwagę od kogoś z doświadczeniem.

A jeśli chodzi o użycie subwoofera do muzyki podstawową wskazówka jest umiar.
I duuuuuużo prób.
Gdzie go ustawić i jak ustawić jego regulacje.
Czasem to może trwać miesiącami icon_smile.gif
a czasem wychodzi od razu.
Najważniejsze to to aby subwoofera nie było słychać że jest tu coś takiego.
Ma być tylko muzyka bez kompresji i ograniczeń.
A ograniczenia zawsze są icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarząbek, nie bądź Pan taki skromny. Ma Pan większe rozeznanie i doświadczenie niż niejeden "wyżej notowany" user icon_biggrin.gif
A co do suba, to MobyDick na pewno Ci w tej kwestii pomoże, bo jest specjalistą w tej dziedzinie i potrafi dobrze zaimplementować takie cudeńka w systemie oraz dopasować do pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...